Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 21:22   #1
Koliko često se treba prati?

Koliko se treba tuširati?Ja sam se tuširao svaki dan jer mi se kosa jako masti ali onda sam čuo da to nije zdravo jer kosa može otpasti.Je li to istina to što sam čuo.Sada se tuširam svaki 2. dan i je li to dovoljno
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 22:34   #2
Quote:
groucho_marx kaže: Pogledaj post
.Sada se tuširam svaki 2. dan i je li to dovoljno
nadam se da se šališ ....









svaki dan se treba i prati i po nekoliko puta
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:08   #3
Za tusiranje kazu izmedju jedan i 3 puta dnevno, a pranje kose koliko cesto ti treba, ja ju perem svaki drugi dan, ponekad i svaki, jedino lose je sto se brze ispere boja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:11   #4
Brijem da ekscesivno tuširanje nije zdravo: oni gelovi u većem broju slučajeva nisu ni potrebni, remete pH kože, brijem i kožnu mikrofloru, isušuju ju i tako to.

Kosu perem kad mi drugi kažu da smrdim ili kad postane masna.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 13:04   #5
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Brijem da ekscesivno tuširanje nije zdravo: oni gelovi u većem broju slučajeva nisu ni potrebni, remete pH kože, brijem i kožnu mikrofloru, isušuju ju i tako to.

Kosu perem kad mi drugi kažu da smrdim ili kad postane masna.
Da, a znoj i mast joj čine toliko toga dobra. Mislim, stvarno...
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:11   #6
agree with spike... vlasiste/tjeme mora imat taj neki sloj masnoce svoj i pretjerano pranje ce kosi ucinit samo jos vece zlo... banalnost je nastajanje prhuti od precestog koristenja sampona za masnu kosu kod masne kose
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:24   #7
A znaš li da kosa otpada ak se ne pere redovito jer se mast s tjemena mora skidati? Za svakodnevno pranje postoje blagi šamponi.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:25   #8
pa ne kazem da se neces prat mjesec dana ali da je potrebno svaki dan prat kosu nije
isto ko sta sam negdje procitala da se kod masne kose ne preporuca samponirat kosu vise od jednom jer se tako previse ispere taj "potrebni sloj" pa ce se kosa samo jos brze mastit
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:34   #9
mislim da se mora tusirati barem 1 na dan...
svaka 2 dana??
ufff....ne,ne,svaki dan! ne zelis valjda smrditi
__________________
° donec eris sospes, multos amicos numerabis, Tempora si fuerint nubila, solus eris...

° fiat iustitia pereat mundus...
beba_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:17   #10
ja govorim o pranju kose a ne tusiranju! mozes se tusirat i bez pranja kose, mozes cak i smocit kosu vodu a da ne koristis sampon
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:18   #11
a ja velim autoru teme,ne tebi.govorim za tusiranje ne pranje kose
__________________
° donec eris sospes, multos amicos numerabis, Tempora si fuerint nubila, solus eris...

° fiat iustitia pereat mundus...
beba_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 23:14   #12
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Za tusiranje kazu izmedju jedan i 3 puta dnevno, a pranje kose koliko cesto ti treba, ja ju perem svaki drugi dan, ponekad i svaki, jedino lose je sto se brze ispere boja.
nisam nikada cula da kazu za tusiranje izmedju 1 i 3 puta dnevno.to je fakat previse,nije dobro da se ispire zastitni sloj na kozi,nije tu bezveze.1 dnevno mislim da je cisto dovoljno,cak bez koristenja tih raznoraznih gelova,mislim da je voda za to dovoljna.
sto se pranja kose tice,takodjer mislim da je svaki dan previse jer s eporemeti lucenje i kosa se jos vise masti.znam da neki moraju zbog tog mascenja cesto prat kosu,al sigurno bi izdrzali 2 dana.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 23:34   #13
I ja se zimi obicno tusiram jednom dnevno, ali ljeti vise puta. Uvijek se namazem uljem, mlijekom, losionom ili kremom poslije tusiranja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:09   #14
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
nisam nikada cula da kazu za tusiranje izmedju 1 i 3 puta dnevno.to je fakat previse,nije dobro da se ispire zastitni sloj na kozi,nije tu bezveze.1 dnevno mislim da je cisto dovoljno,cak bez koristenja tih raznoraznih gelova,mislim da je voda za to dovoljna.
sto se pranja kose tice,takodjer mislim da je svaki dan previse jer s eporemeti lucenje i kosa se jos vise masti.znam da neki moraju zbog tog mascenja cesto prat kosu,al sigurno bi izdrzali 2 dana.

Misliš, tuširati se samo vodom, bez bilo kakve pjene?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:25   #15
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Misliš, tuširati se samo vodom, bez bilo kakve pjene?
pa da zas ne.mislim, nije da pjena ista vise radi od vode...ok osim sto je puna kemije pa ti isusi kozu itd.al recimo ak si cijeli dan doma, nis ne radis, i prije spavanja se stusiras, cemu trovati kozu gelovima? nemas kaj skidat sa sebe da su potrebni.il i ak ides van,kaj malo se ozniojis,ko da voda nemre to sredit jel.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 19:01   #16
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
pa da zas ne.mislim, nije da pjena ista vise radi od vode...ok osim sto je puna kemije pa ti isusi kozu itd.al recimo ak si cijeli dan doma, nis ne radis, i prije spavanja se stusiras, cemu trovati kozu gelovima? nemas kaj skidat sa sebe da su potrebni.il i ak ides van,kaj malo se ozniojis,ko da voda nemre to sredit jel.
ja ne mogu vjerovati da mladi ljudi razmišljaju kako naše prababe .... u stilu da se žena ne smije prati kada ima one dane u mjesecu, da je najbolje kupati se jednom tjedno i to subotom jer je to najbolje za kožu ...blablablabla ...
pa eto razvojem tehnologije došli smo u fazu kada postoje xy firmi koje se bave proizvodnjom xyz2 vrsta higijenskih proizvoda, ne morate uzeti šmirgl papir i ribati se s njim no postoje izrazito blagi šamponi, gelovi ...
nehigijenu opravdavati svim ovdje i više navedenim je najveća glupost koju sam čula ... kao i onu pa što da mijenjam gaće i čarape svaki dan ....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:26   #17
nije isto ne prat se u "one dane" i tusirat se jedan dan samo vodom a drugi nekim gelom... koliko god su nasi "stari" bili ludi jer su mislili da se ne smije tusirat u one dane i kao nedovoljno brinuli o higijeni tako danas neki brinu malo previse, zato i ima toliko alergija i sr*nja no to je samo moje misljenje... a ja se ne perem svaki dan gelovima i samponima pa nit smrdim nit sam prljava
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:43   #18
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
pa da zas ne.mislim, nije da pjena ista vise radi od vode...ok osim sto je puna kemije pa ti isusi kozu itd.al recimo ak si cijeli dan doma, nis ne radis, i prije spavanja se stusiras, cemu trovati kozu gelovima? nemas kaj skidat sa sebe da su potrebni.il i ak ides van,kaj malo se ozniojis,ko da voda nemre to sredit jel.
Sama voda ne moze skinuti prljavstinu niti masnocu, potrebni su tenzidi - povrsinski aktivne tvari:
http://en.wikipedia.org/wiki/Surfactant
Ponekad se otusiram samo vodom, tj. samo smocim, da se rashladim ako je vruce, ali se ne zavaravam da me takvo tusiranje cisti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:34   #19
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Sama voda ne moze skinuti prljavstinu niti masnocu, potrebni su tenzidi - povrsinski aktivne tvari:
http://en.wikipedia.org/wiki/Surfactant
Ponekad se otusiram samo vodom, tj. samo smocim, da se rashladim ako je vruce, ali se ne zavaravam da me takvo tusiranje cisti.
Slažem se. U biti, ne vjerujem da se netko tušira samo vodom, pa kak se poslije osjećate čistima!? To mi je ko pranje kose bez šampona, tj. ništa!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 23:01   #20
ponosno izjavljujem da se perem po potrebi - dakle ako cijeli dan provodim izmedju stola za ucit i frizidera sta cu sa sebe prat - prasinu?
kosa mi je suha i mislim da bih deset dana izdrzala a da nitko ne bi skuzio da nije cista.
kome treba triput na dan se prat - osim ako nisi neki ubersportas?
nisi vodozemac
da je bog htio da se triput na dan kupas dao bi ti skrge
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.