Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 23:40   #21
Quote:
ToxiclyStronger kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo: Učila dva dana prije iz jedne knjige, a prethodno kopirala 4 knjige i nabavila skripte. Jedva da sam i tu jednu cijelu naučila, zadnja dva poglavlja nisam stigla. Znači učila sam dva popodneva i dvije noći, ne baš cijele.
I položila s 4. Tako da ako počnete učiti ranije nije problem dobiti 5. A ako počnete i dan ranije, nemojte se brinuti jer se sigurno može naučiti za 2. Ako mislite samo za 2 ili 3 onda su skripte dovoljne.
ovo je u svakom slučaju ohrabrujuće
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 01:37   #22
Ja sam "učila" jedan dan prije ispita
Dobila sam 5...Ali imala sam odličnu podlogu, naravno obožavam psihologiju i dosta sam i sama čitala, istraživala, pa mi nije bio problem.
Kombinirajte Bratka i Šverka&družinu.Potrudit ću se jedan dan napisati nešto pametnije i detaljnije i zakeljit neke korisne linkove XD
__________________
Sapere aude!
Ianthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:33   #23
Pisala sam psih. prošle godine, da se malo pohvalim bila sam 19. u državi.
Ja obožavam psih. i nisam upala na nju (nema veze) i nije mi bilo teško učiti, štoviše bilo mi je to super. Nije teško, samo neke stvari treba nabubati npr. pojmove i nazive. Ja sam učila malo iz one bijele knjige iz srednje škole, al najviše iz knjige koju sam si kupila u Profilu, autorica je Ivana Jambrović Čugura i zove se pripreme za maturu iz psihologije, tak nekak. Knjiga je fenomenalna, imate sve poredano po poglavljima, a iza svakog poglavlja dolaze opširna pitanja i sažetci po kojima možte učiti. Genijalna je i preporučam si da ju nabavite! Bilo je neko pitanje(neki čovac) koje niko nije mogao naći u drugim knjigama, a ja sam u toj svojoj imala i znala sam to.
Eto malo iskustva i savjeta, i skinite si od prošle godine testove pa to rješavajte al tek na kraju učenja da se provjerite. Sretnoo!
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:52   #24
ja ću učiti po profilovom priručniku za maturu...tam su ukomponirane obje knjige+nakon svake cjeline su pitanja koja su identična onima koja su na maturi,a nakon cijele knjige je i primjer mature...knjiga je fkt super pisana i bolje mi je iz toga učit neg malo iz jedne knjige,pa malo iz druge...to je u principu gubitak vremena,iako ću si možda ako mi ostane vremena pročitati onu bijelu knjigu i malo prolistat po bilježnici

Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Pisala sam psih. prošle godine, da se malo pohvalim bila sam 19. u državi.
Ja obožavam psih. i nisam upala na nju (nema veze) i nije mi bilo teško učiti, štoviše bilo mi je to super. Nije teško, samo neke stvari treba nabubati npr. pojmove i nazive. Ja sam učila malo iz one bijele knjige iz srednje škole, al najviše iz knjige koju sam si kupila u Profilu, autorica je Ivana Jambrović Čugura i zove se pripreme za maturu iz psihologije, tak nekak. Knjiga je fenomenalna, imate sve poredano po poglavljima, a iza svakog poglavlja dolaze opširna pitanja i sažetci po kojima možte učiti. Genijalna je i preporučam si da ju nabavite! Bilo je neko pitanje(neki čovac) koje niko nije mogao naći u drugim knjigama, a ja sam u toj svojoj imala i znala sam to.
Eto malo iskustva i savjeta, i skinite si od prošle godine testove pa to rješavajte al tek na kraju učenja da se provjerite. Sretnoo!
sad tek vidim da si ti već preporučila tu knjigu ...znači dobra je...ok,onda sam učim iz nje

Zadnje uređivanje Lady_D : 13.01.2011. at 17:14.
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 19:14   #25
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
sad tek vidim da si ti već preporučila tu knjigu ...znači dobra je...ok,onda sam učim iz nje
da, da odlična je knjiga. samo još savjet od mene, samo si malo pogledaj crteže iz knjige iz srednje, grafove i to.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 17:47   #26
Ma za tu psihologiju je najbitnije dobro napisati prijemni jer on nosi 43%, barem za Rijeku, za ostale gradove ne znam...
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 20:13   #27
Smile :D

ee moze pitanjce?
ovima koji su bili na drzavnoj maturi iz psihologije prošle godine kakav otprilike moras imati prosjek ocjena da bi uspio?
unaprijed vam se zahvaljujem
matura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:12   #28
Quote:
matura kaže: Pogledaj post
ee moze pitanjce?
ovima koji su bili na drzavnoj maturi iz psihologije prošle godine kakav otprilike moras imati prosjek ocjena da bi uspio?
unaprijed vam se zahvaljujem
Kako bi uspio što? Upisati psihologiju ili riješiti ispit iz psihologije?
Mislim da prosjek ocjena nema veze sa uspjehom na ispitu,
sve ovisi koliko i šta učiš.
ToxiclyStronger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:27   #29
Ima gdje ispit od prosle godine? Pisao sam, ali se nesjećam vise od pola toga. Ove godine bi popravljao ocjenu, planiram otić u Profil po tu knjigu, pa me samo zanima kolika je cijena, odprilike barem?

EDIT: Da nebi bilo zabune, mislim na knjigu od Ivane J. Čugure, koja se spominje u postovima iznad.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 10:36   #30
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Ima gdje ispit od prosle godine? Pisao sam, ali se nesjećam vise od pola toga. Ove godine bi popravljao ocjenu, planiram otić u Profil po tu knjigu, pa me samo zanima kolika je cijena, odprilike barem?

EDIT: Da nebi bilo zabune, mislim na knjigu od Ivane J. Čugure, koja se spominje u postovima iznad.
Gugl? Za oba pitanja?

NCVVO
Profil
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 20:50   #31
Ja učim po Šverku i Bratku, nadam se da mi je za ERF to dovoljno. Pripreme imamo još uz to 2 sata tjedno (budući da ju više nemamo u programu u školi) tak da se nadam da će to bit' oke. Sretno svima!
Provincijalka-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:41   #32
Postoji li neki materijal za pripremu za psihologiju za download? Skripte neke, neka od tih knjiga skenirano..il nešto slično
nataliccch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 22:13   #33
Quote:
nataliccch kaže: Pogledaj post
Postoji li neki materijal za pripremu za psihologiju za download? Skripte neke, neka od tih knjiga skenirano..il nešto slično

Brijem da ne pomažu neke skripte...jer psihologija se mora učit po knjizi..i onim primjerima..tako da...knjigu u ruke..
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:05   #34
Uff...sad vidim da ono ima masu stranica
Jel ima šta kraće, ali da obuhvaća gradivo mature?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:51   #35
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Uff...sad vidim da ono ima masu stranica
Jel ima šta kraće, ali da obuhvaća gradivo mature?
Pa ... udžbenici?
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:32   #36
Quote:
Keenado kaže: Pogledaj post
Pa ... udžbenici?
Ovaj po kojem smo mi radili je truba. Nista, uzet cu ipak taj od Čugure pa krenit polako, sad vidim da je tek u petom mjesecu psihologija, mi smo pisali dosta ranije.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 10:57   #37
Kao prvo, OBAVEZNO riješite testove od prošlih godina, ja sam pisala prošle godine i bilo nam je otprilike 15, ako ne i više, istih pitanja kao s probne mature i onih oglednih primjeraka, tako da se to stvarno isplati proučit..

Drugo, razlika između udžbenika nije velika, ali su nam bila 2 pitanja iz one profilove, zelene, koja se ne spominju nigdje u onoj bijeloj pa sam stekla dojam da po njoj rade test..

I treće, nemojte se mučiti s nabavom razno-raznih skripta, pitanja, i sl. jer vam neće doći ništa šta od riječi do riječi ne piše u profilovoj ili onoj drugoj knjizi..a i ako po njima učite bit će vam puno lakše odgovoriti na opisna pitanja nego kad čitate u natuknicama, kako je većina skripti napisana..

eto, toliko od mene, najbitnije je da nemate tremu jer se neka pitanja čine teška, a odgovori su jako logični, ali će vam trema otežati mišljenje

Lijep pozdrav i sretno svima!
__________________
volim jutro, samo kad bi došlo malo kasnije... :)
mali_micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:13   #38
ako niste, skinite ispit od prošle god. ima na ncvvo
_Aurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:59   #39
iskreno,meni se čine najtežim ona zadnja pitanja gdje mi imamo tekst i gdje moramo zaključiti o kojem se slučaju radi...a za ovu čuguru sam danas od svoje prof saznala da ima brdo krivih podataka i da se ne ravnamo baš po tome...to me je sad uplašilo pomalo jer sam ja već učila nešto po njoj,a iskreno mi se ne isplati kombinirati paralelno 2 udžbenika jer tako gubim na vremenu,a nije mi psihologija jedini izborni -.-
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:16   #40
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
iskreno,meni se čine najtežim ona zadnja pitanja gdje mi imamo tekst i gdje moramo zaključiti o kojem se slučaju radi...a za ovu čuguru sam danas od svoje prof saznala da ima brdo krivih podataka i da se ne ravnamo baš po tome...to me je sad uplašilo pomalo jer sam ja već učila nešto po njoj,a iskreno mi se ne isplati kombinirati paralelno 2 udžbenika jer tako gubim na vremenu,a nije mi psihologija jedini izborni -.-
Jel ju moš pitat za što točno misli da je netočno? Glupo je da samo ovako lupi tak nešt, ako je to samo neka slobodna procjena jer nešto nije rečeno od riječi do riječi onako kako bi ona htjela. Nemoj me krivo shvatit, ne branim Čuguru ( nisam ni krenula iščitavati ni to ni udžbenike ), ali je neodgovorno od profesorice da samo tako neš izjavi bez da da konkretne primjere.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.