Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 18:22   #61
Quote:
marrky112 kaže: Pogledaj post
evo da vam javim,peć je jučer ugrađena buderus g211 logano 36 kw ceh 8035 kn + sigurnosni ventil cca 1200 kn marke buderus(ventil je oblika zatvorenog lonca i na njega je namontirao senzor temperature,za pumpu,sam ventil se nalazi na gornjem dijelu kotla)...još ventil nije spojen u funkciju jer je majstor danas trebao doći spojiti vodu (trebalo nam vremena dok iskopamo kanal za alkaten cca 14 m )...peć koja je bila prije ove je bila od 32 kw...razlika između "stare" i ove (ima puno veće ložište) peći je nebo i zemlja u leru grije kao mutava u kući je napokon ugodno boravit...da otišla je i cirkulaciona pumpa,stavio je neku svoju staru traži za nju 250 kn (još se hvalio da je stara 25 godina,te da se ne prebacuje na 1. brzinu nego samo 2. i 3-a), nijhovu je odneo sa sobom,kaže da je impeler otišao od pare.
koliko cca košta nova pumpa za nihov sistem,neka preporuka?
...koliko će uzet za ruke još nemam pojma,mora doći spojit ventil pa će onda napisat račun...
e da za staru je rekao da je ošao jedan ili više nekih srednjih članaka koji komad košta 3000kn...nije se ni trudio ustanovit di je problem,rekao je da možda curi i na spojevima i da bi trebalo 2-3 dana da se to rastavi i vidi,te da treba specijalan alat i presa..jel to stvarno tako,ovdje je netko spominjao cjene članaka od 1000 kn,gdje se to može provjerit,stara peć je buderus logano g211 od 32 kw

e jel to radi isti majstor koji je radio sve do sad???
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:49   #62
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Sačuvaj staru peć. Možda bude kome trebala za dijelove.
Obavezno, jer "rekao je da možda curi i na spojevima" Provjeri gdje curi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 21:20   #63
da radio je isti majstor...naravno da će zvat drugog da pregleda peć,možda se da popravit i prodat da se vrati bar dio novaca...
regulator propuha je bio serijska oprema i na jednoj i drugoj,ak misliš na ono čudo s lancem...
što se tiče djelova,mislim da elementi baš i ne pašu na ovu novu,drugačije je ložište....
da grundfoss-ova je pumpa,jel to ok...hoće izdržat još koju godinu ili da se da još par sto kn više za novu
marrky112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 08:35   #64
Thumbs up

Svakako zovi BOSCH kontakt centar My service na broj 062 202030 (cijena lokalnog poziva)provjereno...
možeš tražiti svog servisera ili će ti ga oni sami dodjeliti,

Zadnje uređivanje bud2011 : 20.02.2011. at 08:42.
bud2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 09:55   #65
markky, a ono najvažnije još uvijek nije razjašnjeno - zašto se je sve to uopće dogodilo? Koji su razlozi da je peć slabo grijala (a imala je dovoljno snage), i zbog čega je na kraju pukla?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:17   #66
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
markky, a ono najvažnije još uvijek nije razjašnjeno - zašto se je sve to uopće dogodilo? Koji su razlozi da je peć slabo grijala (a imala je dovoljno snage), i zbog čega je na kraju pukla?
Majstor mu je rekao da pumpa nije radila- da se propeler sj...o zbog pare.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:30   #67
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Majstor mu je rekao da pumpa nije radila- da se propeler sj...o zbog pare.
to je posljedica a ne uzrok.u novim pumpama su propeleri plastični i tope se na povišenim temperaturama.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 14:49   #68
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
to je posljedica a ne uzrok.u novim pumpama su propeleri plastični i tope se na povišenim temperaturama.
Ok.

Usput nije mi jeasno ako je na peći već stavljen regulator propuha, zašto on nije reagirao, pa zatvorio dovod zraka pod br.1. Drugo je: zar se nije u to vrijeme povećal pritisak u sistemu. Vjerojatno je i više nego treba, pa je mogao čak raditi i sig. ventil, pa bi bacil dio vodo van.
Sve u svemu:
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 16:31   #69
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ok.

Usput nije mi jeasno ako je na peći već stavljen regulator propuha, zašto on nije reagirao, pa zatvorio dovod zraka pod br.1. Drugo je: zar se nije u to vrijeme povećal pritisak u sistemu. Vjerojatno je i više nego treba, pa je mogao čak raditi i sig. ventil, pa bi bacil dio vodo van.
Sve u svemu:
pa iz svega prije navedenog jasno je da je majstor spizdio grijanje od početka.No s obzirom da je isti(majstor)spin doktor u maniri najboljih HDZejca,uspio je obraditi stranke da plate njegova s.anja.Drugo logićno objašnjenje ja nisam mogao isčitati.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 16:51   #70
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
to je posljedica a ne uzrok.u novim pumpama su propeleri plastični i tope se na povišenim temperaturama.
nije sam to problem pumpe su klasificirane i ima jih vise tipova koje podnose vece temperature majstori cesto prodaju ove najjeftinije koje podnasaju tem do 90c po cijeni ovih koje su do 110c
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:51   #71
...moj definitivni zaključak greška u montaži,da su bili namontirani svi sigurnosni elementi kao i termička zaštita nebi se to dogodilo.
Moglo bi se dogoditi jedino u slučaju nestanka struje,a da je termička zaštita napajana preko hidrofora koji također nebi mogao raditi zbog nestanka struje
bud2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:56   #72
Quote:
bud2011 kaže: Pogledaj post
...moj definitivni zaključak greška u montaži,da su bili namontirani svi sigurnosni elementi kao i termička zaštita nebi se to dogodilo.
Moglo bi se dogoditi jedino u slučaju nestanka struje,a da je termička zaštita napajana preko hidrofora koji također nebi mogao raditi zbog nestanka struje
Niti to se nemože desiti, jer hidrofor ipak ima veliku veličinu vode koju može izbaciti pomoću tlaka u hirdoforu
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:09   #73
Wink

Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Niti to se nemože desiti, jer hidrofor ipak ima veliku veličinu vode koju može izbaciti pomoću tlaka u hirdoforu
Može pošto kad ga napuniš taj kotao može postić cca60-70 kw akumulirane snage ovisno o suhoći drveta,te kod nestanka struje ekspanzija vode u hidroforu nije dovoljna za njegovo rashlađivanje.
bud2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:15   #74
:)

Quote:
bud2011 kaže: Pogledaj post
Može pošto kad ga napuniš taj kotao može postić cca60-70 kw akumulirane snage ovisno o suhoći drveta,te kod nestanka struje ekspanzija vode u hidroforu nije dovoljna za njegovo rashlađivanje.
Dobro ajde, ako je pošteno naložena.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:34   #75
Mislim da su vratašca za reguliranje propuha (ona na lančiću) bila podkajlana ili od strane čovjeka ili nečim krutim u pepelu (ugljen)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 10:22   #76
Nema se tu šta bajat.
Baba je okrenula miš ventil. Većina cirkulacije je išla ukratko na kotao kao kod potpale. Naložili su dobro za noć. Ošli su leć, voda se pregrijala i prokuvala ali je tlak još uvijek bio niži od tlaka sigurnosnog ventila (ako ga uopće ima).
Čulo se krkljanje u cijevima (čitaj pretis loncu sa začepljenim ispuhom). Panika. Regulator propuha je zatvorio ali se količina žere već stvorila i vatra gori dovoljno da voda kuva ali nedovoljno da izbaci ventil.
Otvaraju se vrata ložišta i vadi se žera vani. Ulazi hladni zrak kroz dimnjak a u kotlu cirkulira dio hladne vode što dolazi iz kuće. Hlađenje je brže nego što gus može podnijeti i članak puca. Ćića mića, gotova je priča.
Jedan spremnik od 500L i nešto sigurnosne opreme i ništa od ovog se ne bi desilo.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:34   #77
Bolje spriječiti nego liječiti!

Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Nema se tu šta bajat.
Baba je okrenula miš ventil. Većina cirkulacije je išla ukratko na kotao kao kod potpale. Naložili su dobro za noć. Ošli su leć, voda se pregrijala i prokuvala ali je tlak još uvijek bio niži od tlaka sigurnosnog ventila (ako ga uopće ima).
Čulo se krkljanje u cijevima (čitaj pretis loncu sa začepljenim ispuhom). Panika. Regulator propuha je zatvorio ali se količina žere već stvorila i vatra gori dovoljno da voda kuva ali nedovoljno da izbaci ventil.
Otvaraju se vrata ložišta i vadi se žera vani. Ulazi hladni zrak kroz dimnjak a u kotlu cirkulira dio hladne vode što dolazi iz kuće. Hlađenje je brže nego što gus može podnijeti i članak puca. Ćića mića, gotova je priča.
Jedan spremnik od 500L i nešto sigurnosne opreme i ništa od ovog se ne bi desilo.

Sve smo utvrdili zajedničkim snagama i velika je pomoć mišljenje ljudi koji se bave ugradnjom i održavanjem takvih sustva! Ali mi na kraju nije jasno zašto se odabrao isti izvođač radova??? Nije li ponavljanje majka mudrosti ili treba doći do još jedne havarije da se shvati da taj majstor nije majstor jer ga je jednostavno pregazilo vrijeme!!! Nije da nije dobar, al jednostavno ga je tehnologija pregazila! Predlažem da se sastavi komisija ljudi sa foruma i da se pogleda na terenu sadašnja situacija u kotlovnici da se ne daj Bože opet nešto takvo ne ponovi!

U komisiju predlažem naše vrijedne članove :
1. Lee Champa
2. Zvon
3. Champ

a neka se još predlože tri druga člana za specijalan izlazak na teren!!!
Nadam se da Vam moj prijedlog ne izgleda smiješan!!!
Bode Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:39   #78
Kao prvo, ostaje misterij zašto je taj kotao (koji je u biti predimenzioniran za postojeću instalaciju grijanja) tako slabo zagrijavao kuću? Kako to, da je jedan dograđeni radijator toliko srušio i oslabio grijanje? Vjerojatno se radilo o novoj (dodatnoj) grani grijanja, kratkome krugu, kroz kojeg se odvijala većina cirkulacije, kotao se je pregrijavao, dok je ostatak kuće imao puno preslabu cirkulaciju (loše izbalansiran sustav).

Quote:
...problem se pojavljuje od kad su prošle godine(prije božića) ugradili dodatni radijator u dvorišnoj i od tad im je u kući hladno,premda su kurili kao ludi ništa od topline...cura mi kaže da je stara nešto pomakla što je bilo pritvoreno da peć ne može gorit punom snagom, prije to nikad nije dirala to je bilo oko 11 a u 2 su počeli čut neko grebanje u cijevima (tak ona kaže)...izgrnuli su žeravicu i drva van,termostat na peći je pukao i nakon cca 10 min pukla je i peć i počela izlazit voda u ložište...
Snagu peći prigušuje klapna (leptir za zrak), pa je "kotlovničarka" vjerojatno odvrnula termostat te klapne na maksimum. Pritisak u sondi i kapilari termostata porastao je toliko da je došlo do njezinog pucanja, kotao se je pregrijao do maksimuma, odvodnje topline zbog traljavo izvedenog sustava nije bilo, i pukli su članci kotla.

"Majstor" je sad zamijenio pumpu, svjestan činjenice o "kvaliteti" onoga što je i kako je instralirao... Krivnja je u 100% iznosu na njemu, on bi trebao platiti sve troškove, i preurediti grijanje po pravilima struke.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 22.02.2011. at 13:50.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:55   #79
Quote:
Bode Miller kaže: Pogledaj post
Sve smo utvrdili zajedničkim snagama i velika je pomoć mišljenje ljudi koji se bave ugradnjom i održavanjem takvih sustva! Ali mi na kraju nije jasno zašto se odabrao isti izvođač radova??? Nije li ponavljanje majka mudrosti ili treba doći do još jedne havarije da se shvati da taj majstor nije majstor jer ga je jednostavno pregazilo vrijeme!!! Nije da nije dobar, al jednostavno ga je tehnologija pregazila! Predlažem da se sastavi komisija ljudi sa foruma i da se pogleda na terenu sadašnja situacija u kotlovnici da se ne daj Bože opet nešto takvo ne ponovi!

U komisiju predlažem naše vrijedne članove :
1. Lee Champa
2. Zvon
3. Champ

a neka se još predlože tri druga člana za specijalan izlazak na teren!!!
Nadam se da Vam moj prijedlog ne izgleda smiješan!!!
Moja ideja kao doprinos svemu je da investitor poslika instalaciju i da je na forumsku ocjenu,smanjili bi troškove izlaska na teren haha...,
bud2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 19:05   #80
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Baba je okrenula miš ventil. ...Čulo se krkljanje u cijevima .
Ovo baš ne ide jedno sa drugim.
Znači da miš ventil nije zatvorio cirkulaciju radijatorskog kruga (Čulo se krkljanje u cijevima)
I miš ventili koje znam (rotacijski, ne linijski) to nikako ne mogu napraviti - da potpuno odvoje krug peći i radijatorski krug
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.