Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2013., 21:28   #181
Pa baš sam to i gledao na konfiguratoru, stepway dolazi samo s jačim, a ovaj sa slabijim
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 08:29   #182
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
nešto gledam novi automobil ovo ono..i Sandero mi je na vrhu liste.
I sad pričam sa dosta ljudi svi su reagirali ovako
Pa nećeš valjda Dačiju?!

Koji je vrag nama hrvatima?!
Vrag je taj da smo popizdili skroz!
S obzirom na ekonomiju kakvu imamo i dacia automobili su premium za širi puk!
Ne slušaj ti nikoga no svoj racio i kupi ono što možeš i nećeš se zajebat! Sandero je sasma ok..
Gjuro Svračić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 08:31   #183
Stepway ima nekog svog smisla samo mu je problem što se cjenovno jako približio dusteru 4x2...
Jes da je mali bolje opremljen ali jebi ga ono je ipak komad auta
Gjuro Svračić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 22:24   #184
da, samo da li mu uopće treba duster? razmisli, razlika u potrošnji nije zanemariva.
koliko ljudi uopće treba terenca? pa više sam ja makadama satra sa svojim cliom nego će neki sa svojim terencima asfalta
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:23   #185
Onda novi Captour, povišen, a nije terenac
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:26   #186
ovdje pričamo o daciji i povoljnoj kupnji a ne preskupoj šminki
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 11:47   #187
Jos malo pljackanja kupaca od strane Dacie.

Sandero obican i lpg.

Stare cijene bez pdva:

53,360 i 58,160

Bez starih trosarina to je:

47,721 i 51,406 - razlika od 4,185 kn, odnosno 5,232 kn s PDVom

Odnosno s pdvom, iznos koji je osnovica za izracun nove trosarine:

59,026 i 64,257

A onda vidimo novi cjenik, gdje su cijene:

61,712 i 70,673

Dakle, umjesto da su cijene s novim trosarinama (koje pogoduju LPGu i njegovoj 120g emisiji):

64,257 i 66,827

nove ukupne cijene su:

68,500 i 73,500

Odnosno, auto je od kraja prosle godine poskupio preko 4000 kn za benzin izvedbu, i skoro 7000 kn za lpg u odnosu na ono sto je bilo 'potrebno' zbog novih trosarina.

A istina je da je razlika izmedju benzina i lpga trebala biti samo 2600 kn, zbog nize emisije koja se onda naplacuje sa 3% umjesto sa 10% ukupne vrijednosti.

Krasno.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:10   #188
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Jos malo pljackanja kupaca od strane Dacie.

Sandero obican i lpg.

Stare cijene bez pdva:

53,360 i 58,160

Bez starih trosarina to je:

47,721 i 51,406 - razlika od 4,185 kn, odnosno 5,232 kn s PDVom

Odnosno s pdvom, iznos koji je osnovica za izracun nove trosarine:

59,026 i 64,257

A onda vidimo novi cjenik, gdje su cijene:

61,712 i 70,673

Dakle, umjesto da su cijene s novim trosarinama (koje pogoduju LPGu i njegovoj 120g emisiji):

64,257 i 66,827

nove ukupne cijene su:

68,500 i 73,500

Odnosno, auto je od kraja prosle godine poskupio preko 4000 kn za benzin izvedbu, i skoro 7000 kn za lpg u odnosu na ono sto je bilo 'potrebno' zbog novih trosarina.

A istina je da je razlika izmedju benzina i lpga trebala biti samo 2600 kn, zbog nize emisije koja se onda naplacuje sa 3% umjesto sa 10% ukupne vrijednosti.

Krasno.
Oni će izgubit na prodaji, tako da... Ako su ovakve cijene nove, to više nije toliko povoljno za tu marku, konkurencija nudi za istu cijenu bolje.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 13:55   #189
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Jos malo pljackanja kupaca od strane Dacie.

Sandero obican i lpg.

Stare cijene bez pdva:

53,360 i 58,160

Bez starih trosarina to je:

47,721 i 51,406 - razlika od 4,185 kn, odnosno 5,232 kn s PDVom

Odnosno s pdvom, iznos koji je osnovica za izracun nove trosarine:

59,026 i 64,257

A onda vidimo novi cjenik, gdje su cijene:

61,712 i 70,673

Dakle, umjesto da su cijene s novim trosarinama (koje pogoduju LPGu i njegovoj 120g emisiji):

64,257 i 66,827

nove ukupne cijene su:

68,500 i 73,500

Odnosno, auto je od kraja prosle godine poskupio preko 4000 kn za benzin izvedbu, i skoro 7000 kn za lpg u odnosu na ono sto je bilo 'potrebno' zbog novih trosarina.

A istina je da je razlika izmedju benzina i lpga trebala biti samo 2600 kn, zbog nize emisije koja se onda naplacuje sa 3% umjesto sa 10% ukupne vrijednosti.

Krasno.
Bas krasno. U slo osnovni 1.2 benzinac 7790eur tj cca 58500hrka.
Jedva cekam kad ljudi pocnu kupivati nova auta u Slo i unositi ih u Rh.
Ocito je nasim uvoznicima super i prodaja im je dobra pa zasto ne dignuti marzu.
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:11   #190
renault ima neke bisere koji određuju cijene... tako su pred godinu dana dizali cijene da bi ih u jesen korigirali... mozda opet biserko nešto tako pokušava? ovaj put neće vratiti na početno već će biti prisiljen ići znatnije nazad. natjerat će ga stvarnost
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 15:47   #191
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
renault ima neke bisere koji određuju cijene... tako su pred godinu dana dizali cijene da bi ih u jesen korigirali... mozda opet biserko nešto tako pokušava? ovaj put neće vratiti na početno već će biti prisiljen ići znatnije nazad. natjerat će ga stvarnost
Nadam se jer po ovim cijenama cisto sumnjam da ce prodati neki posten broj automobila. I kakva im je ovo baza na webu "cijene ne ukljucuju trosarinu"?
Kao da imas izbora da kupis vozilo bez trosarine. Mogli su tako napisati i "cijene ne ukljucuju motor i gume".
A vozila koja su trebala pojeftininiti na osnovu drugacijeg izracuna trosarine nisu pojeftinila. Mozda misle da su ljudi idioti pa ne znaju racunati.
Sto se mene tice Dacia je otpisana ako se nesto bitno ne promjeni.
Nego, da li itko kupio novog Sandera? Ima li kakvih informacija iz prve (ili bar druge ruke) o svakodnevnom koristenju?
Bane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 20:19   #192
sandero je ok, svi znanci koje sam pitao su to potvrdili. i ja bih ga kupio da me nekako fluence ne privlaci kao magnetom. volim tursku industriju. svaka je jaca od nase
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 14:02   #193
ima netko novog sandera ili stepwaya? mozda neko iskustvo vezano za auto? jeste zadovoljni izborom?
triper2u is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 14:03   #194
Quote:
triper2u kaže: Pogledaj post
ima netko novog sandera ili stepwaya? mozda neko iskustvo vezano za auto? jeste zadovoljni izborom?
http://daciaclubcroatia.com/DCCforum...?action=unread tu ces sve saznat prijatelju do detalja
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:07   #195
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
http://daciaclubcroatia.com/DCCforum...?action=unread tu ces sve saznat prijatelju do detalja
Hvala!
triper2u is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 08:39   #196
Evo posto dolazi facelift Sandero, Logan, Logan MCV doci ce i prosirenje ponude Easy-R mjenjaca kao i prosirenje trzista na kojima je on dostupan, sto ukljucuje i nase Hrvatsko.

U Srbiji je vec bio test tog auta u Stepway varijanti:

http://www.vrelegume.rs/test/dacia-s...y-automat-tce/

Znaci imati ce se 5-brzinski Easy-R mjenjac za 0.9 TCe motor i 6-brzinski Easy-R mjenjac za 1.5 dCi 90KS.

U Ceskoj npr, je vec u prodaji u opremi Artic sto je kao Laureate (3ca po nizu).

Vjerujem da bi obican Sandero 0.9 Tce sa Easy-R mjenjacem bio dosta dobar i povoljan izbor za grad.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:21   #197
Taj je kao onaj Opelov Easytronic jel te...?
Koliko sam čuo nije neka sreća
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:34   #198
ne razumijem čemu se forsaju ti motori za trimere kad nijedan neće proč 200 000km normalne exploatacije...za nepovjeroat koliko taj "zeleni" loby ima ujtecaja po svijetu... (očekujem genecki inženjering kako bi se ljudima smanjio obim pluča i želuca sa ciljem što manje potrošnje resursa na zemlji)
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:55   #199
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ne razumijem čemu se forsaju ti motori za trimere kad nijedan neće proč 200 000km normalne exploatacije...za nepovjeroat koliko taj "zeleni" loby ima ujtecaja po svijetu... (očekujem genecki inženjering kako bi se ljudima smanjio obim pluča i želuca sa ciljem što manje potrošnje resursa na zemlji)
Cuj vec imas na tisuce 0.9 TCe motora; imas isto tako hrpetine 1.0 ecoboost od Forda, ljudi se voze i ne zale se.

A imas i dobrih 1.2 atmosferskih za manje aute koji su sasvim OK sto se tice potrosnje - npr 1.2 PureTech 82KS, 1.2 iz Nissana od 80KS te 1.2 iz Swifta od 90KS.

A ak vozis 15 tisuca godisnje, tih 200k ti je za 13 godina sinko. Do tad ti bude plastika losa, prekidaci ispadaju, guma za izolaciju, pitanje je i karoserija kakva je itd. Ako vozis 12 tisuca godisnje sto je hrvatski prosjek to ti je malo manje od 17 godina. Gdje ti vidis problem?

Mislim slobodno ti kupi 1.8 ili 2.0 atmosferac ali nemoj plakati onda da ti trosi 12 litara po gradu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:05   #200
Quote:
garp kaže: Pogledaj post
Taj je kao onaj Opelov Easytronic jel te...?
Koliko sam čuo nije neka sreća
To ti je od:

http://www.zf.com/corporate/en_de/pr...smission.shtml

Znaci nakalemis na najobicniju getribu kompjuter i aktuatore.

ZF radi to za Opel kao Easytronic gdje je najnovija verzija Easytronic 3.0 a radi i za Renault kao Easy-R.

Imas jos i od Magneti Marelli isto takva rjesenja:

http://www.magnetimarelli.com/excell...xcellences/amt

S time da Easytronic ima gumb za sport mod (mjenja na visljim okretajima) i gumb za winter mod (krece iz druge) dok Easy-R nisu stavili te druge modove (a mogli su) nego je samo automatic ili rucno mjenjanje - po meni glupo; ako ti ECU mjenjaca i to omogucuje ne vidim problem staviti jos 2 gumba.

Cuj nije neka sreca u odnosu na HD automatik, jer se osjeti mjenjanje brzina. A zasto je tome tako? Zato sto ti kao vozac rucnog mjenjaca sam odredis kada ces mjenjati brzinu pa ti se tijelo nesvjesno za to pripremi i ti to niti ne osjetis. Dok ovdje vozis i opa osjetis a nemas pojima. Drugo kada se naucis gdje mjenja mozes otpustiti malo gas i kada promjeni ga ponovno stisnuti da se niti ne osjeti cukanje - kao sto bi i radio kada sam mjenjas; otpustis gas kada stisnes kuplung i dodas tek kada promijenis i otpustas kuplung.

No taj sistem je jeftiniji od svih drugih i manje komplesan nego DSG sto znaci niza cijena popravka. A i ako sve ode u racku, bacis to van i stavis stangu pa sam mjenjas.

Ukratko koliko vidim po raznim forumima i za Easytronic i za Easy-R ljudi se voze i ne zale bas. Da li je perfekcija automatske izmjene brzina? Nije. Da li ima boljih? Ima. Da li i ovaj radi posao? Radi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.