Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 23:17   #201
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Ma nemoj prebacivati, možeš ti A razinu, to je lagano.
A kako ti znaš što je njoj lagano?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:18   #202
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
A kako ti znaš što je njoj lagano?
Ne znam, ali je zabavno kada me netko posluša.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 17:15   #203
ljudi , help:
fax mi traži 30% prosjeka ocjena iz srednje
25% hrv B
20% mat B
15% eng B

- sad, dal mi se isplati uzimati hrv i eng na višoj razini kad već fax traži B za sve, čitam tu da A=1,6B, a čitam i da to vrijedi samo za sadašnje maturante, ja sam starija generacija, dakle imam već završenu srednju školu, samo što nemam državnu maturu.
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:42   #204
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
ljudi , help:
fax mi traži 30% prosjeka ocjena iz srednje
25% hrv B
20% mat B
15% eng B

- sad, dal mi se isplati uzimati hrv i eng na višoj razini kad već fax traži B za sve, čitam tu da A=1,6B, a čitam i da to vrijedi samo za sadašnje maturante, ja sam starija generacija, dakle imam već završenu srednju školu, samo što nemam državnu maturu.
Jednaki su uvjeti za sve, bez obzira koja su generacija, ne znam kako si to mislila
Da, isplati se polagati A razinu ako misliš da ju možeš dobro napisati. I B=A/1,6
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 13:52   #205
Mozda vam ovo pomogne u odabiru
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:01   #206
Post Upis na fax

Pozdrav, imam nekoliko pitanja u vezi DM i upisa na fax.
Prvo, nasla sam 4 faxa koji imaju jako slicne uvjete upisa, a to su: 25%fiz, 25kem, 25 bio i 25 ocjene uz uvjet da su 3 osnovna predmeta (hr, mat i strani jezik) samo polozeni (znaci moze biti i B razina samo da je polozena)... Mene sada zanima koliko se isplati da ucim samo 3 izborna predmeta, a 3 osnovna da naucim tek toliko da polozim i da napisem B razinu... Zanima me hoce li se netko bolje bodovat tko je pisao A razinu? I da li biste vi to uopce preporucili da radim, u slucaju da ne upadnem na zeljene fakseve...
I placa li se prva godina faksa ili je svima besplatna?
Zekoooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:57   #207
Quote:
Zekoooooo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam nekoliko pitanja u vezi DM i upisa na fax.
Prvo, nasla sam 4 faxa koji imaju jako slicne uvjete upisa, a to su: 25%fiz, 25kem, 25 bio i 25 ocjene uz uvjet da su 3 osnovna predmeta (hr, mat i strani jezik) samo polozeni (znaci moze biti i B razina samo da je polozena)... Mene sada zanima koliko se isplati da ucim samo 3 izborna predmeta, a 3 osnovna da naucim tek toliko da polozim i da napisem B razinu...
Ako je uvjet da su samo položeni, ne dobivaš bodove na ocjenu iz tih obaveznih predmeta. To znači da je potpuno svejedno položiš li s 2 ili 5 jer ti se neće bodovati.
Quote:
Zanima me hoce li se netko bolje bodovat tko je pisao A razinu?
Neće kad ne dobivate bodove za to.

Quote:
I placa li se prva godina faksa ili je svima besplatna?
Svi imaju pravo na besplatan prvi upis. Ukoliko nije prvi upis, onda se plaća.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:59   #208
Bok ljudi!
Planiram na godinu upisati Medicinsko-Laboratorijsku dijagnostiku, ciljam na Osijek.
Opći uspjeh u srednjoj boduju sa 25%, što mi i nije neki problem jer će mi ukupni prosjek iz srednje biti oko 4.7.
Traže BBB za glavne predmete, no ja sam planirala uzeti A iz hrv (okej mi ide, uglavnom imam 4 i 5) i A iz engl (imam 5).
Eh sad, isplatili se muku mučiti s A mat, s tim da sam kroz srednju uvijek imala prosjek između 3.5 i 4.0 iz mm?
Uzevši u obzir da se hrv boduje s 15%, a engl i mm s 20% na ovom faxu.
Od izbornih predmeta traže kemiju (20%), a dodatno boduju ako se položi bio/fiz al to je nešto sitno bodova.
Inače idem opću gimnaziju, izborni predmeti su mi kemija i biologija pa mi neće biti problem položiti oba izborna, makar je samo jedan potreban za upis.

Sad kad sam ovo sve napisala, sama sebi mogu odgovoriti da mi je lakše otić na nižu iz mm i riješiti se muka.
Al opet taj neki ''strah'' da me neće primiti...

Molim ako ima netko da ide na ovaj fax da mi se javi, a i vi ostali dajte neki savjet, svaka pomoć je dobrodošla!
hani12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:27   #209
Manjina ljudi piše AAA ako im prioritet traži BBB. Ne bi trebalo bit problema ako matematiku samo pišeš na nižoj razini. A tako si i sigurna da ćeš dobro napisati. Plus, imaš skroz solidne ocjene. Eventualno prije odluke pogledaj malo višu razinu i procijeni koliko rada bi ti trebalo i koliko ti je zahtjevna za dobro naučiti/napisati pa onda odluči.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 20:06   #210
Moj savjet kao nastavika na faksu bi bio da ucis za A razinu, laborantima treba matematika. Bit ce ti lakse na faksu. I kasnije.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.