Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 18:33   #1761
640 radnika otišlo u tvrtku kćer, još 160 radnika dobiva otkaze u roku mjesec-dva.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 17:34   #1762
Bez obzira na emocije, ovo je potez za pozdraviti. Kad padaju prihodi, moraju se rezati troškovi, iako balkanska ekonomska logika kaže da se povise cijene
HT je ljudski još uvijek prekapacitiran. Zaostatak bivših vremena i sistema.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:54   #1763
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Bez obzira na emocije, ovo je potez za pozdraviti. Kad padaju prihodi, moraju se rezati troškovi, iako balkanska ekonomska logika kaže da se povise cijene
HT je ljudski još uvijek prekapacitiran. Zaostatak bivših vremena i sistema.
zato im i radi toliko studenata, bez obzira sto sam dionicar nije u redu sto rade ljudima, ali bitno da da su sponzori pitaj Boga kome sve, dijele olovke i razna sranja, to je stvarno potrebno i budem pomoglo da se poveca dobit
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:55   #1764
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Bez obzira na emocije, ovo je potez za pozdraviti.
Ja sam robot.

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
HT je ljudski još uvijek prekapacitiran. Zaostatak bivših vremena i sistema.
Kao insajder moram ti reći da što se tiče cijele godine 2014-e nisi baš u pravu.
Uglavnom slijedećih godina idu daljni rezovi, 2015-e 800(?) ljudi itd. itd... ali će se smanjiti i obim kojekakvih poslova zbog raznoraznih razloga.
U odnosu na prava koja smo dosada imali, novim kolektivnim ugovorom su poprilično smanjena materijalna prava.
Ali u usporedbi sa prosjekom radničkih prava u Hrvatsko, prava koja imamo i dalje izgledaju svemirska.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg

Zadnje uređivanje ferda : 21.08.2014. at 15:02.
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:24   #1765
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Bez obzira na emocije, ovo je potez za pozdraviti. Kad padaju prihodi, moraju se rezati troškovi, iako balkanska ekonomska logika kaže da se povise cijene
HT je ljudski još uvijek prekapacitiran. Zaostatak bivših vremena i sistema.
Malo retorike. Što misliš zašto prihodi 'padaju', s kojih pozicija su ljudi otpušteni i tko će obavljati preostali posao? Mali pomoćnici djeda mraza Misliš da će outsourcing donijeti veću dobit?

Quote:
HST- Hrvatski sindikat telekomunikacija će sve svoje članove koji ne budu zbrinuti na drugim radnim mjestima zastupati na sudu i dokazivati nezakonito otpuštanje zbog poslovnih razloga, obzirom da u Hrvatskom Telekomu na istim radnim mjestima rade radnici na određeno vrijeme zbog povećanog obujma posla, kao i veliki broj studenata i agencijskih radnika. Naravno, u svim odjelima ima veliki broj prekovremenih sati što jasno pokazuje da ne postoji višak radnika, već manjak radnika na istim tim radnim mjestima.
http://www.hst.hr/index.php?r=Najnov...w&id=1716&vv=1
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 23:19   #1766
Mislim da je HT izrazito prekapacitiran ljudski i da se presporo mijenja. Danas ne nudi nikakvu značajno bitniju uslugu od konkurentskih operatera, a ima daleko veći broj zaposlenih. Za red veličine.

Prihodi padaju svim telekomunikacijskim firmama. HT i VIP su jedini u pozitivi, s daleko manjim profitima nego prije. Tele2 je godinu završio s gubitkom. Milsim da su i svi fiksni operatori završili s gubitkom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:28   #1767
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
. Milsim da su i svi fiksni operatori završili s gubitkom.
I ne baš, primjerice Metronet, H1 i Amis su u tzv. pozitivi za 2013., i neki ne toliko razvikani operateri.

pozdrav
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:05   #1768
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Uglavnom slijedećih godina idu daljni rezovi, 2015-e 800(?) ljudi itd. itd... ali će se smanjiti i obim kojekakvih poslova zbog raznoraznih razloga.
U odnosu na prava koja smo dosada imali, novim kolektivnim ugovorom su poprilično smanjena materijalna prava.
Ali u usporedbi sa prosjekom radničkih prava u Hrvatsko, prava koja imamo i dalje izgledaju svemirska.
ma što odmah ne raspuste sve ljude i zaposle vježbenike za 1600 kn!?


__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:28   #1769
ljudi dionica je u par dana narasla za 5 kn, čemu možemo zahvalit? jel dobro vrime za prodaju pošto ih se želim rješit?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:53   #1770
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ljudi dionica je u par dana narasla za 5 kn, čemu možemo zahvalit? jel dobro vrime za prodaju pošto ih se želim rješit?
Mislim da se štednja (zbog skorog poreza na ktu) seli u dividendnu dionicu gdje je porez na dividendu oslobođen do 12k kn.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:06   #1771
ili će prije bit ono otpuštanje 150 ili koliko već radnika...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 12:31   #1772
ništa, ja upravo svoje frknila. Dok sam tražila papire i to našla sam ugovor od prije 2 god kad sam prodala jedan manji dio, bila je 242,5 kn!! slabo mi je došlo kad san to vidila. Još sam se tada mislila kao oću li sve ili da ostavim. Znači totalna truba od dionice, nisam stavila na papir ali mislim da ništa nisam u plusu od dividende koliko je pala u međuvremenu. Teški mrtvi kapital ako ne i minus. Eto to bi bilo to od mene na ovoj temi
edit: ipak sam se malo zaletila sa zaključkom; smetnila sam s uma da je prvih godina dividenda bila po 30-35 kuna i evo ipak sam stavila sve na papir i ispada da sam u 7 godina ipak zaradila nešto. Točnije na jedan onaj paket koji je koštao 16 695 kn do danas sam zaradila 8800 kn šta bi bilo 100 kn mjesečno

Zadnje uređivanje Lake : 24.09.2014. at 12:55.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 15:55   #1773
I, koliko si to u postoku zaradila ???

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 17:45   #1774
I koliko ti je inflacija otela?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 22:30   #1775
a eto, isto bi bilo i da sam te pare oročila, tješim se bar
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 10:48   #1776
Mala pomoc...trazim po netu brokerske kuce u Splitu jer hocu hitno prodati...ko da su propali svi u zemlju...savjet? Ili da odem u PBZ i to je to...?? Plz pomoc
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 10:54   #1777
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
Mala pomoc...trazim po netu brokerske kuce u Splitu jer hocu hitno prodati...ko da su propali svi u zemlju...savjet? Ili da odem u PBZ i to je to...?? Plz pomoc
Odi u pbz
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:10   #1778
Thx...sta su stvarno vise manje svi pozatvarali..?
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:01   #1779
Agram?

Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
Thx...sta su stvarno vise manje svi pozatvarali..?
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 22:23   #1780
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
Mala pomoc...trazim po netu brokerske kuce u Splitu jer hocu hitno prodati...ko da su propali svi u zemlju...savjet? Ili da odem u PBZ i to je to...?? Plz pomoc
otiđi u hrvojevu ulicu ono di je brodomerkur rasvjetna tjela pa iza imaš portun na prvi kat. Odma sve rješiš u 5 min.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.