Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 12:10   #1
Branitelji jeste li prodali svoje udjele ?

Evo zanima me kao branitelja jeste li prodali svoje udjele u braniteljskome fondu ?

Ja nisam i ne namjeravam, ne dao Bog baš velike krize onda će se morati.

Pozdrav domovini !
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:23   #2
nisam i ne budem,nikada prodati,neka propadne...ali dignem dividendu i s ekipom se napijem
DesnaX.Ofenziva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:35   #3
nisam prodao ........ali ako mi bude frka hoću
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:48   #4
Nisam prodao i ne planiram bar dok država ne prenese udjele iz HEP-a i Croatia Osiguranja :-)


Za sad mi nije frka i ne planiram ih prodavati. Inače imam 25 udjela. Prema sadašnjoj vrijednosti to je negdje oko 14K kuna. Sa HEP-om i CO mislim da će vrijednost biti najmanje 20K kuna.

Ukoliko dodje do potpunog oporavka burze - mislim da se vrijednost može povećati i do 25K. Možda i nešto više...

Zadnje uređivanje pjosip : 12.02.2009. at 12:54.
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:54   #5
Quote:
ne dao Bog baš velike krize onda će se morati.
a što će ti imovina vrijediti kada državne obveznice postanu junk?
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:57   #6
Ne, nisam i neću. Kako god bilo ostavit ću svom djetetu. Sad vrijedi koliko vrijedi ali za nekih 10-tak godina tko zna.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:57   #7
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
a što će ti imovina vrijediti kada državne obveznice postanu junk?
Braniteljski fond nema državnih obveznica. Imaju 2 milijarde kuna od prodaje Ine i imaju 7% HT-a.
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:02   #8
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Braniteljski fond nema državnih obveznica. Imaju 2 milijarde kuna od prodaje Ine i imaju 7% HT-a.
Braniteljski fond ulagat će najviše u državne obveznice

Quote:
Drugi, znatno manji dio sredstava, bit će uložen i u najkvalitetnije dionice na hrvatskom tržištu, kaže Josip Glavaš iz Erste Investa
znači danas je već debelo u državnim obveznicma.

a mislio si da znaš gdje se tvoji novčeki ulažu.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:21   #9
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Braniteljski fond ulagat će najviše u državne obveznice



znači danas je već debelo u državnim obveznicma.

a mislio si da znaš gdje se tvoji novčeki ulažu.
Primijeti kako si u jednom postu iznio tvrdnju iz sadašnjosti podrzumijevajući najavu za budućnost da bi konačno završio u prošlosti.

1.) (sadašnjost - tvoj tvrdnja) braniteljski fond ima državne dionice
2.) (budućnost - izjava o ulaganju) braniteljski fond ĆE ulagati u državne dionice
3.) (prošlost - tvoja izjava) gdje se to "moji" novci ulažu


Dakle, novci još nisu uloženi. Sve i da budu - ja ću prvi dignuti svoj glas ZA - da se uzmu državne obveznice ako to bude potrebno kao financijska pomoć ovoj državi. Hrvatska servisira svoj dug i više nego uredno a valjda je i jedina zemlja CEE kojoj nije smanjen kreditni rejting unatoč krizi.

Pritom me uopće ne jebu, previdjam, tvoja klasična manjinska (što seksualno što etnički) podjebavanja o tome kako financiram lopove i slično.

JA biram što ću sa svojim novcem a to znači da mogu i propasti. Do sad sam se relativno dobro ponašao sa novcem i relativno dobro sam predvidjao.


Ja biram šta ću sa svojim
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:25   #10
Kako sada stoje stvari, nemam ih namjeru prodavati.. Ali pošto se radi o udjelima u fondu - dakle o financijama, ako bi se u budućnosti pojavili dobri razlozi, zašto ih nebi prodao?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:39   #11
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Primijeti kako si u jednom postu iznio tvrdnju iz sadašnjosti podrzumijevajući najavu za budućnost da bi konačno završio u prošlosti.
dao sam ti link sa početka prvog mjeseca, sada se malo educiraj prije nego počneš pisati koliko je država trezorskih zapisa do danas izdala i tko ih je kupio i tko je osim mirovinskih fondova sudjelovao u reprogramiranju javnog duga. naravno pod uvjetom da znaš značenje pojmova.

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Dakle, novci još nisu uloženi. Sve i da budu - ja ću prvi dignuti svoj glas ZA - da se uzmu državne obveznice ako to bude potrebno kao financijska pomoć ovoj državi. Hrvatska servisira svoj dug i više nego uredno a valjda je i jedina zemlja CEE kojoj nije smanjen kreditni rejting unatoč krizi.
ne čekaju u obliku depozita u bankama tvoj signal da kupe državne obveznice.

tvoje je problem što ne vidiš i ne znaš osnovne stvari - ovoj državi više nema pomoći i čim prije to shvatiš tim bolje za tebe.

i da, država uredno izvršava svoje obveze tako što se zadužuje samo danas po duplo većim kamatama i to je dobro sve dok ima u hrvatskoj kapitala. vani više na hrvatsku ne gledaju kao na zemlju koja je blagog rizika, zato hnb otpušta pričuve i daje bankama sredstva da kreditiraju državu. teškom laiku je jasno koliko je sati u šukerovoj kancelariji.

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Pritom me uopće ne jebu, previdjam, tvoja klasična manjinska (što seksualno što etnički) podjebavanja o tome kako financiram lopove i slično.
ovo više govori o osobi koja je ovo napisala nego o osobi kojoj je upućeno.

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
JA biram što ću sa svojim novcem a to znači da mogu i propasti. Do sad sam se relativno dobro ponašao sa novcem i relativno dobro sam predvidjao.
hajde sretno ti bilo!

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Ja biram šta ću sa svojim
aha, naravno zato za tvoje novce nije niti kupljen javni dug.

potrudio sam se da se dovoljno nisko spustim i da odgovorim na tvoj primitivan post pun frustracija, ali mislim da smo završili "raspravu".
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 12.02.2009. at 14:07.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:35   #12
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
OMFG
Samo nek tebi Sanader vedri, oblači i određuje kako percipiraš život. Kad ode taj Sanader doži će drugi Sanader pa ćeš ovdje opet naplavljivati postovima punih lošeg sarkazma sa imenom tog novog Sanadera.

Onda ćeš nakon 10 godina shvatiti da si vrijeme uzalud bacio i prestati očekivati od predjednika Vlade da ti stvara stavove, samo što to nećeš ovdje napisati jer bi se kosilo sa tvojim dotadašnjim kukulelekanjem.
Problem će biti što će tvoje naricanje prihvatiti novi klinci koji čitaju ta sranja i misle da se život dešava za ekranom kompjutera a komunikacija sa okolinom preko smajlića.

Tebi pod hitno treba jedna pješačka obuka ili plan fizičke aktivnosti. Izađi malo van, otrči koji kilometar, pusti znoj - promijenit će ti se percepcija, ZABORAVIT ĆEŠ NA SANADERA.
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:59   #13
"medju nama receno.. fond branitelje ne diraj.. radje gladuj neg da ga prodas. naime unutra jos fali HEP, Hrvatske sume, Hr vode i jos poneka firma.. te stoga taj fond moze samo rasti i to to jaaaako jaaaako.. sada mu je vrijednost udjela (a unutra su samo ina i ht) cca 700 kuna, a ti si racunaj kolika ce mu vrijednost biti kad jos i ostale dionice udju u fond..."

http://pollitika.com/fond-hrvatskih-...za-otkup-stana
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:19   #14
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
"medju nama receno.. fond branitelje ne diraj.. radje gladuj neg da ga prodas. naime unutra jos fali HEP, Hrvatske sume, Hr vode i jos poneka firma.. te stoga taj fond moze samo rasti i to to jaaaako jaaaako.. sada mu je vrijednost udjela (a unutra su samo ina i ht) cca 700 kuna, a ti si racunaj kolika ce mu vrijednost biti kad jos i ostale dionice udju u fond..."

http://pollitika.com/fond-hrvatskih-...za-otkup-stana
Sad mu je vrijednost cca 600 kn. Nikad nije bila 700, a najveća vrijednost je bila 694 kn.

Dionice nisam prodao niti imam namjeru u skorije vrijeme, no sve da ih prodaš, pod uvjetom da ih ne proda više od 50% branitelja jer se u tom slučaju fond gasi, ti ne gubiš pravo na dionice HEP-a, hrvatskih šuma, HŽ-a...
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:20   #15
Ne, i neću ih prodati, ako budu nešto vrijedili kad mi dijete navrši 18 iskoristit ću ih za njezino školovanje, do tada me ne interesiraju, isto kao da ih niti nemam.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:28   #16
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Dionice nisam prodao niti imam namjeru u skorije vrijeme, no sve da ih prodaš, pod uvjetom da ih ne proda više od 50% branitelja jer se u tom slučaju fond gasi, ti ne gubiš pravo na dionice HEP-a, hrvatskih šuma, HŽ-a...
Možeš malo ovo objasniti, ako prodaš udjele ti i dalje zadržavaš pravo na dionice HEP-a ...?
frostinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:32   #17
Quote:
frostinho kaže: Pogledaj post
Možeš malo ovo objasniti, ako prodaš udjele ti i dalje zadržavaš pravo na dionice HEP-a ...?
Da, prodajom udjela ne gubiš pravo na dionice novih firmi koje ulaze u fond.
Prodaja se ne isplati iz jednog jedinog razloga - ako udjele proda više od 50 posto branitelja fond se gasi i više nema upliva novih dionica. Svi gubimo.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:05   #18
Ja ću sutra prodati svoje udjele. Bavim se financijama, no mislim da igraju s nama sa figom u džepu što se tiče braniteljskog fonda. Nešto slično se događalo i sa dionicama HT-a kad su plasirane, procjena svih odgovornih (vlada, brokeri) bila je držite udjele dok se ne stabilizira tržište, no svaki dan čekanja značio je gubitak.

Danas šute svi koji još drže dionice, moleći se da bar vrate uloženo, što neće ni uz dodjelu dividende ni one poklon dionice još barem godinu dana.

Novac treba dijelom čuvati, dijelom okretati, u svakom slučaju i ja se nadam da neće više od 50% ljudi povući sredstva, iako sam činim baš to.

Tu nema emocija, i tako su nas obezvrijedili dodjelom tih udjela, ne želim gledati koliko po njima vrijedi moje učešće u ratu, pa da mi još i pada svaki dan, ha.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:36   #19
O prodaji još ne mislim.S novcem šta bi dobija ne bi puno moga napravit.Zato nek stoje di jesu - do daljnjeg!
__________________
Nek te rani kora kruva,kapja vina,zrno soli
Nek ti kušin bude stina al HRVATSKU sine voli
Briškula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:39   #20
nece ih prodat ni moj muz. pitala sma ga zasto-dobila odgovor-neka ih. vecina branitelja koje znam ne razmislja o prodaji.

da li bi trebali?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.