Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 08:41   #201
I ja moram pohvaliti MUP za odgovaranje na mail.
Svaki put kada sam slao upit sam dobio odgovor koji je doduše bio u rasponu od samo robotskog otkantavanja do vrlo detaljnog i profesionalnog odgovora (sličnog ovome koji navodi jumai).

No jednom sam upit slao anonimno i nitko mi ništa nije odgovorio iako je voditelj Odjela za odnose s javnošću na webu napisao da odgovaraju i na anonimne mejlove.

Quote:
Pitanje požete postaviti i anonimno, ali da bismo vam mogli odgovoriti uz pitanje morate navesti e-mail na koji želite dobiti odgovor
Jasno sam naznačio mejl na koji mi mogu odgovoriti.


U svakom slučaju, mejl funkcionira i to jako dobro. Ali se treba potpisati.

A što se tiče konkretnog upita, to je ozbiljni prekršaj koji je policajac napravio, ali nećeš ništa puno tu moći napraviti. Sumnjam da će ga itko išta pitati, a ako zaniječe (što vjerojatno hoće ako ne namjerno, onda zato jer se toga neće sjećati) neće sigurno netko zbog toga tražiti sučeljavanje ili nešto i na kraju od toga neće biti ništa. Dakako, moguće je (iako malo vjerojatno) da je baš išao na intervenciju, ali nije upalio rotirajuća svjetla nego je prvo krenuo pa ih tek kasnije upalio ili ih iz taktičkih razloga uopće nije palio. Tko zna...
Doduše, možeš biti konstruktivniji pa poslati mejl u kojem ih upozoravaš na to raskrižje i da na to da tamo ljudi stalno prolaze kroz crveno (pa navesti da čak i policija to radi) i onda će oni možda pojačati kontrolu tamo.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:42   #202
Thx.

"Doduše, možeš biti konstruktivniji pa poslati mejl u kojem ih upozoravaš na to raskrižje i da na to da tamo ljudi stalno prolaze kroz crveno (pa navesti da čak i policija to radi) i onda će oni možda pojačati kontrolu tamo. "

Ovo ima nekak najviše smisla, jer isto vjerujemda samo prijavim bu bez efekta.
Doduše nisam znao da su se modernizirali za mail. Mali koračić naprijed.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:12   #203
Ako pošalješ takav mejl, onda će ga oni iz MUP-a proslijediti na PUVG, a ne znam kakvi su oni s odgovaranjem na mail. Ovi u PUZG su super!
Držim fige da ispadne dobro.
Pa i njima ti ta informacija u krajnjoj liniji puno znači. Mi (građani) svi samo gunđamo kako policija ništa ne radi i ne kažnjava ovo i ono, a ne pitamo se kada smo im zadnji put skrenuli pozornost na nešto.

Meni se nekako čini da postoje dvije kategorije građana što se toga tiče:
- većina koja nikada ništa ne prijavljuje
- mali broj onih koji dojavljuju svakakve gluposti i siluju ih za nepotrebne detalje, zamaraju s glupostima, gangrizavi starčeki i slično...

I jako jako jako malo onih koji šalju smislene prijave s dovoljno informacije, koje su istovremeno konkretne, jasne i konstruktivne pa po njima se onda može i postupati.

Nadam se da ćeš biti u ovoj zadnjoj kategoriji i da će sve više biti takvih prijava.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 17:53   #204
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
... Oće "nestat" ili bu se uistinu frajera pitalo tj provjerilo?...
Neće nestati, jer se sve žalbe/prijave/predstavke zavode i na njih se mora odgovoriti. Vidjet će tko je vozio i pitati ga, ali će on reći da nije i najvjerojatnije nikome ništa. Ako se potpišeš, možda će te zvati na razgovor i prijaviti policajca po tvojoj izjavi (ne bi bilo prvi put), ali tu mora biti i nekih prethodnih indicija (takvih žalbi, neurednosti u postupanju i sl.).


Quote:
volim_puding kaže: Pogledaj post
... Kako u RH funkcioniraju semafori?...
Kao i svugdje drugdje.


Quote:
volim_puding kaže: Pogledaj post
... Kako sam guglala vidim da na nekim semaforima postoje kamere. Cemu one sluze?...
Više ne služe. Bilo je problema s baždarenjem (barem je to bilo objašnjenje) i prestale su funkcionirati za utvrđivanje prekršaja, a sada se koriste samo za provjeru gustoće prometa.

Što se tiče prekršaja, policajac može kod skoro svakog prekršaja naknadno pitati vlasnika tko je vozio taj auto u to vrijeme i na taj način prijaviti osobu (ako ju ne uspije ili ne može zaustaviti).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 17:32   #205
Kao i svugdje drugdje.



pravo si mi rekao
__________________
When you hold me, I'm alive.We're like diamonds in the sky!
volim_puding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 00:36   #206
Quote:
igor.sb kaže: Pogledaj post
bok

odma da kazem, da dosada nisam kaznjavan u prometu

i eto jucer prođem kroz crveno, iako sam bio uvjeren da je jos uvijek gorilo zuto



et na kraju sam prosao i vise nego odlicno

kaznu od 2000 kn samanjili na 700kn+100 kn troskovi suda i nisu mi oduzeli vozacku

Zadnje uređivanje Katrin : 24.02.2011. at 09:39.
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 00:41   #207
Kako si se branio?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 00:59   #208
najvise su uzeli u obzir sto nisam kaznjavan, a vec im je i od prije poznata ta situacija sa tim raskrizjem, tako da se nisam previse morao ni braniti, a i A kategorija mi je jedina kategorija, pa mi mozda nisu i zbog toga oduzeli vozacku

al ono naveo sam da je u tom trenutko prolaska jedino razumno rjesenje bilo ne kociti, jer da jesam, tek tada bi ugrozio sebe i ostale u prometu


btw. vise ne prolazim tim raskrizjem

Zadnje uređivanje igor.sb : 24.02.2011. at 01:05.
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 03:13   #209
evo da se javin drotu da je bia u pravu Ukratko, spušia san kaznu od 500kn za pojas na koju san se žalia (prvi prekršaj ikad, student, nezaposlen bla bla, srceparajuće baš ), i žalba mi je odbijena na šta san puka i bacia je u smeće, naravno bez podmirivanja iste. U jednom postu san pita drota oće mi dolazit još išta doma od opomena i tako to, i čovjek reče:
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Doći će ti, bez brige. Doći će ti zamjena novčane kazne kaznom zatvora. U ovom slučaju - 1 dan zatvora. Ako se na to oglušiš, pokucat će ti na vrata ili će raspisati potragu za tobom, pa će te već negdje pokupiti.
šta me baš razveselilo... ono... toplo oko srca i te šeme

I bome došlo mi je doma pismo di mi smanjuju kaznu sa 500 na 300 kn koje moran platit, u protivnom će Porezna uprava u roku 8 dana pokrenuti postupak ovrhe...
E sad, moje pitanje drotu je: "kako oni meni mogu izvršit tu ovrhu? Šta će oni uzet studentu na čijem imenu nije apsolutno ništa u kući? Oće mi skidat patike ili će ćaći i materi iznit trosjed iz dnevnog boravka xD" Koji kraljevi... Da se razumimo, kazna je plaćena sad kad je umanjena, al eto čisto me zanima jel stoji to šta su napisali i jesu mi mogli išta "dignit", iako se meni to čini ka malo žešći vic
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:37   #210
Sjedaju ovrhom na povrat poreza. Kako si student bez primanja, a time i bez povrata, nakon godine dana bi dobio zamjenu u 1 dan zatvora. Ali eto, na priznanje (+ olakotne okolnosti) uvijek smanjuju novčanu kaznu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 19:54   #211
Zar nije minimalna zatvorska kazna za takav prekršaj 3 dana?
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:35   #212
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Zar nije minimalna zatvorska kazna za takav prekršaj 3 dana?
U pravu si. Zaboravih na tu "sitnicu".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:46   #213
Evo moga iskustva s prolaskom kroz "navodno" crveno.

Prvo nisam zaustavljen nego mi je tek naknadno doslo utvrdivanje vozaca, itd.

Postupak naravno ide dalje, i mislim da je nebitno jeste u pravu ili niste, sve se svodi na cjenkanje koliko cete napuniti proracun.

Prije sedam dana sam bio na smijuriji od sudenja...
znam da ce biti tesko za povjerovati ali ziva istina...

ukratko, ovako je teklo...
Sudac: Dan', vi ste taj i taj, dana po optuznici,....ste prosli kroz crveno Ja:Ne, nikad u zivotu nisam niti necu, znam sto to znaci za sigurnost prometa, bla , bla
kratak dogovor s zapisnickim stolom pogledima uz uzdah...
nakon toga pitanje koje mi je unistilo obranu
..." I STA CEMO SAD?"
e sad smo se pogledali ja i zapisnicarka...
Ja: odbaciti tuzbu (nakon stanke od 10tak sekundi) Su: a nemoze, po dokazima...Ja: trazim suceljavanje policajca i mene jer govorim istinu! S: to znaci da cemo ga morati zvati??? J: ne lazem, evo oticu na poligraf koji cu sam platiti Su: HA (doslovce ovako!) ali poligraf vam se ne priznaje kao dokaz, tocnije necu vam ga ja priznati...Ja: I STA CEMO SAD?...Su: pa smanjit cemo malo kaznu, evo recite da ste mozda prosli kroz crveno, da niste sigurni....itd.

uglavnom da ne duljim, uz cjenkanje 700kn jer kao nize ne moze i jos mi na kraju sutkinja kaze HVALA

Da napomenem kaznjavan sam, ali nikad radi crvenog, vecinom prekoracenje brzine, i sitniji prekrsaji
Cvitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:06   #214
Da nije bilo crveno, ne bi bio prijavljen. Što se tiče poligrafa, on stvarno nije formalni dokaz i ne može se koristiti na taj način. 700 kuna za crveno svjetlo je sasvim OK. Što se tiče sutkinje, ne možeš niti znati koliko ti je pomogla.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:11   #215
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Što se tiče sutkinje, ne možeš niti znati koliko ti je pomogla.

Pomogao je i on njoj. Prekršajni suci u pravilu nagovaraju ljude da priznaju i olakšaju im posao da imaju spis više u statistici.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:14   #216
Quote:
Cvitan kaže: Pogledaj post
...zabavna priča...
Meni ti ovo sve skupa smrdi.
Ti izjaviš u zapisnik da nisi prošao kroz crveno i na kraju platiš 700kn.

Pa tko bi lud tko nije prošao kroz crveno platio i kunu za nešto što nije napravio. Dakle, priznao si. Znači da si ili lagao kada si rekao da nisi prošao ili lagao kada si priznao. Jedno od toga je lažno svjedočenje i kazneno je djelo.
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:23   #217
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Pomogao je i on njoj...
Definitivno je. Zato mu i je oprostila 2/3kazne, bodove i zabranu. Po meni je to povoljan kompromis.


Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
... Prekršajni suci u pravilu nagovaraju ljude da priznaju i olakšaju im posao da imaju spis više u statistici.
I da riješi jdan od tisuća spisa.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:26   #218
Da pitam ja...nije bio prolazak kroz crveno, vec prolazak kroz raskrsce sa pravom prvenstva dok semafor nije radio...covjek nas je pokupio, na oba auta totalna steta...i muz i ja zavrsili u bolnici...po zapisniku on kriv..Što mogu ocekivati sada kao daljnji neki postupak??
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:31   #219
Dobit će poziv za sud, a ti i ostali sudionici ćete biti svjedoci. Ako još nije, dobit će prekršaje za koje se tereti, pa ćeš jednostavno otvoriti ZSPC i pogledati predviđene kazne (sud može odrediti i maje od propisanih).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:35   #220
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Dobit će poziv za sud, a ti i ostali sudionici ćete biti svjedoci. Ako još nije, dobit će prekršaje za koje se tereti, pa ćeš jednostavno otvoriti ZSPC i pogledati predviđene kazne (sud može odrediti i maje od propisanih).
Nista osobno ali kad bi tvoj potpis bio tocan onda bi svi izgubljeni bili nadjeni.

I ... Prolazak kroz crveno se ne moze sankcionirati ako semafor nema treptece zeleno svijetlo. Pocnite se pripremati i uskladjivati sa E.U.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.