Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 21:26   #621
a gle, bas se zezat s necim kaj je, kao prvo, laksativ, i u velikim kolicinama otrovan, a to ti je sigurno ona kolicina koju bi trebala popiti, onda samo izvoli. za paradajz jos nisam cula da je otrovan, eventualno ak je sprican

aloe vera se uglavnom koristi kao nekakav dodatak kremama u kozmetickoj industriji, al da bih je ikad vise pila, hvala lijepa, ne bih, od nje samo visis na zahodu i nista vise. alou sam pila iz drugih razloga, alergija, a nakon toga sam saznala za cin, i vjeruj, po tome tog cin-a nije trebalo biti da ona djeluje tako kako velis.
Suey is offline  
Old 02.12.2008., 22:18   #622
danas sam skuzila da su mi se kondilomi sve unutra prosirili (prije sam ih imala samo vani, bar je tak izgledalo) i to u roku 2tj! bila sam sad skroz bolesna, valjda zato. jedva cekam sutra da idem u Ginodermu na bris i trazit cu kolposkopiju jer ocito je taj vrag podivljao. Ponovit cu i papu jer sam bila prije 5mj (bio uredan) al tko zna kakav je sad.
Kupila sam od tablete antioksidansa i pijem zeleni caj, te propolis za imunitet... radit cu si i one sjedeće kupke u stolisniku i nevenu samo cu sutra jos pitat ginića za to.
Tnx cure puno na vasoj pozitivi-stvarno nam to treba da pobijedimo tog gada
Drž'te mi fige sutra da nije neka koma...
Girl power hehe
nixa9 is offline  
Old 02.12.2008., 22:33   #623
ma treba biti uvijek pozitiva, no to vam ne bu uklonilo bolest. bitno je biti pozivitan I KAD STE BOLESNE, eeeeeee, to je vec umijece.

uglavnom, kad na vrijeme saznate kakvo je stanje, nije to nista sto se ne moze sanirati niti ste u smrtnoj opasnosti nit je konizacija kraj svijeta. kaj bi rekli oni s dijagnozom karcinoma onda?

mislim da ti je zeleni caj pun pogodak jer se najvise istrazivanja vrtilo oko toga - kako utjece na cin, a propolis je isto super, ja ga isto pijem, ali imam domaci, od poznatih ljudi

postoji i krema od zelenog caja, ali nema je kod nas za kupiti, cak ju je FDA potvrdila kao lijek protiv kondiloma

ako vas bas toliko interesira alternativni pristup, pogledajte ovo:

http://www.aromaterra.hr/aromaterapi..._infekcije.htm

provjereno
Suey is offline  
Old 02.12.2008., 22:49   #624
evo jos malo o biljkama relevantnima za ove probleme:

neven:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Nev...em_iz_vrta.pdf

tamanu:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Tamanu_ulje.pdf

ravensara:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Ravensara.pdf

crni kim:

http://www.tigrus.hr/include/pdf/Crn...jek_za_sve.pdf

cajevac:

http://nadix.info/web/index.php/Vagi...g_eajevca.html

znam da je zgodno koristiti vaginalete, ali ne mozete biti sigurni da su sastojci najkvalitetnija ulja i da su zaista ta ulja. zato je najsigurnije, a i jeftinije od vaginaleta, kupiti sama ulja i namakati tampon.


o hpv-u i uljima, posebno kantarionu:

http://www.aromedica.hr/pdf/hpv.pdf

http://minishop.t-com.hr/aromedica/P...141&pcurrpid=2



p.s. nixa9 je najbolje "potrefila", po meni, i alternativne metode i lijecnika
Suey is offline  
Old 02.12.2008., 23:57   #625
s dodacima pazi, nikad vise od dva (najbolje kombinacija ekstrakt + vitamini), i mora ih se uzimati duze vremena da bi poceli djelovati (najbolje je uzimati uvijek isto kroz duze razdoblje, a ne hrpu toga odjednom ili se stalno "saltati")

iako je najbolje lokalno djelovati na infekciju koja i jest lokalna pa je upitno koliko ovo oralno uzimanje uopce ima utjecaja.
Suey is offline  
Old 03.12.2008., 13:53   #626
evo bila sam u ginadermi-doktorica je genijalna, jako je draga i strpljiva-izresetala sam ju s pitanjima
napravila mi je papu i bris na hpv, te mi je premazala kondilome podofilinom (nisu se prosirili od zadnji put,a ono sto sam ja mislila da su novi kondilomi je navodno ostatak himena!?!)
eto, sad cekam nalaze i da mi prode menga pa onda idem na kolposkopiju
izluduje me to cekanje :S
nixa9 is offline  
Old 03.12.2008., 13:55   #627
evo ovo sam skunula sa strancie oprah
sad se baš pitam jel u nas ima echinace-e u tim kapima il ne, pa mi pijemo nešto drugo misleći da pijemo to
This herbal supplement is most commonly used to prevent and treat colds. Several large studies have shown that echinacea is not effective at preventing colds, but that it can shorten the length of a cold—especially if you take it as soon as you get the cold. People with autoimmune disorders such as lupus, rheumatoid arthritis, multiple sclerosis, HIV/AIDS, or other disorders affecting the immune system, should not take echinacea.

Be a careful consumer. When products on the market were tested, about half of the products did not have as much echinacea as was listed on the label. Some didn't have any measurable amount of echinacea at all! Look for a brand name that you recognize and trust.
meelitaa is offline  
Old 03.12.2008., 16:01   #628
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
cure moje, ja sam popila cijelu litru aloe vera i pusiona... nis vam to ne pomaze, cak je aloe vera i otrovna, o tome se vec tu pisalo. ako ne vjerujete, pitajte phyta.

vjerujem da je ozdravljenje i rjesavanje virusa moguce jedino ako spalite i odstranite to tkivo. ali, vi kako zelite
nabavi si biljku aloa veru. imaš uzorak u izlogu biovega dućana čini mi se, čisto da vidiš kako izgleda, jer se ponegdje pod aloa vera prodaju i neke koje jesu aloe ali nisu aloa vera. gel iz lista nije otrovan ali za piće se mora upotrijebiti odmah jer je brzina raspadanja imunostimulirajućih polisaharidnih lanaca takva da je nemoguće dobiti kvalitetan komercijalni pripravak. nešto se pokušavalo s razno-raznim tehnologijama tipa freeze-drying, air-drying, ali nije to to, polisaharidni lanci se uglavnom ipak raspadnu. ono što komercijalno možeš kupiti vrijedi u smislu regeneracije tkiva ako se premazuje (gel), no ako se pije nažalost nema nekog čudesnog efekta
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 03.12.2008., 20:43   #629
ma, sumnjam da kod nas mozes nabaviti istinsku aloe veru. jedino ak ju sam uzgajas, a ne znam koliko bi njoj pasali nasi uvjeti.

znam kak izgleda.

e, pa to i kazem, nema smisla piti kad je dokazano da se ona upotrebljava kao krema, gel ili dodatak kremama.
Suey is offline  
Old 03.12.2008., 21:03   #630
pobogu, nikad necu shvatiti kako ljudi imaju vremena klonirati se 187x i svaki puta smisliti neku drugu pricu...

uglavnom, vidyca/zolta je ujedno i goldylady, takodjer je banirana.

idem provjerit ima li jos koji njen klon,

ako mi ne iskoci sam iz pastete.
Suey is offline  
Old 03.12.2008., 21:43   #631
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
pobogu, nikad necu shvatiti kako ljudi imaju vremena klonirati se 187x i svaki puta smisliti neku drugu pricu...

uglavnom, vidyca/zolta je ujedno i goldylady, takodjer je banirana.

idem provjerit ima li jos koji njen klon,

ako mi ne iskoci sam iz pastete.
Drugim riječima, ove kapi ili biljni pripravci koji nas "ozdravljuju" su čista pušiona! Cure, nemojte nasjedati na to.
nicole76 is offline  
Old 04.12.2008., 10:53   #632
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ove kapi ili biljni pripravci koji nas "ozdravljuju" su čista pušiona! Cure, nemojte nasjedati na to.
ko i u baš svemu drugome, i tu se vrti lova i puno je marketinga. recimo nevenova mast koja ima svega samo nevena nema. nju je najbolje ili nabavljati od nekog travara koji je sam spravlja, ili treba uzgajati neven. no opet nije pošteno ni a priori odbaciti sve što se prodaje u svijetu prirodnih pripravaka. ako je 95 ili 99% smeće, ne znači da je sve smeće. svaka dobronamjerna informacija o stvarnoj koristi nečeg je dobrodošla
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 04.12.2008. at 11:00.
zed_alive is offline  
Old 04.12.2008., 12:17   #633
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Joj,ovo mi je sve skroz smotano--malo hpv stranica,malo cin123+hpv
Meni je dr. isto ok...mislim, ne vjerujem da bi si dozvolila takve stvari.
Ja ću na kontrolu kroz nekih 13 dana ili nakon menge-znači malo kasnije... Ti isto piješ kapi?
Aha,pocela sam prosli tjedan.Sa vaginaletama sam vec gotova,jos jedna i gotovo.ali ja cu tek tamo na kontrolu u 2-3mjesecu.Je tebi dala nesto za stres??E meni ful pomaze,stvarno se osjecam smirenije i bas nekako bolje volje.
tin@ is offline  
Old 04.12.2008., 12:22   #634
Quote:
tin@ kaže: Pogledaj post
Aha,pocela sam prosli tjedan.Sa vaginaletama sam vec gotova,jos jedna i gotovo.ali ja cu tek tamo na kontrolu u 2-3mjesecu.Je tebi dala nesto za stres??E meni ful pomaze,stvarno se osjecam smirenije i bas nekako bolje volje.
Pa mogu ti reči da mi ove za stres baš i nedjeluju,možda treba malo vremena...Azašto češ tako dugo čekat do kontrole?Ubiti koja je sad tvoja situacija-da ne tražim?!
ANILA is offline  
Old 04.12.2008., 12:56   #635
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Pa mogu ti reči da mi ove za stres baš i nedjeluju,možda treba malo vremena...Azašto češ tako dugo čekat do kontrole?Ubiti koja je sad tvoja situacija-da ne tražim?!
Hpv+ascus.Nisu me slali na kolkoskopiju,zato sam ja narucila ovo,a sad kad budem isla sljedeci out cemo vidjet.U 10mj.su mi otkrili da imam hpv,pa tako da i nemogu ic ranije,receno mi je da dodem za 6 mj.na kontrolu.
tin@ is offline  
Old 04.12.2008., 17:07   #636
ja evo sutra nosim svoj bris za tipizaciju u Split, zna li tko gdje je to u Split Zavod za javno zdravstvo čini mi se - Vukovarska 46 - jel teško naći????

a našla sam i doktoricu kod koje mogu napraviti kolposkopiju kad dobijem nalaz tipizacije

jel se kolp. radi kad menga prođe ili?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 05.12.2008., 15:18   #637
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, al neke kapi koje liječe u 3 tjedna?!
Ja sam veliki pobornik alternativne medicine, al sam isto tako i skeptična prema pripravcima koji ozdravljuju preko noći.
Meni to izgleda ovako: ta "doktorica" iz Rijeke je upravo ta osoba (ili njoj jako bliska) koja ovdje na Forumu pod raznim nickovima reklamira svoje pripravke.
mislim da nema šanse, nisam naletio na tako nešto, ako (kad) biljna medicina i djeluje uvijek se radi o mjesecima...ideja borbe je stvoriti imunitetu uvjete u kojima će on sam istjerati virus i izliječiti napadnuti organizam, ali tada govorimo o mjesecima. možda nešto vrlo efikasno tipa event aladara kreme ili tako nečeg bi polučilo rezultate u bržem roku...tako da si s pravom skeptična...
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 05.12.2008. at 16:22.
zed_alive is offline  
Old 05.12.2008., 16:46   #638
Tema se opet pretvara u cirkus, ako se strasti ne obuzdaju morat ce opet pod kljuc.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Old 05.12.2008., 19:55   #639
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ja evo sutra nosim svoj bris za tipizaciju u Split, zna li tko gdje je to u Split Zavod za javno zdravstvo čini mi se - Vukovarska 46 - jel teško naći????

a našla sam i doktoricu kod koje mogu napraviti kolposkopiju kad dobijem nalaz tipizacije

jel se kolp. radi kad menga prođe ili?
nešto mi nije jasno kod tebe

spominjala si tipizaciju i rekla kako ti ju je dr. uzela i da moraš nositi jel tako?

e sad koliko je prošlo od kad je tebi ona uzela bris do toga kad ćeš nositi i gdje si čuvala taj bris?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 05.12.2008., 20:48   #640
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
mislim da nema šanse, nisam naletio na tako nešto, ako (kad) biljna medicina i djeluje uvijek se radi o mjesecima...ideja borbe je stvoriti imunitetu uvjete u kojima će on sam istjerati virus i izliječiti napadnuti organizam, ali tada govorimo o mjesecima. možda nešto vrlo efikasno tipa event aladara kreme ili tako nečeg bi polučilo rezultate u bržem roku...tako da si s pravom skeptična...

moram se zaista sloziti s ovim. zed je u pravu, nista ne moze djelovati preko noci, potrebno je minimalno par mjeseci, ako ne i godina.
Suey is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.