Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 16:35   #741
Ja mislim da je to sve jako individualno kao i sve. Npr. meni je garstroskopija doslovno bila mačiji kašalj dok neki umiru od bolova i nagona za povraćanjem. Sve zavisi od vaše anatomije tijela , problema od kojeg patite i naravno o nježnosti doktora. Ja sam bila u poliklinici Drinković u ZG i zaista ih mogu pohvaliti da su vrlo profesionalni i pažljivi.
Ja idem na kolonoskopiju u ponedjeljak Prvo sam mislila obaviti ju bez anestezije čisto zbog toga da i ja imam sve pod kotrolom a onda nakon dugo razmišljanja sam se predomislila iz razgloga što mene prirodna nadutost valja po podu od grčeva i bolova i najviše me je strah da se ja ne bi počela trzati za vrijeme pregleda te da sama ne bi izazvala neku ozljedu. Isto tako poznavajući sebe uvjerena sam da bi umirala od straha i neizvjesnosti dok traje pretraga. Gastroskopija je ipak puno puno kraća. Tako da ipak idem pod laganom anestezijom i nakon sat vremena se budim i nadam se da će sve biti ok.
I da...to ću obaviti u Općoj bolnici sve pokriva zadravstveno i ništa ne plaćam jer imam dopunsko osiguranje. Nje bio nikakav problem dogovoriti anesteziju.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose

Zadnje uređivanje Lost_in_Wonderland : 10.04.2012. at 16:50.
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:58   #742
za slučaj da budem morala ići na taj užas imam za vas jedno pitanje.
da li se to može obaviti i u privatnim gastroenterološkim ordinacijama ili to baš rade samo poliklinike?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:31   #743
Moram se javit na ovu temu. Do sada sam 4 puta bila na kolonoskopiji, od toga 2 puta sa upaljenim crijevima i ranama, a 2 puta "zdravih " crijeva. Nemam oštre zavoje crijeva, pa to ne mogu komentirat. Kad sam radila pod upalom bol je bila od 1-10 rekla bi 100000000. Čak sam u jednom trenutku promislila kako je smrt lijepa, a u kolicima su me vraćali jer se nisam na noge mogla dignuti nakon pretrage. Dok za vrijeme dobre faze, kad su mi crijeva bila uredu nisam osjetila. Malo upuhivanja zraka, ali to je sve, rekla bi da je neugodnije ić u zubara i to sa inekcijom, nego na kolonoskopiju. Sad malo o čišćenju. Budite pametni, sestre vam propišu ili dulcolax tablete ili gorku sol. Ako ćete se čistiti tabletama, trebate ih popiti 12 po danu, tako nekako, što je predoziranje, pa očekujte grčeve i povraćanje, naravno očistit ćete,sol sama po sebi stvara grčeve. S obzirom da sam imala već iskustva, rekla sam u bolnici da nema šanse da to uzmem i da me čiste kako god znaju. Dobila sam u bolnici neku tekućinu za pit ( Manit 10 % ) i 2 puta su me čistili na pjenu , klasično bolničko čišćenje crijeva, iako sam imala rane, upalu, čišćenje nisam osjetila. Imate niz savjeta na netu za kvalitetno, a bezbolno čišćenje. Što se tiče anestezije, ja sam sva 4 puta radila bez. Zadnji put su mi u venu dali nekakve ampule, neko jako sredstvo protiv boli, ali glupe sestre su mi dale 5 min prije pretrage, tako da sam cijelu pretragu vrištala, a onda nakon pretrage proradilo, pa me umrtvilo. Mislim da bi to inače dobro djelovalo. Doktori iz 2 razloga ne savjetuju i ne daju anesteziju. Br 1. skupa je bolnici i trebaju dovodit anesteziologa, a za to treba i vremena, a znate da su u isti dan za pretragu naručeno više pacijenata, pa i vrijeme je tu problem. A drugo, doktori kažu da je sigurnije za pacijenta da je budan, jer po reakcijama znaju kad treba zaustaviti pretragu ili u slučaju povrede crijeva pacijent reagira, što pod anestezijom nije slučaj. Također nije loše da sami vidite sliku svojih crijeva, kasnije ćete lakše razumjeti neke stvari. U svijetu se daju slike i snimke pretrage, pa ljudi mogu i po drugo mišljenje, bez da ponovno rade kolonoskopiju, što naravno kod nas nije slučaj..grrrrr....
Nije loše prije pretrage popiti koji normabel, čisto zbog nervoze i trenutne aritmije srca..
I nakon svega što sam prošla mislim da je svaka pretraga teška kad su upale, naravno mislim na pretrage kojima se rade biopsije, ne na magnete, ultrazvuke i slične snimke. Također nemamo svi isti prag boli, iste tegobe. A mislim da zbog mitova mnogo ljudi izbjegava ovu pretragu, koja je jako važna. Crijeva su centar imunooškog sustava, apsorbiraju vodu i hranjive tvari, a i najveći su organ ljudski. Nisam napomenula da mi pretraga nikad nije trajala više od 20 minuti. Također pazite tko vam pretragu radi. Gastroenterolog koji radi pretragu je kao vozač, manevrira po vašim crijevima...važno je i da dobro primjećuje, jer nema svatko iste simptome, al mnogo ljudi ima iste bolesti i probleme. Dobro pazite tko vam radi takvu pretragu, mislim da to važi za sve doktore i sve pretrage. Ne znam šta više da napišem, ako se sjetim javim. Ne bojte se, ako je pretraga kontrolona ne bi trebalo biti strašno, ako je uslijed upale, a jbg izdržite, može vam spasiti život....sretno svima...:*
lejlalajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:42   #744
Samo da nadopunim da sa sam jučer bila na kolonoskopiji, sve je u redu manji unutarnji hemeroidi i to je to. Ništa osjetila probudila se nakon 2 sata i puštena sam kući bez ikakvih nuspojava Samnom je bilo ljudi koji su išli bez anestezije i dojmovi su sasvim različiti od onih koje si mogao čuti kako urliču do onih kojima nije bilo prestrašno ali zaista neugodno. Uglavnom meni nije nimalo žao što sam išla pod anestezijom jer je zaista lagana i sigurna sam da ako ikada budem opet morala to obaviti da ću opet ići pod anestezijom.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:16   #745
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Samo da nadopunim da sa sam jučer bila na kolonoskopiji, sve je u redu manji unutarnji hemeroidi i to je to. Ništa osjetila probudila se nakon 2 sata i puštena sam kući bez ikakvih nuspojava Samnom je bilo ljudi koji su išli bez anestezije i dojmovi su sasvim različiti od onih koje si mogao čuti kako urliču do onih kojima nije bilo prestrašno ali zaista neugodno. Uglavnom meni nije nimalo žao što sam išla pod anestezijom jer je zaista lagana i sigurna sam da ako ikada budem opet morala to obaviti da ću opet ići pod anestezijom.
... u kojoj bolnici si bila ako se smije znat jer se ja spremam 21.05. u merkur...
tinca81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:19   #746
Quote:
tinca81 kaže: Pogledaj post
........
Da jos sam htjela pitat, meni se cesto zna desit a i juce mi se desilo da me u 4h ujutro probidila ostra bol ispod pupka i to me boli pa se malo smiri pa opet boli i uvijek mi i bude slabo sa tim da sam juce i povracala a onda krene malo tvrde stolice pa sve do sluzi i to tako traje sat vremena a onda me pocinje hvatat groznica i drugi dan mi obicno bude onako cudno u crijevima i malo me boli i onda je sve ok, sta mislite od ceg bi to moglo bit...
jel ima tko iskustvo sa time

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2012. at 12:06. Reason: popravak quota
tinca81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:04   #747
prekjučer sam bila na kolonoskopiji. bilo je strašno bolno. rekla je dr. da kod mršavih ljudi da bude bolno jer su uska crijeva i mali trbuh tako da je sve sklupčano,kad te napuhava i pregledava bude tijesno i bolno. rađala sam 13h, rađe bih išla ponovno rodit nego na taj pregled!dan prije me izmučilo čiščenje a šupak je bio užeren od "pišanja"
nadam se da nikad više neću morat na kolonoskopiju pogotovo ne bez anestezije. doktorica je bila vrhunska a i sestra (čak su bila i 2 naučnika, što me smetalo jer mene je dodatno mučila dok je njima objašnjavala...) preživila sam, to je bitno
mlgs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 14:41   #748
Quote:
tinca81 kaže: Pogledaj post
jel ima tko iskustvo sa time
Dali je rađena kakva dodatna obrada?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:13   #749
osim kolonoskopije nije, jedno vrijeme sam mislila da mi je to od mljecnih prizvoda ali ocito nije... tako nesto desi mi se obicno jednom do dva puta mjesecno sa bolnim grcevima i nagonom na povracanje a sad ovaj zadnji puta bolovi su bili puno jaci i povracala sam i to kad krene krene od tvrde stolice pa sve do proljeva i tako da to traje sat vremena i onda kad me pusti me hvata tresavica ali bez temperature
tinca81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:17   #750
Quote:
tinca81 kaže: Pogledaj post
osim kolonoskopije nije, jedno vrijeme sam mislila da mi je to od mljecnih prizvoda ali ocito nije... tako nesto desi mi se obicno jednom do dva puta mjesecno sa bolnim grcevima i nagonom na povracanje a sad ovaj zadnji puta bolovi su bili puno jaci i povracala sam i to kad krene krene od tvrde stolice pa sve do proljeva i tako da to traje sat vremena i onda kad me pusti me hvata tresavica ali bez temperature
Potrebno je učiniti dopunsku obradu-Krvi-opća biokemija,KKS,stolica na krv,urin,UK.
UZV abdomena
Ginekološki pregled.
Obrada GE,te na kliničku indikaciju EGD.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:16   #751
Evo da i ja prokomentiram svoju kolonoskopiju, inace imam 20 godina. Prvo bih htio reci nemojte ali stvarno nemojte slusati ljude koji kazu da morate ici na anesteziju i da je to neizdrzivo jer je to izdrziv pregled, naravno sve ovisi kolko zavoja imate i morate ali morate ispustati zrak ,jednom kad ga ispustite ko da nemate nista unutra pa onda opet upuhuju pa onda opet probate ispustit(nekad je teze ovisi u kojem je djelu sonda) .Sad malo o mojoj kolonoskopiji.
KOLONOSKOPIJA
bio prije 2 tjedna na njoj i normalno nie mi bilo svejedno posto svaki dan imam bolove dolje ljevo od pupka, jos je dokotorica pipala trbuh i rekla da se radi o zavrsnom djelu deb. crijeva(kad je to dotakla reko sam joj da je tu bol najjaca) i tak vec 4 mjeseca ja to ignoriro nekad su jaci bolovi nekad slabiji ali su uvijek tu!Sve mi je padalo na pamet od chrona , kolitis, ulcera, divertrikula, cekalije , crva , bakterija itd... xd.I tako je to pocelo gurnuli mi sondu unutra i normalno malo osjetio sondu i sljedecih 2 -3 minute mi nije bilo jasno sto rade jer apsolutno nit sam imao bolove niti sam osjecao di je ta sonda , mislio sam da stoje i da nis ne rade kad ono vec su bili u sigmo-djelu.poceli zrak upuhivati i onda tek osjetite da vas pocinje boliti ali ispustite vjetar i opet vam je nista .Napominjem crijeva su mi IZRAZITO izvijuganaa!!! to znaci da me trebalo uzasno boljeti ali nije . E sad dosli oni vec do cekuma i na zavrsnio dio ileuma , moram priznati da sam tamo jaucao dosta jer stvarno je bolilo ali ta bol je trajala 5 sekundi max. izdrzi se, vratili se i na kraju dijagnoza je bila ,,, hemoroidi II stupnja.
GASTROSKOPIJA
Sad malo o mojoj gastroskopiji koja je bila u 8 mjesecu. Prvo da kazem da je meni gora bila gastroskopija nego kolonoskopija i ja mislim da cete to samo tu procitati jer ja nisam nigdje mogao naci da je neko reko da je gastro gore od kolo.Kad kazem gore to ne znaci da me boljelo ili da je bilo neizdrzivo nego jednostavno je bilo neugodno i zelim reci da gastroskopija uopce ne BOLI!!dok kolonoskopija boli tj. imate osjecaj trnovite boli kod zavoja ali samo u nekiM intervalima ,, bolje receno od 15 min. kolonoskopije meni je bilo nekih min i pol teze za izdrzati ostalo sve ok! Na gastroskopiji je dijagnoza bila cir za zelucu , erozije gastritis, dvanesnik uredan.Sto je najbolje hvala bogu to sam rjesio za manje od mjesec dana , nisam mogo vjerovati , sve mi je otislo od cira do tih mrljica pa i do gastritisa! terapija je bila controloc 40mg. Bio na kontrolnoj gastro.i sve u redu, dijagnoza Hernija (Nepravilan polozaj zeludca)!
ZAKLJUCAK
nista strasno uglavnom i jos jednom nemojte ici na anesteziju ako stvarno niste "ono" osjetljiivi xdd. Mogao bi tu pretragu bilo kad ponoviti bez imalo straha (govorim za kolonoskopiju).pogotovo ako idete privatno,, cijena kolonoskoije je cca 800-850kn bez anestezije sa anestezijom blizu 2000kn! tak da se i tu da ustediti ogromne novce xd,, gastroskopija je cca 450kn.
PITANJE
Mene sad zanima ako ima tu neka strucna osoba koja mi moze reci na temelju moje dijagnoze kolona (iritabilni kolon) i gastroskopije (gastritis i hernia) zasto jos uvijek imam bolove malo ispod pupka ljevo gotovo tokom cjelog dana , sto se tice krvne slike sve mi je u intervalu ja se bojim da nemam chrona u tankom crijevu! pa ako mi moze netko reci sto bi mi moglo biti jer sam citao za chrona da se najcesce pojavljuje u ileumu i deb.crjevu a imam feeling da mene boli jejunum ili sam u krivu?! . Sto se tice stolice u najbolje redu zadnjih 4 mjeseca od pocetka boli jednom do dvaput dnevno, nemam grceva nemam temperaturu , povracanje nista , mucnina nista , krv ok tu i tamo zgaravica i ti bolovi koji stvarno smetaju!Eto svaki savjet ce dobro doci i nemojte se strastiti tih pregleda .. pozdrav!!
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 21:12   #752
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja prokomentiram svoju kolonoskopiju, inace imam 20 godina. Prvo bih htio reci nemojte ali stvarno nemojte slusati ljude koji kazu da morate ici na anesteziju i da je to neizdrzivo jer je to izdrziv pregled, naravno sve ovisi kolko zavoja imate i morate ali morate ispustati zrak ,jednom kad ga ispustite ko da nemate nista unutra pa onda opet upuhuju pa onda opet probate ispustit(nekad je teze ovisi u kojem je djelu sonda) .Sad malo o mojoj kolonoskopiji.
KOLONOSKOPIJA
bio prije 2 tjedna na njoj i normalno nie mi bilo svejedno posto svaki dan imam bolove dolje ljevo od pupka, jos je dokotorica pipala trbuh i rekla da se radi o zavrsnom djelu deb. crijeva(kad je to dotakla reko sam joj da je tu bol najjaca) i tak vec 4 mjeseca ja to ignoriro nekad su jaci bolovi nekad slabiji ali su uvijek tu!Sve mi je padalo na pamet od chrona , kolitis, ulcera, divertrikula, cekalije , crva , bakterija itd... xd.I tako je to pocelo gurnuli mi sondu unutra i normalno malo osjetio sondu i sljedecih 2 -3 minute mi nije bilo jasno sto rade jer apsolutno nit sam imao bolove niti sam osjecao di je ta sonda , mislio sam da stoje i da nis ne rade kad ono vec su bili u sigmo-djelu.poceli zrak upuhivati i onda tek osjetite da vas pocinje boliti ali ispustite vjetar i opet vam je nista .Napominjem crijeva su mi IZRAZITO izvijuganaa!!! to znaci da me trebalo uzasno boljeti ali nije . E sad dosli oni vec do cekuma i na zavrsnio dio ileuma , moram priznati da sam tamo jaucao dosta jer stvarno je bolilo ali ta bol je trajala 5 sekundi max. izdrzi se, vratili se i na kraju dijagnoza je bila ,,, hemoroidi II stupnja.
GASTROSKOPIJA
Sad malo o mojoj gastroskopiji koja je bila u 8 mjesecu. Prvo da kazem da je meni gora bila gastroskopija nego kolonoskopija i ja mislim da cete to samo tu procitati jer ja nisam nigdje mogao naci da je neko reko da je gastro gore od kolo.Kad kazem gore to ne znaci da me boljelo ili da je bilo neizdrzivo nego jednostavno je bilo neugodno i zelim reci da gastroskopija uopce ne BOLI!!dok kolonoskopija boli tj. imate osjecaj trnovite boli kod zavoja ali samo u nekiM intervalima ,, bolje receno od 15 min. kolonoskopije meni je bilo nekih min i pol teze za izdrzati ostalo sve ok! Na gastroskopiji je dijagnoza bila cir za zelucu , erozije gastritis, dvanesnik uredan.Sto je najbolje hvala bogu to sam rjesio za manje od mjesec dana , nisam mogo vjerovati , sve mi je otislo od cira do tih mrljica pa i do gastritisa! terapija je bila controloc 40mg. Bio na kontrolnoj gastro.i sve u redu, dijagnoza Hernija (Nepravilan polozaj zeludca)!
ZAKLJUCAK
nista strasno uglavnom i jos jednom nemojte ici na anesteziju ako stvarno niste "ono" osjetljiivi xdd. Mogao bi tu pretragu bilo kad ponoviti bez imalo straha (govorim za kolonoskopiju).pogotovo ako idete privatno,, cijena kolonoskoije je cca 800-850kn bez anestezije sa anestezijom blizu 2000kn! tak da se i tu da ustediti ogromne novce xd,, gastroskopija je cca 450kn.
PITANJE
Mene sad zanima ako ima tu neka strucna osoba koja mi moze reci na temelju moje dijagnoze kolona (iritabilni kolon) i gastroskopije (gastritis i hernia) zasto jos uvijek imam bolove malo ispod pupka ljevo gotovo tokom cjelog dana , sto se tice krvne slike sve mi je u intervalu ja se bojim da nemam chrona u tankom crijevu! pa ako mi moze netko reci sto bi mi moglo biti jer sam citao za chrona da se najcesce pojavljuje u ileumu i deb.crjevu a imam feeling da mene boli jejunum ili sam u krivu?! . Sto se tice stolice u najbolje redu zadnjih 4 mjeseca od pocetka boli jednom do dvaput dnevno, nemam grceva nemam temperaturu , povracanje nista , mucnina nista , krv ok tu i tamo zgaravica i ti bolovi koji stvarno smetaju!Eto svaki savjet ce dobro doci i nemojte se strastiti tih pregleda .. pozdrav!!
Pa bolovi su kod IBS svakodnevica..zato i postoji dg.IBS-a.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 05:11   #753
ma ok razumijem da su svakodnevnica ali ta bol je stvarno jaka i samo se pojavljuje ljevo od pupka pa neznam vise sta da radim cak me zadnjih tjedan dana neprestano bole noge i ruke ko da cu dobiti gripu ali od temperature ni t.Sad neznam jel to s time povezano.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:28   #754
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
ma ok razumijem da su svakodnevnica ali ta bol je stvarno jaka i samo se pojavljuje ljevo od pupka pa neznam vise sta da radim cak me zadnjih tjedan dana neprestano bole noge i ruke ko da cu dobiti gripu ali od temperature ni t.Sad neznam jel to s time povezano.
Provedena je kompletna gastro. obrada,koja je nakraju izišla uredna. Prema tome Fly. je u pravu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 00:04   #755
ok hvala na odgovoru , ali zanima me onda sto barijeva kasa ne spada pod gastro obradu ? Ipak ima ulogu u gledanju tankog crijeva
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:02   #756
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
ok hvala na odgovoru , ali zanima me onda sto barijeva kasa ne spada pod gastro obradu ? Ipak ima ulogu u gledanju tankog crijeva
Apsolutno da RTG pasaža tankog crijeva spada u gastro obradu.
No mislim da je postojala/postoji indikacija bili bi upućeni,,ali sumljam da bi bilo koristi. Puno više koristi bi bilo od enteroskopije ,ali za treba imati debele indikacije,te dosta toga nerazriješnog u tim indikacijama, tako da vas nitko pri zdravoj pameti poslati. A ni sama pretraga nije ni malo jednostavna a i tu su neke druge stvari npr vrijeme trajanja,komplikacije,iskustvo i sl.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:34   #757
trebam hitnu pomoć! jako hitnu tako da molim nekog da se oglasi! ali prvo da objasnim..

prije 2 i pol mjeseca sam trebala ić na gastroskopiju i kolonoskopiju..

priprema za kolonoskopiju je bila slijedeća:
kupiti u ljekarni 45 g gorke soli.
dan prije pretrage lagani ručak (pire krumpir, bistra juha, piletina i sl)
u 14 h rastopiti 1 žlicu gorke soli u čaši vode i popiti. Iza toga popiti 2 litre vode.
u 18 h ponovit postupak sa gorkom soli i vodom.
Ne večerati. Okupati se
na dan pretrage u 6 sati popiti 2 litre vode pomiješane sa 4 praška za lavažu, sve popiti do 8 h.

i onda se je dogodilo to sam na dan pretrage, kad sam trebala pit prašak za lavažu (to je rasol) povraćala cijelo vrijeme, cijela sam izdehidrirala, dobila groznicu, tresla se i nisam se uopeć očistila jer sve što sam unjela, odmah bi ispovračala.. to je bila tortura od 4 sata povraćanja..
i onda mi nisu radili kolonoskopiju jer se nisam dobro očistila..
i onda sam čekala nalaze 6 tjedana jer su ih slali u Zagreb.. ugl ustanovljeno je da imam limfom duodenuma, ali da ne zadovoljava sve histološke kriterije i ugl postoji 0,1 % šansa da nije limfom, nego jako velika upala i da moram ponovno na gastroskopiju..
i onda sam išla na gastroskopiju gdje su ponovno napravili biopsiju i onda mi je rečeno da moram ponovno na kolonoskopiju, ali su na kraju odustali od toga, pa sad idem na onu endoskopsu kapsulu tako da se vidi kakvo je stanje sa ostatkom tankog i debelog crijeva jer bi inaće morala i na kolonoskopiju i u Zagreb na enteroskopiju da se vidi cijelo tanko crijevo, a za tu pretragu se uspava pa je ispalo da je jeftnije dat mi kapsulu, u nadi da je ostatak crijeva u redu, a ako ne bude u redu, onda mi ne gine i kolonoskopija i enteroskopija..
ugl.. s obzirom da sam ja povraća prošli put od toga rasola, što je još jedan dodatni razlog zašto su mi dali kapsulu i odda sam ja mislila da ću dobit drugačiju pripremu za čišćenje, no na kraju je ispalo da su oni mislila da sam ja od strah povraćala, a ne od tog rasola, a doktora više nije bilo da ga pitam za drugu uputu..
i sad evo slučajno nađem ovu temu i sasvim drugačije postupke čišćenja..
pa bi vas eto molila da podijelite sa mnom svoje čišćenje jer sam naišla na više verzija čišćenja na netu i ovdje...


negdje piše:

1.a) Priprema za bolesnike koji nemaju redovitio pražnjenje
Čišćenje crijeva se odvija DAN PRIJE dogovorenog termina za pregled počevši s tekućom dijetom koja se sastoji od vode, čajeva i bistre juhe bez ikakvih primjesa.
Potrebno je kupiti tri sirupa X-PREP-a i dva čepića DULCOLAX u ljekarni.
Prvi čepić treba staviti u debelo crijevo ujutro u 8 sati.
Prvi sirup treba popiti do 9 sati. Nakon njega popiti najmanje 3 litre tekućine u roku 45 minuta. Nakon 2-3 sata očekujemo nekoliko tekućih stolica.
Drugi sirup treba popiti do 11 sati te nakon njega popiti 2 litre tekućine u roku od 30 minuta.
Treći sirup treba popiti do 15 sati, te nakon njega popiti 2 litre tekućine u roku od 30 minuta.
Tijekom pripreme trebate se kretati po stanu i piti dosta juhe između čajeva i vode kako biste potaknuli crijeva da bolje i ''brže'' rade.
Drugi čepić trebate staviti do 20 sati.

2.b) Priprema za bolesnike koji imaju redovito pražnjenje
Dva dana prije pregleda jesti laganiju hranu (tekuću, kašastu - juhe, čaj, kompot ...).
Dan prije pregleda u 14 sati popiti bočicu X-PREP sirupa. Odmah iza toga popiti što više vode u što kraćem vremenu, barem 3 litre. NIŠTA VIŠE NE JESTI!
U 20 sati popiti još jedan sirup X-PREP i opet što više vode. U toku dana popiti najmanje 6-7 litara vode koje će omogućiti potpuno čišćenje crijeva, a u što ćete se i sami uvjeriti po bezbojnoj tekućini pri pražnjenju

3. Dva dana prije pretrage treba jesti tekuću hranu (juhu bez tijesta, sok od kompota, tekući jogurt)
i popiti najmanje 3l tekućine denevno ( voćni sokovi, čaj, Donat Mg)
Oba dana u vremenu od 13-14 sati popiti X-PREP sirup, i puno se kretati da bi čišćenje bilo što uspješnije
( ako nema x–prepa u apoteci kupiti gorku sol i rastopiti u 1l vode i na dan popiti 5 -6l tekućine)

4.Dobila upute za pripremu: 2 X-PREP sirupa, 3 vrećice gorke soli
Sutra u 14:00 bih trebala popiti 2 sirupa (uzet ću jedan), i još 2-3 litre vode do kraja dana.
A u utorak od 5 ujutro po jednu vrećicu gorke soli u litri vode, svakih 15 min.

5. u 15h sam popila JEDAN x-prep sirup i do kraja dana 4 L donat mg-a

6. Podnevna shema - X Prep sirup
Kako bi Vaša pretraga što bolje uspjela neophodno je prethodnog dana dobro očistiti crijeva.
Da bi se to postiglo važno je pridržavati se slijedećih uputa:
• tri dana iz prehrane izbaciti meso, voće i povrće
• obroke bazirati na ugljikohidratima, kavi, čaju, juhama prema predloženim receptima
• dan prije pretrage uzeti laganu večeru u 19:00 sati
• u 20:00 popiti jednu bočicu X Prep sirupa s dosta tekućine,(voda, čaj, 2,5 -3,0 dcl)
• popiti 1 do 2 litre vode, čaja ili laganog soka, ništa više ne jesti.
• Ujutro na dan pretrage u 8:00 popiti ponovo jednu bočicu X Prep sirupa i 2,5-3,0 dcl soka ili vode, potom još
popiti oko 2 litre vode, raspoređenu kroz par sati po jednu veliku čašu svaki sat


To je znači 6 načina koje sam ja uspjela nać, i sad ne znam koji je način najbolji da se očistim.. Jer ja taj rasol neću pit, nema šanse. Groka sol mi je u redu, i 6-7 litara vode za popit je u redu, ali taj rasol, to je u biti sol, i to je odvratno.. U biti, pila bi ja to kad bi znala da neću povraćat i da ću se dobro očisti, ali s obzirom da ne znam id a je vrlo moguće da ću ponovno povačat, onda mi nema ni smisla to pokušavat jer se neću očistit..
I ugl kontam da taj sirup nije tako strašan, ko ta rasol?
ugl, plizz helpajte
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:37   #758
u sri u 8 idem u vinogradski na kolonsokopiju s anastezijom ali mi tehničar koji me naručio nije rekao sta i dali trebam neke pretage obaviti prije zbog anestezije ljudi pričaju da treba? zna li ko?
i da li da se popije 1 x prep sirup za ciscenje ili 2 dan ranije ?
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:56   #759
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
ugl, plizz helpajte
već sam napisala tu na temi način na koji se ja čistim u jednom danu. nikakve pripreme dan-dva prije, samo gorka sol, čaj od kamilice, donat mg, jedan čepić. naporno je, ali u jednom danu se očistiš savršeno. ako misliš da to možeš i da ako hoćeš, poslat ću ti privatnu poruku sa točnim rasporedom.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:58   #760
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
već sam napisala tu na temi način na koji se ja čistim u jednom danu. nikakve pripreme dan-dva prije, samo gorka sol, čaj od kamilice, donat mg, jedan čepić. naporno je, ali u jednom danu se očistiš savršeno. ako misliš da to možeš i da ako hoćeš, poslat ću ti privatnu poruku sa točnim rasporedom.
može, može, javi se u inbox
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.