Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2014., 22:58   #201
jesi odgovorio kolko je klinaca poginulo od očevog oružja, a kolko je otaca bez dosjea poginulo u svojoj kući/sobi? nekako broj nije proporcionalan.
oružje da, al ne svakome i svugdje

čisto sumnjam da švicarci drže automate pod krevetom i pištolje pod jastukom.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:09   #202
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Kolko je ono klinaca ranjeno/poginulo jer je ćaća držao pušku/pištolj ispod jastuka ili iza ormara?
Normalan čovjek će jakoooo rijetko doći u životnu ugrozu da mu zatreba pištolj. češće su to osobe koje su i samne nekome pokazale svoj pištolj/nož/palicu.
Primjecivam upotrebljavas rijeci rijetko i češće.Da istina to se dogadja rijetko.Pistolj ti moze zatrebati jednom u zivotu ali ako ti zatreba trebat ce ti gadno.Sta je sa onima koji nemaju djecu ili bilo kome ko se obrani i nadje u opravdanoj situaciji.Pitat ce ga kako si to uspio kad ti je pistolj trebao biti u sefu zakljucan,ti si zapravo trebao biti mrtav ali nisi ili bar opljackan .To je paradoxalna situacija i zato kazem da fakticki nemas pravo na samoobranu.U situaciji opravdane samoobrane cak i ako se obranis ilegalnim pistoljem platiti ces samo kaznu za posjedovanje ilegalnog pistolja a neces biti proglasen krivim za ubistvo ali kako imati cistu samoobranu vatrenim oruzjem a da nisi nista kriv?Naravno onaj ko se nadje u nedaj boze situaciji ako uspije upotrijebit ce i motornu pilu ako je se dohvati jer bolje da ti ujutro dajes iskaz u policiji a da si nekoga poslao u hladnjacu nego da je obratno
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:13   #203
gle kolka je šansa da sjediš u dnevnoj sobi i ulete ti 3 naoružana plačkaša u kuću, da ćeš dohvatit svoj tetejac ispod jastuka u spavaćoj sobi i obraniti se? a kolka je šansa da ti sin od 10-12 god nađe isti taj pištolj i strada? šansa da se prosječan čovjek obrani svojim pištoljem nije baš velika, prije svega jer ni ne očekuje napad.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:17   #204
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
..a Skorpion mislim da je bio deklariran u JNA kao automatski pistolj.
Najveća prednost izuzetno mala težina. Prvi put kada sam ga dobio mislio sam da je kineska limena igračka .. no sasvim uredno praši kada preklopiš kundak i za više od onog za što je namijenjen.


Quote:
fidelisergapatr kaže: Pogledaj post
Da se ukljucim u pricu ....
1. navedeni Argam - imao i bio je OK
2. ERO, jos bolj, nemam primjedbe
najbolji uzi na svijetu .. jedino su trebali bolje pobrusiti zatvarač
najviše ozlijediš sebe, ali miran precizan, terminator doslovno

Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Kalasi u izvedbama za sklopljivim kundakom su druga prica, to su punokrvne jurisne puske.
Itekako, sa dušom ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:19   #205
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
gle kolka je šansa da sjediš u dnevnoj sobi i ulete ti 3 naoružana plačkaša u kuću, da ćeš dohvatit svoj tetejac ispod jastuka u spavaćoj sobi i obraniti se? a kolka je šansa da ti sin od 10-12 god nađe isti taj pištolj i strada? šansa da se prosječan čovjek obrani svojim pištoljem nije baš velika, prije svega jer ni ne očekuje napad.
Bgme neznam u kakvom ti ruzicastom svijetu zivis ali nije bas sve tako sigurno.U mojoj okolici potuku se dva klinca,dodje ludi otac od jednoga koji je izvukao deblji kraj i ubije oca od drugoga.Ubio je covjeka pred kucom iz pistolja ni kriva ni duzna.Ovaj nije imao sansi da se brani,vidio je ovog ludjaka da ide prema kuci sa pistoljem ali nije se imao cime braniti.To je rijetko ali se dogadja.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
oružje da, al ne svakome i svugdje

čisto sumnjam da švicarci drže automate pod krevetom i pištolje pod jastukom.
Svako i svugdje ga dobija na crno,ja govorim o legalnom posjedovanju a nije bas lako doci do dozvole vjeruj.Izmedju ostaloga moras biti ne kaznjavan krivicno u zivotu,ides psihijatru,trazi se suglasnost susjedstva itd..Usput bi trebala biti i neka obuka za rukovanje oruzjem,to se slazem.Ponavljam da ako mi padne na pamet da nekoga plajackam ili ohladim sigurno to necu uraditi sa oruzjem registriranim na moje ime.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:23   #206
slažem se s ovim zadnjim, mislio sam da govorimo o legalnom oružju. i znam da je procedura komplicirana (stari mi je lovac).

žao mi je ubijenog čovjeka, al reci realno kolika je bila šansa i da inače ima oružja da bi imao pištolj za opasačem tom prigodom? normalni ljudi ne hodaju naoružani uokolo.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:28   #207
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
gle kolka je šansa da sjediš u dnevnoj sobi i ulete ti 3 naoružana plačkaša u kuću, da ćeš dohvatit svoj tetejac ispod jastuka u spavaćoj sobi i obraniti se? a kolka je šansa da ti sin od 10-12 god nađe isti taj pištolj i strada? šansa da se prosječan čovjek obrani svojim pištoljem nije baš velika, prije svega jer ni ne očekuje napad.
postoji nesto sto se zove kultura oruzja, tj. ponasanja s oruzjem
i to se odnosi na sve ukucane, bilo da ga koriste, bilo da ga ne diraju
na sve ovo tvoje (a ni ti nisi izbacio nikakvu relevantnu brojku) ja ti samo mogu i opet dati primjer odavno izumrlih austrijanaca i amerikanaca i svicaraca i jos itekako raznih -aca, koji ne bi vjerovao zive u kucama i stanovima, imaju zene i djecu, neki cak i kucne ljubimce
mogao bi ti i pricati o ljudima koji pokupe obitelji i odu kampirati u pustinju i tamo pucaju sa svim i svacim, pa opet nitko ne pogiba i ljudi pdougnu djecu, posaljju ih u skole i na fakultete...

ti tvrdis da se sigurnost postize oduzimanjem oruzja postenima (kriminalci ti pljescu i obacavaju svoj glas na narednim izborima), a ja tvrdim da s esigurnost postize tako da oruzje ne bude sveta krava i statusni simbol i da se uvedu streljane i poligoni gdje bi se ljudi naucili ispravno koristiti tu ipak prilicno jednostavnu spravu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:40   #208
gle apsolutno se slažem sa zadnjim djelom napisanog. da, svi koji imaju legalno oružje bi MORALI ići na streljanu. htio sam reći da je oružju mjesto u sefu a ne ispod jastuka. a ni kultura imanja i korišstenja oružja se ne stječe preko noći.
također, legalno oružje nebi trebao svatko moći dobiti (kao što danas ne može).
to ne znači da su današnja pravila dobra.

http://www.jutarnji.hr/tragedija-u-z...-komi/1035088/

http://www.jutarnji.hr/djecak-ocevim...snjaka/248548/

http://www.zadarskilist.hr/clanci/20...j-igri-oruzjem
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)

Zadnje uređivanje zbunjenixx : 14.01.2014. at 23:46.
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:52   #209
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
slažem se s ovim zadnjim, mislio sam da govorimo o legalnom oružju. i znam da je procedura komplicirana (stari mi je lovac).

žao mi je ubijenog čovjeka, al reci realno kolika je bila šansa i da inače ima oružja da bi imao pištolj za opasačem tom prigodom? normalni ljudi ne hodaju naoružani uokolo.
Nisam ni ja mislio da ga nosi za opasacem dok je vani cijepao drva nije ludjak,ali eto,da ga je bar imao u kuci negdje na ormaru gdje djeca nemogu dokuciti ili slicnom mjestu i otrcao tamo kad je vidio ovu budalu da dolazi ovaj bgme nebi tako mirno mu prisao i ubio ga,vjerovatno bi se sve zavrsilo pregovorom pred kucom sa pistoljima u rukama,pokojom psovkom i to je to.

Cijela poanta je u tome da ce onaj ko kani imati oruzje da nekoga ubije i sl nabaviti oruzje na crno bez ikakvih problema i jeftino.Njega ne zanimaju zakoni kakvi su i sta kazu po tom pitanju, dok restriktivne mjere vaze samo za postene ljude koji ga zele imati legalno za lov,rekreaciju i mislim da bi bilo dobro da imaju pravo i na eventualnu samoobranu nedaj boze.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.

Zadnje uređivanje Vatanen : 14.01.2014. at 23:57.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:56   #210
tko hoce oruzje - nabavit ce ga
najveca je razlika u tome hoce li to oruzje biti negdje zavedeno i hoce li netko biti dovoljno pametan da uzme otisak zrna i cahur eod tog oruzja i da uvjetuje odredenim skolovanjem
oni koji legalno oruzje ne bi trebali moci dobiti su ljudi s psihickim bolestima i s kriminalnim dosjeom

ja sam ti prilicno operiran od patetike, pa me neces s tim linkovima bas nesto pogoditi
koliko je djece poginulo u prometnim nesrecama, jer ih roditelji nisu stavili u sjedalicu ili jer nisu bili vezani, ili jer su im roditelji poklonili motor ili auto suprotno propisima?


i jos, oruzju je mjesto prema situaciji: nekad u sefu, nekad pod jastukom, nekad pod pazuhom, a nekad i u ruci
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 00:05   #211
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
koliko je djece poginulo u prometnim nesrecama, jer ih roditelji nisu stavili u sjedalicu ili jer nisu bili vezani, ili jer su im roditelji poklonili motor ili auto suprotno propisima?
Da,koliko je fakticki djece poginulo i ubilo drugoga u brzom autu a posebno na sportskom motociklu koji ide za 2-3 sec do 100 km/h.To vozilo svakako po misljenju npr mog starog ne sluzi nicemu osim za poginuti ili ubiti nekoga sa tim a svakako ne sluzi svrsi kojoj bi trebalo sluziti a ta je siguran prevoz od tocke A do tocke B.Dakle moj otac bi to sve zabranio a ja nebi jbga.Ljudi vole brzinu,dobar zvuk itd,jaku masinu.Neki vole imati dobar komad oruzja na dohvat ruke.Ista stvar Neki ce mozda neduzni nazalost stradati zbog toga ali ce se znati ko treba odgovarati.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:01   #212
Uostalom, da je oružje moguće legalno nabaviti te da se može otići na streljanu, čisto sumnjam da tateki ne bi naučili sineke kako sigurno rukovati oružjem.

@fidelisergapatr

Sve što si naveo jest tako, ali po postojećim zakonima. Zakoni se mogu mijenjati. Promijenio bih zakone i definirao situacije kada je uporaba vatrenog oružja opravdana. Pogotovo u slučajevima nasilnog upada u dom, odnosno zaštite života i imovine vlasnika. Po meni, imao bi pravo svakog upucati. Da li je to u redu - ne znam, ali čini mi se da bi sama spoznaja odvratila dobar postotak. Jedino oko čega dvojim je da li bi to rezultiralo povećanim brojem napada vatrenim oružjem od strane kriminalaca.
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 10:56   #213
Quote:
kreso82 kaže: Pogledaj post
Uostalom, da je oružje moguće legalno nabaviti te da se može otići na streljanu, čisto sumnjam da tateki ne bi naučili sineke kako sigurno rukovati oružjem.
Oruzje je moguce legalno nabaviti naravno,nije zabranjeno, ali mi se ne svidjaju uvjeti drzanja tog oruzja i fakticki zanemarivanje samoobrane kao sto i sam kazes.Mogucnost samoobrane vatrenim oruzjem je vazna stvar i mnogi nasjedaju na pricu da se to ne dogadja i da ce nas obraniti policija koje nikad nema osim kad te trebaju kazniti u prometu.Prica za naivne i utopiste .
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 11:20   #214
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Oruzje je moguce legalno nabaviti naravno,nije zabranjeno, ali mi se ne svidjaju uvjeti drzanja tog oruzja i fakticki zanemarivanje samoobrane kao sto i sam kazes.Mogucnost samoobrane vatrenim oruzjem je vazna stvar i mnogi nasjedaju na pricu da se to ne dogadja i da ce nas obraniti policija koje nikad nema osim kad te trebaju kazniti u prometu.Prica za naivne i utopiste .
Znam da nije nemoguce legalno posjedovati . Krivo sam se izrazio.
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 19:05   #215
Ovak!
Imam legalno dva pištolja (TT iz rata i HS95)
U kakvoj ga samoobrani upotrijebiti, a da ne završim u čuzi?
To bi trebala biti "Oluja" u mojoj kući!, ali dok nađem šifru sefa pa zamolim napadača/e da napunim geverepa zauzmem stav
Daj molim vas kakva samoobrana!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 21:16   #216
pa o tome i govorimo
i sad kad tako postavis pitanje, moze se jedino tebe pitati - a koji ce ti uopce pistolji?
to je kao da imas auto, ali ga smijes samo drzati u garazi i motor i getriba ne smiju biti u njemu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 21:50   #217
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovak!
Imam legalno dva pištolja (TT iz rata i HS95)
U kakvoj ga samoobrani upotrijebiti, a da ne završim u čuzi?
To bi trebala biti "Oluja" u mojoj kući!, ali dok nađem šifru sefa pa zamolim napadača/e da napunim geverepa zauzmem stav
Daj molim vas kakva samoobrana!
Pa o tome i raspravljamo.Zakon ti je rekao ,ti smijes imati 2 pistolja ali i ne pomisljaj na samoobranu.Daj molim te,kakva samoobrana

Zamislimo situaciju da si nekome mrknuo zenu ,dogadja se u zovitu normalna covjeka pa nismo mrtvaci.I sad muz sumnjiva morala sazna,nazove te i zakune ti se da ce te ubiti.Ti tada imas period kad se osjecas nesigurno ali ta tvoja 2 pistolja moraju biti u sefu zakljucani a ne u holsteru za tvojim pasom dok setas psa npr.Koji paradox Ako to prijavis na policiju zaboravi ikakvu korist,njega ce malo saslusati i samo jos vise razjariti.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:20   #218
Možda bi bilo korisno i u sefu, da ćeka ako se dogodi neka apokaliptična situacija, slićno smo doživili ne tako davno da bi se sad podsmijavali na takvu situaciju. Kad stvari izmaknu kontroli, civilna vlast ne funkcionira na određenome toeritoriju ili šire, policije nema, svak gleda sebe, nebi bilo loše imat nešto za zaštitit sebe i obitelj. Virujen da je tada najamanja briga zakon koji ne funkcionira. Oružje može poslužit za obarnu lov itd...
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:25   #219
Ti imas pistolj ili revolver, druga osoba ima kod sebe motornu pilu . Spremna je napasti svakog trenutka ,kad smijes upotrebiti oruzje ?
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:40   #220
Dali tko od vas drži ili nosi koje nesmrtonosno sredstvo za samoobranu poput suzavca, tazera ili jet protectora?

Sa ovim zakonima, takva sredstva za samoobranu su trenutno najbolje rješenje.
__________________
_
Superjunak novog doba !

Zadnje uređivanje ljiga : 15.01.2014. at 22:47.
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.