Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 15:17   #301
Znate li kakve su pripreme u futura ucilistu i gdje su najbolje pripreme??
Blaa103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 21:20   #302
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
Kad će se znati (ili se već zna?) koje su lektire moguće na ovogodišnjoj maturi iz Hrvatskog?

Stariji sam maturant, a sad bih ponovno izasao na DM pa moram krenut čitat opet
Mislim da je već objavljeno pod Ispitne kataloge na stranici ncvvo.
MedicalStudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 18:14   #303
Ide li možda netko u trinom ili algebru na pripreme?
bassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 00:59   #304
Kako izgledaju te njihove pripreme? Konkretno me zanima hrvatski, prof. drži predavanja, ponovno sve objašnjava, cijelo gradivo? Ima li itko možda njihovu skriptu za hrvatski? Trebala bi mi i viša i niža razina. Hvala!
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 11:45   #305
Evo i mene također zanima kako izgledaju pripreme iz algebre. upisat cu u 2. mjesecu bio kem i fiz
MedicalStudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 19:19   #306
Algebra ili Trinom, sto je bolje? Ili nesto drugo?
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 20:23   #307
gdje se može nabaviti nekakva skripta u pdfu za hrvatski jezik? od trinoma npr....
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:22   #308
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
gdje se može nabaviti nekakva skripta u pdfu za hrvatski jezik? od trinoma npr....
Feel free:

https://drive.google.com/folderview?...ms&usp=sharing
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:46   #309
Ako mi moze netko pomoci molim vas....znaci pripremam se za maturu iz fizike i matematike(A razina), za dobar postotak iz tih predmeta je li mi dovoljno proci i nauciti knjige Matematika u 24 lekcije i Fizika u 24 lekcije.Je li imao netko iskustva iz tih knjiga? Kakve su? Hvala.

Te je li mi dovoljno 4 mjeseca ako dnevno samo ta dva predmeta radim otpilike 4-5h.
Hvala.
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:43   #310
Quote:
dexterfan kaže: Pogledaj post
Ako mi moze netko pomoci molim vas....znaci pripremam se za maturu iz fizike i matematike(A razina), za dobar postotak iz tih predmeta je li mi dovoljno proci i nauciti knjige Matematika u 24 lekcije i Fizika u 24 lekcije.Je li imao netko iskustva iz tih knjiga? Kakve su? Hvala.

Te je li mi dovoljno 4 mjeseca ako dnevno samo ta dva predmeta radim otpilike 4-5h.
Hvala.
Malo i previše, pogotovo mat u 24 lekcije. Ja bi ti radije preporučio da radiš kod Tonija i probaš možda matematika na državnoj maturi, a najviše od svega bi trebao dobro proučiti katalog iz matematike A razina da vidiš što ti treba što ne.

Fiz u 24 lekcije je oke, ali isto tako ima i jednostavnijih.. ja sam radio po uđbenicima po gimnazijskom programu (i istim zbirkama) i dobio 4, a nisam znao ništa fizike, tako da bi ti 4-5 sati dnevno bilo taman vremena.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:49   #311
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Malo i previše, pogotovo mat u 24 lekcije. Ja bi ti radije preporučio da radiš kod Tonija i probaš možda matematika na državnoj maturi, a najviše od svega bi trebao dobro proučiti katalog iz matematike A razina da vidiš što ti treba što ne.

Fiz u 24 lekcije je oke, ali isto tako ima i jednostavnijih.. ja sam radio po uđbenicima po gimnazijskom programu (i istim zbirkama) i dobio 4, a nisam znao ništa fizike, tako da bi ti 4-5 sati dnevno bilo taman vremena.
Znaci mat i fiz u 24 lekcije su solidne? Tj. obuhvacaju sve? Nije mi problem ako ima tezih zadataka u njima, jer bih htio sve proci.

I što si mislio pod malo i previse...mislis da imam dosta vremena?
I zasto matematika na drzavnoj maturi, a ne matematika u 24 lekcije? Sorry na ovoliko pitanja.
Hvala na odgovoru.
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:53   #312
Quote:
dexterfan kaže: Pogledaj post
Znaci mat i fiz u 24 lekcije su solidne? Tj. obuhvacaju sve? Nije mi problem ako ima tezih zadataka u njima, jer bih htio sve proci.

I što si mislio pod malo i previse...mislis da imam dosta vremena?
I zasto matematika na drzavnoj maturi, a ne matematika u 24 lekcije? Sorry na ovoliko pitanja.
Hvala na odgovoru.
Matematika u 24 lekcije je nepotrebno preteška, nije to razina zadataka koja dolazi na maturi.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:58   #313
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Matematika u 24 lekcije je nepotrebno preteška, nije to razina zadataka koja dolazi na maturi.
Mislio sam na upravo ovo, mi na faksu ne radimo te zadatke koji se tamo rade. Bolja ti je zato mat na državnoj maturi puno je ugodnija i napravljena točno za maturu. Mat u 24 lekcije su više zadaci s natjecanja, iako ima i oke težine.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:35   #314
Znaci za fiziku najbolje fizika u 24 lekcije, a za matematiku matematika za drzavnu maturu od školske knjige, tocnije ova http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...21978&act=more ??
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:53   #315
Evo citam po internetu da je i fizika-bozic bozic od skolske knjige kao i matematika bolje koncipirina za drzavnu maturu nego ove 24 lekcije..
dexterfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:02   #316
Quote:
dexterfan kaže: Pogledaj post
Znaci za fiziku najbolje fizika u 24 lekcije, a za matematiku matematika za drzavnu maturu od školske knjige, tocnije ova http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...21978&act=more ??
Da bozic-bozic je oke za fiziku, ovo je neka nova iz matematike ja sam radio po staroj, ali nebi trebala biti ništa lošija
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:45   #317
po kojoj skripti učiti hrvatski? jel ova od Neli Mindoljević dosta za recimo ocjenu 4 na državnoj maturi?
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 11:08   #318
Budući da sam prošle godine trazila savjet i komentar nekoga tko se spremao u centru Pravi kut sada imam potrebu i ja za buduće generacije ostaviti komentar.
Upisala sam pripreme u centru Pravi kut i zbilja je sve kako mi je netko komentirao.

Profesori su super strpljivi, atmosfera jako ugodna, materijali pokrivaju sve potrebno i najbolje od svega grupe su zbilja do 10 ljudi!!
Konkretno, u mojoj grupi hrv -5 ljudi, eng 8 ljudi, a mat 6 ljudi.
Profesori stalno šetaju i gledaju kako vam ide rješavanje zadataka i sa svakom osobom prokomentiraju ako su nešto fulali. Točno vam pokažu što radite krivo i kako brže možete riješiti zadatak.

Tek sada po komentarima svojih kolega iz razreda shvaćam da je moj odabir pravi pogodak. Svi koji su upisali ove poznatije centre trinom,algebru,... su jako nezadovoljni velikim grupama i pasivnim prepisivanjem s ploče. Neki su čak i odustalu u pola priprema. Zbilja koma kad se pogleda količina novaca koja je potrošena i to da su sada svi u panici gdje i kako.

Uglavnom, sada sam se raspisala. Haha, zato nikada ništa i ne pišem na forumu, ne ih se mogla zaustaviti sa pohvalama ili pokudama

Sretno svima
MADUKATURA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 18:55   #319
ide li netko u Trinom na mat A sad na ove zadnje pripreme?
__________________
“Kažeš da ne vjeruješ u znakove s neba i smiješ se na pomisao da svoju vjeru staviš na stvar kao što je ljubav. Nikada ne vidiš dugu na nebu, samo proklinješ kišu. Kažeš da želiš vjerovati, ali da nije vrijedno sve te boli. Ako se osjećaš usamljeno, prestrašeno i ako ne možeš disati, znaj da možeš vjerovati u mene.”
Kozje Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 07:17   #320
Trinom

Evo, sestra mi je ove godine u Trinomu na pripremama u novoj zgradi. Zadovoljna je. Samo mi kaže da se svi učenici žale na nepodnošljivu vrućinu u učionicama.
Ako su već toliko skupo platili pripreme barem bi mogli imati klimatiziranu ucionicu!!!
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.