Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2013., 11:40   #5781
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ako voli Hande, kako je mogao biti s jednom,( čak bila i trudna), pa onda i s drugom ženom?
a što bi bilo da se isto zapitamo za emira?

Quote:
s druge strane, Emir je u braku, koji je sve samo ne brak, i nema elemente braka, niti zajedničko stanovanje, niti konzumaciju braka...
nije ni korajev brak s gulsum konzumiran.

Quote:
četvero mladih ljudi u brakovima, bez imalo smisla i odgovornosti...
jedne se ne razumije i kudi, drugima se divi, jer se kao vole...ideš...
jedni su se vjenčanjem suprotstavili svima koji ih žele razdvojiti. vjenčali su se usprkos svima, jer se vole.
drugi su se vjenčali zbog iskrivljene percepcije časti, bez ikakve ljubavi, bar s njegove strane. s nekoliko strana, na nekoliko načina je ucjenom gurnut u taj brak. a ona, čak i kada joj je rekao kako stvari stoje, odbija prihvatiti da je za njega taj brak samo na papiru. (još jednom naglašavam, nije ni taj brak konzumiran!) zato ih se ne razumije.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 29.09.2013., 12:09   #5782
koliko vidim Emir u "braku" nije u naručju druge žene,
on je svoju povrijeđenost "liječio" alkoholom i drugim ženama...što ne opravdavam ( ako čitaš moje postove)...pače, tvrdim da je to nezrelo...u " braku" on je vjeran...Koray u "braku", trčkara za drugom ženom,koja mu je milion puta rekla da ga ne voli, da voli nekog drugog, pa njega to nije "spriječilo" da ju voli...

Gulšica je zaljubila, i hvata se za slamku...i sada sve zna, njena nevinost je plaćena njenim odustankom od života, i "hrabrošču" Koraya da ju zaprosi...istina da u braku nije bilo konzumacije, osim one prije braka, koja ih "košta" toga braka...

Gulšica isto postupa kao i on...i njega je Hande odbijala, pa je trčkarao, i bio mali od kužine...sada se povijest ponovila, i netko za njim trčkara,...i tako u krug...zar se misli da netko prestaje voljeti jer mu se veli da ga se ne voli?
pa nije to jednokratna uporaba...

ne vidim nikakvu revolucionarnost u "braku" Emira i Fer, taj brak je bez pravilne postavke...nikome oni ništa ne trebaju dokazati, brak ne garantira niti uzajamnu ljubav niti postojanost osjećaja...ako vole, brak nije nužnost...
a u njihovu slučaju je apsurd...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 29.09.2013. at 12:26.
AKIF is offline  
Old 29.09.2013., 12:22   #5783
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ne vidim nikakvu revolucionarnost u "braku" Emira i Fer, taj brak je bez pravilne postavke...nikome oni ništa ne trebaju dokazati, brak ne garantira niti uzajamnu ljubav niti postojanost osjećaja...ako vole, brak nije nužnost...
a u njihovu slučaju je apsurd...
Emir i Feriha vjenčali su se jer se vole. Ljubav bi valjda trebala biti ta pravilna postavka braka.
Da su ikome tim brakom htjeli nešto dokazivati, uzeli bi onu knjižicu, išli od vrata do vrata i mahali svima njome pred nosom. Rade li to?
bulería is offline  
Old 29.09.2013., 12:26   #5784
brak Koraj- Gulsum
Koraj je godinama ludovao za Hande, dangubio s Gundže, pa kad je uvidio da se nikad neće riještiti Hande odlučio je oženiti Gulsum kako bi sebe spasio od te neuzvraćene Handine ljubavi. međutim Koraj je labav karakter i bile su dovoljno dvije Handine suzice pa da on opet počme cmoljiti za njom.
Po meni Gulsum nije ništa kriva što želi spasiti svoj brak, ona Koraja voli i trudi se.

brak Emir-Feriha
Vjerojatno Feriha ne bi pristala na taj brak da ju Emir nije na blef uhvatio.
računao je da će se brakom riješiti sve stvari između njih. ali Feriha je kakva je, kod nje ne ide ništa bez problema, njoj je ipak najvažniji otac i one ružne naušnice koje ne skida

OK možda Feriha voli Emira ali on je taj koji se cijelo vrijeme trudi više..
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Old 29.09.2013., 12:39   #5785
U AFK prikazan je sukob razlicitih stavova,misljenja i kultura.Imamo bogastvo-siromastvo,tradicionalno-moderno,konzervativno-liberalno... ide se iz krajnosti u krajnost.Za dobar zivot potrebno je pronaci "zlatnu sredinu",probat se prilagoditi.To ide malo teze jer niko se ne odrice i ne mjenja lako svoje navike.Oni najhrabriji koji zele da se promjene i prilagode cesto se izgube na tom putu.E i F,K i G,pokusavaju da se prilagode i izbore sa datom situacijom najbolje sto umeju,ali im i ne ide....
sreconosica is offline  
Old 29.09.2013., 12:45   #5786
Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
Feriha je rekla baš suprotno, kad su se vjenčali: sad bajka prestaje!, u 46. epizodi (ispravak krivog navoda!)
Kakva bajka ..i sama je rekla da ne zna što slijedi kad bajka završi ..kakva bajka..što je to njena bajka ..ono sve što je imala s Emirpm do tajnog vjenčanja ..ono bajka ..Feriha pojma nema njoj je propuh u glavi..Zehra ja samo pričala Ferihi bajke ..gledale stare turske filmove..kakva crna bajka ..bajke su za djecu ..život je nešto drugo ..stvaran i surov..u kojem su likovi stvarni ljudi..

Zato sam se i pitala što i ona i Koraj su mislili ..vjenčanjem..pisat bajku ..kako oni zamisle radnju.To ne ide...u stvarnom životu.

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
zaboravlja se ovdje da je Koray u braku, stvarnom braku, koji sam po sebi snosi određene odgovornosti...jer brak je zaštićen zakonom kao ekonomska i spolna zajednica...

ma koliko se iz toga braka ismijavalo, no to je brak, potpisan, od strane njih oboje, ona ima pravu na tu karticu, ima pravo biti u toj kući i ima pravo se ponašati kao njegova supruga...Koray je taj koji se ponaša kao da nije u braku, i održava vezu s drugom ženom, on uvijek pribjegava onome što ima, a to je novac, da smiri svoju savjest, i na neki način i svoju sramotu...

ako voli Hande, kako je mogao biti s jednom,( čak bila i trudna), pa onda i s drugom ženom?tu se nalaze opravdanja, ali za ženu koja je u braku, Gulšica nema opravdanja...Koray je pogubljen u ocijeni bitnog od nebitnog, njemu je sve igra, pa kada prekrdaši u toj igri, tu je kartica, kao neprocjenjiv dio folklora...

s druge strane, Emir je u braku, koji je sve samo ne brak, i nema elemente braka, niti zajedničko stanovanje, niti konzumaciju braka, niti je to ekonomska zajednica... pa, pravno gledajući.kao da i nije u braku...
njih dvoje žive odvojene živote, krijući ljubav i brak, kao zmija noge...
što oni imaju od braka,? on je sam, i ona je sama.savjesti im nisu čiste...on sada ima teret i mač nad glavom, ona fiks ideju da štedi oca od bolesti jer mu ne govori istinu, a kad mu kaže, to će ga "izliječiti"...

četvero mladih ljudi u brakovima, bez imalo smisla i odgovornosti...
jedne se ne razumije i kudi, drugima se divi, jer se kao vole...ideš...

gdje je tu stvarnost, a gdje virtualna akrobacija, da brakom spašavaš čast, ili brakom uništavaš samoću...počeci potpuno iskrivljeni...
Kako ti uvjek našišeš što ja mislim..

Daa...odgovornost ..odrasli su ljudi..u mogućnosti i zakonski stavit svoj potpis na takav dokument..kao što je vjenčani list...sad je to stvarno ..njihovim slobodnim izborom..u braku su ..izvoli se ponašat kao odrasla osoba ..bit odgovoran za to što si napravio..stoj iza svog izbora ..budi častan i odgovoran kao čovjek ..i prema sebi i onom drugom s kim si i zajednici..dok se ne postigne dogovor ili riješenje..i ne samo na volju jednog ..već oboje i za dobro oboje supružnika ...zajedno su u tome.Ne mogu i ne smiju se igrat igrice na taj način ..još je netko u pitanju ..druga osoba.

Još da napomenem ..pored toga što su svi pogriješili ulaskom u brak ..jedino se Emir i Gulša trude u tim brakovima ..on na svoj način ona na svoj.
Uz to što je u kućici na snijegu ..bajkovitoj idili pao dogovor da svima ispričaju svoju istinu i brak.Emir je povratkom opet lupio o pod..ne smije nikom reći za brak ..krije i od roditelja i prijatelja ..Rizi loše pa trebaju pričakat..Riza se oporavio i na selo putovao ..pa opet ništa ..čeka Emir i dalje.

O da ..težak je stvarni život ..borba koja ne prestaje ..netko je za boj ..i bori se ..netko je izgubljen i nema smisla ni snage za borit se..ja samo čekam bijelu zastavicu da netko digne.

edit..Akif u pravu si ,brak uopće nije nužnost..kome je nužan ..izgleda Ferihi ..i Emir joj je po ko zna koji put ispunio želju i i pružio joj ..šta sad ..kakva je vrijednost one knjižice ..što ima Emir od toga..što njemu sad znači što je muž..što je taj brak uopće trebao značit i riješit..kome on odgovara i kome je bitan ..i iz kog razloga ..koji je motiv tog braka ..Emir nema ništa od tog braka..Feriha je skrila knjižicu u škrinju tajni ..pored majčinih uspomena i Hasanova komada ugljena ..zar je to vrijednost te knjižice.Jadno ..i šteta po Emira...koji i dalje se povija pod Ferihinim zahtjevima i odlukama ..do kada .

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 29.09.2013. at 13:02.
Riva Taš Ev is offline  
Old 29.09.2013., 13:03   #5787
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
koliko vidim Emir u "braku" nije u naručju druge žene,
on je svoju povrijeđenost "liječio" alkoholom i drugim ženama...što ne opravdavam ( ako čitaš moje postove)...pače, tvrdim da je to nezrelo...u " braku" on je vjeran...Koray u "braku", trčkara za drugom ženom,koja mu je milion puta rekla da ga ne voli, da voli nekog drugog, pa njega to nije "spriječilo" da ju voli...
pardon, rečenica na koju sam se referirala bila je ova:
Quote:
ako voli Hande, kako je mogao biti s jednom,( čak bila i trudna), pa onda i s drugom ženom?
znači, koraj i hande NISU bili skupa. ljubav je bila jednostrana, s njegove strane, i neuzvraćena. pa ju je pokušao izliječiti cugom i drugim ženama. jednom, pa drugom.
njemu se to spočitava kao veliki grijeh i to umanjuje njegovu ljubav? a emir je radio isto to, i nikom ništa. ipak, to nije ništa značilo.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 29.09.2013., 13:09   #5788
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
zaboravlja se ovdje da je Koray u braku, stvarnom braku, koji sam po sebi snosi određene odgovornosti...jer brak je zaštićen zakonom kao ekonomska i spolna zajednica...

ma koliko se iz toga braka ismijavalo, no to je brak, potpisan, od strane njih oboje, ona ima pravu na tu karticu, ima pravo biti u toj kući i ima pravo se ponašati kao njegova supruga...Koray je taj koji se ponaša kao da nije u braku, i održava vezu s drugom ženom, on uvijek pribjegava onome što ima, a to je novac, da smiri svoju savjest, i na neki način i svoju sramotu...

ako voli Hande, kako je mogao biti s jednom,( čak bila i trudna), pa onda i s drugom ženom?tu se nalaze opravdanja, ali za ženu koja je u braku, Gulšica nema opravdanja...Koray je pogubljen u ocijeni bitnog od nebitnog, njemu je sve igra, pa kada prekrdaši u toj igri, tu je kartica, kao neprocjenjiv dio folklora...

s druge strane, Emir je u braku, koji je sve samo ne brak, i nema elemente braka, niti zajedničko stanovanje, niti konzumaciju braka, niti je to ekonomska zajednica... pa, pravno gledajući.kao da i nije u braku...
njih dvoje žive odvojene živote, krijući ljubav i brak, kao zmija noge...
što oni imaju od braka,? on je sam, i ona je sama.savjesti im nisu čiste...on sada ima teret i mač nad glavom, ona fiks ideju da štedi oca od bolesti jer mu ne govori istinu, a kad mu kaže, to će ga "izliječiti"...

četvero mladih ljudi u brakovima, bez imalo smisla i odgovornosti...
jedne se ne razumije i kudi, drugima se divi, jer se kao vole...ideš...

gdje je tu stvarnost, a gdje virtualna akrobacija, da brakom spašavaš čast, ili brakom uništavaš samoću...počeci potpuno iskrivljeni...
S ovim bih se slozila u sustini.
Ta dva braka imaju svojih manjkavosti. Ubraceni jos uvijek ne nalaze pravi put.

Koray se pristao ozeniti Gulsumicom i ona nije ocekivala od njega nista nenormalno i svo vrijeme se ona ponasa u skladu s onim sto su potpisali. A oboje su potpisali da sklapaju brak.
To sto ona ocekuje da skupa jedu i skupa spavaju nije nista nenormalno.
Ako je on mislio drugacije, ako je taj brak sklopio ne misleci ga konzumirati, trebao joj je to reci prije potpisa, a ako ne tad, onda odmah taj prvi dan. A ne bjezati.
I oni su imali odnos, prijateljski, a bogme je vuklo i na vise od toga, smijali se skupa, bili opusteni i srecni, oboje su pokazivali odredjenu dozu simpatije prema onom drugom.
A sad se on ponasa u najmanju ruku kao da je ona neka kao Ruye, da su se pokupili u klubu i otisli na kres semu ne pitavsi jedno drugo ni za ime.
Ni slike, ni tona nije bilo...

Gugi sam gledala drugacijim ocima, nisam bas mislila da je spremna na spletke da ga zadrzi.
Ja je zaista podrzavam da se bori za njega, ako ga voli (pa i Koray je godinama ganjao Hande, a izgledalo mu je da su mu sanse nula bambija, pa vidi sad prevrata ).
Ali ne na ovakav nacin. Ovo je emotivna ucjena.
Ali buduci da Handi pali bas ta ista taktika, mozda sam ja luda, a ne Gulsumica.

Sto se tice Emira i Ferihe, oni brak zaista nisu konzumirali, pa njihov moze biti i ponisten.
Ali samo u slucaju da neko od njih dvoje to zatrazi!
A buduci da, sad za sad bar, vidimo da njima to nije problem, brak je validan.
Jer se oni koji su u braku osjecaju kao muz i zena, makar i ne spavali pod istim krovom, niti dijelili bracnu postelju. Sta drugi misle o braku u kojem nema seksa (ili seksa ima rijetko ili ga ima na nacin koji ogromni dio planete i ne bi smatrao seksom) nije relevantno. Pa ni prebivaliste nije bitno (zene moreplovaca, gradjevinara...).

Meni licno brak kao papir ne znaci nista (ja zivim u grijehu ), a osnovni temelj onoga sto ja dozivljavam kao zajednica (bracna, mracna, vanbracna...kako ko to voli zvati ) su obostrana ljubav i povjerenje, bliskost, zajednistvo, podrska u teskom periodima.
A to vidim bas kod Ferihe i Emira (ljubav je tu, povjerenje grade), kod Koraya i Gulsum je ljubav jednosmjerna cesta, a nemaju ni komunikacije kako treba, a kamoli bliskosti, povjerenja, zajednistva.

U braku Koray i Gulsum me on nervirao na pocetku, sad malo vise ona. Ali ne na nacin da im strasno zamjerim, vec mislim da grijese, ali rade najbolje kako znaju i umiju, pa mozda i natrapaju na pravi put.
Kod Ferihe i Emira me malo nervirala ona, pa malo on, pa sad malo oboje. Razumijem i njega zasto ne moze odmah reci (iako bi, naravno, bilo najbolje), jer nije sam sa sobom jos nacisto sta misli, zeli i osjeca povodom te trudnoce koja ga je zaskocila u svoj svojoj sirini i oblini. Pa kako onda da kaze njoj, kako da joj objasni kad ni njemu samom jos nije jasno.
Razumijem i nju zasto nije mogla reci za brak ocu (sad moze, ali je Emir koci ).

Uvijek je lakse vidjeti rjesenje kad stojis sa strane, a kad si sam emotivno upleten ide teze. Ali gdje ima volje, ima i rjesenja.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 29.09.2013. at 13:15.
M@3X is offline  
Old 29.09.2013., 13:23   #5789
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post


znači, koraj i hande NISU bili skupa. ljubav je bila jednostrana, s njegove strane, i neuzvraćena. pa ju je pokušao izliječiti cugom i drugim ženama. jednom, pa drugom.
njemu se to spočitava kao veliki grijeh i to umanjuje njegovu ljubav? a emir je radio isto to, i nikom ništa. ipak, to nije ništa značilo.
Nisu ni Emir ni Feriha bili skupa ..zašto je Emir posezao za pićem i drugom ženom..tješio se isto kao i Koraj..zašto se Emir tješio ..bio je u onakvom stanju jer ga je Fer izdala ..iznevjerila ..zgazila kao čevjeka i pogriješio je ..sad ta grešaka Ruja se vratila ..ko bumerang..Emir stoji iza te svoje greške ..i odlazi i kod doktora sa Rujom ..Emir čeka vrijeme za rezultate ..da vidi jeli on otac njenog djeteta ..on ni sad ne bježi i ne krije se ..jer je takav čovjek..častan i prihvaća i svoje greške ..ne mete ih pod tepih i ne ponavlja ih ..osim u vezi sa Ferihom,a s njom ionako nije svoj ..nije pravi Emir ..s njom pristaje na sve ..na svako poniženje i na njen način..na koji ona funkcionira ..Emir će riješit svoj problem ..dok drugi statiraju i očajavaju ..čekaju pravi trenutak ..nema pravog trenutka ..taj trenutak je sad i svaki trenutak je sad ..i kad prođe dolazi drugi trenutak ..ako se ne riješava ..onda se gomila ..a nagomilane probleme je teško riješit..puno teže nego kad je bio onaj trenutak za taj problem.Koraj ne riješava ništa ..on bi se sad riješio Gulše ..pobrisao svoju grešku ..na koji način ..gumicom.ne ide to nikako..bilo bi lako da se može.
Koraj je neogovoran prema onom što radi ..Emir nije ..on je odgovoran i prema svojim greškama i prema svemu se odnosi odgovorno i on u braku nikog neće prevarit.Emir i njegova situacija životna je daleko teža od Korajeve ..ali Emir je čovjek i borac i sa svime što mu život donosi se bori.I sa dobrim i sa lošim.To je njegova odlika i vrijednost.. njegov karakter i njegove divne osobine od čega je Emir satkan.Koraj mu nije ni do gležnja..i ne samo Koraj ..

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 29.09.2013. at 13:35.
Riva Taš Ev is offline  
Old 29.09.2013., 13:39   #5790
halooooo! zemlja zove rivu i akif!
rekoh: NI emir NI koraj nisu bili u vezi. povrijedile su ih voljene žene, i onda su se družili s prijateljem jackom i lakim ženama da se utješe.
koraju se to spočitava: kako je mogao spavati s jednom, pa onda s drugom, ako navodno toliko voli hande?
emira se brani, feriha i on nisu bili zajedno, bio je žalostan.
znači, jednog se brani, drugog se kudi, a za istu stvar.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 29.09.2013., 13:43   #5791
Quote:
Jadransko more kaže: Pogledaj post
Već smo zakljucili na jednoj drugoj str. da Emircek lako upada u krevet drugoj kad zagusti. To je njegov način,nema opravdanja ali je tako. On je jednostavno drugaciji od Ferihe. On je divan nekad,ali kad je Feriha u pitanju,bijes lako prevlada. Eto primjera ono s Korayem sto je bilo u novinama,njemu se zamrači i on dalje ne vidi,pa s Halilom,udario je sakom od zid da ne bi Ferihu udario. Spavao je s Ruyom,jer jednostavno ne moze kontrolirati bijes. Trebao bi on kod nekog psihića malo. Salu na stranu,ne branim ga,ali jednostavno je takav,to je njegova slabost. Ja jedino ne mogu shvatiti da je ispao toliko neozbiljan kad je u pitanju kontracepcija. I sad u je u cudu sto je ova trudna.

Opet,barem po meni,Feriha njega ne bi trebala napustiti,jer je to bilo prije braka,jer je to bilo zbog nje(iako nije uredu) i zbog toga sto je on nju prihvatio kakva jeste,sad bi ona njega trebala prihvatiti s tom manom. Ali,ovaj dio gdje kazes ju je prevario,netko će reci da nije,jer nisu bili skupa,a netko će reći koga voliš ne varas ga ni kad niste skupa.

Neki pisu kao u cemu je problem sto mora gledati Emirovo dijete. Slažem se s tim da nije ni malo lako gledati dijete svog muza,posebno na ovakav nacin. Da je on imao dijete prije nego sto se upoznali,ok,ali ovdje je situacija cudna..

I ne bih se složila s ovim malo su se posvađali,velika je to stvar bila..Moglo se desiti da se nikad ne pomire. Ja kad sam vidjela Emira u zgradi,mislila sa sta on tu radi,kakav glup scenarij da on dolazi u zgradu. Ali,sad vidim da nije glupo,da nije dosao,nikad ne bi upoznao njeznu situaciju u kuci,ni nju u potpunosti,te kroz to sve joj i oprostio.

Oprosti sto sam morala tvoj cijeli tekst qvotati!
Je,to je njegov nacin da Ferihu kazni,ali zasto mora ici u krevet s drugom zenom.Ima drugih nacina da ju kazni i vidjeli smo sto on moze uraditi Ferihi.Ne volim takve frajere koji tako prevari voljenu osobu.To nije lijepo od njega.A posljedica je dijete!Emir ne voli Ruyu,ali spavao s njom,isto sto je napravio Koray s Gulsum.Sad obojica pate.I zasluzeno!Da oni iskreno vole nikad nebi prevarili.Emir Ferihu,a Koray Hande!Oni su muskarci,pa im je to dopusteno,ali kad zena napravi svojoj ljubavi OVO,ona ima predznak! .Pa fino!Opet razliciti kriterij.
Emir nikako nemoze biti idealan muskarac(hvala Turcima,sto su izmislili Kerima i Borana,oni su idealni),ali Emir,a kamoli Koray nikako!Oni su neodgovoni frajeri,kad grmi,oni bjeze od problema. .A kad su bjesni,rade im sake :made:
Da Emir je zaboravio sto je kondom,nazalost,a spavao svakakim curama.Trebao bi ici na kontrolu,prije neko bude s Ferihom!

Slazem,Feriha mu ne treba to procitavati(nazalost,ona je uvijek kriva,pa zena mora sutjeti),ali ima pravo znati da ce joj dragi postati tata.DA ne bude da opet stranac joj kaze istinu.Nedaj Boze Da Cansu prije saznaje,Feriha bi morala iseliti iz zgrade,od ogovaranja. .Emir vidi kako je bilo Ferihu kad mu nije mogla reci istinu,ali Emirov problem je drugo.On se osvetio Ferihi tako sto je spavao s drugom,i posljedica je dijete!To je ruzna cinjenica,sto Ferha mora prihvatiti.A bas me zanima reakcija Aysun i Unala,oni se sigurno skakati od srece,napokon imaju priliku rijesiti se kucepaziteljeve kcerke!
Feriha ima pravo ako odluci prekinutu kontakt Emirom,jer se tu radi o dijetetu,a sumnjam ako je istina da je Emir otac,da ce ona dopustiti da dijete raste bez oceve ljubavi i paznje.Ionako Emira voli najvise na svijetu .Ovo sto je Emir napravio Ferihi s Ruyom je prevara i izdaja,ionako nisu bili zajedno u to vrijeme.

Pa da je Emir imao prije dijete prije Ferihe,nikome nista,ali ovo je nesto drugo.A govoriti nonstop da Ferihu voli i napravi joj to,to je za osudu.Ali volim gledati njih da su zajedno.Oni bi nestali,ako njihova ljubav nestaje!Medeni su

Jesu,posvadali su se zbog Ferihine lazi,ali ako Emir mrzi kad mu netko laze i od njega radi majmuna,onda nebi ni on smio istu pogresku raditi!A radi!Ne govori joj za Ruyu,ni za dijete!To je problem postoji dijete,a on se boji Ferihi priznati svoju pogresku.Trebao se prije razmisliti kad je legnuo s Ruyom u krevet.Jer istina uvijek se otkrije na kraju!
tina 25 is offline  
Old 29.09.2013., 13:52   #5792
Quote:
tina 25 kaže: Pogledaj post
Da Emir je zaboravio sto je kondom,nazalost,a spavao svakakim curama.Trebao bi ici na kontrolu,prije neko bude s Ferihom!
i meni je palo na pamet, tko zna kakve sve boleštine je mogao pokupiti. (ako nije s ovom gospodičnom koristio kabanicu, pitanje je je li s prijašnjima...)
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 29.09.2013., 13:56   #5793
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
halooooo! zemlja zove rivu i akif!
rekoh: NI emir NI koraj nisu bili u vezi. povrijedile su ih voljene žene, i onda su se družili s prijateljem jackom i lakim ženama da se utješe.
koraju se to spočitava: kako je mogao spavati s jednom, pa onda s drugom, ako navodno toliko voli hande?
emira se brani, feriha i on nisu bili zajedno, bio je žalostan.
znači, jednog se brani, drugog se kudi, a za istu stvar.
haaaaj


Nikad ništa nije isto ..tako nisu isti ni Emir i Koraj ..nisu Iste greške ..svaka je iz drugog razloga i ima drugačiji povod..sve je različito..i odgovornost njihova prema grešci..a to je najbitnije.

A zašto branim Emira sam i napisala u gornjem postu ..šta nije jasno ..zar mi ne smijemo napisat svoje viđenje i mišljenje o Emiru i Koraju ..i ostalima.
Riva Taš Ev is offline  
Old 29.09.2013., 14:11   #5794
Jadransko more,Je Emir joj je oprostio njezine lazi,ako se mogu tako nazvati,jer Feriha nikad nije potvrdila Emiru da joj je Sanem mama,niti da ima brod.On je sam poslagao u svojoj glavi Ferihinu istinu.Ali staviti u isti kos Ferihinu tajnu(laz) i ovo sto on uporno presutjeo cinjenicu da ce postat otac je jadnoPonavno pitam bili Emir imao razumijevanje,da je Feriha prevarila s Leventom.Mos misliti!Imali smo prilike vidjeti njegovu reakciju na slici Koray i Feriha,odmah je proradilo njegove sake.Napao je svog prijatelja!Znaci,nije uredu kad Emiru lazu i od njega se radi majmuna,on pobjesni,a kad drugome isto radi to je normalno!A nije normalno,on uporno skriva da ce postat otac!
Neka pobjedi strah i napokon kaze istinu Ferihi,nece biti toliko ruzno i grozno,ali ako joj netko drugi kaze onda neznam sto ce Feriha napraviti!
tina 25 is offline  
Old 29.09.2013., 14:15   #5795
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i meni je palo na pamet, tko zna kakve sve boleštine je mogao pokupiti. (ako nije s ovom gospodičnom koristio kabanicu, pitanje je je li s prijašnjima...)

Nadam se da je koristio,zbog Ferihe!
tina 25 is offline  
Old 29.09.2013., 14:17   #5796
Quote:
tina 25 kaže: Pogledaj post
Oprosti sto sam morala tvoj cijeli tekst qvotati!
Je,to je njegov nacin da Ferihu kazni,ali zasto mora ici u krevet s drugom zenom.Ima drugih nacina da ju kazni i vidjeli smo sto on moze uraditi Ferihi.Ne volim takve frajere koji tako prevari voljenu osobu.To nije lijepo od njega.A posljedica je dijete!Emir ne voli Ruyu,ali spavao s njom,isto sto je napravio Koray s Gulsum.Sad obojica pate.I zasluzeno!Da oni iskreno vole nikad nebi prevarili.Emir Ferihu,a Koray Hande!Oni su muskarci,pa im je to dopusteno,ali kad zena napravi svojoj ljubavi OVO,ona ima predznak! .Pa fino!Opet razliciti kriterij.
Emir nikako nemoze biti idealan muskarac(hvala Turcima,sto su izmislili Kerima i Borana,oni su idealni),ali Emir,a kamoli Koray nikako!Oni su neodgovoni frajeri,kad grmi,oni bjeze od problema. .A kad su bjesni,rade im sake :made:
Da Emir je zaboravio sto je kondom,nazalost,a spavao svakakim curama.Trebao bi ici na kontrolu,prije neko bude s Ferihom!

Slazem,Feriha mu ne treba to procitavati(nazalost,ona je uvijek kriva,pa zena mora sutjeti),ali ima pravo znati da ce joj dragi postati tata.DA ne bude da opet stranac joj kaze istinu.Nedaj Boze Da Cansu prije saznaje,Feriha bi morala iseliti iz zgrade,od ogovaranja. .Emir vidi kako je bilo Ferihu kad mu nije mogla reci istinu,ali Emirov problem je drugo.On se osvetio Ferihi tako sto je spavao s drugom,i posljedica je dijete!To je ruzna cinjenica,sto Ferha mora prihvatiti.A bas me zanima reakcija Aysun i Unala,oni se sigurno skakati od srece,napokon imaju priliku rijesiti se kucepaziteljeve kcerke!
Feriha ima pravo ako odluci prekinutu kontakt Emirom,jer se tu radi o dijetetu,a sumnjam ako je istina da je Emir otac,da ce ona dopustiti da dijete raste bez oceve ljubavi i paznje.Ionako Emira voli najvise na svijetu .Ovo sto je Emir napravio Ferihi s Ruyom je prevara i izdaja,ionako nisu bili zajedno u to vrijeme.

Pa da je Emir imao prije dijete prije Ferihe,nikome nista,ali ovo je nesto drugo.A govoriti nonstop da Ferihu voli i napravi joj to,to je za osudu.Ali volim gledati njih da su zajedno.Oni bi nestali,ako njihova ljubav nestaje!Medeni su
Naravno da ne opravdavam njegov nacin. Sam je rekao da je mrzio sebe zbog toga u tom trenutku. Mrznja je bolest,osveta je bolest i tu se to vidi. On se osvetio s drugom zenom,jadno,sta je postigao sa time? Nista.. Pardon,mozda postane tatica. Nije se on tada zbog toga osjećao bolje,lakše,nista.. samo se mogao osjecati odvratno,prazno! Normalno je da on ne bi podnio da Feriha spava s drugim,već sam rekla,vidjeli smo kako je reagirao za Koraya (koji mu je prijatelj) i casopis,te za Halila. Tako nesto ne bi podnio,ali se nada da ce Feriha to podnijeti,jer ne zeli da ga ostavi.

Da,stvarno bi onaj Emir trebao otici na kontrolu,nije Ruyi on sigurno bio prvi,ako je bila u stanju s njim onako spavati,nije joj to nesto nepoznato..

Ovaj dio sto si navela da Feriha ima pravo njega ostaviti. Ima,ali opet kazem on je nju prihvatio sa svim njezinim manama,sad je na njoj da njega prihvati s njegovim manama,jer zato se i udala,nitko nije savršen,ako ga volš,prihvaćaš ga,iako to nije lako. I ne mislim da bi trebala razmišljati na taj način da ne treba ostaviti dijete bez oceve ljubavi i paznje. Pa sve i da ona ostavi Emira i razvede se,neće on poletjeti Ruyi i ozenit ju. Šta ima s tom zenom? Proveo je noc s njom i sad da se zeni zbog djeteta i bude osuđenik do kraja zivota. Tako nesto bi unesrećilo sve pa i dijete. Vjerovatno ce Aysun i Unal tako nesto i ocekivati. Nikad mi to neće biti jasno,on bi bio nesretan s tom zenom,dijete bi bilo nesretno,Feriha bi otisla drugim putem i bila bi nesretna. On moze biti s Ferihom i brinuti se o djetetu i posvetiti mu i paznju i ljubav,a s Ferihom imati obitelj.. Tako da mislim da Feriha ne bi trebala gledati na taj način,odnosno da spriječava da djete odrasta bez oca..
Jadransko more is offline  
Old 29.09.2013., 14:32   #5797
Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
Emir i Feriha vjenčali su se jer se vole. Ljubav bi valjda trebala biti ta pravilna postavka braka.
I jedina ispravna motivacija za brak, a kod njih dvoje je to slučaj. I koliko god to djelovalo kao ishitrena odluka - temelj njihova braka je ljubav .

Btw, njihov brak i brak Koraya i Gulsum nije uopće za usporedbu .


Quote:
maxnel kaže: Pogledaj post

brak Emir-Feriha
Vjerojatno Feriha ne bi pristala na taj brak da ju Emir nije na blef uhvatio.
Slažem se.


Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post

edit.Akif u pravu si ,brak uopće nije nužnost..kome je nužan ..izgleda Ferihi ..i Emir joj je po ko zna koji put ispunio želju i i pružio joj ..

Koju crnu Ferihinu želju??? Da se želi i mora nužno udati??? Feriha ni u peti nije imala ono što je u glavi imao Emir i što je kako @maxnel reče realizirao kroz blef.


Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post

A zašto branim Emira sam i napisala u gornjem postu ..šta nije jasno ..zar mi ne smijemo napisat svoje viđenje i mišljenje o Emiru i Koraju ..i ostalima.
Naravno da smijete . Samo nemoj miješati svoje mišljenje sa svojim kategoričkim tvrdnjama koje ne stoje kao npr. ono neki dan kad si napisala da Feriha nikada nije rekla Cansu za Emira . Dobro ti je rekao @Fritz jučer, to baš bode u oči i na to mi koji smo 100% sigurni da nisi u pravu ne možemo ostati imuni i jednostavno preskočiti to što napišeš kao da i nisi napisala, pogotovo ako imamo dokaze za totalno suprotno, a u 100% slučajeva ih i imamo. Znam da ti od nikoga dokaze ne tražiš kad tvrde nešto suprotno od tebe, ali to ne znači da te drugi nemaju pravo pitati da dokažeš neku svoju tvrdnju. Nitko te ne traži (niti na to ima pravo) dokaze iz kojih si izvela svoje mišljenje i dojmove, nego samo za ono što postaviš kao kategoričku tvrdnju (koliko god tebi to bilo naporno ).

Dakle, navedi broj epizode, dijalog, monolog, samo jednu rečenicu... iz koje izvlačiš tvrdnju da je Feriha tražila da ju Emir ženi i da joj je taj brak iz nekog razloga za nešto nužan. Naravno, ako je to samo tvoja pretpostavka onda zanemari ovo što te molim da navedeš.
Hollyss is offline  
Old 29.09.2013., 14:33   #5798
a zašto bi Emir odmah trebao reći Ferihi da će postati otac kad on i sam još nije siguran da je?
uostalom, ako je Feriha lagala njemu godinu dana tko je, onda i njemu možemo progledati kroz prste par dana, dok Emir ne utvrdi da li je to istina ili dobro smišljen Rujin plan
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Old 29.09.2013., 14:46   #5799
Quote:
maxnel kaže: Pogledaj post
a zašto bi Emir odmah trebao reći Ferihi da će postati otac kad on i sam još nije siguran da je?
uostalom, ako je Feriha lagala njemu godinu dana tko je, onda i njemu možemo progledati kroz prste par dana, dok Emir ne utvrdi da li je to istina ili dobro smišljen Rujin plan
Slažem se. On je rekao Korayu ''moram joj reci'' i poksao joj je reci poslije kina,ali ona je rekla da joj ne govori nista negativno. On je tek saznao i sam zna da je bolje da joj on kaze,samo nije to lako reci. Sad se nalazi u istoj situaciji kao Feriha prije.. Kako nekome reći nešto i time ga povrijediti svojom greškom... Normalno je da se boji i da ne zeli unistti odnos,takav kakav je.. A neki smatraju da on sad laze,pa i on je u početku bio u soku,nije mogao odmah odletiti i reci joj,tek je sad počeo to prhvaćati..
Jadransko more is offline  
Old 29.09.2013., 14:46   #5800
Istina,Emir se mrzi sto je spavao s Ruyom,ali prevara je prevara!I moze on ne oprostiti sebi sto je to napravio,ali pogresku je napravio.Sad samo mora biti strpljiv da vidi Ferihinu reakciju.Bolno ce biti Ferihi saznanja da ce on postati otac,Jer ona imala drugacije planove s njima.NI nJoj nije lakse,ima griznju savjest,sto mu je lagala,a jos tu joj je otac koji nonstop ima infakt.Nemoze mirno zivjeti u braku s Emirom,jer njezini ne dopustaju da bude s Emirom,a jos ne saznaju za njihov brak ..Priznajem,tesko im je,Emir sad ima problema s Ruyom,a Feriha s svojima!Samo znam da nebi bila u kozi im!

A sto je Cansu Ferihi,da Feriha njoj mora polagati racunicu kako ona zivi.Cansu je jedina koje nebi smjela znati da su ovi zajedno,jer njezina opsesija prema Emiru moze napraviti Ferihi nesto lose!Ona je bolesna.Odmah ih je zvala na veceru,sumnjiva mi je! Ona Ferihu mrzi i tko zna sto sad planira uraditi!Ako je bila u stanju Emiru lagati o Ferihi,presutjeti Ferihinu otmicu,tko zna sto sad ce uraditi

Zadnje uređivanje tina 25 : 29.09.2013. at 14:55.
tina 25 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.