Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 09:28   #221
Poz. ljudi ,
pitanje Boga i slobodne volje je pitanje svih pitanja
za... nego pitanje je kako objasniti nas same kao biće koje razmišlja i tijelo koje radi kako je rečeno autonomno ili samo automatcki . Kako objasniti da nešto radi samo od sebe ? Postoji li nešto što radi samo od sebe ? Mora bit neki izvor koji daje enregiju za pokretanje , pritom se samo regulira ,radi ,regenerira , naposljetku odumire . Mi dajemo nazive svi tim sustavima koje se događaju u tijelu a gdje je izvor toga , hranimo se da dobijemo energiju i samo kažemo samo od sebe to ide kroz želudac ,krv ,mozak , obajsnimo nešto al opet nemamo konačni odgvor kako je moguće da se to samo od sebe događa ,kako je moguće da ja sad ili bilo tko sam od sebe diše ? damo tome neki naziv i to je to, imamao samo ime za to a izvor toga ,pokretačka snaga toga ? Odgvor samo od sebe ?
da se vartim na temu ,drugi put ,
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:12   #222
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Možemo misliti o sebi da smo maksimalno korektni ali svejedno će se netko kad tad osjećat povrijeđenim našom korektnošću.
Kako se ti nosiš sa time kada se radi o najbližoj osobi?
Osobno sam imao poprilično problema zbog toga i osobe su se osjećale povrijeđene.
Svojom slobodnom voljom izbjegavam sukobe. Ako me netko napadne, uglavnom šutim i čekam da se ispuše.
Meni ne smeta, a poslije uglavnom bude sve u redu.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:17   #223
Quote:
svatiti kaže: Pogledaj post
Mora bit neki izvor koji daje enregiju za pokretanje , pritom se samo regulira ,radi ,regenerira , naposljetku odumire . Mi dajemo nazive svi tim sustavima koje se događaju u tijelu a gdje je izvor toga , hranimo se da dobijemo energiju i samo kažemo samo od sebe to ide kroz želudac ,krv ,mozak , obajsnimo nešto al opet nemamo konačni odgvor kako je moguće da se to samo od sebe događa ,kako je moguće da ja sad ili bilo tko sam od sebe diše ? damo tome neki naziv i to je to, imamao samo ime za to a izvor toga ,pokretačka snaga toga ?
https://www.youtube.com/watch?v=cyIIYerdlUA

__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:56   #224
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Svojom slobodnom voljom izbjegavam sukobe. Ako me netko napadne, uglavnom šutim i čekam da se ispuše.
Meni ne smeta, a poslije uglavnom bude sve u redu.
Takav pristup je ok dok se radi o nesuglasicama koje se mogu riješit na takav način.
Ali, što npr. kada primjetiš da se nešto ponavlja a da ti se ne sviđa?
Ono...svaki put kad se dogodi, lagano te posjeće.
Kako se nosiš sa time? Zanima me jer bih mogao nešto naučiti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:37   #225
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Takav pristup je ok dok se radi o nesuglasicama koje se mogu riješit na takav način.
Ali, što npr. kada primjetiš da se nešto ponavlja a da ti se ne sviđa?
Ono...svaki put kad se dogodi, lagano te posjeće.
Kako se nosiš sa time? Zanima me jer bih mogao nešto naučiti.
Ha ha, i ja cijenim ako nešto mogu naučiti iz tuđih iskustava. Brže. lakše i emocionalno puno jeftinije.
S druge strane, naša iskustva su tu zato da nam daju priliku da iz takvih situacija nešto naučimo, da ih naučimo rješavati na najbolji način. Na taj način se razvijamo.
Ako nam se situacije ponavljaju, znači da ih još nismo naučili riješiti na dovoljno dobar način. Stalno nam daju novu priliku da to napokon naučimo. To smo sami odabrali i zato smo tu. Te situacije s kojima se suočavamo, koje smo sami odabrali, na razini su koju smo sposobni riješiti. Teške i izazovne, ali samo zato jer smo prije već toliko puno naučili, i sada su nam potrebni veći izazovi. Ali mi smo ih sami isplanirali jer znamo da smo ih sposobni riješiti.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:56   #226
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ha ha, i ja cijenim ako nešto mogu naučiti iz tuđih iskustava. Brže. lakše i emocionalno puno jeftinije.
S druge strane, naša iskustva su tu zato da nam daju priliku da iz takvih situacija nešto naučimo, da ih naučimo rješavati na najbolji način. Na taj način se razvijamo.
Ako nam se situacije ponavljaju, znači da ih još nismo naučili riješiti na dovoljno dobar način. Stalno nam daju novu priliku da to napokon naučimo. To smo sami odabrali i zato smo tu. Te situacije s kojima se suočavamo, koje smo sami odabrali, na razini su koju smo sposobni riješiti. Teške i izazovne, ali samo zato jer smo prije već toliko puno naučili, i sada su nam potrebni veći izazovi. Ali mi smo ih sami isplanirali jer znamo da smo ih sposobni riješiti.
Kako to misliš "sami odabrali"?
Imao sam slučaj na poslu gdje novog zaposlenika voditelj odjela bez ikakvog razloga nije podnosio i stalno ga je provocirao. Bio sam cijelo vrijeme prisutan i znam da mu taj dečko nije dao nikakvog razloga za tako njegovo ponašanje.
Nije odgovarao na provokacije nego je šutio i gutao.
Dodaj tome da je taj voditelj bio u vrlo dobrim odnosima sa direktorom firme.

Jedino što mu je preostalo je šutiti i trpiti, ući u sukob i dobiti otkaz ili dati otkaz.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:03   #227
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Kako to misliš "sami odabrali"?
Imao sam slučaj na poslu gdje novog zaposlenika voditelj odjela bez ikakvog razloga nije podnosio i stalno ga je provocirao. Bio sam cijelo vrijeme prisutan i znam da mu taj dečko nije dao nikakvog razloga za tako njegovo ponašanje.
Nije odgovarao na provokacije nego je šutio i gutao.
Dodaj tome da je taj voditelj bio u vrlo dobrim odnosima sa direktorom firme.

Jedino što mu je preostalo je šutiti i trpiti, ući u sukob i dobiti otkaz ili dati otkaz.
Ili naučiti riješiti takvu situaciju na bolji način za sebe i zahvaliti voditelju odjela što mu je omogućio priliku da nauči riješiti takvu zajtjevniju situaciju. Tako se postaje majstor, a taj novi zaposlenik očito ima naprednu dušu koja traži zahtjevne situacije prikladne njenim mogućnostima. U planiranju takve situacije znala je da ju može riješiti.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:24   #228
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ili naučiti riješiti takvu situaciju na bolji način za sebe i zahvaliti voditelju odjela što mu je omogućio priliku da nauči riješiti takvu zajtjevniju situaciju. Tako se postaje majstor, a taj novi zaposlenik očito ima naprednu dušu koja traži zahtjevne situacije prikladne njenim mogućnostima. U planiranju takve situacije znala je da ju može riješiti.
Zahvaliti poslodavcu na maltretiranju?
Tko kaže da ima naprednu dušu? Možda se radi o kukavičluku?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:51   #229
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Takav pristup je ok dok se radi o nesuglasicama koje se mogu riješit na takav način.
Ali, što npr. kada primjetiš da se nešto ponavlja a da ti se ne sviđa?
Ono...svaki put kad se dogodi, lagano te posjeće.
Kako se nosiš sa time? Zanima me jer bih mogao nešto naučiti.
Meditiram i molim blagoslov za neku takvu situaciju. Loše stvari se događaju gotovo svakomu, ali, ako ne možemo utjecati direktno, ovaj način može pomoći. Barem meni često pomogne.

Zadnje uređivanje pronađena : 28.06.2017. at 20:33.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:09   #230
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Zahvaliti poslodavcu na maltretiranju?
Tko kaže da ima naprednu dušu? Možda se radi o kukavičluku?
Može se to tako promatrati u užem smislu. Ponekad si duše u planiranju same postave neka ograničenja. Ovdje na Zemlji čak svi prihvaćaju veo koji blokira vezu tjelesnog intelekta s dušom i višim Ja, koji nas sve drastično ograničava. (Veo možemo probiti kroz meditaciju. To je put koji nas vodi do najviše znanja i moći i zato je meditacija najkorisnije utrošeno vrijeme)
Mnogi čak odabiru da se rode kao "mentalno zaostale" osobe kojima su blokirani neki dijelovi mozga, zato da bi pojačali doživljaj onih dijelova koje naročito žele iskusiti i razviti u trenutnoj inkarnaciji.

U pitanju ima li dotični naprednu dušu, pitam se samo je li to osoba na našoj razini razvoja koja u snu ima vezu s višim Ja, a naš viši Ja je naša duša "iz budućnosti", na tri stupnja višoj razini razvoja od ljudske, ili je riječ o inkarniranom biću na višem stupnju razvoja od ljudske razine. U svakom slučaju je riječ o izuzetno moćnom biću, i to važi za sve ljude.
Samo zbog tog vela koji blokira svjesni kontakt s dušom u pravilu nismo svjesni koliko moći imamo na raspolaganju i kolika je golema vrijednost svih ljudi s kojima smo u kontaktu.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 14:58   #231
Što će vam Bog ?Zbog čega vam treba uvjerenje da Bog postoji ?Dali zbog toga da svoju odgovornost prebacite u ruke svojih uvjerenja odnosno u ruke "Boga" ?Treba li vam Bog iz nekog urođenog straha od života pa da vam bude lakše ako znate da je netko uz vas i da vas spašava kad treba?Postojanje Boga odnosno uvjerenje da Bog postoji je samo odraz vaših želja i vašeg straha.Vaše neodgovornosti.Pustite Boga, uvjerenja i ostale ljudske izmišljotine i okrenite se sebi.Počnite vjerovati u sebe i svoju moć.
Zašto bi Bog uopće bio potreban ? Ja sam Taoist i vjerujem u princip dviju različitosti odnosno dviju suprotnosti koji međusobno održavaju sami sebe ,a samim time i sve što postoji.Zbog čega bi mi trebao treći faktor ?Nebo je nebo u odnosu na zemlju.Nebu postojanost daje zemlja ,a zemlji postojanost daje nebo i nije im potreban treći faktor.Jedno drugo veže i jedno drugome daje postojanost.Tako je sa svime što postoji.
Što se tiče slobodne volje ona je uvjetovana razini svijesti na kojoj se nalazite.Nemamo svi slobodnu volju.O tome koliko će te slobodne volje imati ovisi stupanj svijesti na kojoj se nalazite.Čovjek koji ima ograničenu svijest je ograničene i slobodne volje.Onaj koji ima proširenu svijest ima i proširenu slobodnu volju.Što je šira svijest šira je i slobodna volja samim time imate i veću kontrolu nad životom i sudbinom(reakcijom).Važno je znati da svi vi imate mogućnost da imate slobodnu volju.Recimo u uvjerenju da Bog postoji također se krije jedna vrsta ograničenja koja vam je nametnuta jer vi ste robovi onoga što dolazi uz to uvjerenje tako da i tu se radi o ograničenju slobodne volje.Slobodna volja znači ne samo živjeti slobodnom voljom nego vjerovati i misliti slobodnom voljom.Ako vam je nešto nametnuto ili ako vam je stavljeno ispred vas ,a vi u to povjerovali, znači li to slobodna volja ?
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:04   #232
Neka ljudi s idejama o bogu samo da se ne nameću i postane fanatizmom,no je li moguće uopće bez nametanja je pitanje sviju pitanja?

Izgleda neke puko grom pa moraju propovjedati pa se pale na plus i minus ko struja no pitanje se čemu TREĆE valjda da bi se uzemljilo da ostane se normalan kad "zasvjetliš"
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:38   #233
Quote:
Sin Sunca kaže: Pogledaj post
Što se tiče slobodne volje ona je uvjetovana razini svijesti na kojoj se nalazite.Nemamo svi slobodnu volju.O tome koliko će te slobodne volje imati ovisi stupanj svijesti na kojoj se nalazite.Čovjek koji ima ograničenu svijest je ograničene i slobodne volje.
Naravno da baš svi imamo slobodnu volju. To je biološka činjenica koja se ne može znanstvenim argumentima dovesti u pitanju.
Postojanje slobodne volje je dobro argumentirano ne samo spoznajama neuroznanstvenika nego čak i fizike kao danas valjda najpotentnije od svih realnih prirodnih znanosti.
Druga je priča što nemamo svi jednaku razinu slobode pa ni u skladu sa svojom biološkom građom, pozicijom u društvu i kuturološkom nadgradnjom i vidu našeg uma i na umu generiranoj svijsti kao sastavnom dijelu tog istog uma.
Dalje, svi imamo ograničenu slobodnu volju iz jednostavnog razloga što je jasno kako nitko (osim Boga, ako Boga uopće ima) nema onu apsolutnu.
Da imamo bezgraničnu moć i na njoj zasnovanu bezgraničnu odgovornost, onda bismo imali i bezgraničnu odnosno apsolutnu slobodnu volju.
Ovako imamo samo onu običnu ograničenu ljudsku koja se razlikuje od ljudske osobe do ljudske osobe, kao što se uostalom svi ljudi razlikuju jer ne postoje dvije identične ljudske osobe na svijetu, ali se u suštini slobodna volja svake ljudske osobe zasniva na istim temeljima, kao što je u suštini i biološka građa manje više svake ljudske osobe ista odnosno barem vrlo slična.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:44   #234
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Svi smo mi isti
Nismo isti odnosno jednaki nego samo isto-pravni odnosno jednakopravni.
Dapače, u stvarnosti u kojoj postojimo ili u kojoj uočavamo svoje postojanje, ne samo da ne postoje dva ista odnosno identična ljudska bića nego ne postoje niti dva ista odnosno identična kamena.
Uvijek postoji bar neka mala razlika u sastavu, broju molekula i slično.
To je jedno od suštinski obilježja dijela stvarnosti koja se povinuje zakonima klasične fizike.
Situacija se mijenja na kvantnoj razini gdje ne postoje razlike između istovrsnih čestica koje su po definiciji identične, makar ne iste.
Ne možeš uočiti razliku između primjerice dva fotona, jednostavno zato jer ta razlika niti ne postoji, ali opet nije riječ o jednom te istom fotonu nego samo o dva identična.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:53   #235
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Naravno da baš svi imamo slobodnu volju. To je biološka činjenica koja se ne može znanstvenim argumentima dovesti u pitanju.
Postojanje slobodne volje je dobro argumentirano ne samo spoznajama neuroznanstvenika nego čak i fizike kao danas valjda najpotentnije od svih realnih prirodnih znanosti.
Druga je priča što nemamo svi jednaku razinu slobode pa ni u skladu sa svojom biološkom građom, pozicijom u društvu i kuturološkom nadgradnjom i vidu našeg uma i na umu generiranoj svijsti kao sastavnom dijelu tog istog uma.
Dalje, svi imamo ograničenu slobodnu volju iz jednostavnog razloga što je jasno kako nitko (osim Boga, ako Boga uopće ima) nema onu apsolutnu.
Da imamo bezgraničnu moć i na njoj zasnovanu bezgraničnu odgovornost, onda bismo imali i bezgraničnu odnosno apsolutnu slobodnu volju.
Ovako imamo samo onu običnu ograničenu ljudsku koja se razlikuje od ljudske osobe do ljudske osobe, kao što se uostalom svi ljudi razlikuju jer ne postoje dvije identične ljudske osobe na svijetu, ali se u suštini slobodna volja svake ljudske osobe zasniva na istim temeljima, kao što je u suštini i biološka građa manje više svake ljudske osobe ista odnosno barem vrlo slična.
Što je za tebe apsolutna slobodna volja?Za mene i za sve Taoiste ona itekako postoji ali postoji u bez konačnoj svijesti kojoj svi težimo.Kada se svijest recimo poput tvoje proširi u nedogled tada postaješ svemoguć i imaš moć da činiš što te volja samo što naravno nikada nećeš napraviti nešto što se protivi zakonima prirode ili kozmosa jer onaj ko ima proširenu svijest taj je svjestan i kozmičkih načela tako da smiješno je kad me pitaju može li onda neograničena svijest uništiti sve što postoji.Može i ne može ali i neće.Sai Babu je jedan vjernik jednom prilikom pitao jeli on Bog.A Sai Baba odgovara: Jesam ali i ti si samo što sam ja svoje božanske prirode svjestan ,a ti nisi.Slobodna volja može biti do neke mjere čak uvjetovana ovo zemaljskim životom i ovom dimenzijom krute stvarnosti međutim ovo nije jedina dimenzija niti jedina percepcija.Naše tijelo može biti uvjetovano ograničenjem slobodne volje ali mi nismo tijelo.Što može predstavljati granicu proširenoj svijesti ?Mi nismo tijelo ni duša nego čista svijest.To je naša prava priroda stvarnosti.
Ograničen si onoliko koliko smatraš da jesi.Čak postoje avatari koji su unatoč tjelesnim ograničenjima lagano zaobišli zakone fizike itd.To sad neka druga tema ,a i pitanje vjerovanja ili ne.Ja smatram da imam apsolutnu slobodnu volju.Nitko ti ne može ograničiti svijest zar ne ?Tvoju slobodu.
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:35   #236
Quote:
Sin Sunca kaže: Pogledaj post
Ograničen si onoliko koliko smatraš da jesi.Čak postoje avatari koji su unatoč tjelesnim ograničenjima lagano zaobišli zakone fizike itd.
Ne, ograničen si, pardon, svi smo mi ograničeni svim okolnostima našeg postojanja odnosno pravilima i zakonima u materijalnom svijetu u kojem uočavamo svoje postojanje. Zbog toga nitko ne posjeduje apsolutnu odnosno neograničenu slobodnu volju jednostavno zato jer nam takva zbog ograničenja materijalnog svijeta u kojem živimo uopće nije dostupna.
U tom istom svijetu nije dokumentirano postojanje ljudskih osoba koje su zaobišle zakone fizike. Barem nije dokumentirano na znanstveno relevanatn način, mitologija je iz neke druge priče.
Naravno, to vrijedi samo ako govorimo isključivo o tom nama relativno lako uočljivom i našim osjetilima dostupnom materijalnom svijetu.
Ako govorimo o nadstvarnosti, vječnosti, onostranosti odnosno metafizičkoj stvarnosti, tada se pravila mijenjaju, samo je problem da nitko ne zna kakva pravila tamo zapravo uopće vrijede.
Dapače, čak niti to postoji li uopće takva nama evidentno skrivena stvarnost.
Tu se u konačnici sve svodi na uvjerenja i vjerovanja, najrazličitije moguće špekulacije koje je nemoguće provjeriti alatima koji nam stoje na raspolaganju i u tom području postoji enormno puno po definiciji neprovjerenih i neprovjerljivih mitoloških priča, osobnih fantazija pa čak i običnih deluzija, sve po principu mašta radi svašta.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:56   #237
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Može se to tako promatrati u užem smislu. Ponekad si duše u planiranju same postave neka ograničenja. Ovdje na Zemlji čak svi prihvaćaju veo koji blokira vezu tjelesnog intelekta s dušom i višim Ja, koji nas sve drastično ograničava. (Veo možemo probiti kroz meditaciju. To je put koji nas vodi do najviše znanja i moći i zato je meditacija najkorisnije utrošeno vrijeme)
Meditacija na što?

Quote:
Sin Sunca kaže: Pogledaj post
Što će vam Bog ?Zbog čega vam treba uvjerenje da Bog postoji ?Dali zbog toga da svoju odgovornost prebacite u ruke svojih uvjerenja odnosno u ruke "Boga" ?Treba li vam Bog iz nekog urođenog straha od života pa da vam bude lakše ako znate da je netko uz vas i da vas spašava kad treba?Postojanje Boga odnosno uvjerenje da Bog postoji je samo odraz vaših želja i vašeg straha.Vaše neodgovornosti.Pustite Boga, uvjerenja i ostale ljudske izmišljotine i okrenite se sebi.Počnite vjerovati u sebe i svoju moć.
Zašto bi Bog uopće bio potreban ? Ja sam Taoist i vjerujem u princip dviju različitosti odnosno dviju suprotnosti koji međusobno održavaju sami sebe ,a samim time i sve što postoji.Zbog čega bi mi trebao treći faktor ?Nebo je nebo u odnosu na zemlju.Nebu postojanost daje zemlja ,a zemlji postojanost daje nebo i nije im potreban treći faktor.Jedno drugo veže i jedno drugome daje postojanost.Tako je sa svime što postoji.
Što se tiče slobodne volje ona je uvjetovana razini svijesti na kojoj se nalazite.Nemamo svi slobodnu volju.O tome koliko će te slobodne volje imati ovisi stupanj svijesti na kojoj se nalazite.Čovjek koji ima ograničenu svijest je ograničene i slobodne volje.Onaj koji ima proširenu svijest ima i proširenu slobodnu volju.Što je šira svijest šira je i slobodna volja samim time imate i veću kontrolu nad životom i sudbinom(reakcijom).Važno je znati da svi vi imate mogućnost da imate slobodnu volju.Recimo u uvjerenju da Bog postoji također se krije jedna vrsta ograničenja koja vam je nametnuta jer vi ste robovi onoga što dolazi uz to uvjerenje tako da i tu se radi o ograničenju slobodne volje.Slobodna volja znači ne samo živjeti slobodnom voljom nego vjerovati i misliti slobodnom voljom.Ako vam je nešto nametnuto ili ako vam je stavljeno ispred vas ,a vi u to povjerovali, znači li to slobodna volja ?
A zamisli sada da svi imamo slobodnu volju?
Full potpunu slobodnu volju!
Zamisli tog ludila
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:14   #238
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Ne, ograničen si, pardon, svi smo mi ograničeni svim okolnostima našeg postojanja odnosno pravilima i zakonima u materijalnom svijetu u kojem uočavamo svoje postojanje. Zbog toga nitko ne posjeduje apsolutnu odnosno neograničenu slobodnu volju jednostavno zato jer nam takva zbog ograničenja materijalnog svijeta u kojem živimo uopće nije dostupna.
U tom istom svijetu nije dokumentirano postojanje ljudskih osoba koje su zaobišle zakone fizike. Barem nije dokumentirano na znanstveno relevanatn način, mitologija je iz neke druge priče.
Naravno, to vrijedi samo ako govorimo isključivo o tom nama relativno lako uočljivom i našim osjetilima dostupnom materijalnom svijetu.
Ako govorimo o nadstvarnosti, vječnosti, onostranosti odnosno metafizičkoj stvarnosti, tada se pravila mijenjaju, samo je problem da nitko ne zna kakva pravila tamo zapravo uopće vrijede.
Dapače, čak niti to postoji li uopće takva nama evidentno skrivena stvarnost.
Tu se u konačnici sve svodi na uvjerenja i vjerovanja, najrazličitije moguće špekulacije koje je nemoguće provjeriti alatima koji nam stoje na raspolaganju i u tom području postoji enormno puno po definiciji neprovjerenih i neprovjerljivih mitoloških priča, osobnih fantazija pa čak i običnih deluzija, sve po principu mašta radi svašta.
Psihotičari imaju te ideje svemogućnosti no istina je da je bilo majstora koji su mogli zaobići zakone fizike.
Simon Magus npr pa Apolonius Tyana pa imamo Rabi Eleazara i Hanina Ben Dosu i još poneki...

No na internetu duševni bolesnici maštaju o moćima no život pokaže koliko ih je uspilo ispoljiti te moći,neki umru a ne priznaju svoju psihozu a neki na vrijeme shvate ludilo pa se vrate u realni svjet.
Dakle sve je jasno po rezultatima se vidi što je bolest a što stvarnost.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:05   #239
Nevidim neku slobodnu volju kod čovika , em si ograničen tjelesno, mozak tj um ,uvjetima di si rođen ,raznim oklonostima koji neki nazivaju sreća ili nesreća ,al je nekako dato stanje. Prije svega slobdna volju ovde ograničavamo na um tj. mozak. koji je čista fizika ,kemija i svaki od nas će točno odreagirat kako mu um to naredi to je kao kemiske reakcija u mozgu ,dali ćeš opet drugačije reagirat i nešto naparvit isto je opet splet oklonosti ,iskustva ,nove kemiske reakcije mozga i točno regiraš kako ti mozak naredi , ovdje pišemo kako nam um to dopušta ,kao neka slagalica koja daje rezultat i mi to zovemo slobodn volja a unaprijed je određeno kakva će naša reakcija bit upravo zbog uma ,fizike ,kemiskih reakcija , tako da smo prije zarobljenici umnih špekulacija,kemije fizike koju zovemo sloboda .
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 01:40   #240
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Ne, ograničen si, pardon, svi smo mi ograničeni svim okolnostima našeg postojanja odnosno pravilima i zakonima u materijalnom svijetu u kojem uočavamo svoje postojanje. Zbog toga nitko ne posjeduje apsolutnu odnosno neograničenu slobodnu volju jednostavno zato jer nam takva zbog ograničenja materijalnog svijeta u kojem živimo uopće nije dostupna.
U tom istom svijetu nije dokumentirano postojanje ljudskih osoba koje su zaobišle zakone fizike. Barem nije dokumentirano na znanstveno relevanatn način, mitologija je iz neke druge priče.
Naravno, to vrijedi samo ako govorimo isključivo o tom nama relativno lako uočljivom i našim osjetilima dostupnom materijalnom svijetu.
Ako govorimo o nadstvarnosti, vječnosti, onostranosti odnosno metafizičkoj stvarnosti, tada se pravila mijenjaju, samo je problem da nitko ne zna kakva pravila tamo zapravo uopće vrijede.
Dapače, čak niti to postoji li uopće takva nama evidentno skrivena stvarnost.
Tu se u konačnici sve svodi na uvjerenja i vjerovanja, najrazličitije moguće špekulacije koje je nemoguće provjeriti alatima koji nam stoje na raspolaganju i u tom području postoji enormno puno po definiciji neprovjerenih i neprovjerljivih mitoloških priča, osobnih fantazija pa čak i običnih deluzija, sve po principu mašta radi svašta.
Slobodna volja nije fizički aspekt nego psihički.Dakle slobodna volja je u glavi.Naravno da ne možeš slobodnom voljom proći kroz zid ali to i ne spada u slobodnu volju.U slobodnu volju spada sve ono što je moguće ,a ne ono što je nemoguće, barem tu u ovom fizičkom svijetu mada ponavljam da ćemo kasnije biti u onom svijetu gdje više ni fizička prepreka neće biti problem.
Što se tiče osoba koje su zaobišle zakone fizike, znanost nije relevantno dokumentirala ni teoriju velikog praska pa se u nju ipak vjeruje i opće je prihvaćena.Teorija evolucije također.Crne rupe također i brojne druge teorije.Zapravo znanost nije nikada ništa jasno dokumentirala.Mi imamo samo njihova objašnjenja koja se mijenjaju svakih 10 godina.Planeta zemlja je prije 50 godina bila stara oko 2 milijarde godina ,a sada je već na 4,6 milijardi godina.Ne znaju oni ni što im je pred nosom ,a kamoli što je iza njih.

Postoji zaista veliki broj ljudi koji dokazuju da su moguće stvari za koje se smatra da su nemoguće.Zapravo neke pojave su čak i istraživane.Nije da nisu.Telekineza, bretarijanstvo, levitacija, Qi energija te mnoge druge pojave su zapravo i podvrgavane istraživanjima.Viktor Truviano ima slobodnu volju da ne jede iako se smatra da čovjek bez hrane i vode ne može ,a on dokazuje godinama da se može.Dakle to je ono o čemu pričam.Sve je u glavi.Koliko je proširena svijest oliko će biti proširena i slobodna volja.Ko zna, možda su moguće i teleportacije.Postoje i takve teorije i priče.Zapravo postoji svašta.Sve je vrlo relativno i ništa nije konačno i sigurno.Živimo u svemiru bezbroj mogućnosti.

Recimo postoje i ljudi koji često imaju izvantjelesna iskustva.I to je čak istraženo.I utjecaj uma na materiju je najistraživanija pojava u znanosti.Ljudi koji odlaze u astral govore o tome da prolaze kroz zidove i u tom svijetu čine šta ih je volja jedino što nemaju utjecaj na fizički svijet jer tijelo nije tu bez razloga.Fizičko tijelo je tu da bi čovjek mogao djelovati u ovoj dimenziji ,a duša je tu da djeluje u astralu.Zatim imamo ono konačno, svijest koja je tu da djeluje i na jedno i na drugo.To smo mi odnosno naša prava priroda postojanja.

Ne želim donositi zaključke ali eto pokušavam proširiti svijest o tome da je moguće sve.U takvom svijetu je slobodna volja itekako moguća no ja mislim da je ovdje riječ ne o slobodnoj volji primjerice prolaska kroz zidove nego o slobodnoj volji na način da nitko drugi nema utjecaj na našu slobodnu volju osim nas samih.Misli se na kolektivnu svijest ili utjecaj drugih na našu slobodnu volju.Ja mislim da je o tome riječ u ovoj temi.Ako je riječ o tome ja sa sigurnošću mogu sam sebi potvrditi da moja slobodna volja nije pod ničijim utjecajem.Radim što želim i kada želim pritom naravno poštujem zakone prirode ,a i ove naše državne zakone.Ne činim drugome ono što ne želim sebi.

Ja bih slobodnu volju definirao kao psihičko stanje ,a ne fizičko.Imati neovisan stav i neovisne želje po meni znači imati slobodnu volju.
Sin Sunca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.