Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u život nakon smrti?
Da 56 59.57%
Ne 25 26.60%
Ne znam jer je i jedno i drugo nedokazivo 13 13.83%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 19:04   #221
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Damt! Sto god da je saznat cemo uskoro.Ali puno je lakse zivjeti ako znas da postoji neka bozja pravda,da se dobro nagraduje a zlo kaznjava.
puno je lakse zivjet i ak se nafiksas morfijem.......

dobro i zlo su samo ljudski pojmovi......
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 22:33   #222
Quote:
Zakoni fizike kazu da energija nemoze nestati nego se samo pretvoriti iz jednog oblika u drugi.
Prema tome svijest ili dusa kako vec oces nece nestati.
Energija je vrlo materijalna i mjerljiva. Nije valjda da je i "nematerijalna" duša zapravo materijalna?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:47   #223
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
go get some education
I ti bi na galamu prodavao neke svoje "istine" pod dokazane kao ovi sljedbenici. Tc tc, Veritas...
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:38   #224
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Zakoni fizike kazu da energija nemoze nestati nego se samo pretvoriti iz jednog oblika u drugi.
Prema tome svijest ili dusa kako vec oces nece nestati.
U tvom razmišljanju postoji problem. Vidiš taj problem se može uporediti sa primjerom konja i konjetine.

Naime kad fizičari kažu da energija iz jednog oblika prelazi u drugo onda netko može reći da je konj i konjetina jedno te isto. Jer je sve na broju. Energija se broji tu i zbroji se i tamo i to je to. To ti je onda isto kao da ti meni posudiš konja aja ti vratim konjetinu i nda kažem da je sve na broju i da sam ti sve vratio. Ili još bollji je možda primjer auto. Posudiš mi auto a ja ti vratim automobilske dijelove. To je što se tiče fizike bolji primjer jer auto nije niti živ. A nisu niti dijelovi.

Netko tko nije iz našeg tehničkog svijeta bi mogai i auto smatrati živim bičem. A na odgovor na pitanje zašto je auto išao do ke bio sastavljen bi mogao reči to je zato jer je imao duha. A kad je duh izašao više nije mogao iči.

Drugim riječima to što energija prelazi u drugi oblik nije dokaz da duša postoji. Jer duša nije bilo kakva energija, nego je duša po definiciji sklop koji postoji sklopljen u swkolopljenom stanju kao takav. Dakle iako se govori o bestjelesnoj tvari koja nije od materije i materijalnog stanja, ipak se zaopravo tvrdi da duša ima svoje energetsko tijelo. Dakle ne radi se baš o bestjesnosti, nego bi se radilo o nekoj vrsti energetskog tijela.

Dakle i duša mora po definiciji biti tjelesna. Zašto? Iz istog razloga zašto konj i konjetina nisu jedno te isto i zašto auto i auto dijelovi nisu jedno te isto. Tako i duša, ako bi bila nematerijalna i od energije ne može biti bilo kakva energija nego slop. Dakle mora imati strukturu koja je tjelesna iako nije od materije.

Dakle samo se kaže i govori duša je nematerijalna, ali iako se tvrdi da je bestjelesna, misli se da nema više materijalno tijelo, ali svakako ima tjelo koje nije od materije.

To nas opet dovodi u novi problem. Ako je život poslije smrti pravi život, a ovaj život samo jedno prolazno stanje, nebi li nam onda cilj za života trebao biti samoubojstvo.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 19:53   #225
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
U tvom razmišljanju postoji problem. Vidiš taj problem se može uporediti sa primjerom konja i konjetine.

Naime kad fizičari kažu da energija iz jednog oblika prelazi u drugo onda netko može reći da je konj i konjetina jedno te isto. Jer je sve na broju. Energija se broji tu i zbroji se i tamo i to je to. To ti je onda isto kao da ti meni posudiš konja aja ti vratim konjetinu i nda kažem da je sve na broju i da sam ti sve vratio. Ili još bollji je možda primjer auto. Posudiš mi auto a ja ti vratim automobilske dijelove. To je što se tiče fizike bolji primjer jer auto nije niti živ. A nisu niti dijelovi.

Netko tko nije iz našeg tehničkog svijeta bi mogai i auto smatrati živim bičem. A na odgovor na pitanje zašto je auto išao do ke bio sastavljen bi mogao reči to je zato jer je imao duha. A kad je duh izašao više nije mogao iči.

Drugim riječima to što energija prelazi u drugi oblik nije dokaz da duša postoji. Jer duša nije bilo kakva energija, nego je duša po definiciji sklop koji postoji sklopljen u swkolopljenom stanju kao takav. Dakle iako se govori o bestjelesnoj tvari koja nije od materije i materijalnog stanja, ipak se zaopravo tvrdi da duša ima svoje energetsko tijelo. Dakle ne radi se baš o bestjesnosti, nego bi se radilo o nekoj vrsti energetskog tijela.

Dakle i duša mora po definiciji biti tjelesna. Zašto? Iz istog razloga zašto konj i konjetina nisu jedno te isto i zašto auto i auto dijelovi nisu jedno te isto. Tako i duša, ako bi bila nematerijalna i od energije ne može biti bilo kakva energija nego slop. Dakle mora imati strukturu koja je tjelesna iako nije od materije.

Dakle samo se kaže i govori duša je nematerijalna, ali iako se tvrdi da je bestjelesna, misli se da nema više materijalno tijelo, ali svakako ima tjelo koje nije od materije.

To nas opet dovodi u novi problem. Ako je život poslije smrti pravi život, a ovaj život samo jedno prolazno stanje, nebi li nam onda cilj za života trebao biti samoubojstvo.
konjetina...ovo je bilo duboko
Definicija duse mi nije bas tako bitna,bitno je da ja znam da postojim.
Buduci da vjerujem u reinkarnaciju na svaki zivot gledam kao na jednu lekciju - nije gotovo dok ne naucis.Samoubojstvo bi bilo nesto kao da si odbio pisati test.
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:25   #226
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
konjetina...ovo je bilo duboko
Definicija duse mi nije bas tako bitna,bitno je da ja znam da postojim.
Buduci da vjerujem u reinkarnaciju na svaki zivot gledam kao na jednu lekciju - nije gotovo dok ne naucis.Samoubojstvo bi bilo nesto kao da si odbio pisati test.
kakva korist od lekcije koju zaboravis? ko da je nisi ni imo.
a kak znas da imas dudu? mislis rec da vjerujes da imas?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:31   #227
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kakva korist od lekcije koju zaboravis? ko da je nisi ni imo.
a kak znas da imas dudu? mislis rec da vjerujes da imas?
Jezuš Kristuš kak je s tobom tesko raspravljat.Znam par ljudi koji kazu da su ateisti al opes sumljaju i nadaju se.
Moram rec da si ti prvi totalni ateist kog sam "susreo".Mislim,ateist si zar ne?
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:35   #228
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Jezuš Kristuš kak je s tobom tesko raspravljat.Znam par ljudi koji kazu da su ateisti al opes sumljaju i nadaju se.
Moram rec da si ti prvi totalni ateist kog sam "susreo".Mislim,ateist si zar ne?
Evo mozes i mene dodati na listu kao drugoga. Osim, naravno, ako me ne ubjediš, da ti stvarno znaš da duša postoji.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:48   #229
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Evo mozes i mene dodati na listu kao drugoga. Osim, naravno, ako me ne ubjediš, da ti stvarno znaš da duša postoji.
Pa kaj nije lagano depresivno mislit da je ovo sad sve sto imamo.Tako zivjeti i znati da ljudi kao Milosevic,Hitler u buduce i Bush prolaze nekaznjeno.
Zasto onda biti posten?
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:57   #230
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije lagano depresivno mislit da je ovo sad sve sto imamo.Tako zivjeti i znati da ljudi kao Milosevic,Hitler u buduce i Bush prolaze nekaznjeno.
Zasto onda biti posten?
Evo ti jednog od razloga -- razlog koji je sigurno neputpun za objasniti "zašto", no u svakom slučaju ima više smisla od bajki o životu nakon smrti: možda zato što smo socijalna bića koja, ako se ne drže određenih socijalnih normi, ne bi mogla živjeti zajedno.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:18   #231
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Jezuš Kristuš kak je s tobom tesko raspravljat.Znam par ljudi koji kazu da su ateisti al opes sumljaju i nadaju se.
Moram rec da si ti prvi totalni ateist kog sam "susreo".Mislim,ateist si zar ne?
qui,si,yes,ja,da,wen,ita,sim,eja........
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:20   #232
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije lagano depresivno mislit da je ovo sad sve sto imamo.Tako zivjeti i znati da ljudi kao Milosevic,Hitler u buduce i Bush prolaze nekaznjeno.
Zasto onda biti posten?
zakljucak na temelju emocija
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:29   #233
Privremeno se odricem rasprave u ovoj temi.Lako je potkopati same temelje mnogim religijama ali ateizam je nedodirljiv.Osim toga sad ce pocet Greys anatomy
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:38   #234
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Privremeno se odricem rasprave u ovoj temi.Lako je potkopati same temelje mnogim religijama ali ateizam je nedodirljiv.Osim toga sad ce pocet Greys anatomy
Ne kužim kako udžbenik anatomije Gray's Anatomy može "početi"?
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:39   #235
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Ne kužim kako udžbenik anatomije Gray's Anatomy može "početi"?
tv serija
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 21:42   #236
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije lagano depresivno mislit da je ovo sad sve sto imamo.Tako zivjeti i znati da ljudi kao Milosevic,Hitler u buduce i Bush prolaze nekaznjeno.
Zasto onda biti posten?
Tko ti to kaze ?
Svatko ce dobiti svoje.
Budi posten zbog sebe a ne zbog drugih koji mozda jesu neposteni.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:00   #237
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
tv serija
Ah... ponekad zaboravim da još ima ljudi kaj u to bulje.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:48   #238
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti,... život u kojem ćete se opet sresti sa osobama koje ste izgubili ,dali vjerujete da postoji raj,čistilište i pakao?

dali je život poslije smrti samo stanje uma, kao npr. san? ili se to zaista duša odvaja od tijela....

molim vaša mišljenja


Naravno da postoji! Bog kaze da svi koji budu u Njega verovali nece nikada umreti! U Bibliji je vrlo jasno opisano na mnogo mesta da zivot posle smrti itekako postoji! I to ne kao stanje uma, kao san ili bilo sta slicno, vec kao prava i potpuna svesnost svega oko nas, a pogotovo Jedinog i Zivog Boga!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:53   #239
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji! Bog kaze da svi koji budu u Njega verovali nece nikada umreti! U Bibliji je vrlo jasno opisano na mnogo mesta da zivot posle smrti itekako postoji! I to ne kao stanje uma, kao san ili bilo sta slicno, vec kao prava i potpuna svesnost svega oko nas, a pogotovo Jedinog i Zivog Boga!
a kak si siguran da je biblija istinita?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 13:03   #240
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a kak si siguran da je biblija istinita?
Samo da se ubacim.Nisam Krscanin ali Biblija je dobar izvor informacija.
Dobro opisuje sto je bilo i sto ce biti.Procitaj Otkrivenje iznenadit ces se.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.