Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 16:47   #21
Ma normalno da je istinito, roditeljstvo povlči za sobom puno odgovornosti,Ma nije lako mami u delikatnoj situaciji, imam ja sinove i mogu si mislit kako je to u tim godinama.
tamarix is offline  
Old 08.02.2009., 16:47   #22
RoyalJelly is offline  
Old 08.02.2009., 16:49   #23
ja mislim da je tema istinita , ali sad vidis problem ,sad sta ti zelis ,ali svakako ako se zelis ograditi u buduce moras kad ti on da kompliment reagirati nemoj ti meni davat kom... daj ti svojim vrsnjakinjama,,nemoj ti meni davat kom... ja sam tvoja mater ....i tako jos neki odgovor... odgovoris mu odma nazad da stvoris tu distancu koj treba biti korektna i pravilna zdrava ... izmedu sina i majke
pavoxx is offline  
Old 08.02.2009., 16:54   #24
Ovo je ili troll ili mama radi projekciju ili joj sin treba konzultacije sa stručnjakom a ne ona s nama na forumu
ždralexandrijka is offline  
Old 08.02.2009., 16:55   #25
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Nipošto mu nemojte reći, napravićete puno više štete nego koristi.
Slažem se, pogotovo s podebljanim. Hvala svima na savjetima

Što je najgore cijelo vrijeme me progoni misao kako me sin gleda kao objekat, da me zamišlja u tko zna kakvim situacijama.

Prošlo ljeto smo bili kod brata na moru, a tamo sam većinom bila u kupaćem. Sada mi je nezamislivo da s njim odem na more, a i neugodno mi je obući neki odjevni predmet koji otkrica neki dio tijela. Uhvatio me neki čudan osjećaj, kao da sam zarobljena, na neki način.
bubba_ri is offline  
Old 08.02.2009., 16:58   #26
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post

Što je najgore cijelo vrijeme me progoni misao kako me sin gleda kao objekat, da me zamišlja u tko zna kakvim situacijama.
Uhvatio me neki čudan osjećaj, kao da sam zarobljena, na neki način.
Razumi se sve,al ne moraš si baš tooliko laskat....u tko zna kakvim situacijama,oćeš reć u ko zna kakvim pozama....eh,da bar nije sin,pa pobogu jedan dan....
To ti cijelo vrijeme zamjećuješ da on odrasta i postaje mladi muškarac,ko zna koliko možda godinu dvije,pa se braniš pred sobom tako da proiciraš da on tebe doživljava kao seksualni objekt...i zato si napeta...zarobljena....jel ti imaš ikakvih interesa osim posla i "brige" za sina....

Zadnje uređivanje ždralexandrijka : 08.02.2009. at 17:09.
ždralexandrijka is offline  
Old 08.02.2009., 17:01   #27
Quote:
tamarix kaže: Pogledaj post
Ma shvatit će on da mama tu postavlja neke granice.
A i mislila sam da je slobodna,ja bi mu malo češće trubila da imam ljubavnika, biranim riječima naravno.
A ako treba i direktno reći to tako ne ide i tačka.
Ma najbolje bi bilo da se jave muški ja mislim da oni ne vide dalje od poriva a špogotovo u tim godinama.
oh čovječe savjeta
biranim riječima da kaže da ima ljubavnika... kako bi sin prestao imati seksualne maštarije
pa nije sin neki tamo napasnik u kafiću već sin... hallooo!

ja mislim da bi trebala otvoreno porazgovarati s njim i reć mu da to nije u redu, da se tako ne može ponašati jer prevelika sloboda u seksualnim maštarijama a i općenito u životu vodi u bolest i život niskog morala..
ako ti sin do sada nije naučio koliko je perverzno o roditelju razmišljati na bilo koji drugi način osim kao o roditelju.. onda je krajnje vrijeme da ga naučiš.. jer što će biti za par godina.. šta će gledat klinke po vrtićima ak ga pukne u glavu!?
mekmek is offline  
Old 08.02.2009., 17:03   #28
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post
Slažem se, pogotovo s podebljanim. Hvala svima na savjetima

Što je najgore cijelo vrijeme me progoni misao kako me sin gleda kao objekat, da me zamišlja u tko zna kakvim situacijama.

Prošlo ljeto smo bili kod brata na moru, a tamo sam većinom bila u kupaćem. Sada mi je nezamislivo da s njim odem na more, a i neugodno mi je obući neki odjevni predmet koji otkrica neki dio tijela. Uhvatio me neki čudan osjećaj, kao da sam zarobljena, na neki način.
ja vjerujem da je to sve samo faza,da će brzo proći i da će se uskoro početi ozbiljno zanimati za cure
leptirica 2 is offline  
Old 08.02.2009., 17:06   #29
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Dobro ste reagirali.
Nipošto mu nemojte reći, napravićete puno više štete nego koristi.
Nastojte ga što više zaposliti i ne provodite slobodno vrijeme sa njime.
S vremenom usmjeriti će se prema svojim normalnim objektima
ma da zicer..
šta kad se stvori neki probem s djecom onda treba mahnut rukom na brige i reć.. proći će ga
šta ako sutra poželi ubosti kojeg klinca nožem jer mu je dosadno
majka će vidjet nož i mahnut rukom ..ah to je vjerojatno za piknik...
tako se ne odgajaju djeca!
mekmek is offline  
Old 08.02.2009., 17:06   #30
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da je to sve samo faza,da će brzo proći i da će se uskoro početi ozbiljno zanimati za cure
Imao je on dugo vremena djevojku, sada trenutno nema, koliko ja znam. U ponašanju i odnosu samnom nevidim neke promjene.
bubba_ri is offline  
Old 08.02.2009., 17:08   #31
Quote:
mekmek kaže: Pogledaj post
ma da zicer..
šta kad se stvori neki probem s djecom onda treba mahnut rukom na brige i reć.. proći će ga
šta ako sutra poželi ubosti kojeg klinca nožem jer mu je dosadno
majka će vidjet nož i mahnut rukom ..ah to je vjerojatno za piknik...
tako se ne odgajaju djeca!
Ali vo je stvarno komplicirana situacija, i bojim se da bi ga mogla jakooo povrijedit ako mu kažem da sam vidjela to što jesam. Zamisli kako će se on tada osjećati, mislim da bi se naš odnos zauvijek promjenio. Promatrat ću ga još koji dan pa ću odlučiti što je najbolje.
bubba_ri is offline  
Old 08.02.2009., 17:09   #32
nemoj zurit da on to osijeti kao na sudu toje pocetak i on tebe moze voljet i to sto lojepo izgledas naravno samo kao mater nikako drugacije , tako ce on to shvtit i vremenom ces i ti imati mir i nece ti dolaziti nista nazad u glavu,,kazem nemoj zurit tesko on tako mlad moze shvatit preko noc..jer on nij jos zrela osoba nego polako sazrijeve...
pavoxx is offline  
Old 08.02.2009., 17:11   #33
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post
Ali vo je stvarno komplicirana situacija, i bojim se da bi ga mogla jakooo povrijedit ako mu kažem da sam vidjela to što jesam. Zamisli kako će se on tada osjećati, mislim da bi se naš odnos zauvijek promjenio. Promatrat ću ga još koji dan pa ću odlučiti što je najbolje.
Dali ga ti mozda zelis?
adda. is offline  
Old 08.02.2009., 17:12   #34
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post
bojim se da bi ga mogla jakooo povrijedit ako mu kažem da sam vidjela.Promatrat ću ga još koji dan pa ću odlučiti što je najbolje.
Oćeš li ga promatrat???
Nemoj se ljutit....zezam se cijelo vrijeme....
ždralexandrijka is offline  
Old 08.02.2009., 17:12   #35
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post
Imao je on dugo vremena djevojku, sada trenutno nema, koliko ja znam. U ponašanju i odnosu samnom nevidim neke promjene.
Promatraj ga još nekoliko dana skrivečki pa ćeš vidjeti,a možda se to desilo samo sada i kozna-možda viže neće,ako mu odmah kažeš njemu će biti jako neugodno što zbog drkice ,a da ne govorim o mirisanju tvojeg donjeg rublja,u svakom slučaju promisliti prije nego reći jer su sada u osjetljivom razdoblju...ja ne branim njega ali mislim da su eto možda hormoni ovdje odigrali svoje,pa ti vidi
leptirica 2 is offline  
Old 08.02.2009., 17:13   #36
Quote:
adda. kaže: Pogledaj post
Dali ga ti mozda zelis?
Naravno da ne. Nemogu ga na takav način zamisliti, ne samo njega, nego niti jednog člana obitelji.
bubba_ri is offline  
Old 08.02.2009., 17:15   #37
Quote:
adda. kaže: Pogledaj post
Dali ga ti mozda zelis?
Isusa ti Boga, zadavit ću se!!!


@autor teme
Devijatne li teme.Polij ga mrzlom vodom...

Ma tko zna što je najbolje...
Ovo je već tema za stručnjake...
Mark is offline  
Old 08.02.2009., 17:15   #38
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post
Ali vo je stvarno komplicirana situacija, i bojim se da bi ga mogla jakooo povrijedit ako mu kažem da sam vidjela to što jesam. Zamisli kako će se on tada osjećati, mislim da bi se naš odnos zauvijek promjenio. Promatrat ću ga još koji dan pa ću odlučiti što je najbolje.
to je komplicirana situacija... ali pravi roditelj neće stalno popuštati djeci. to ne znači da ne misliš na njegove osjećaje već da poduzimaš neke odgojne mjere
pravi problem danas i je što se roditelji boje prići djeci i porazgovarati s njima. a potreban je i prijekor.. potrebno je i biti oštar ako hoćeš odgojiti pravog čovjeka.. a vaš odnos se i ovako i onako promijenio od trenutka kad si ugledala to što radi... zar je normalno da se majka skriva od svoga sina pubertetlije...??
normalno je da se on osjeća posramljeno... i to će ti svatko pametan reć
umjesto što tražiš na forumu savjete od ljudi tko zna kakvih koji možda nemaju ni dodir sa realnošću radije odi do kolegice ili do nekog stručnog po savjete ako te ovo zbunilo i ako se ne znaš postaviti
mekmek is offline  
Old 08.02.2009., 17:17   #39
Quote:
bubba_ri kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. Nemogu ga na takav način zamisliti, ne samo njega, nego niti jednog člana obitelji.
A kad ne bi bio član obitelj,bili onda mogla???Usput mogla bi ga i opisat...znamo samo da je gotovo punoljetan mladi muškarac
ždralexandrijka is offline  
Old 08.02.2009., 17:18   #40
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
To sto ona zakljuca svoj ves nece promijeniti cinjenicu da je on vidi kao seksualan objekt.
u potpunosti se slazem s tobom,a isto tako razumijem i da je i vama tesko reci sinu zasigurno ste zbunjena i ne znate kako prici i objasniti

Zadnje uređivanje is_none : 08.02.2009. at 17:27.
is_none is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.