Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2013., 16:25   #4661
Pozdrav,

Pripremamo se za adaptaciju kuće u Dalmaciji i trebali bi promjenit prozore i balkonska vrata. Kako mi tu kuću koristimo maksimalno dva mjeseca u ljetu, po moje ne treba nam neka vrhunska kvaliteta o kojoj se u glavnom tu govori. Razumljivo je, da ako se u kući živi onda treba imat i dobre prozore i vrata. A nama to nije baš bitno. Trebali bi stavit neku srednju kvalitetu - toliko da još zadovoljava neke minimalne standarde, a to je trajnost i da nije sve klimavo.

Šta se tu preporučuje i da li postoji neka pouzdana firma koja ima dobar omjer price/performance?

lp
Bubulejo is offline  
Old 30.05.2013., 23:51   #4662
UPOZORENJE!!!

Htio bih ovim putem upozorit sve potencijalne investitore sa istarskog i kvarnerskog područja da ne ulaze u posao sa firmom KRŠAN EUROPLAST iz Kršana odnosno sa Uravić Robertom (direktorom). Taj angažman je ravan elementarnoj nepogodi. Ugovorio sam sa njim posao izmjene PVC stolarije početkom 11. mjeseca prošle godine. Posao je trebao bit gotov do Božića međutim još uvijek traje. Prvo je kasnio mjesec dana a onda mi je isporučio slabiji KBE profil umjesto dogovorenog GEALANA.
Kod isporuke sam skužio da stakla nisu low punjena argonom. kad su ih mijenjali oštetili su 50% staklodržača i pokoji okvir prozora. sami PVC profili došli bez zaštitne folije - svako toliko neka mrlja i ogrebotina. Jedno staklo na kliznoj stijeni okrenuli su naopako - sa low-e premazom na vanjskoj strani - nema funkciju. Ulazna vrata vrijedna 7tkn isporučili od jeftinijeg alu profila bez brtvi. Vrata su mi na sjevernoj strani pod udarom bure - možete zamislit kakav je to hladni radijator u hodniku. Itd,Itd...
Za kašnjenje mi je napravio par alu grilja i sad mi sa tim pokušava zamaglit i problem napravljene stolarije od tržišno jeftinijeg profila. Pozivam ga već 4 mjeseca da dođe na objekt da mu reklamiram nedostatke a on mi govori da nema vremena. Nažalost pošto je bilo preko preporuke platio sam sve avansno da bi dobio bolju cijenu. Kad je trebao doć po novce, došao je iz Istre u Rijeku za pola sata.
Obzirom da se već mjesecima natežem sa njim saznao sam da mu je ovaj način rada modus operandi - uzme ljudima novac i onda se ne javlja na telefon već šalje poruke tipa ZAUZET SAM, NAZVAT ĆU VAS ili PREKO GRANICE SAM ili SA NADZORNIM SAM NA OBJEKTU, ZVAT ĆU VAS...
I ne javlja se danima.
Prije mjesec dana sam mu rekao da hoću da mi sve završi do 01.06 jer očekujemo prinovu a onda nema šanse da mi netko dođe lupat po kući dok u njoj novorođenče spava. Osim više obećanja stila U PETAK VAS ZOVEM I DRUGI TJEDAN SVE RIJEŠAVAMO ništa se konkretno nije dogodilo.

Voljan sam čekati još tjedan dana ispravak nedostataka i pregovarati oko nadoknade troškova za krivo isporučenu stolariju. Ako ne budem zadovljan namjeravam ga tužit za prevaru i prijavit svim inspekcijama. Dat ću ga na radio tužibabu i poslat ovaj mail upozorenja svim firmama u regiji koje su u toj branši.
Čim skužim kako, na forum ću stavit slike da vidite kako izgleda nova PVC stolarija u izvedbi firme KRŠAN EUROPLAST.

Usput lik je na LINIĆEVOJ listi poreznih dužnika, obrt mu je blokiran a saznao sam da je otvorio novi obrt.

Pozdrav svima iz Rijeke!

Zadnje uređivanje ROGY : 31.05.2013. at 00:12. Reason: dopuna
ROGY is offline  
Old 31.05.2013., 00:52   #4663
Quote:
ROGY kaže: Pogledaj post
UPOZORENJE!!!

Htio bih ovim putem upozorit sve potencijalne investitore sa istarskog i kvarnerskog područja da ne ulaze u posao sa firmom KRŠAN EUROPLAST iz Kršana odnosno sa Uravić Robertom (direktorom). Taj angažman je ravan elementarnoj nepogodi. Ugovorio sam sa njim posao izmjene PVC stolarije početkom 11. mjeseca prošle godine. Posao je trebao bit gotov do Božića međutim još uvijek traje. Prvo je kasnio mjesec dana a onda mi je isporučio slabiji KBE profil umjesto dogovorenog GEALANA.
Kod isporuke sam skužio da stakla nisu low punjena argonom. kad su ih mijenjali oštetili su 50% staklodržača i pokoji okvir prozora. sami PVC profili došli bez zaštitne folije - svako toliko neka mrlja i ogrebotina. Jedno staklo na kliznoj stijeni okrenuli su naopako - sa low-e premazom na vanjskoj strani - nema funkciju. Ulazna vrata vrijedna 7tkn isporučili od jeftinijeg alu profila bez brtvi. Vrata su mi na sjevernoj strani pod udarom bure - možete zamislit kakav je to hladni radijator u hodniku. Itd,Itd...
Za kašnjenje mi je napravio par alu grilja i sad mi sa tim pokušava zamaglit i problem napravljene stolarije od tržišno jeftinijeg profila. Pozivam ga već 4 mjeseca da dođe na objekt da mu reklamiram nedostatke a on mi govori da nema vremena. Nažalost pošto je bilo preko preporuke platio sam sve avansno da bi dobio bolju cijenu. Kad je trebao doć po novce, došao je iz Istre u Rijeku za pola sata.
Obzirom da se već mjesecima natežem sa njim saznao sam da mu je ovaj način rada modus operandi - uzme ljudima novac i onda se ne javlja na telefon već šalje poruke tipa ZAUZET SAM, NAZVAT ĆU VAS ili PREKO GRANICE SAM ili SA NADZORNIM SAM NA OBJEKTU, ZVAT ĆU VAS...
I ne javlja se danima.
Prije mjesec dana sam mu rekao da hoću da mi sve završi do 01.06 jer očekujemo prinovu a onda nema šanse da mi netko dođe lupat po kući dok u njoj novorođenče spava. Osim više obećanja stila U PETAK VAS ZOVEM I DRUGI TJEDAN SVE RIJEŠAVAMO ništa se konkretno nije dogodilo.

Voljan sam čekati još tjedan dana ispravak nedostataka i pregovarati oko nadoknade troškova za krivo isporučenu stolariju. Ako ne budem zadovljan namjeravam ga tužit za prevaru i prijavit svim inspekcijama. Dat ću ga na radio tužibabu i poslat ovaj mail upozorenja svim firmama u regiji koje su u toj branši.
Čim skužim kako, na forum ću stavit slike da vidite kako izgleda nova PVC stolarija u izvedbi firme KRŠAN EUROPLAST.

Usput lik je na LINIĆEVOJ listi poreznih dužnika, obrt mu je blokiran a saznao sam da je otvorio novi obrt.

Pozdrav svima iz Rijeke!
Stvarno imate živaca ja bi ga već prijavio svim nadležnim institucijama.
Plavi-9 is offline  
Old 31.05.2013., 13:25   #4664
Takve poduzetnike treba svima prijaviti, iako sa druge strane vjerujem koliko ti živaca ode s tim. Sretno i hvala.!
lukinjo88 is offline  
Old 31.05.2013., 14:42   #4665
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Gledao sam sada brošuru Finstrala i ne vidim niti jedan razlog za tu razliku cijene od 9.000 kn, čak štoviše. Mislim da sa BluEvolution nećeš pogriješiti. I ja ću navjerojatnije uzeti njega nakon 6 mjeseci istraživanja i 22 ponude :-)
Hmm, ja se jos uvijek dvoumim i gotovo sam pred odlukom da uzmem Finstral. Od Blue Evolution-a sam skoro vec odustao jer isao sam ih gledati tri puta (kod Troha dila) i na kraju sam primjetio detalje koje mi je tesko progutati. Primjerice, Blue Evolution-u je brtva prekinuta radi Winkhaus okova-panta koji veze krilo i okvir-on prolazi preko brtve i na tom mjestu nema brtvljenja. Drugo, debljina celicnih ojacanja kod Finstrala je 2 mm i onaj u krilu je profiliran sto mu daje vecu cvrstocu na savijanje, a kod Salamandera-prozora je profil debljine 1.2 ili 1.5 mm, vjerojatno dostatno, ...ali covjek od 90 kg koji prodaje Finstral se za demonstraciju uhvatio za krilo prozora Finstrala i objesio na njega - nije se cuo nikakav skrip niti pucketanje, prozor je stvarno neocekivano cvrst. Treca velika prednost za mene kod Finstrala je zimski ventus polozaj koji je izuzetno cvrsto i stabilno izveden, znaci samo mali ventus, a ima i onaj veliki naravno. Na upit Troha dilu je li oni mogu napraviti taj zimski ventus odgovor je da nemaju dobro iskustvo s tim pa vise ne rade. Cetvrto, Finstral prozor za povecanje cijene od 2% mozes dobiti povrsine u imitaciji drva, ili matirane plasticne povrsine, itd., dok Troha dil takvu obradu povrsine (foliju) naplacuje 20% na cijenu proozra. Peto, Finstral ima test certifikate koji ga smjestaju na skali od 0 do nesto uvijek na maksimum sto se tice vodonepropusnosti, zrakopropusnosti itd. Troha dil mi do danas nije dostavio svoje test certifikate od Blue Evolution prozora, a obecali su. Sesto, Finstral se prozivodi u Austriji i Italiji, a ne kod nas. Sedmo, u Finstralu koriste samo najkvalitetniji okov za prozore na trzistu, a to je Siegenia Abu Titan, dok Blue Evolution koristi neki Winkhaus okov cije upadnice su primjerice fiksne pa prozor moguce zapinje i skripi, dok Siegenia kod Finstrala ima pomicne updanice koje se same namjestaju kod zahvata bez skripe. Finstral mi je ostavio dojam dobrog prozora, a ako pitas montazere kaze da se na tezini osjeti velika razlika s drugim prozivodjacima-tj. ti prozori su puno masivniji.
Pasman981 is offline  
Old 04.06.2013., 19:03   #4666
Pozdrav.

Molio bih komentar na sljedeće ponude:

1. Gealan S9000 / Maco / 25000 kn
2. Inoutic Prestige / Maco / 25000 kn
3. Rehau Euro 86 / Siegenia / 29000 kn

Sve tri ponude imaju staklo 4-16-4 Low-E + argon, PVC rolete koje odgovaraju prozorima (od istih proizvođača su), vanjske ALU, unutarnje PVC klupice.
Firma od koje je ponuda za Rehau ne proizvodi vlastite profile nego ih samo ugrađuje pa me malo brine moguće natezanje u slučaju da se nešto krivo odradi.
Pokušao sam čitajući ovu temu sam sebi odgovorit no što više pročitam to manje znam. Malo je nešto dobro, pa kasnije to isto bude loše, pa sad ti budi pametan.

Također smo imali ponudu na Salamander SL76 / Winkhaus i Veka Topline AD / Winkhaus od kojih smo odustali jer su daleko skuplje (35000 kn).

Prioritet kod odluke je trajnost i čvrstoća prozora.
Nije toliko bitna ušteda energije jer neće postojati ušteda financija.
Sjecko is offline  
Old 05.06.2013., 11:05   #4667
Evo konačno sam sakupio sve ponude za kuću u izgradnji. Imam na stolu 5 ponuda stolarije u antracit boji, sa troslojnim staklom i dvostrukim punjenjem argonom te pripadajućim roletama, jedino još nismo odlučili opciju rolete ili vanjske žaluzine.

Dakle:

1. Rehau Euro Design, okov: Winkhaus Active Pilot 67.765 Kn
2. Salamander Streamline 76, okov: Maco 61.322 Kn
3. Gealan 8000 IQ, okov: Winkhaus Active Pilot 71.880 Kn
4. Komerling 88 Plus, okov: Winkhaus Active Pilot 74.225 Kn
5. Salamander Streamline 76, okov: Winkhaus Active pilot 71.880 Kn

Eto, različite tj. ogromne razlike u cijenama, čak i za iste proizvode, jedino je u ovoj ponudi sa Salamander profilima razlika u okovima. Jedan je Maco, a drugi Winkhaus. Ali da li to opravdava razliku u cijeni od 10.000Kn???

Molim vas vas iskusnije koji ste već kupovali dajte mi recite par riječi o navedenim ponudama.
Šta bi vi odabrali?
Koji profili od navedenih su najkvalitetniji?
Koji imaju najbolji omjer uloženo-dobiveno?
Zbog čega ne odabrati ovu najjeftiniju?
Jedino mi samo sad ostaje sjest u auto i otić pogledati svaki od tih proizvoda uživo.

unaprijed zahvaljujem

jaooooooo

Zadnje uređivanje M@tthew : 05.06.2013. at 11:28.
M@tthew is offline  
Old 06.06.2013., 00:13   #4668
Quote:
Pasman981 kaže: Pogledaj post
Hmm, ja se jos uvijek dvoumim i gotovo sam pred odlukom da uzmem Finstral. Od Blue Evolution-a sam skoro vec odustao jer isao sam ih gledati tri puta (kod Troha dila) i na kraju sam primjetio detalje koje mi je tesko progutati. Primjerice, Blue Evolution-u je brtva prekinuta radi Winkhaus okova-panta koji veze krilo i okvir-on prolazi preko brtve i na tom mjestu nema brtvljenja. Drugo, debljina celicnih ojacanja kod Finstrala je 2 mm i onaj u krilu je profiliran sto mu daje vecu cvrstocu na savijanje, a kod Salamandera-prozora je profil debljine 1.2 ili 1.5 mm, vjerojatno dostatno, ...ali covjek od 90 kg koji prodaje Finstral se za demonstraciju uhvatio za krilo prozora Finstrala i objesio na njega - nije se cuo nikakav skrip niti pucketanje, prozor je stvarno neocekivano cvrst. Treca velika prednost za mene kod Finstrala je zimski ventus polozaj koji je izuzetno cvrsto i stabilno izveden, znaci samo mali ventus, a ima i onaj veliki naravno. Na upit Troha dilu je li oni mogu napraviti taj zimski ventus odgovor je da nemaju dobro iskustvo s tim pa vise ne rade. Cetvrto, Finstral prozor za povecanje cijene od 2% mozes dobiti povrsine u imitaciji drva, ili matirane plasticne povrsine, itd., dok Troha dil takvu obradu povrsine (foliju) naplacuje 20% na cijenu proozra. Peto, Finstral ima test certifikate koji ga smjestaju na skali od 0 do nesto uvijek na maksimum sto se tice vodonepropusnosti, zrakopropusnosti itd. Troha dil mi do danas nije dostavio svoje test certifikate od Blue Evolution prozora, a obecali su. Sesto, Finstral se prozivodi u Austriji i Italiji, a ne kod nas. Sedmo, u Finstralu koriste samo najkvalitetniji okov za prozore na trzistu, a to je Siegenia Abu Titan, dok Blue Evolution koristi neki Winkhaus okov cije upadnice su primjerice fiksne pa prozor moguce zapinje i skripi, dok Siegenia kod Finstrala ima pomicne updanice koje se same namjestaju kod zahvata bez skripe. Finstral mi je ostavio dojam dobrog prozora, a ako pitas montazere kaze da se na tezini osjeti velika razlika s drugim prozivodjacima-tj. ti prozori su puno masivniji.
Hm, sad si mi dao misliti
Provjerio sam i u pravu si što se tiče ojačanja, ona su 1,5 mm kod Trohe, BluEvolution. Kako je profil sam po sebvi masivan, bio bih puno sretniji da je unutra 2 mm. Ovo za brtve nisam ni primjetio i zahvaljujem se na informaciji, otići ću to pogledati.
Izgleda da moram opet u potragu
mrgud34 is offline  
Old 06.06.2013., 00:14   #4669
Quote:
Sjecko kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Molio bih komentar na sljedeće ponude:

1. Gealan S9000 / Maco / 25000 kn
2. Inoutic Prestige / Maco / 25000 kn
3. Rehau Euro 86 / Siegenia / 29000 kn

Sve tri ponude imaju staklo 4-16-4 Low-E + argon, PVC rolete koje odgovaraju prozorima (od istih proizvođača su), vanjske ALU, unutarnje PVC klupice.
Firma od koje je ponuda za Rehau ne proizvodi vlastite profile nego ih samo ugrađuje pa me malo brine moguće natezanje u slučaju da se nešto krivo odradi.
Pokušao sam čitajući ovu temu sam sebi odgovorit no što više pročitam to manje znam. Malo je nešto dobro, pa kasnije to isto bude loše, pa sad ti budi pametan.

Također smo imali ponudu na Salamander SL76 / Winkhaus i Veka Topline AD / Winkhaus od kojih smo odustali jer su daleko skuplje (35000 kn).

Prioritet kod odluke je trajnost i čvrstoća prozora.
Nije toliko bitna ušteda energije jer neće postojati ušteda financija.
Može pitanje ako nije problem? Tko Vam je ponudio Gealan S9000?

Hvala unaprijed.
mrgud34 is offline  
Old 06.06.2013., 12:49   #4670
Da li netko ima iskustva sa Ivetom? Čini mi se po webu i čitanju malo da su kvalitetni, ipak su dosta velika firma, pa pretpostavljam da si ne dozvoljavaju fušeraj. Meni je dosta bitan faktor da mogu stolariju kupiti na 12,24 rata ako nude beskamatno.
lukinjo88 is offline  
Old 06.06.2013., 13:10   #4671
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Hm, sad si mi dao misliti
Provjerio sam i u pravu si što se tiče ojačanja, ona su 1,5 mm kod Trohe, BluEvolution. Kako je profil sam po sebvi masivan, bio bih puno sretniji da je unutra 2 mm. Ovo za brtve nisam ni primjetio i zahvaljujem se na informaciji, otići ću to pogledati.
Izgleda da moram opet u potragu
Pozdrav Mrgud. Ja sam danas narucio stolariju i nakon razmisljanja do dugo u noc i usporedjivanja profila odlucio sam se za Gealan IQ 7000 od proizvodjaca A.B.S. Taj profil sam usporedio s Finstralovim Sys 200 i pozitivno sam se sokirao kad sam uocio da su jako slicni, gotovo identicni, i sa istim principom prednje sigurnosne pregrade, kanala i srednje brtve u profilu koja solidno nalijeze na njega. Takav slican profil je i Blue Evolution samo je on jos nesto deblji od Gealana 7000, sto je po meni mana jer mislim da je to inzistiranje na debljini radi marketinga i komora nepotrebno. U mojim uvjetima mediteranske klime ljeti i ostrih vjetrovitih zima (Rijeka) mislim da sam dobro odabrao a A.B.S. je ipak renomiran pa vjerujem da ce stvar dobro sloziti. Pred Finstralom je Gealan definitvno losiji sto se tice slabijeg ojacanja (profil 1.2 mm, mjerio sam ga sublerom) i sto se tice okova koji je kod Gealana Maco Titan Silber, najvisi iz ponude firme Maco. Medjutim Finstral ima Siegenia Aubi Titan koji je jos bolji. Finstral ima i plastiku deblju za kojih 0.5 mm, te se radi u Austriji, navodno sklapa u atmosferi argona, ima sve moguce ateste koji nasi nemaju itd. Uglavnom kad podvucem crtu dobio sam za 1000 EUR manju cijenu prozor vrlo slicnih svojstava, cak stovise, sa 3-slojnim staklom, sa lamistal staklom na kliznoj stijeni, sto bi kod Finstrala bilo losije. Jedino sto Finstral nudi povoljnije je vanjska tekstura drva ili slicnog po profilu te recimo antik ili biserno bijela boja, a sve za povecanje cijene od 2%, dok Gealan to slicno nudi za 20% vecu cijenu. Medjutim, ja sam to zanemario i uzeo glatku plastiku. Preporucam ti kupnju plasticnog sublera u Bauhausu (oko 15 kn) i onda odi u salone pa si izmjeri debljine profila, jer svi trgovci muljaju. Navodno da je klasa A profila za debljinu vanjske stijenke iznad 2.9 mm. Sto se tice kliznih stijena one se rade uvijek i od drugacijih sirih profila i od dosta vecih ojacanja, a ako te netko uvjerava da bi je napravio od obicnog prozorskog profila velika sansa da je fus-majstor koji te mulja. ....Nadam se na kraju da cu biti zadovoljan s tim Gealanom (ABS ga zove Termo Protect Plus profil sa 3 brtve) ali da cu ponekad zaliti sa Finstralom znam da hocu, ...samo za razliku novca cu si srediti cijelu kupaonicu u stanu.
Sretno!
Pasman981 is offline  
Old 06.06.2013., 14:04   #4672
kad smo pod pvc stolacije sa duplim staklom sa plinom, jel velika prednost u izolaciji ako se stave vanjske rolete u odnosu na unutarnje venecijanere?

Znači, ako imam unutarnje venecijanere, staklo se više grije i više grije unutarnji prostor, jel tako?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 07.06.2013., 13:03   #4673
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Može pitanje ako nije problem? Tko Vam je ponudio Gealan S9000?

Hvala unaprijed.
Ponuda s Gealanom i Maco okovom je iz tvrtke Elatio.

Kakva je usporeda između Gealan S9000 i Inoutic Prestige?
Negdje je Gealan spomenut kao niža klasa, a negdje Inoutic.
Sjecko is offline  
Old 07.06.2013., 16:11   #4674
Quote:
Sjecko kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Molio bih komentar na sljedeće ponude:

1. Gealan S9000 / Maco / 25000 kn
2. Inoutic Prestige / Maco / 25000 kn
3. Rehau Euro 86 / Siegenia / 29000 kn

Sve tri ponude imaju staklo 4-16-4 Low-E + argon, PVC rolete koje odgovaraju prozorima (od istih proizvođača su), vanjske ALU, unutarnje PVC klupice.
Firma od koje je ponuda za Rehau ne proizvodi vlastite profile nego ih samo ugrađuje pa me malo brine moguće natezanje u slučaju da se nešto krivo odradi.
Pokušao sam čitajući ovu temu sam sebi odgovorit no što više pročitam to manje znam. Malo je nešto dobro, pa kasnije to isto bude loše, pa sad ti budi pametan.

Također smo imali ponudu na Salamander SL76 / Winkhaus i Veka Topline AD / Winkhaus od kojih smo odustali jer su daleko skuplje (35000 kn).

Prioritet kod odluke je trajnost i čvrstoća prozora.
Nije toliko bitna ušteda energije jer neće postojati ušteda financija.
Ne znam čije ponude imate, ali je zadnja definitivno najbolji izbor, pogotovo ako je Termoplast iz Osijeka u pitanju, budući da ste naveli da nisu proizvođači. Ja sam uzela kod njih, također Euro 86, ali sa troslojnim staklom i super sam zadovoljna i ljudima i prozorima. Pored njih sad mi svi drugi izgledaju jadno. Pozdrav i sretno!
anita6424 is offline  
Old 07.06.2013., 17:57   #4675
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
kad smo pod pvc stolacije sa duplim staklom sa plinom, jel velika prednost u izolaciji ako se stave vanjske rolete u odnosu na unutarnje venecijanere?

Znači, ako imam unutarnje venecijanere, staklo se više grije i više grije unutarnji prostor, jel tako?
U ovom slučaju, definitivno vanjske rolete. Tu nema dvojbe. U pravu si oko zagrijavanja.
mrgud34 is offline  
Old 08.06.2013., 00:06   #4676
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Evo konačno sam sakupio sve ponude za kuću u izgradnji. Imam na stolu 5 ponuda stolarije u antracit boji, sa troslojnim staklom i dvostrukim punjenjem argonom te pripadajućim roletama, jedino još nismo odlučili opciju rolete ili vanjske žaluzine.

Dakle:

1. Rehau Euro Design, okov: Winkhaus Active Pilot 67.765 Kn
2. Salamander Streamline 76, okov: Maco 61.322 Kn
3. Gealan 8000 IQ, okov: Winkhaus Active Pilot 71.880 Kn
4. Komerling 88 Plus, okov: Winkhaus Active Pilot 74.225 Kn
5. Salamander Streamline 76, okov: Winkhaus Active pilot 71.880 Kn

Eto, različite tj. ogromne razlike u cijenama, čak i za iste proizvode, jedino je u ovoj ponudi sa Salamander profilima razlika u okovima. Jedan je Maco, a drugi Winkhaus. Ali da li to opravdava razliku u cijeni od 10.000Kn???

Molim vas vas iskusnije koji ste već kupovali dajte mi recite par riječi o navedenim ponudama.
Šta bi vi odabrali?
Koji profili od navedenih su najkvalitetniji?
Koji imaju najbolji omjer uloženo-dobiveno?
Zbog čega ne odabrati ovu najjeftiniju?
Jedino mi samo sad ostaje sjest u auto i otić pogledati svaki od tih proizvoda uživo.

unaprijed zahvaljujem

jaooooooo
ljudi molim vas komentar na moje ponude. Ne znam kud se okrenuti i šta odabrati.
M@tthew is offline  
Old 08.06.2013., 14:03   #4677
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
ljudi molim vas komentar na moje ponude. Ne znam kud se okrenuti i šta odabrati.
Pa daj napiši pored svake ponude tko ju je nudio. S druge strane, pregledaj da li su sve ponude baš iste. Da li je možda netko nudio skriveni okov, aluminijski plašt za rolete, koje su debljine stakla tj. da li svi imaju 4+16+4+16+4 ili netko nudi 4+12+4+12+4 i sl. mada ogledavši profile mislim da je kod tebe riječ o 4+12+4+12+4.

Ako hoćeš pošalji mi ponude na mail palijan(makni ovo)@gmail.com pa malo pogledam.

Lp
mrgud34 is offline  
Old 09.06.2013., 13:00   #4678
Možda netko s ovog topica može pomoći..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=464
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 11.06.2013., 03:38   #4679
Quote:
anita6424 kaže: Pogledaj post
Ne znam čije ponude imate, ali je zadnja definitivno najbolji izbor, pogotovo ako je Termoplast iz Osijeka u pitanju, budući da ste naveli da nisu proizvođači. Ja sam uzela kod njih, također Euro 86, ali sa troslojnim staklom i super sam zadovoljna i ljudima i prozorima. Pored njih sad mi svi drugi izgledaju jadno. Pozdrav i sretno!
Trenutno i ja naginjem prema ponudi Rehau / Siegenia, no odluka još nije konačna.

Kakvo je stanje s roletama?
S jedne strane punjene aluminijske rolete djeluju čvršće, ali mi djeluje da bi mogle biti bučnije od plastičnih.
Isto tako plastične mi djeluju elastičnije, aluminijske bi se mogle isavijati pri tuči.

Kakav je generalni konsenzus, kada je bolje koristiti Alu, a kada PVC rolete?

Radi se o petom katu stambene zgrade. Trenutne plastične rolete znaju biti bučne, ali djeluje da im nedostaju lamele i nemaju nikakvu gumu niti četkice na rubovima (ni ne mogu se spustiti do kraja).
Po buki roleta je teško razlikovati kišu i vjetar, oboje poprilično buči.
Sjecko is offline  
Old 11.06.2013., 11:01   #4680
Quote:
Sjecko kaže: Pogledaj post
Trenutno i ja naginjem prema ponudi Rehau / Siegenia, no odluka još nije konačna.

Kakvo je stanje s roletama?
S jedne strane punjene aluminijske rolete djeluju čvršće, ali mi djeluje da bi mogle biti bučnije od plastičnih.
Isto tako plastične mi djeluju elastičnije, aluminijske bi se mogle isavijati pri tuči.

Kakav je generalni konsenzus, kada je bolje koristiti Alu, a kada PVC rolete?

Radi se o petom katu stambene zgrade. Trenutne plastične rolete znaju biti bučne, ali djeluje da im nedostaju lamele i nemaju nikakvu gumu niti četkice na rubovima (ni ne mogu se spustiti do kraja).
Po buki roleta je teško razlikovati kišu i vjetar, oboje poprilično buči.
Plastične ti se savijaju na suncu
Glede buke roleta, najbolje je kada se u vodilicama roleta nalaze četkice. tamo gdje je guma, kažu da također buči kao da ni nema ništa.
mrgud34 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.