Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2004., 21:16   #21
na svakom boljem testu koji se kupi u ljekarni pise u kojim sve slucajevima mozes dobiti lazan pozitivan rezultat...

Quote:
kad god mi je test pokazao da sam trudna i bila sam
ti mora da si bila nekoliko tisuca puta trudna da bi predstavljala reprezentativni uzorak sto se tocnosti testova tice, u protivnom je ova tvoja izjava potpuno besmislena
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:25   #22
Quote:
Clea kaže:

ti mora da si bila nekoliko tisuca puta trudna da bi predstavljala reprezentativni uzorak sto se tocnosti testova tice, u protivnom je ova tvoja izjava potpuno besmislena
umirem
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:34   #23
Lažno negativan test može izazvati vanmaternična trudnoća. Lažno pozitivan test mogu izazvati neke rijetke ciste jajnika jer je u tom slučaju nivo beta hcg hormona visok kao u trudnoći - no, to smo već ovdje komentirali i bronco (koji je očito ginekolog) je rekao da bi u slučaju takvih cista žena ionako imala potpuno poremećen menstrualni ciklus. Test, naravno, može biti negativan i ako se napravi prerano. Zato je najbolje izvaditi 'betu' - ako ne u bolnici, a ono privatno.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:41   #24
Quote:
Clea kaže:
na svakom boljem testu koji se kupi u ljekarni pise u kojim sve slucajevima mozes dobiti lazan pozitivan rezultat...



ti mora da si bila nekoliko tisuca puta trudna da bi predstavljala reprezentativni uzorak sto se tocnosti testova tice, u protivnom je ova tvoja izjava potpuno besmislena
ne analiziram statističku vjerojatnost pogreške testova, nego pričam o svojim iskustvima, reprezentiraju samo mene
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 05:00   #25
pa svakom je negativan u prva dva tri tjedna-ovisno o testu.jer test ne prepoznaje trudnocu u tom kratkom razdoblju.ako oces tocan podatak,moras izvaditi krv za hcg level quant.on ti pokaze trudnocu od momenta kad postanes trudna.
ja sam jednom imala znakove trudnoce,menga mi je kasnila mjesec dana a nisam bila trudna.samo mali hormonalni poremecaj.
uglavnom-idi na krvni test!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 21:44   #26
naručih se na pregled pa ćemo idući tjedan znati na čemu smo :-)
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 22:27   #27
Ja sam napravila rani test. Kao reagira na jako malu kolicinu hcg-a, moze se napraviti 7 dana prije menstruacije.
Napravila sam ga tocno na dan kada sam trebala dobiti m. i bio je negativan. Nakon 2 dana sam vadila krv kod ginekologa i
U svakom slucaju idi doktoru i javi sto je!
Onda se lijepo preseli na RiD..
Drzim ti fige...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 22:49   #28
Quote:
SuzA kaže:

U svakom slucaju idi doktoru i javi sto je!
Onda se lijepo preseli na RiD..
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 00:03   #29
Quote:
waana kaže:
naručih se na pregled pa ćemo idući tjedan znati na čemu smo :-)
a nisi ponovo napravila test?

odi kupi, da ti mozemo cestitat
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:09   #30
E, izgleda da će preseljenje na RiD biti potrebno

Danas sam otišla na pregled, za sada je sve u redu, obzirom da je još uvijek prerano...treba pričekati nekoliko tjedana da dr. vidi hoće li biti sve u redu s bebom, al za sad bi biolo ok, pa ljudi moji, selim Vam se ja na RiD
Kao i uvijek, hvala na podršci i potpori !!!
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:55   #31
Super! Sva sam se najezila. Procitala sam cijeli topik, sve znam od pocetka, pa mi je ovakav rasplet bas super!
Čestitam i uzivaj!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:56   #32
Bravo
Bas se veselim...

I ne brini bit ce sve dobro
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 15:24   #33
Quote:
waana kaže:
E, izgleda da će preseljenje na RiD biti potrebno

Danas sam otišla na pregled, za sada je sve u redu, obzirom da je još uvijek prerano...treba pričekati nekoliko tjedana da dr. vidi hoće li biti sve u redu s bebom, al za sad bi biolo ok, pa ljudi moji, selim Vam se ja na RiD
Kao i uvijek, hvala na podršci i potpori !!!
super

cestitke

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:43   #34
Re: Re: Re: Trudnoća?

Quote:
Cro-cutie kaže:
Ovo nije istina. Ja sam prije mjesec dana napravila test, pokazalo da je pozitivno (da sam trudna), uzela drugi, pokazalo negativno, i otišla ginekologu, izvadio krv, i nisam trudna.
tako je i meni bilo. Neki kazu da je to tad bila trudnoca koja je brzo izgubljena a ja sam uvjerena da je test zakazao. kad sam zaista i bila trudna, nije mi ni test trebao, osjecala sam odmah.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:51   #35
Quote:
waana kaže:
E, izgleda da će preseljenje na RiD biti potrebno

Danas sam otišla na pregled, za sada je sve u redu, obzirom da je još uvijek prerano...treba pričekati nekoliko tjedana da dr. vidi hoće li biti sve u redu s bebom, al za sad bi biolo ok, pa ljudi moji, selim Vam se ja na RiD
Kao i uvijek, hvala na podršci i potpori !!!
Sretno od srca i sve najbolje tebi i bebaču !!!
I ... javi kako je na RiD
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 20:01   #36
Hvala Vam SVIMA na podršci i potpori, trebat će nam. Još ništa nova nema, ali molite se da nam upali. Ljubimo Vas
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 21:42   #37
opet aktualiziram ovu temu...
zanima me sljedeće...
KAKO ZNATI DA LI JE TRUDNOĆA VANMATERNIČNA (bez UZV)? tj. ako osjećam samo "manja" probadanja u OBA (lijeva i desna) dijela donjeg stomaka, nemam tamni iscjedak... test je bio pozitivan i izgleda da sam u 6.tjednu... prije sam pročitala da je u sluč. vanmat. trudnoće, test NEGATIVAN? da li je to istina? ili nije pravilo?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:06   #38
A da odeš giniću?
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 15:42   #39
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
opet aktualiziram ovu temu...
zanima me sljedeće...
KAKO ZNATI DA LI JE TRUDNOĆA VANMATERNIČNA (bez UZV)? tj. ako osjećam samo "manja" probadanja u OBA (lijeva i desna) dijela donjeg stomaka, nemam tamni iscjedak... test je bio pozitivan i izgleda da sam u 6.tjednu... prije sam pročitala da je u sluč. vanmat. trudnoće, test NEGATIVAN? da li je to istina? ili nije pravilo?
Zapravo ne može se znati da li je trudnoća vanmaterična dok to ne potvrdi dr (na uzv moj gin nije vidio da ploda nema u maternici! Po njemu je sve bilo ok. I poslao me vaditi bete koje su bile prilično visoke.) ili se već sve zakomplicira i počne krvarenje, bolovi.
Iz mog iskustva mogu reći da sam više osjetila da nešto nije u redu. Možda dva dana prije nego sam završila na hitnoj sam imala pritisak kao na stolicu, ili možda više kao trudovi. U noći mi je došlo zlo i vrtilo mi se i povraćalo, malo me probadalo u doljnjem trbuhu.
Meni je prsnuo jajovod, nisam krvarila van, već se krv polako skupljala nisko u trbuhu.
I dobro da je suprug lijen i gadljiv i odveo me u bolnicu (da nema brige oko mene bolesne) jer je stvarno bio hitni slučaj, odmah su me operirali ...
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:59   #40
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
opet aktualiziram ovu temu...
zanima me sljedeće...
KAKO ZNATI DA LI JE TRUDNOĆA VANMATERNIČNA (bez UZV)? tj. ako osjećam samo "manja" probadanja u OBA (lijeva i desna) dijela donjeg stomaka, nemam tamni iscjedak... test je bio pozitivan i izgleda da sam u 6.tjednu... prije sam pročitala da je u sluč. vanmat. trudnoće, test NEGATIVAN? da li je to istina? ili nije pravilo?

Hvala Bogu, nisam imala takva iskustva, ali nedugo je prijateljica imala takav slučaj. Napravila je test i bio je pozitivan, nije imala nikakve drugačije bolove, klasične simptome trudnoće (bolovi prsiju, pospanost...).Nakon nekoliko dana (bila je u 5.tj. trudnoće), počela je krvaruckati, otišla kod ginekologa, izvadila "betu" i utvrđena joj je vanmaterična trudnoća. Nisu je operirali jer je sve još bilo relativno rano, dobila je dvije injekcije i plod je nakon nekoliko dana otišao sam.

wanna, super, čestitam , sretno .
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.