Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 12:10   #81
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
aha ona mala plastična antena kaj je samo nataknuta na ruter. jer ja
imam wireless ap isto s tom mogučnošću. ali je meni ap spojen na kantenu.
i svakako bi ti bio bolji signal jer je kantena najbolja antena. i kantena
je daleko bolja od te male plastične u bilo kojem pogledu. bitno je da kantena
napravljena kvalitetno i prema uputama. i onda je postaviš u smjeru od
kuda primaš signal i mičeš ljevo desno i gore dole dok ne dobiješ najbolji signal.
meni je signal : 68db / 46% .... i internet mi radi super kao adsl i ping mi je 42.
a preko dc-a skida u prosjeku 1 do 1,5mb/s. katkad mi je još i bolji signal na 50%.
te kada odem u menu od ap-a, odem pod Wireless Site Survey i
tamo piše da mi je signal 53.
eto ako vas kaj još zanima, slobodno pitajte.

i tebi treba ovo :









nadam se da se konta na slici,di je ruter ,na sve nacine pokusavam da bude bolji ping.
meni pise u ruteru(siemens se681),kad odem u postavke da je signal kao excelent 61%,ali ping mi je isto oko sto,istina malo manji u trenucima... mozes mi dati neki odlicnu semu na hrvatskom,da majstorisem

Zadnje uređivanje sercan : 24.06.2009. at 12:18. Reason: konacno postavio sliku
sercan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:21   #82
Quote:
sercan kaže: Pogledaj post


nadam se da se konta na slici,di je ruter ,na sve nacine pokusavam da bude bolji ping.
meni pise u ruteru(siemens se681),kad odem u postavke da je signal kao excelent 61%,ali ping mi je isto oko sto,istina malo manji u trenucima... mozes mi dati neki odlicnu semu na hrvatskom,da majstorisem
hmm.. sad kad si rekao da ti je signal skorom odličan. onda možda
nije do signala. možda je pristupna točka na koju se spajaš
preopterečena ili možda nebi bilo loše da navedeni ruter nadogradiš
najnovijim firmware-om. prvo probaj s novim firmware-om, ako to ne pomaže
onda probaj od nekoga posuditi antenu pa probaj s njom... ma da ja mislim
da je preopterečena pristupna točka na koju se spajaš.
ali ako baš želiš možeš napraviti kantenu, trošak ti je cca 200kn.
i kantena ti je tada jednako kvalitetna kao wireless antena koja košta 600kn.
znači prvo probaj s nadogradnjom firmware-a. pazi da da je baš za tvoj model i da nekaj ne zezneš . pa onda ak ništa ne pomaže . onda sljedi antena.
ali ja mislim da ako ti je signal odličan, a ping prevelik onda možda je u pitanju pristupna točka na koju se spajaš. i daj mi reci mrežna kartica na pc-u je 100 ili 10mbps ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:29   #83
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
hmm.. sad kad si rekao da ti je signal skorom odličan. onda možda
nije do signala. možda je pristupna točka na koju se spajaš
preopterečena ili možda nebi bilo loše da navedeni ruter nadogradiš
najnovijim firmware-om. prvo probaj s novim firmware-om, ako to ne pomaže
onda probaj od nekoga posuditi antenu pa probaj s njom... ma da ja mislim
da je preopterečena pristupna točka na koju se spajaš.
ali ako baš želiš možeš napraviti kantenu, trošak ti je cca 200kn.
i kantena ti je tada jednako kvalitetna kao wireless antena koja košta 600kn.
znači prvo probaj s nadogradnjom firmware-a. pazi da da je baš za tvoj model i da nekaj ne zezneš . pa onda ak ništa ne pomaže . onda sljedi antena.
ali ja mislim da ako ti je signal odličan, a ping prevelik onda možda je u pitanju pristupna točka na koju se spajaš. i daj mi reci mrežna kartica na pc-u je 100 ili 10mbps ?

100...sad sam pogledao...ali di na internetu da nadjem za ovaj najadniji ruter(siemens se681) nema taj izgleda novih firmware...ma...sve je ok sa netom..al kako me nervira taj ping to je uzaas...ne trza meni u igrici ali fps mi bude mali,i kasne informacije i onda
sercan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 09:45   #84
Quote:
sercan kaže: Pogledaj post
100...sad sam pogledao...ali di na internetu da nadjem za ovaj najadniji ruter(siemens se681) nema taj izgleda novih firmware...ma...sve je ok sa netom..al kako me nervira taj ping to je uzaas...ne trza meni u igrici ali fps mi bude mali,i kasne informacije i onda
ma trebalo biti, pogledaj na siemns stranici.. malo googlaj.
a što se tiče pinga u igricam. nemora biti samo do tebe
ovisi o hostu koji kreira. meni npr.. kada dobar host kreira
onda mi je ping 32 do 58. a kada malo lošiji kreira onda mi je ping
od 60 pa do 120....
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 22:13   #85
ovako:
što se tiče padanja sa mreže prilikom korištenja d-link-ov modem-router, to sam riješio tako da sam od t-com-a dobio novi modem SIEMENS SX763. njega sam postavio da radi u router mod-u kao i prijašnji d-link. za sada (tjedan dana) veza se nije srušila ni jednom a prije, svakih dva sata sam morao ištekavati modem iz struje. dva računala su spojena u modem SIEMENS SX763 (pass je USER, vidio sam da je netko pitao) i rade pre dobro. portove sam otvorio jednostavnije nego kod d-link-a, gdje mi je u utorrent-u stalno bio uskličnik.
e da, modem sam dobio sa max tv-om.
zaključak:

mjenjajte modem ako imate isti problem (ja više nemam)
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 09:08   #86
Zdravo na site,

Neznam dali e tocnata tema pa premestete ja, imam eden problem. Imam ruter LINKSYS WRT54GL, kupen od prodavnica, e sega imam dva kompjutera na kabel povrzani i eden wireless, koga ke gi uklucam site kompjuteri internetot e uzasno spor, koga ke napravam PING na GOOGLE.COM gubam pola paketi i preku 400 e pingot, a koga ke bide samo eden kompjuter uklucen brzinata e super. Me interesira kako da go nadogradam FRIMWARE -ot, koj da go stavam (ako moze link)???

Fala odnapred
blade23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:41   #87
Bok Ljudi evo da ne otvaram temu novu bezveze, imam jedan problem sa wirelessom a ne kužim se baš u to:

naime na laptopu hvatam u stanu u centru grada više mreža od kojih su neke zaštićene ali neke ne, i naravno do neki dan sam normalno koristio ove nezaštićene sve do neki dan kada mi odjednom svaki put kada probam upaliti net izbaci connection interupted, pa mi nije jasno kaj se dešava?!?!

pomagajte pliz!!!
rocky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 12:36   #88
A ti nemaš svoj internet?
Možda te netko skonto pa se za zaštitio
Probaj izbrisat cookie u Firefoxu ( predpostavljam da ju koristiš ), ako to ne znaš onda je reinstaliraj.
Ali prvo provjeri dal ti uopće radi net, tvoj doma, ako ga imaš naravno.
__________________
Gore smoky dole rocky.
serijski_broj21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 10:36   #89
Quote:
blade23 kaže: Pogledaj post
Me interesira kako da go nadogradam FRIMWARE -ot, koj da go stavam (ako moze link)???
Bok, kolega, pretpostavljam iz MK...

Ovdje mozes skinuti firmware za svoj router: http://www.linksysbycisco.com/US/en/...RT54G/download, samo provjeri koju verziju imas.

Evo i jos jedne teme o WRT54GL.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 10:36   #90
Kako da spojim stacionar na net?

Dakle imam jedan stacionar u prizemlju i tamo mi je wireless ruter. Sad sam nabavila još jedan stacionar no taj je na katu. Nemam nigdje za ukopčat još jedan ruter, no imam jedan wireless ruter, neki Netgear pa sam mislila ako se preko toga mogu spojiti na taj ruter u prizemlju ikako? Vjerojatno ćete mi reći da si kupim wireless karticu al nemam sad toliko love pa ako ima ikakav način...
__________________
Carpe Diem
MeaCulpa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.07.2009., 12:35   #91
draga moja, prvo pročitaj pravila otvaranja tema
hvala

sad bi te zamolil da mi objasniš kaj je to "stacionar" jer očito imamo razlićite predodžbe značenja istog
hvala
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:03   #92
Quote:
rocky_13 kaže: Pogledaj post
Bok Ljudi evo da ne otvaram temu novu bezveze, imam jedan problem sa wirelessom a ne kužim se baš u to:

naime na laptopu hvatam u stanu u centru grada više mreža od kojih su neke zaštićene ali neke ne, i naravno do neki dan sam normalno koristio ove nezaštićene sve do neki dan kada mi odjednom svaki put kada probam upaliti net izbaci connection interupted, pa mi nije jasno kaj se dešava?!?!

pomagajte pliz!!!
Ja imam sličan problem. Meni piše da sam spojena i da je signal odličan, ali neće otvoriti mozilu, tj. neće se spojiti na net.
Pomoć!
Hvala
Beatrice007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:17   #93
wlan na zgradi dugackoj 150m

totalni sam početnik

Ovako ja i ekipa mislimo napraviti mrezu za jednu zgradu, mislim da bi na svakom kraju zgrade trebala biti po jedna antena jer je zgrada duga nekih 150 metara a ima 17 katova.
pitanje je sta nam treba za takvo sta napravit, koje antene je li treba komp. na krovu i da nije preskupo
tk.nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 00:24   #94
Quote:
Beatrice007 kaže: Pogledaj post
Ja imam sličan problem. Meni piše da sam spojena i da je signal odličan, ali neće otvoriti mozilu, tj. neće se spojiti na net.
Pomoć!
Hvala
ja imam isti problem
pa bi moblio odg.
TNX unaprijed
Salle1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 13:02   #95
halo

jel mi neko moze pomoc u vezi interneta..imam laptop a susjed od mene je udaljen nekih 500m i pristao je da mu ˇkrademˇ net i reko je da ce mi dat i pasword pa da idem preko njegovog rutera..signal mi je jako slab i nemogu ga uvatit,pa me zanima jel bi mozda kantena bila dovoljno dobra za to il??
rotting_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:09   #96
imam dvije kuće udaljene 70-ak metara, može se napraviti wireless bez "prepreka", samo me zanima što mi sve treba da bih to umrežio!?
__________________
~deviantart
Łłß×€§ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 08:54   #97
Ajmo malo osnove, pa da ne pisemo sto puta isto. Općenito, za umrežavanje dva računala vam trebaju mrežne kartice. Žične ili bežične, nije bitno. Ako su u pitanju samo dva računala, onda Vam treba samo prijenosni medij (kabel ili zrak) da ih umrežite, no najčešće je uključen u priču i Internet. Na Internet se spaja router, a vi se spajate na njega. Znači:

PC ----- router ----- Internet

ili

3 PCa ---- router ----- Internet

Trenutno nam medij nije bitan - žično ili bežično princip je isti. Ako se možete spojiti na router (možete napraviti ping na njegovu IP adresu, možete uci u postavke, itd.), onda imate pola posla obavljeno. Kao sto vidite na ovoj vrlo losoj shemi gore, druga polovica je spajanje routera na Internet. Najčešće je to napravljeno pri instalaciji od strane tehnicara ili nekog strucnog, pa to funkcionira dok se ne s*ebe. Najbolje je napraviti backup postavki na routeru u onom trenutku kad ste sve podesili i sve sigurno radi. Sljedeci put kad imate problema jednostavno dignete restore tih postavki i opet sve funkcionira.
Uglavnom, ako vam je signal na bezicnoj mrezi odlican, to samo znaci da ste spojeni sa routerom, pa ako ne mozete na Internet problem je u ovoj drugoj polovici - spajanje routera na Internet. Rjesenja su restore postavki ili pozivanje nekog strucnog da vam to popravi (i napravi backup).
Ako nece otvoriti Internet preglednik (Mozilla, IE) onda je problem u programu, tj. treba ga instalirati, jer sa otvaranjem programa Internet nema veze.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 08:58   #98
Quote:
MeaCulpa kaže: Pogledaj post
no imam jedan wireless ruter, neki Netgear pa sam mislila ako se preko toga mogu spojiti na taj ruter u prizemlju ikako? Vjerojatno ćete mi reći da si kupim wireless karticu al nemam sad toliko love pa ako ima ikakav način...
Ako je "stacionar" PC, onda ti ne treba drugi router, nego taj PC trebas spojiti sa routerom u prizemlju.

Jedini nacin za spojiti se bezicno na router koji to podrzava je preko...... wait for it..... bezicne mrezne kartice. Znam da nema smisla, ali eto, tako je.
Drugi nacin koji ne ukljucuje bezicno spajanje je.... kabel. Dakle, povuci kabel od PCa do routera ako nema vise od 90tak metara.

Ako nemas 200 kn za bezicnu karticu, zaboravi bezicno spajanje, ali kako ces platiti sljedeci tel. racun?
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 15:55   #99
Quote:
kajic kaže: Pogledaj post
ovako:
što se tiče padanja sa mreže prilikom korištenja d-link-ov modem-router, to sam riješio tako da sam od t-com-a dobio novi modem SIEMENS SX763. njega sam postavio da radi u router mod-u kao i prijašnji d-link. za sada (tjedan dana) veza se nije srušila ni jednom a prije, svakih dva sata sam morao ištekavati modem iz struje. dva računala su spojena u modem SIEMENS SX763 (pass je USER, vidio sam da je netko pitao) i rade pre dobro. portove sam otvorio jednostavnije nego kod d-link-a, gdje mi je u utorrent-u stalno bio uskličnik.
e da, modem sam dobio sa max tv-om.
zaključak:

mjenjajte modem ako imate isti problem (ja više nemam)

Daj mi molim te objasni kako si prebacio SIEMENS SX763 modem u router mode??? Molimm tee, jer se ja ve dugo mučim, ali ne ide baš..
fiume94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 20:20   #100
Domet Sat-kantene+prepreka(brdo)

Ovako zanima me dali je moguće uspostaviti WLAN vezu na udaljenosti od 5 km, ako Sat-Kantena ima domet 10 km i prepreka je brdo debljine oko 100 m.

Razmisljam zato jer su napravili otvoreni bežični internet....
majsror12 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.