Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 01:23   #141
stare plocice,prije grundiranja oprati tekucinom protiv masnoce.
obavezno grundirati
obavezno fexibilno ljepilo
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 18:16   #142
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
stare plocice,prije grundiranja oprati tekucinom protiv masnoce.
obavezno grundirati
obavezno fexibilno ljepilo
Imaš u Bauhausu sredstvo Mineralkvarzgrund čime premažeš stare pločice. Naravno, prije toga ih treba odmastiti i dobro posušiti. Kada se grund osuši cijela površina starih pločica bude hrapava. Poslije toga, kao što je i gore rečeno, fleksibilno ljepilo i deri. Ja sam o tome razmišljao ali sam odustao. Ljepiš jedne na druge i kupaonica sve manja i manja ... i manja .... Zato sam sve skinuo, potrošio 8 vreća po 40kg žbuke da poravnam zidove i dernuo nove pločice na tako pripremljen zid. E to je posao.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 20:12   #143
Cao svima, ako imate pitanja sto se tice postavljanja keramickih plocica rado cu odgovoriti svima
Pozz
__________________
Samo je savrseno dovoljno dobro
cegevaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:33   #144
savjet

Quote:
Tiare Flower kaže: Pogledaj post
Da, imaš pravo, to je najveća korist - stvarno se svašta naučiš.

Hvala ti na podršci, Xenia , da, probat ću sama popraviti ovo s fugama.
Hvala vam svima, ljudi, lakše mi je kad sam s vama malo izmijenila iskustva (i traume).
da li je firma u skracenicama KIMP d.o.o.,
imas za kupit nozic za struganje fuga sastruzes ono sta su ti napravili
zamutis fugir masu gusto kao putar i zafugiras sa špahtlom,
dok se malo stvrdne opereš sa spužvom i oblikuješ fuge,
zatim opereš još jednom sa čistom vodom i to je to.
podtepih is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:48   #145
pocni od kvalitetne keramike,ako kupis 3 klasu takav ces i rad dobit,ako nisu kalibrirne,ako imaju progibe po sebi sve ce se to kasnije vidit,radim 10g na gradjevini i raznim adaptacijama i dosad sam vidio samo jednog dobrog keramicara,ostali su fuseri(priuceni majstori),svaka budala zna na gleter potavit plocice ako je pod izravnat s nivelir smjesom,i zidovi pravilno ozbukani.ljepilo ide do 1cm,sve preko toga rizik,moze povuc plocicu ili je izbit van prilikom susenja(milimetar,dva),zato obrati paznju na zidare,na ravninu poda zida i kuteva(90*),ne kupuj plocice za 50kn,jer ce ti kasnije ispast .ranje
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:53   #146
alene,
oprosti...ali čemu se čudimo kad i sam kažeš da mu ni račun nisi tražio...
čemu tolika neprofesionalnost...ugovor pa račun..., ne vidim razloga da se bez toga radi...i sve se definiše...
sa onima koji neće ne treba ni raditi...toga moramo biti svjesni...
Danas otvori firmu ko stigne i uglavnom angažuje razne profile potrebnih majstora, kad mu zatrebaju, a koji rade na crno...a kako se oni plaćaju ili neplaćaju i to je poznato...
Terezina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:37   #147
Naišao sam na ovu temu u pravo vrijeme.
Upravo ovih dana namjeravam samostalno početi sa lijepljenjem pločica.Imam oko 5m2 poda u kuhinji i oko 6m2 zida a u kupatilu sve skupa oko 20m2,a pošto nemam baš nikakvog iaskustva sa keramikom svaki savjet bi mi dobro došao.Malterisanje i estrih sam takoder sam radio i mislim da je prilično dobro ,tako da je podloga za keramiku dobra. ali me zanima sve ostalo.
Npr.
-kakav alat moram pripremiti,koliko ljepila i fug mase za ovoliko pločica
-kako započeti ljepljenje podnih a kako zidnih pločica
-kako se i sa čime fugira i kako se ispire fug masa
i sve ostalo što nisam pitao a da je dobro znati i hvala vam unaprijed.
boske is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:56   #148
ima li tko da pomogne sa savjetom
boske is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:07   #149
Quote:
boske kaže: Pogledaj post
Naišao sam na ovu temu u pravo vrijeme.
Upravo ovih dana namjeravam samostalno početi sa lijepljenjem pločica.Imam oko 5m2 poda u kuhinji i oko 6m2 zida a u kupatilu sve skupa oko 20m2,a pošto nemam baš nikakvog iaskustva sa keramikom svaki savjet bi mi dobro došao.Malterisanje i estrih sam takoder sam radio i mislim da je prilično dobro ,tako da je podloga za keramiku dobra. ali me zanima sve ostalo.
Npr.
-kakav alat moram pripremiti,koliko ljepila i fug mase za ovoliko pločica
-kako započeti ljepljenje podnih a kako zidnih pločica
-kako se i sa čime fugira i kako se ispire fug masa
i sve ostalo što nisam pitao a da je dobro znati i hvala vam unaprijed.
jos sam jucer procitao tvoj post i sve se nadao da ce netko drugi naci vremena da ti odgovori ali ipak cu morati ja mada je to jako nezahvalno,nekome u tri recenice objasniti kako se postavljaju plocice.
alat:
za navlacenja ljepila

za pranje fuge

za rezanje plocica

za nanosenje fuge
jos ti treba;vaservaga,zidarska zlica,dijamantne sajbe i flex,silikonska sprica,bormasina i nastavak za rezanje rupa na plocici,metar,i sve one stvari koje sam zaboravio napisati
e sad koliko ljepila ti treba?
to zavisi od toga kako si pripremio podlogu,znaci dali je jako ravno ili treba ljepilom izvlaciti neravnine i zavisi kakve plocice imas,vece plocice = deblje ljepilo.na vreci ti pise koliko ljepila ide po kvadratu kod odredjene debljine ljepila,ja ne vidim ni zid ni plocice koje ces stavljati tako da neznam sa kavim gleterom ces nanositi ljepilo ali neki kao standard za standardne plocice za zid je 6mm.isto vrijedi i za fugen masu,kad odlucis koje sirine ce biti fuga na pakovanju procitas koliko ti treba za tih 20 m2.
kako postavljas flocice, normalno,dijagonalno,do visine stoka ili do plafona
ok,ajde neki kao standardni opis.
ako je moguce kreces sa cjelom plocicom,u vecini slucaja nije,zato:
posto slafvage ili lasera koji mjeri 360 stunjeva nemas uzmes dobri stari metar i na zidu izmjeris visinu i sirinu,nadjes centralnu tocku koju oznacis klajbusom (olovka),uzmes plocicu i krenes od tog oznacenog centra plocicom ljevo ili desno stim da ostavljas razmak za zamisljenu fugu,kad dodjes do kraja zida vidis dali to tako stima ili treba taj oznaceni centar pomaknuti malo ljevo ili desno da bi simertija plocica stimala,isto tako provizorno ustimas plocice po visini (naravno ako su plocice do visine stoka,kreces odozgo sa punom plocicom) kad si tu simetriju ustimao uzmes vaservagu (sto dulja to bolja)klajbusom povuces vodoravnu i okomitu crtu.tu vodoravnu crtu prenesea na ostale zidove (tu ti bi dobro dosla slaufvaga koje nemas),ustimas opet plocice po sirini (visinu vec imas posto si prenesao vodoravnu crtu),i tako sve zidove,kad su svi zidovi ustimani krenes sa ljeplenjem ,naj prije poljepis do crte na svim zidovima (do tada se posusi prvi zid tako da mozes ljepiti bez gubljenja vremena).
u kutevima ostavi razmak od plocice do plocice cca.2-3 mm kojeg ces poslje zatvoriti silikonom (nikako fugom jer fuga vremenom puca).
fugira se drugi dan znaci kad je ljepilo suho.
kod postavljanja plocica moras mokrom krpom ili spuzvom odmah brisati ljepilo ako izadje iz fuge van.znaci ako u fugi nema ljepila ili smeca kreces sa fugiranjem,u kanti zmjiesas fugen masu (mora biti nesto vlaznija nego ljepilo) i nanosis je na zid sa gleterom koji ima gumu na sebi (pokusat cu staviti sliku od takvog gletera),slobodno taj gleter pritisnes i to mora ici brzo da ti se glet masa ne osusi prije nego je naneses (radi zid po zid).kad si nanesao glet masu uzmes drugi gleter koji ima spuzvu na sebi i sa njim peres glet masu sa plocica,moras imati kantu sa vodom gdje mozes ispitati taj gleter.gleter uvjek vuces dijagonalno da nebi ispirao fuge.spuzva nesmije biti pre mokra .
ima tu jos dosta za napisati ali meni je i tako ovo daleko naj veci post kojeg sam ikad napisao na nekom forumu tako da mi je za sada dosta .
evo samo jos ovaj gleter za nanosenje glet mase.

hebo te ako ovaj post ne vrjedi dije pive
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:29   #150
@boske
Ovako, kolicina lepka koji ti je potreban zavisi iskljucivo od podloge na koju lepis, ako uzmemo da su zidovi dobri trebace ti oko 4kg na m2 plocica, potrosnja fugomala zavisi od sirine fuge i velicine plocice koje budes postavljao.Fugomal se nanosi gumenom spaklom i sushi se zavisno opet od sirine fugne i vrste plocica, obicna keramika sushi brze od granitne, tako da moras dobro paziti da ne presushi jer fuga u tom slucaju moze da ostane gruba i hrapava i tu onda vise nema pomoci.Sto se tice postavljanja plocica, moj ti je savet da u kupatilu prvo postavis podne plocice i to tako sto ces uzeti u obzir visinu vrata kupatila i u tom nivou uraditi podlogu a zatim i plocice, ako imas slivnik, napravi blagi pad prema njemu, vazno je da ti pod do zidova bude u jednoj visini kako bi ti bilo lakse kod postavljanja zidnih plocica.Tako uradjen pod zastiti necim i pocni sa zidnim.U ovom slucaju, kad su uradjene podne plocice, mozes zidne postavljati tako da se prate fugne podnih i zidnih.Posto je pod uz zidove u jednoj visini mozes poceti sa postavljanjem plocica od poda, u slucaju da pod nije ravan, pocinjes od drugog reda i to tako sto podjes od najnize tacke u kupatilu, odmeris za odredjenu visinu plocice(ako je plocica 25cm, drugi red pocinjes od tih odmerenih 25 sm)postavis aluminijumski lenjir, postavis ga u vaser vagu i mozes da pocnes da lepis plocice od drugog reda pa navise.Kasnije se dodaje prvi red i to tako sto se rezu plocice po potrebi zbog neravnine poda.
__________________
Samo je savrseno dovoljno dobro
cegevaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:38   #151
Ne znam kakvu kadu planiras postaviti, ali obrati paznju da ugao gde je planiras staviti bude strogo u 90 stepeni kako ne bi imao lufta od kade do zida.Ako mislis postaviti tus kadu, mora se dogovoriti sa majstorom koji ti bude radio vodu, jer postoje razlicite vrste i odvod mora kod nekih biti bas u milimetar na pravom mestu, normalno i zidovi na koje se postavlja tus kabina moraju biti u vaser vagi, tolerancija je mislim najvise 1 cm, obrati paznju na ove stvari i sve bi trebalo da bude u redu.
Ako negde zapne javi, volim svoj posao i rado cu ti pomoci.
Pozdrav
__________________
Samo je savrseno dovoljno dobro
cegevaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:04   #152
Ej momci svaka čast ovo je i više nego sam mogao očekivati. Dosta stveri mi je sada jasnije
A što se pive tiče vrijedi ovo i više od dvije pive još samo kad bi došao i polijepit nakupila bi se gajba, a nebrini zato siguran budi da ću ja popit koju u tvoje ime.
Hvela vam još jednom a ako nešto zašne eto mene sa još kojim pitanjem.
boske is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 08:44   #153
Evo jedno pitanjce vezano uz pločice.

Nije problem u postavljanju pločica nego o uklanjanju pločica.

Sa čime je najlakše ukloniti pločice za poda i zidova? Razbijati ih nekim čekićem? Ili možda skidati jednu po jednu sa ' nečim'?

Radi se o renoviranju jedne kuće te bi muž i ja sami da maknemo te stare pločice ili je bolje da platimo nekome da to odradi?

Pločice su postavljene osamdesetih godina i koliko mi se čini da nisu postavljane sa ljepilom nego cementom.

Nekolicina ih je već rasklimano.

Hvala!
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:01   #154
Quote:
Simple_Fille kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanjce vezano uz pločice.

Nije problem u postavljanju pločica nego o uklanjanju pločica.

Sa čime je najlakše ukloniti pločice za poda i zidova? Razbijati ih nekim čekićem? Ili možda skidati jednu po jednu sa ' nečim'?

Radi se o renoviranju jedne kuće te bi muž i ja sami da maknemo te stare pločice ili je bolje da platimo nekome da to odradi?

Pločice su postavljene osamdesetih godina i koliko mi se čini da nisu postavljane sa ljepilom nego cementom.

Nekolicina ih je već rasklimano.

Hvala!
to se radi sa ovakvom ili slicnom masinom.
ako su rasklimane onda ih mozete i rucno skidati,spahtla,cekic i stemajzlin.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:37   #155
Što se tiče postavljanja pločica stvarno nemam pojma,ali za skidanje tu sam "stručnjak" .radio sam sa vodoinstalaterom na renoviranjima kupatila.
ako su rasklimane onda to i nije neki veliki problem bilo bi dovoljno špic i čekić ili samo onaj čekić koji sa druge strane ima špic pa opleti po njima (pločicama)
A ako još uvijek dobro drže onda bi vam bila potrebna štemalica ali opet nikakav veliki problem,nemate potrebe za to davati nikakve novce.
sretno u radu
boske is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:42   #156
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
to se radi sa ovakvom ili slicnom masinom.
ako su rasklimane onda ih mozete i rucno skidati,spahtla,cekic i stemajzlin.
Quote:
boske kaže: Pogledaj post
Što se tiče postavljanja pločica stvarno nemam pojma,ali za skidanje tu sam "stručnjak" .radio sam sa vodoinstalaterom na renoviranjima kupatila.
ako su rasklimane onda to i nije neki veliki problem bilo bi dovoljno špic i čekić ili samo onaj čekić koji sa druge strane ima špic pa opleti po njima (pločicama)
A ako još uvijek dobro drže onda bi vam bila potrebna štemalica ali opet nikakav veliki problem,nemate potrebe za to davati nikakve novce.
sretno u radu
Thanks dečki !

Budemo sami to odradili.

Biti će to jedna dobra antistres terapija.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:20   #157
Angry pucanje pločice

Naime, pred nešto više od godinu dana majstor mi je u kupaonici poljepio nove pločice. Prije toga promjenjene instalacije i stavljena nova glazura. Pločice gorenje, radi se o podnim pločicama 33x33, sjajne, prvo je površinski pukla jedna sad se po nepravilnoj crti nastavilo na drugu, a malo je počela i treča, u nizu. Zanima dali bi mi itko mogao reći mogući uzrok, fušeraj majstora ili podvaljene pločice koje i nisu bile baš jeftine, I klasa???
amy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 16:24   #158
Najvjerovatnije ti puca estrih ili bet.ploča ovisno što imaš!
To ti nije kriv keramičar već onaj koji ti je to radio!
galiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:13   #159
gorenje kazes. ja bas takve stavljam

moze biti da je iza cijev od tople vode bez izolacije?

malo mi je cudno da bas pravolijki pucaju.. onda su cak dobro zalijepljene , kvalitetne... ako je slucaj od prvog odgovora
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:18   #160
Puca podloga i sa njom dobro zaljepljene pločice.
oktalz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.