Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 14:35   #1
Folna kiselina - pijete li i kada ste počele?

Evo mene sa još jednim postom.

Znam da bi folnu kiselinu trebalo piti par mjeseci prije početka trudnoće - tako bar piše na kutiji. Međutim, moja supruga to nije pila do prvog posjeta ginekologu - nismo htjeli da uzima ništa "napamet". Tako da je počela uzimati folnu kiselinu od 7. TT.

Koliko rano ste vi počeli uzimati? Ima li netko da nije?

Hvala na odgovorima.
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:40   #2
Ja sam počela 3 mjeseca prije trudnoće....kažu da je dobro početi prije, ali niti tvojoj dragoj nije kasno ako je sad počela...bitno da ju pije
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:40   #3
ja nisam, nego mi je gin rekao da odmah krenem sa prenatalom... on valjda ima sve šta treba....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:41   #4
ja sam počela u 5.tjednu trudnoće... sad sam u 11. i još uvijek ju pijem, mislim da još tjedan dana a nakon toga prebacujem se na prenatal.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:43   #5
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
ja sam počela u 5.tjednu trudnoće... sad sam u 11. i još uvijek ju pijem, mislim da još tjedan dana a nakon toga prebacujem se na prenatal.
ja bila kupila folic+ , al doktor mi dao folacin i sada to pijem !!!
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:44   #6
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
ja bila kupila folic+ , al doktor mi dao folacin i sada to pijem !!!
Folacin i ja pijem...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:46   #7
grrrr, pa nije me valjda moj gin. zezno... a baš sam ga izričito pitala šta i kako?
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:46   #8
Ja pijem Prenatal (Naturalwelth) od početka-u njemu ima dovoljna količina folne
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:12   #9
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Prenatal (Naturalwelth) od početka-u njemu ima dovoljna količina folne
Tako sam i ja
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 15:29   #10
folic + počela u 7 tt,kad mi je gin potvrdio trudnoću i rekao da to pijem a prenatal počela nakon 3 mjeseca radi vitamina A( do tad mi ga gin nije dao)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:00   #11
u danasnje vrijeme svi piju svakakve preparate pa se ponekad zapitam kako smo mi uopce ispali ovakvi zivi i zdravi kad smo se rodili dok nije bilo tih gluposti

P.S. da me nebi krivo shvatili, i moja zena to pije
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:30   #12
meni je jučer isto gin rekla da si kupim folic+ par mjeseci prije nego počnemo kontinuirano
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:39   #13
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Prenatal (Naturalwelth) od početka-u njemu ima dovoljna količina folne
I ja
Marija_lj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:58   #14
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Prenatal (Naturalwelth) od početka-u njemu ima dovoljna količina folne
I ja isto to pijem, već tri mjeseca otkad pokušavam zatrudniti.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:26   #15
za prvu trudnocu, skoro godinu dana prije, a za drugu sam je pocela pit otprilike bas u vrijeme kad sam zatrudnila....pila je do sad, do 11 tj i onda mi je gin rekla da se prebacim na prenatal.kazu da je bitna kod zatvaranja neuralne cijevi koja se desava u 4.tj, ali i kasnije za razvoj mozga, al mislim da nije bed kad netko ne pije, jer su ta njena svojstva otkrivena tek 1989. godine, prije toga je nitko nikad nije pio!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:29   #16
Folnu od prvog dana kad nam je gin potvrdio trudnocu, a Prenatal od treceg mjeseca. Folnu vise ne jer mi je gin rekla d bi bilo previse, ima je dovoljno u Prenatalu.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:43   #17
Počela pit folacin nakon što mi je utvrđena trudnoća i kad mi je gin rekao da pijem (ne sjećam se koji tjedan... možda 7?8?) i pila do 12tog tjedna. Nakon toga prešla na Prenatal. (sve preporuka gin)
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:24   #18
Talking

cim smo se odlucili za bebu (par mjeseci ispred)..mislila sam da ce malkoc potrajati dok ne "upali"
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 21:45   #19
cure koje ste dobile savjet od ginica da pijete Folacin, jel postoji neki poseban razlog zasto bas Folacin?

naime, u tom preparatu ima 5 miligrama folne kiseline, a u svim drugim (Folic+ i slicno) ta kolicina je prilagodjena potrebama u trudnoci koje iznose od 400 do 800 mikrograma dnevno. U 5 miligrama ima 5000 mikrograma, zar ne

e sad, nije to nista strasno jer folna u suvisku ne skodi i ne talozi se nego izmokrava, ali Folacin se obicno propisuje u posebnim slucajevima, kad trudnica ima jos neku bolest ili terapiju koja zahtijeva dodatnu kolicinu folne kiseline.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:27   #20
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
cure koje ste dobile savjet od ginica da pijete Folacin, jel postoji neki poseban razlog zasto bas Folacin?

naime, u tom preparatu ima 5 miligrama folne kiseline, a u svim drugim (Folic+ i slicno) ta kolicina je prilagodjena potrebama u trudnoci koje iznose od 400 do 800 mikrograma dnevno. U 5 miligrama ima 5000 mikrograma, zar ne

e sad, nije to nista strasno jer folna u suvisku ne skodi i ne talozi se nego izmokrava, ali Folacin se obicno propisuje u posebnim slucajevima, kad trudnica ima jos neku bolest ili terapiju koja zahtijeva dodatnu kolicinu folne kiseline.
Ja sam imala konkretno još dodatnu terapiju.. i nakon toga još jednu... i nakon toga....
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.