Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 21:06   #5281
.. ne .. ali ako hoćeš mogu i to misliti ..
.. ne mislim o .. anonimnosti .. kao o problemu .. .. niti o tome koliko je jebanje koze .. društveno prihvatljivo .. .. što se mene tiče .. mogu purgeri kako hoće .. .. široko im polje ..
.. ja govorim o anarhiji .. o odnosu pojedinca i režima ..
.. treba li pojedinac .. imati vlastiti sklop vrijednosti .. i treba li se takav pojaviti pred drugim ljudima .. .. ili treba svoj sklop vrijednosti .. stvarati .. u odnosu na druge .. ?
alim is offline  
Old 18.02.2013., 21:17   #5282
u anarhiji ne bi bilo nikakvog odnosa pojedinca prema rezimu jer rezima ne bi ni bilo
valjda
inace, mislim da svaki pojedinac treba imati vlastiti sklop vrijednosti ali koji je u balansu u odnosu na tudje sklopove vrijednosti

zivjeti i pustiti druge da zive
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 18.02.2013., 23:38   #5283
Pa da.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 18.02.2013., 23:42   #5284
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ne .. ali ako hoćeš mogu i to misliti ..
.. ne mislim o .. anonimnosti .. kao o problemu .. .. niti o tome koliko je jebanje koze .. društveno prihvatljivo .. .. što se mene tiče .. mogu purgeri kako hoće .. .. široko im polje ..
.. ja govorim o anarhiji .. o odnosu pojedinca i režima ..
.. treba li pojedinac .. imati vlastiti sklop vrijednosti .. i treba li se takav pojaviti pred drugim ljudima .. .. ili treba svoj sklop vrijednosti .. stvarati .. u odnosu na druge .. ?
Stari moj.

Simpatičan si, ali bi li mogao pomisliti o mogućnosti da se obraćaš OSOBI.

Recimo, obratiš se osobi, nekoj konkretnoj?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 18.02.2013., 23:51   #5285
Recimo, temelj anarhije je osoba, jer više niš drugo ne postoji.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 19.02.2013., 00:01   #5286
Hm, u anarhiji ne postoji ni osoba, samo svijest
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 19.02.2013., 02:08   #5287
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
u anarhiji ne bi bilo nikakvog odnosa pojedinca prema rezimu jer rezima ne bi ni bilo
valjda
inace, mislim da svaki pojedinac treba imati vlastiti sklop vrijednosti ali koji je u balansu u odnosu na tudje sklopove vrijednosti

zivjeti i pustiti druge da zive
Super si to napisao.
Najčešće sa griješi sa pogledom u anarhiju iz ovog staništa ili stanovišta.
Anarhija je prije svega obzirnost, samo je teško imati je dok se ne dođe do određenog stupnja.

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Hm, u anarhiji ne postoji ni osoba, samo svijest
Tvoja svijest i druga osoba ili druge osobe. Za pretpostaviti je kako je i Bakunjin mislio/želio isto.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 19.02.2013., 02:16   #5288
Ne.

Što ti misliš? A ne Bakunjin.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 19.02.2013., 09:23   #5289
Jel znate vi za Stanislava Petrova? Navodno ne bi bilo ni nas, da nije bilo njega...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.02.2013., 10:05   #5290
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Jel znate vi za Stanislava Petrova? Navodno ne bi bilo ni nas, da nije bilo njega...
bilo bi, ali izgledali bismo malo egzotičnije.

ja bih se vjerojatno rodio s dvije jetre i dva podbratka.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.02.2013., 10:10   #5291
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. mislim da ova filozofija danas ne treba moderatore .. ?
misliti je... ...znaš i sam...

Quote:
.. šta je normalno .. za forum za jebanje i za jebanje koza .. ? .. treba li to uređivati .. ?
treba, zato što bi se mogli pojaviti neki poremećeni ljudi i ometati normalnu raspravu svojim malograđanskim moraliziranjem i upozoravanjem na nekakva tobožnja prava životinja i tome slične stvari.
takve bi svakako trebalo uklanjati s foruma, a sigurno bi ih bilo.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.02.2013., 10:11   #5292
Eh, dvije jetre, san svakog Zagorca...

Damn you Stanislav...

No, šalu na stranu, ako je točno što se piše o ovom gospodinu, ja bi mu dao nobelovu za mir...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 19.02.2013., 10:29   #5293
Bilo je jedno razdoblje kad sam ja bio jedini moderator, i imao sam neki problem s računalom jedno dva tjedna, tako da nitko nije moderirao u tom razdoblju. I nije bilo nikakve gužve osim što su Krvnik i bluebird začatali sve topice.
nitko drugi is offline  
Old 19.02.2013., 10:37   #5294
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Eh, dvije jetre, san svakog Zagorca...
Lol, mislim da se ni Arsen Dedić ne bi bunio
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 19.02.2013., 11:28   #5295
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Jel' da? Ko nas ne bi volio, magarac bi bio.
Uskrsnula i ja smo stalno na rubu rata. Takve su 'ljubavi' najživlje i najbolje.


Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post


Meni je najdraža pred spavanje (osim jedne Cohenove) ova pjesma.
"It's all in my head" kaže Katie... pa jest, fotogenična je kao kakva fotomodelica. A opet, možemo to i iz solipsističkog kuta sagledati... sve je 'u glavi' (ako 'glava' uopće postoji, ovakva kakva mislimo da jest...).

A, kad smo kod lagane glazbe i Cohena, kojeg si spomenula... tu ti je i još jedna Cohenova suradnica - Anjani Thomas.

Kad je riječ o Cohenovim suradnicama, trebalo bi spomenuti i Sharon Robinson.

I još jednom sestre Webb.


Većina pjesnika je na dobitku kad netko tko to uistinu zna, izgovori njihovu pjesmu. S Cohenom to nije slučaj, ne vjerujem da bi to itko mogao učiniti bolje - LINK.
(iako je glazba tek tiha kulisa, zbog glasa, trebalo bi slušati primjerenom glasnoćom, preko poštenih zvučnika i iz originalnog izvora... sve ostalo je grijeh...)

Zadnje uređivanje - Sizif - : 19.02.2013. at 12:04.
- Sizif - is offline  
Old 19.02.2013., 13:13   #5296
.. ne .. nisi ti i uskrsnula na rubu rata .. .. ti stvari uzimaš prilično površno .. pa bi i svaki tvoj rat bio kobajagi .. .. uskrsnula i tica su .. daleko ozbiljnije .. po tom pitanju .. .. a ti ih možeš pratiti i nešto naučiti ..

.. misliti je .. krvniče .. važna stvar .. .. koje su zadnje tri stvari koje si moderirao .. i koji je njihov značaj .. ?

.. sjećam se kad si bio moderator .. .. i moguće je da su ovi .. zatrpavali .. bezbožnici jedni .. .. djeca ko djeca .. ignore ..
alim is offline  
Old 19.02.2013., 13:22   #5297
Da, onda stvarno nije bilo posla. Ali to je bilo prije nego si ti došao, a (neki s tobom a neki nevezano s tobom) i anti-komšilučki revolucionari nabrijani da ruše poredak. Tad je bilo posla. Ovako od izvan mi se čini da sad baš nema posla.
__________________
nagovor na filosofiju
nitko drugi is offline  
Old 19.02.2013., 13:28   #5298
Alime, na chatu smo. Možda ja mislim da je tvoje pisanje (ok, ne uvijek) prepovršno za neki drugi okvir, a previše 'u grču' za chat...

A kad imaš dostojnog 'protivnika', i 'ratovanje' ('verbalno mačevanje', kako bi rekao Apemant) može biti sasvim ok.

Uskrsnula ponekad plane , malo izgubi kontrolu i tad nastupa 'zbogom logiko', ali inače je prava diverzija u (često bezličnoj forumskoj) materiji...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 19.02.2013. at 13:34.
- Sizif - is offline  
Old 19.02.2013., 13:37   #5299
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ali to je bilo prije nego si ti došao, a (neki s tobom a neki nevezano s tobom) i anti-komšilučki revolucionari nabrijani da ruše poredak. Tad je bilo posla. Ovako od izvan mi se čini da sad baš nema posla.
Naravno da sada nema posla kad ljudi koji sada obnašaju tu dužnost rade pravedno, sa stilom i simpatično, pa forumaši čak i požele karton od takvih. Ti nisi bio ni blizu toga, pogotovo kad je riječ o pravednosti.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 19.02.2013., 13:38   #5300
@Sizife: Vidim da si me počastio popodnevnim slušanjem muzike.

Javim se kad poslušam sve...
__________________
.
Soul sister is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.