Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 18:29   #81
ma problem je ova ženska na šalteru.

recimo broj od Zagrebačke banke je 2360000 i onda 1000000013 (isti je broj za još neke banke) i to je broj ŽR-a od banke. Ovo što je ženska tražila je taj broj od banke, a onda bi broj (onih 10 znamenaka) upisala pod poziv na broj.

Mislim da si ispravno to napisala, a žena na šalteru nema pojima. Samo neka ona to provede i sve će biti ok.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:31   #82
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Upravo sam provjerio kod knjigovođe, ovo za autorske honorare baš i ne štima. Ukoliko se radi o umjetniku-nježnoj dušici koja nije član nijedne udruge, porez se ovako obračunava:

1) brutto cifra se smanjuje za 30% "troškova", dakle, porezna osnovica je 70% brutto cifre
2) Na tu poreznu osnovicu se lupa porez 25% (a ne 35%)
3) Na to se lupa prirez

Ovo je izračun najčešćeg autorskog honorara (novinari, dizajneri, umjetnici i kvaziumjetnici...). Ako je član neke udruge, onda mislim da mu se prizna više troškova od 30%

Za ovu gore računicu, za autorski honorar u Zagrebu za neto od 19.000 kn treba uplatiti bruto 23944,55 kn.
hellooo??? citiraš moj post iz 2004 g. Da u međuvremenu su promjenili neke stvari i smanjili su se porezi.

Evo detalja i kalkulatora ovdje:
Ugovor o djelu
Autorski honorar
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:51   #83
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
ma problem je ova ženska na šalteru.

recimo broj od Zagrebačke banke je 2360000 i onda 1000000013 (isti je broj za još neke banke) i to je broj ŽR-a od banke. Ovo što je ženska tražila je taj broj od banke, a onda bi broj (onih 10 znamenaka) upisala pod poziv na broj.

Mislim da si ispravno to napisala, a žena na šalteru nema pojima. Samo neka ona to provede i sve će biti ok.
Evo mi mater dala onaj odrizak.

Za broj računa primatelja je stavljeno onih prvih 7 znamenki (BTW ta osoba je na Zabi, a nije taj 236 broj ) i onda 1000000013, a pod Model i poziv na broj odobrenja ide 05 - xxxxxx (6 znamenki) - pa drugi dio onog broja kojeg mi je osoba dala (broj tekućeg).
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:38   #84
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Evo mi mater dala onaj odrizak.

Za broj računa primatelja je stavljeno onih prvih 7 znamenki (BTW ta osoba je na Zabi, a nije taj 236 broj ) ...
Onda lova očito nije otišla u zabu...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:03   #85
Mislim da ću dobit slomit živaca.

Radi se o broju 2340009 koji mi je dotična osoba dala
Očito sam ja krivo skužila ili je pod Zagrebačka banka mislila na PBZ.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:28   #86
Što god da ti je ta osoba rekla (Zaba ili "zagrebačka PBZ") i u koju god da ti je mama banku otišla (u svakoj može napraviti uplatu) po broju računa koji ti je ta osoba kojoj si dužna dala jasno je gdje su novci TREBALI otići jer u banci je važan samo taj broj.

Ja sam jedanput sebi iz štosa uplatio na račun neki novac na šalteru banke no stavio sam totalno izmišljeno ime primatelja (sebe) i novac mi je stigao jer banka nema načina (zbog tajnosti) provjeriti odgovara li ime broju tako da je bankci taj broj svet.

Ako si ti (tj. tvoja mama) imala točan broj računa, a koza na šalteru uplatitla babi Mandi u Strizivojnu odi u banku i napravi frku jer tko zna koliko je ta sposobna ženska sa šaltera "usrećila" ljudi.

Još da ti objasnim. Uplatiti na nečiji račun u banci možeš na 2 "načina" ispunjavanja uplatnice:

1. U onaj kvadrat "račun primatelja" se unese glavni račun same banke npr. za PBZ 2340009-1000000013, a zatim se u "poziv na broj" unese ovaj drugi deseteroznamenkasti dio broja računa koji si ti dobila npr. 05(jer uplaćuješ fizičkoj osobi, za pravne je valjda 20)-3213213213 (ima 10 znamenki, ti si nam napisala xxxxxxxxxx jer nas nije briga). Novci sada prvo dođu u banku na neki "centralni račun" i onda se prebace na "podračun" same osobe primatelja. Pretpostavljam da je ta kokoš od tvoje mame tražila broj 1000000013 koji bi ionako trebali imati u nekom tablicama.

2. U onaj kvadrat "račun primatelja" se direktno unese broj računa same osobe npr. 2340009-3213213213 i iz njega se vidi da je to račun u PBZ-u. I novac odmah ode na taj račun. Ovaj drugi način ispunjavanja je jednostavniji jer se ne moraš mučiti sa pozivom na broj niti ne moraš znati sam glavni broj računa same banke. Jednostavno te nije briga jer ti ne treba.

Očito da ova na šalteru zna isunjavati na ovaj prvi način jer su informacije koje ti je osoba kojoj si dužna dala sasvim dovoljne. Čak ti ni ime nije trebala dati i novac bi našao svoj put.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:43   #87
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
a zatim se u "poziv na broj" unese ovaj drugi deseteroznamenkasti dio broja računa koji si ti dobila npr. 05(jer uplaćuješ fizičkoj osobi, za pravne je valjda 20)-3213213213 (ima 10 znamenki, ti si nam napisala xxxxxxxxxx jer nas nije briga).
Između 05 i deseteroznamenkastog broja tekućeg ima i broj 804045
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:51   #88
E sad više ni ja nemam pojma, možda je to neka interna fora, no ako onaj početni 7-znamenkasti, vodeći broj banke na potvrdi ne odgovara broju na papiriću koji si dala mami novci su sigurno zalutali. Ako novci ne stignu najkasnije do srijede morati ćeš ići nalomiti par čela.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 22:01   #89


Hvala ti puno
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 01:59   #90
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Između 05 i deseteroznamenkastog broja tekućeg ima i broj 804045
to je interni broj (knjigovodstveni) u pbz-u i ak ti je to stavljeno u poziv na broj ispred broja tekućeg, uplata bi trebala bit ok. Žena na šalteru čini mi se nije niš tu kriva jer si ju ti (ili mama) scimala s tim zaba/pbz. Ak ste tvrdili da je račun iz zabe a broj odgovara računu u pbz onda naravno da ženi nije štimalo.
A kaj se tiče toga da još nije stigla lova, nije ni mogla. Vikendom nema platnog prometa, pa je lova uplačena subotom isto ko i lova uplačena u ponedjeljak. Stići će u utorak najranije
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 02:12   #91
Da ti budem iskrena, ne znam što je mater njoj rekla. Ja sam joj dala broj i rekla koliko treba uplatit Za banku sam saznala kasnije. Ta ženska je rekla da će stići u ponedjeljak popodne i tako sam javila dotičnoj osobi pa mi je neugodno da čeka ako sam već najavila

Ali sad mi je lakše. Hvala
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 02:50   #92
Lightbulb

Najbolje ti je, ako postoji mogućnost, uplatiti u istoj banci u kojoj je otvoren tekući na koji uplaćuješ - lova sjeda istog trena, a nemaš dodatnih troškova.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:14   #93
Da, znam
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:52   #94
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
hellooo??? citiraš moj post iz 2004 g. Da u međuvremenu su promjenili neke stvari i smanjili su se porezi.

Evo detalja i kalkulatora ovdje:
Ugovor o djelu
Autorski honorar
A ti moj iz prve polovice 2006.
Na ovoj diskusiji bi mogli starost dočekati uz ne tako veliki broj postova
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:27   #95
sto je s deviznim ziro racunom? ja imam osjecaj da stvarno imam malo previse racuna pod jednom karticom ali eto tako je to kod nas?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:35   #96
malo podizem temu

student sam i nemam stalne prihode a ni honoraran posao... imala sam otvoren ziro racun od kad sam primala stipendiju pa ga imam i dan danas ali citajuc sve ovo cini mi se da mi mozda bilo bolje da imam tekuci?
dakle recun mi sluzi zato da imam karticu kojom mogu placat u ducanima i dizat novcu na bankomatu (da ne nosim vece svote u novcaniku) a na racun si novce ili uplacujem sama ili mi uplate starci.
nakon svega procitanog izgleda da bi mi bilo bolje da zatvorim ziro i otvorim tekuci?? jel to tocno? pretpostavljam da i tekuci ima neku karticu kao sta uz ziro ide visa electron?
i jel neko slucajno zna koliko kosta i dal kosta zatvaranje jednog i otvaranje drugog plus prebacivanje novca s jednog na drugi? na stranici od erste nemogu nis nac
hvala unaprijed.
baky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:54   #97
Quote:
baky kaže: Pogledaj post
student sam i nemam stalne prihode a ni honoraran posao... imala sam otvoren ziro racun od kad sam primala stipendiju pa ga imam i dan danas ali citajuc sve ovo cini mi se da mi mozda bilo bolje da imam tekuci?
dakle recun mi sluzi zato da imam karticu kojom mogu placat u ducanima i dizat novcu na bankomatu (da ne nosim vece svote u novcaniku) a na racun si novce ili uplacujem sama ili mi uplate starci.
nakon svega procitanog izgleda da bi mi bilo bolje da zatvorim ziro i otvorim tekuci?? jel to tocno? pretpostavljam da i tekuci ima neku karticu kao sta uz ziro ide visa electron?
i jel neko slucajno zna koliko kosta i dal kosta zatvaranje jednog i otvaranje drugog plus prebacivanje novca s jednog na drugi? na stranici od erste nemogu nis nac
hvala unaprijed.
Uz tekući račun dobiješ Maestro karticu. Otvaranje tog računa ti je besplatno. Što se tiče zatvaranja računa i naknade u vezi istog, nemam pojma.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:40   #98
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Novac koji je na žiro računu se oporezuje. Na žiro račun ne primaš dohodak nego honorar i on nije unaprijed oporezovan. Banka je dužna poreznoj upravi dati na uvid tvoje prihode na žiro račun i ak oni prelaze 50000 kuna godišnje platit ćeš porez(čak i na ono kaj su ti starci uplatili, ili ti sama). Zato stipendije, honorari, lovica prek stud.servisa moraju ići na žiro a ne tekući. A za lovu od staraca otvori tekuči i tu nemaš nikakvih ograničenja.
cisto sumnjam da je ovo istina.. cak mi se cini kao a lot of bull
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:06   #99
Žiro račun mogu otvoriti fizičke osobe koje s osnova obavljanja trajne ili povremene djelatnosti ostvaruju prihod od poljoprivrede i šumarstva, od pružanja intelektualnih usluga, davanja u zakup nekretnina ili pokretnina te u drugim slučajevima sukladno propisima kada im je isti potreban radi obavljanja određene samostalne djelatnosti ili plaćanja za izvršeni posao ili uslugu poduzete s namjerom ostvarivanja dohotka.

Žiro račun je poseban poslovni račun koji Banka otvara poslovno sposobnim domaćim fizičkim osobama za potrebe tekućeg poslovanja, koje podliježe nadzoru po osnovi fiskalnih obveza. Vlasnik računa može naknadno opunomoćiti još dvije poslovno sposobne osobe.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 16:02   #100
Razlika između tekučeg i žiroračuna?

1.koja je razlika?
2.da li se gubi što sitno novaca u transakcijam na bankomatima banke u kojoj imam novac?
3.da li se gubi što sitno novaca ako mi lova samo stoji na tekućem i žiro računu?
__________________
"The key to immortality is first living a life worth remembering."
juralius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.