Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2003., 16:55   #21
Quote:
Crow Jane kaže:
Ja koristim Biotherm Hydra detox, nekaj kaj čisti toxine, i mislim da nema bolje kreme na svijetu i kao podloge za puder i za savršen ten, ma čak i bez mitesera na nosu.

Ali i cijena joj je sukladna


link

Jane, mozes li mi reci da li je to ova kremica. Ja inace imam vrlo cudnu kozu - celo i brada su sasvim normalni , obrazi suhi a na nosu mi se stvaraju mitiseri i nikako da se izborim sa svim tim! Ne znam da li bi mi ovo moglo pomoci.

I kolika je ta cijena ako nije tajna?
Sandalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 22:28   #22
ja sam si nekak zabrijala kupiti onu garnierovu u crvenoj kutijici.
volim njihove proizvode a i slatki mi je pesek u reklami
pa ne znam bas...
oko usana nemam nista (jos) a i cigaretu drzim vise prema kutu usana
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 22:40   #23
Ja mislim da bi mlađe osobe mogle iziritirati kožu na licu korištenjem anti-age krema, ili dobiti alergiju od koje se ne bi oporavile ni nakon 3 mjeseca. Cure, pamet u glavu i mudro s kožom. Bore licu daju karakter. Bitnije je sačuvati tonus kože (da lice ne izgubi obris), a to svakako dolazi s godinama.
Pušenje ne samo da stvara borice oko usana (pa se ruž razlijeva u njih), već jako isušuje kožu, a tu stvarno nikakva kremica kasnije ne može pomoći.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 23:54   #24
Quote:
Sandalica kaže:
link

Jane, mozes li mi reci da li je to ova kremica. Ja inace imam vrlo cudnu kozu - celo i brada su sasvim normalni , obrazi suhi a na nosu mi se stvaraju mitiseri i nikako da se izborim sa svim tim! Ne znam da li bi mi ovo moglo pomoci.

I kolika je ta cijena ako nije tajna?
Ja isto imam takvu kožu, i to je ta krema!
Cijena je u djutiću na aerodromu 33 EUR , u PL sam ju plaćala oko 300 kn, a ne znam bogami kolko je u Mulleru, ak se ne varam, tak negde oko 280
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 13:55   #25
za bore na čelu:

kao što reče mažik, prestanite se mrštiti i dizati obrve, ...ja to ne radim još od 18-te godine na preporuku žene koja sa preko 45 nema bora na licu, osim oko ustiju...i to baš one pušačke...nažalost, izgleda grozno jer ima prekrasan ten bez bora na cijelom licu, a oko usta izgleda ko starica
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 11:26   #26
Quote:
patka kaže:
ja sam si nekak zabrijala kupiti onu garnierovu u crvenoj kutijici.
volim njihove proizvode a i slatki mi je pesek u reklami
pa ne znam bas...
i mene je privukla zgodna reklama, crvena kutijica i zgodan pesek pa kremu i kupila, ali s njom nisam tak očarana kak s reklamom
imam normalnu/mješovitu kožu, nekak nemam onaj očekivajući osjećaj zategnutosti kože koji sam očekivala , ali koliko love toliko i muzike
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:50   #27
Ja sam pocela primjecivati sitne borice oko ociju i to me nagnalo da potrazim kremicu koja bi ih ublazila i sprijecila njihovo jacanje. Teta u parfumeriji mi je preporucila Biotherm Age Fitness (na bazi maslinovog ulja). Pakirana je u malu bocicu s pumpicom i bas je za kozu oko ociju. SAVRSENSTVO! Vec za desetak dana primjetila sam rezultate. Inace, postoji Age Fitness i kao kremica za lice, ima i dnevna i nocna. No, to jos nisam probala.
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:15   #28
Inace nemam bore , ali sam dobila nekoliko paketica Vichiya LiftActiv testera i stavljala preko noci tjedan-dva, i svako jutro mi je koza bila sve zategnutija i sve barsunastija. Ma savrsenstvo, preko noci nestajala i najmanja izbocenja. Toplo preporucujem

Vichy LiftActiv
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:46   #29
Da ,Vichy je zakon!Ja kupujem Liftactiv nuit i super je
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:49   #30
Quote:
emili kaže:
i mene je privukla zgodna reklama, crvena kutijica i zgodan pesek pa kremu i kupila, ali s njom nisam tak očarana kak s reklamom
imam normalnu/mješovitu kožu, nekak nemam onaj očekivajući osjećaj zategnutosti kože koji sam očekivala , ali koliko love toliko i muzike
nekako mi se cini da ipak to onda necu probati, sad su me zainteresirale, spominjete tu Vichy LiftActiv i zvuci ucinkovito.
kolko kosta??
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 00:57   #31
Quote:
patka kaže:
nekako mi se cini da ipak to onda necu probati, sad su me zainteresirale, spominjete tu Vichy LiftActiv i zvuci ucinkovito.
kolko kosta??
evo baš ja danas mami kupila u apoteci liftactiv ja sam njoj uzela neki za suhu kožu, taj košta 160 kn. ima i posebno dnevna i noćna, one su 100 i nešto kuna svaka, nisam više sigurna koja je točna cijena
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 14:30   #32
Kreme protiv (prvih) bora

S koliko godina je preporucljivo poceti koristiti kreme protiv bora, neke lagane i ne skupe( Garnier, Afrodita, Rosal ili sl. )? Negdje cujem od 22.god., negdje 25., a neki kazu nikako prije 30. Znam da to ovisi i o vrsti koze, ali zabrinula sam se kad sam vidjela dvije prijateljice godinu dana starije od mene kako su pune bora oko ociju. Ne bi htjela da izazovem neki kontra efekt pa ih dobijem prije vremena a ni opet da mislim o tome tek kad ih dobijem. Inace imam 23.god, zimi jako suhu kozu, a ljeti recimo mjesovitu.
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:39   #33
Nisam neki stručnjak, mogu govoriti iz osobnog iskustva: možda je ipak još prerano da koristiš kreme protiv bora jer su ili masne/teške ili na bazi retinola koji je, barem meni, pomalo agresivan, probaj si dobro hidratizirati kožu i nastoj si ne uništiti je svakojakim tretmanima nego koristi blaga sredstva. Glede kremica: metoda pokušaja-traži onu u kojoj ti se koža najbolje osjeća.

__________________
Život je igra prilika.
Orlanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 18:26   #34
Ne radi se o kremama, ali evo ti nekoliko jednostavnih savjeta protiv bora:

- Orlanda tije dala dobar savjet
- cuvaj se suncevih zraka.
- uvijek (tijekom cijele godine) nosi na licu losion/kremicu (ovisno o tipu koze) s SPF od min. 15.
- nosi suncane naocale
- jedi puno voca i povrca jer su prebogati antioksidantima
- ako pusis, prestani - odmah
- eksfoliraj lice barem jedanput u tjednu ( ako imas suhu ili osjetljivu kozu, a drugi tipovi 2-3 puta tjedno).
- ako su borice oko ociju tvoj problem kupi si neku hidratantnu kremicu za oci i stavljaj je prije spavanja ( ali ne na gornji kapak ukoliko zaista nije suh, i pazi da ti kremica ne udje u oci inace ce ti oci izgledati napuhnuto.

Ja sam pocela s kremom za oci ( gelom za oci u biti) sa 16 jer sam se puno sminkala.
__________________
One Kill Wonder

Zadnje uređivanje Karmela : 15.07.2005. at 18:58.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 19:43   #35
sa 16?????? pih, nijedna prava zhena ne docheka desetu godinu bez prve anti age kreme
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 23:05   #36
Quote:
Karmela kaže:
- eksfoliraj lice barem jedanput u tjednu ( ako imas suhu ili osjetljivu kozu, a drugi tipovi 2-3 puta tjedno).
Imam suhu kožu i kozmetičarka mi je strogo napomenula da peeling smijem radit max. 2 puta mjesečno!!!


ja imam ovaj problem. Imam grozne bore oko očiju. Najprije sam probala sa omega 6 kapsulama, ali sam odustala iz nekih drugih razloga. Rekla je da mogu počet koristit kremu protiv bora samo za područje oko očiju, jer da se ne spasim u protivnom. Zanimljivo, ali isto mi je rekla i jedna druga kozmetičarka jer sam htjela drugo mišljenje. Dakle, bile su u pravu.
na jesen si kupujem Vichy reti-c.

btw. Ne pušim, ne ločem ekstremno(alkohol), stalno imam sunčane cvike na glavi, sunčam se samo po ljeti i to ne svaki dan, jedem brdo marelica, pomidora, zelenjave, pijem vode...
Sve je to u genima kod mene.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 23:17   #37
Quote:
club delicious kaže:
Imam suhu kožu i kozmetičarka mi je strogo napomenula da peeling smijem radit max. 2 puta mjesečno!!!
Vidis kako smo sve unikatne
Ne znam puno o njezi suhe koze, priznajem. Je li ti prirodno suha koza (ne samo koza lica) ili je posljedica necega (lijekovi...)?
Je li ti preporucila koji produkt da koristis za peeling?

Quote:

ja imam ovaj problem. Imam grozne bore oko očiju. Najprije sam probala sa omega 6 kapsulama, ali sam odustala iz nekih drugih razloga. Rekla je da mogu počet koristit kremu protiv bora samo za područje oko očiju, jer da se ne spasim u protivnom. Zanimljivo, ali isto mi je rekla i jedna druga kozmetičarka jer sam htjela drugo mišljenje. Dakle, bile su u pravu.
na jesen si kupujem Vichy reti-c.

btw. Ne pušim, ne ločem ekstremno(alkohol), stalno imam sunčane cvike na glavi, sunčam se samo po ljeti i to ne svaki dan, jedem brdo marelica, pomidora, zelenjave, pijem vode...
Sve je to u genima kod mene.
U pravu si sto se gena tice. Neke stvari se ne mogu preventirati ali se mogu ublaziti ili usporiti. Koliko ti je godina ako smijem znati? I jesi li plavusa? Prirodne plavuse obicno dosta rano dobiju sitne borice oko ociju, zato pitam.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 23:24   #38
Karm, darling, pa ti si vidovita :klap: Plava sam, da

I istina da mi se koža jače "osušila" zbog hormonskih pripravaka (ali isključivo na potkoljenicama i tijelu, ne na licu)

Godine...23...evo, sad znate... a boreeee...majko mila...moram se udat čim prije jer ću na slikama imat užasne bore (najgore mi je što se te fakin bore tako jako vide dok se smijem, a to i jesu od smijanja, a ne mogu ne smijat se )
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 01:37   #39
Mislim da cu s kremama pricekati ipak jos koju godinu, jer za sada nemam nijednu boru, cak i kad se smijem, ne mogu reci da mi ono kao namreskano kraj ociju izgleda kao bore, ali za svaki slucaj trudit cu se pridrzavati ostalih savjeta.
Znam da puno ovisi i o genima, ali bas mi je cudno da netko mojih godina izgleda 10 godina starije od mene(ali stvarno!).
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 23:22   #40
Unhappy Kreme protiv bora: kada početi?

Kozmetičarka mi preporuča kremu protiv bora za područje oko očiju, ali ne i za cijelo lice. Jedna vrlo ozbiljna prodavačica u parfumeriji mi održi cijelo predavanje kako nikako ne smijem koristiti kreme protiv bora već sada (23) a niti one protiv prvih bora. kaže da će mi se koža zasitit i da poslije neće biti učinkovite. Već sam puno puta pročitala da se preporuča koristit kreme protiv prvih bora; pa i Avene ima onu liniju za 25+.
Sad sam se sva raspametila jer ja VEĆ imam bore, ma koliko god to bilo nevjerojatno. I to su one bore od smijanja oko očiju, a gledajući majku, neću lijepo završiti za 20 godina ako nešto ne poduzmem po tom pitanju.

Dakle, kada ste počele koristiti te kreme i kako vam koža reagira? Nakon koliko vremena ste primjetile promjenu? Ima li vas koje po godinama već "trebate" koristit kreme za bore a mažete se "običnim" kremama? Kako to funkcionira? Stotinu pitanja...zahvaljujem.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.