Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2011., 11:03   #41
Quote:
Keenado kaže: Pogledaj post
Jel ju moš pitat za što točno misli da je netočno? Glupo je da samo ovako lupi tak nešt, ako je to samo neka slobodna procjena jer nešto nije rečeno od riječi do riječi onako kako bi ona htjela. Nemoj me krivo shvatit, ne branim Čuguru ( nisam ni krenula iščitavati ni to ni udžbenike ), ali je neodgovorno od profesorice da samo tako neš izjavi bez da da konkretne primjere.
Mi kad smo imali pripreme za psih prošle godine u školi, profa je rekla da je knjiga odlična i radili smo po njoj. Dobila sam 5, riješila 94% (a dobro su riješili i drugi iz razreda) a učila sam samo po toj knjizi (Čugura). Kaj je točno krivo u njoj, koje stvari??
Meni je knjiga odlična, a posebno jer je sve lijepo podijeljeno u poglavlja i pitanja su na kraju svakog.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:52   #42
Grešaka ima, ali evo korekcije:

https://docs.google.com/viewer?a=v&p...thkey=CMv5odkF
OneFineDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:50   #43
Quote:
OneFineDay kaže: Pogledaj post
Hvala ^^
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:50   #44
Quote:
OneFineDay kaže: Pogledaj post

hvalaaa! shvatila sam da ima dosta grešaka, pogotovo ovih u rješenjima... ovo je super
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 23:45   #45
Jel može netko skenirat knjigu plizzzzzzzzzzz od Čugure mislim
Marlenne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 01:29   #46
Koliko minimalno treba riješiti test iz psihologije da se upadne na psihologiju u Osijeku?
Inače sam prolazila s 4,9 sve godine (i ovu ću),a iz obveznih predmeta mature očekujem odlične (hrvatski i engleski) i vrlo dobre (matematika) rezultate.
Zanima me jel baš moram štrebati sve, ili se ne moram pretjerano brinuti?
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 17:55   #47
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Koliko minimalno treba riješiti test iz psihologije da se upadne na psihologiju u Osijeku?
Inače sam prolazila s 4,9 sve godine (i ovu ću),a iz obveznih predmeta mature očekujem odlične (hrvatski i engleski) i vrlo dobre (matematika) rezultate.
Zanima me jel baš moram štrebati sve, ili se ne moram pretjerano brinuti?
Ne se pretjerano brinuti. Čak i da napišeš lošije, mislim da si u dobroj situaciji zbo prosjeka i zbog bodova na obaveznom dijelu. Psihologija se da dosta dobro riješiti i bez puno učenja. Barem je tako bilo prošle godine.
jojachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 16:57   #48
kakva je ta dodatna provjera na psihologiji u rijeci? što se ispituje i kako se pripremiti za taj ispit?
dorita-11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 02:35   #49
da se ''pohvalim'' kako tek pocinjem uciti izbor mi je rehabilitacijski znaci moram psihologiju polozit pa me zanima jel dovoljno nauciti samo od bratko? mislim, to je jedina literatura koju sam uspjela u ovak kratkom roku nabaviti..
__________________
Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima. :)
dorrraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 13:53   #50
Quote:
dorrraa kaže: Pogledaj post
da se ''pohvalim'' kako tek pocinjem uciti izbor mi je rehabilitacijski znaci moram psihologiju polozit pa me zanima jel dovoljno nauciti samo od bratko? mislim, to je jedina literatura koju sam uspjela u ovak kratkom roku nabaviti..
neki pričaju da je,neki pričaju da nije..sve ti zavisi od pitanja na maturi...sad ne znam kaj to čagura ima a da bratko nema...al budimo realni,obje knjige su za gimnazije..tak da i nije neka velika razlika koja bi mogla utjecat na ocjenu..
a to što ti ''tek ideš učit'' tj već si krenula nema veze..moja frendica je tjedan dana prije počela intenzivno učit psihologiju i dobila je 5 .. tako da..
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 14:48   #51
znam da je pitanje glupo ali nisam sigurna pa eto...
dakle,zanima me jel psihologija znanost o duši ili ne?bilo je takvo pitanje na prijašnjim testovima pa da znam za svaki slučaj....
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 14:59   #52
gle kak se ljudi brinu, a ja tek danas idem učit
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 14:59   #53
Quote:
Mare55 kaže: Pogledaj post
znam da je pitanje glupo ali nisam sigurna pa eto...
dakle,zanima me jel psihologija znanost o duši ili ne?bilo je takvo pitanje na prijašnjim testovima pa da znam za svaki slučaj....
To je Aristotelova definicija, ali sad se ne koristi jer je duša apstraktan pojam, pa je zaključak da nije znanost o duši. bar je nama tako nešto prof govorila
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in. <3
~JustLovely~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:01   #54
Quote:
~JustLovely~ kaže: Pogledaj post
To je Aristotelova definicija, ali sad se ne koristi jer je duša apstraktan pojam, pa je zaključak da nije znanost o duši. bar je nama tako nešto prof govorila
slažem se, to je karakteristika predznanstvenog razdoblja psihologije, što se tiče znanstvenog, psihologija je znanost o psihičkim procesima i čimbenicima koji na njih utječu.
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:03   #55
Quote:
*vikach* kaže: Pogledaj post
slažem se, to je karakteristika predznanstvenog razdoblja psihologije, što se tiče znanstvenog, psihologija je znanost o psihičkim procesima i čimbenicima koji na njih utječu.
mi smo učili: o psih procesima i ponašanju, ali to je valjda slično.
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in. <3
~JustLovely~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:08   #56
Quote:
~JustLovely~ kaže: Pogledaj post
mi smo učili: o psih procesima i ponašanju, ali to je valjda slično.
ma aj to otprilike opičim, napisala sam da tek danas učim
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:35   #57
Quote:
*vikach* kaže: Pogledaj post
ma aj to otprilike opičim, napisala sam da tek danas učim
i ja isto haha a i ne triba mi uopće psih, nekih 10-ak dodatnih bodova
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in. <3
~JustLovely~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:48   #58
Quote:
~JustLovely~ kaže: Pogledaj post
i ja isto haha a i ne triba mi uopće psih, nekih 10-ak dodatnih bodova
ja budem po pigu rasturila, a psih ću tek tolko d aznam nešto ak upadnem
*vikach* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 18:38   #59
tako sam i mislila al ne želim gubit bodove na takvim glupim pitanjima
imam još jedno
Sva djeca imaju isti potencijal za razvoj inteligencije,ali ga različito iskoriste zbog nejednakih uvjeta života.
točno ili netočno?
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 19:08   #60
Quote:
Mare55 kaže: Pogledaj post
tako sam i mislila al ne želim gubit bodove na takvim glupim pitanjima
imam još jedno
Sva djeca imaju isti potencijal za razvoj inteligencije,ali ga različito iskoriste zbog nejednakih uvjeta života.
točno ili netočno?
Evo, da se i ja ubacim s obzirom da mi glava puca od učenja psihologije
Točno je. Primjerice, dugo se mislilo da su crnci manje inteligentni od bijelaca, ali je stvar u tome da je velika većina odrasla u takvom okruženju u kojem nisu imali nikakvu mogućnost za razvijanjem svojih potencijala. Isto je i sa svom djecom odrasloj u siromašnijim djelovima grada, države, svijeta.
Maelee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.