Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 14:19   #81
Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
...kako ono...da se i ja malo uključim..:P Imam jedan zanimljivi paradoks...zahvaljujem unaprijed onome tko me riješi nedoumice...
Ovak..recimo da mi za upis na faks ne treba A-razina iz matematike... E sad, ako ja ipak odem na tu mrtvu A-razinu...je li onda..bolje da sam ipak išla na B-razinu i rasturila i dobila pet..ili da sam došla na A-razinu i dobila dva? Je li moguće da se ovaj dva s A-razine više boduje ako filozofski traži 5% niže razine..?? Hvala unaprijed..xD
Quote:
aLat kaže: Pogledaj post
Ako si na B razini matematike dobila 5, to ti je kao 3 na A razini.
Pliz, nemojte ovako uspoređivati. Nitko vam ne gleda koju ste ocjenu dobili, nego koji ste postotak ostvarili.
Dakle, postotak na B razini se dijeli sa 1,6, pa se ostvaruje manje bodova.
Ali, bolje ti je imati 90% B razine nego 30% A razine.


Sad da ne budem skroz oftopik, gdje se održavaju Trinomove pripreme? Pomakove su sve u 5. gimnaziji, jel i Trinom ima samo jednu lokaciju?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 14:34   #82
Trinomove pripreme se počinju održavati u Boškovićevoj ulici (Trinomovo sjedište) i u Importane galeriji (prostorije sveučilišta Vern).
S obzirom da Trinom upisuje daleko najviše maturanata, ova dva prostora nisu dostatna kada u 2. polugodištu počinju i zimske pripreme subotama. Stoga se pripreme za one koji ih počinju pohađati u 2. polugodištu održavaju u Željezničkoj školi (križanje Palmotićeve i Branimirove - neposredna blizina željezničkog kolodvora).
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:59   #83
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Pliz, nemojte ovako uspoređivati. Nitko vam ne gleda koju ste ocjenu dobili, nego koji ste postotak ostvarili.Dakle, postotak na B razini se dijeli sa 1,6, pa se ostvaruje manje bodova.
Ali, bolje ti je imati 90% B razine nego 30% A razine.


Sad da ne budem skroz oftopik, gdje se održavaju Trinomove pripreme? Pomakove su sve u 5. gimnaziji, jel i Trinom ima samo jednu lokaciju?
.....hm..da ..ovo je zanimljivo...a...isplati li se onda na te pripreme...tipa za B razinu..ili..??
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 16:01   #84
Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
.....hm..da ..ovo je zanimljivo...a...isplati li se onda na te pripreme...tipa za B razinu..ili..??
Ja idem na pripreme za B jer ih imamo u školi pa zašto ne ako nam već nude.
Ali mislim da bih išla i da nemamo u školi, čisto da se malo prisjetim svega.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 15:11   #85
Jel ima mozda netko da je isao na pripreme u Trinom ili Pomak i uzeo paket Farmacija prosle godine? Da znam jel se isplati to ili ne :/

Zadnje uređivanje strangerica : 27.10.2011. at 15:20.
strangerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 00:09   #86
Planiram ici na pripreme iz mm( visa razina ) i kem a ne mogu se odluciti izmedju trinoma i pomaka.Sta bi ste mi preporucili ? Tko ima bolje prof.? xD
lunchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:35   #87
Quote:
lunchek kaže: Pogledaj post
Planiram ici na pripreme iz mm( visa razina ) i kem a ne mogu se odluciti izmedju trinoma i pomaka.Sta bi ste mi preporucili ? Tko ima bolje prof.? xD
Ovo je već legendarno pitanje? Ako netko želi točno odgovoriti na njega morao bi ići na pripreme i u Trinom i u Pomak i onda usporediti. A pošto jedna lasta ne čini proljeće takvih maturanata bi trebalo biti malo više - jedno pedesetak koji su se žrtvovali za one mlađe pa su upisali pripreme dva puta, jednom u Trinomu, jednom u Pomaku te znaju usporediti kvalitetu profesora.

Nadalje, interesantno je da i onaj tko je upisao samo jedne pripreme ne može odgovoriti na postavljeno pitanje jer to što su njemu bile dobre (loše) znači samo da je taj profesor bio dobar(loš). Da bi dao odgovor kakvi su profesori u npr. Trinomu morao bi nekoliko puta upisati pripreme i to svaki put kod drugog profesora. Tek nakon toga bi znao odgovor na pitanje - kakvi su profesori u Trinomu. A najveća fora je da bi to bio subjektivan odgovor, jer ako su njemu dobri (loši) ne mora značiti da su i većini ostalih.

Zato se okanite već jednom postavljanja pitanja na koja vam nitko živ ne može dati iskren i točan odgovor.

Dobre su one pripreme na koje ćete doći naspavani, skoncentrirani, na kojima ćete se pretvoriti u uho, slušati i razmišljati o onome što vam se predaje te nakon toga - prije nego se uputite iduću subotu na pripreme, ponoviti ono što ste radili prošlu subotu i malo osvježiti ono gradivo za koje znate da ćete ga raditi iduće subote.

Jesu li pripreme uspjele najviše ovisi o tome što ste radili između dviju subota u kojima slušate pripreme - ako niste pažljivo pratili predavanja a nakon predavanja niste ni pogledali zadatke koji su rješavani prošle subote, izanalizirali ih, pokušali rješiti par sličnih ili one koje ste dobili za domaću zadaću nema tog Trinoma ni Pomaka ni bilo kojeg drugog stvora koji će vam garantirati solidan broj bodova na Državnoj maturi.

To vam je prava istina - sve drugo je "mlaćenje prazne slame"

A ako upišete pripreme u Trinomu i ja vam budem predavao matematiku upravo ćete odmah na početku predavanja, prije nego vam riješim i jedan zadatak čuti upravo tu "surovu istinu".

Lijepi pozdrav
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 09:19   #88
zahvaljujem na opsirnom odgovoru
lunchek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 23:09   #89
Zelio bi se pripremit za matematiku (visa ) i fiziku, mislio sam uzet te 2 knjige za pripremu i da ja to doma rijesavam.
Preporuke za knjige ( autor i ime ) ??
__________________
NIKAD NE QUOTAJ POST POVIŠE !!!
Minime007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 16:31   #90
Thumbs up

Quote:
Minime007 kaže: Pogledaj post
Zelio bi se pripremit za matematiku (visa ) i fiziku, mislio sam uzet te 2 knjige za pripremu i da ja to doma rijesavam.
Preporuke za knjige ( autor i ime ) ??
Upravo tako, sjedi doma i samo što više rješavaj zadatke. Iz prve ruke preporuka: Antonia Božić, Goran Božić- Fizika na državnoj maturi i Branimir Dakić, Neven Elezović- Matematika u 24 lekcije
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:06   #91
Quote:
Minime007 kaže: Pogledaj post
Zelio bi se pripremit za matematiku (visa ) i fiziku, mislio sam uzet te 2 knjige za pripremu i da ja to doma rijesavam.
Preporuke za knjige ( autor i ime ) ??
ja radim po
Matematika u 24 lekcije

Fizika u 24 lekcije

obje izdanje Element i obje su dobre ( a rezultate ti mogu reć dogodine)
mirkakopirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 10:35   #92
Hvala na odgovorima kupit cu 'Fizika na drzavnoj maturi' i matematika u 24 lekcije
__________________
NIKAD NE QUOTAJ POST POVIŠE !!!
Minime007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 10:34   #93
Odi na Interliber - tamo je sve jeftinije!
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:57   #94
Nisam iz Zagreba
__________________
NIKAD NE QUOTAJ POST POVIŠE !!!
Minime007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 19:04   #95
Moj savjet za one koji namjeravaju upisati medicinu, farmaciju ili stomatologiju je da idu na pripreme u Pomak. Ja sam ove godine upisala medicinu i išla sam i na Pomak i na Trinom. Iz grupe s Trinoma nisam vidjela nikoga na medicini, iz Pomaka su upali svi koje znam, a i neki za koje nisam mislila da će upast. Ono što mi je također ostalo u sjećanju jest kako je do prije koju godinu dok još nije bilo državne mature, već samo prijamnih ispita čak 90% polaznika upadalo s Pomaka na MEF i to im je bio glavni adut. Stoga ako netko ima dileme, a namjerava upisati medicinu, moj savjet je pomak.
hurts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 23:35   #96
Thumbs up student medicine u zagrebu

Ove godine sam upisao medicinu. Nisam išao na nikakve pripreme. Sam sam jako puno učio kod kuće sa priručnicima koje sam već ranije naveo.Pomak sigurno ima tako dobre rezultate jer ga najviše upisuju učenici iz pete zag.gimnazije, koja je prirodoslovno matematička. Pa pomak i ima nastavu u prostorijama navedene gimnazije.
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 21:59   #97
Pomak ili Trinom

Ja planiram ići na pripreme iz matematike pa me zanima koje su bolje?
Kakva su vaša iskustva s Pomakom ili Trinomom? Koji je bolji? Konkretno, koji ima bolje pripreme iz matematike?
Kako razvrstavaju učenike u grupe? Čula sam da u Trinomu grupe znaju biti i prevelike.
Kakvi su profesori?

Ne znam ima li već slična tema.
Libido677 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:56   #98
Tema o pripremama.
Koliko sam shvatila, svi oni imaju više profesora iz matematike i ne znaš koji će te zapasti.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:48   #99
Treba mi viša iz matematike ove godine.... a neko znanje iz matematike mi je slabo... koje bi bile dobre pripreme iz matematike. Rekli su mi da trinom baš nije dobar zato kaj profesori sam pišu na ploču zadatke... =/
RawrGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 23:23   #100
Quote:
RawrGirl kaže: Pogledaj post
Treba mi viša iz matematike ove godine.... a neko znanje iz matematike mi je slabo... koje bi bile dobre pripreme iz matematike. Rekli su mi da trinom baš nije dobar zato kaj profesori sam pišu na ploču zadatke... =/
Šta reći? Koju posluku porati? Možda zahtjevati da zadatke pišu na pod?
tetak2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.