Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 12:09   #3781
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
A veća beštija od tvoje i to duplo, 32 kg. Inače je jako proždljiva i halapljivo guta ali kad dobije mrcinski komad tog tipa onda stvarno polako jede i detaljno žvače. Komad sa kosti izbaci nekakao na stranu vilice i redom sa čeljusti ju mrvi. Da smaže piceka joj nevjerojatno dugo treba, tipa punih 15 min...
Eh, što bi moje išta izbacile iz usta! Što jednom uđe u labradorske ralje, to odande više ne izlazi. A pileću kost pregrizu u roku keks. Razgrizle su i one neuništive bizonske rogove. Jedino što im se usuđujem dati jest zglobna goveđa ili juneća kost, glava zgloba - dovoljno je veliko da ne mogu progutati u komadu pa sitno stružu. Do nule.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:06   #3782
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
dajes mu samo onda mljevenu piletinu ili još nesto uz to? Gdje kupuješ to?
Da taj dan mu dajem samo mlj. piletinu, drugi dan mu dajem kolačiće, poneku konzervu, rižu, žgance i sl. I tako u krug. Piletinu kupujem polusmrznutu u Koki Vž. Do sad sam mu kuhao, ali sad kako su pocele vrucine davao bi mu sirovu. Pa pitam kako da mu panujem u vrećice za skrinju.. Pakovat cu po cca 800-900g.i toliko mu dati s svaki drugi dan da odmah pojede svjeze odmeznuto da se ne pokvari

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:01   #3783
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Eh, što bi moje išta izbacile iz usta! Što jednom uđe u labradorske ralje, to odande više ne izlazi. A pileću kost pregrizu u roku keks. Razgrizle su i one neuništive bizonske rogove. Jedino što im se usuđujem dati jest zglobna goveđa ili juneća kost, glava zgloba - dovoljno je veliko da ne mogu progutati u komadu pa sitno stružu. Do nule.
Do prije mjesec dana nisam si mogla zamislit da postoje proždrljiviji psi od moje. A onda smo bili na psećem rođendanu di je frendica retriverica posramila moju dok su jedna kraj druge klopale. Mislim da je bila barem duplo brža a ja sam umrla od smijeh
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:40   #3784
Barf ima puno više kosti nego prije, već dva puta mi se pas zacepija od samog barfa. Šteta sta kod nas baš ništa ne može zadržati kvalitetu...
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:42   #3785
Od Hermann barfa smo odustali već ima neko vrijeme....
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:29   #3786
pa koji onda uzimate?
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:39   #3787
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Od Hermann barfa smo odustali već ima neko vrijeme....
čime se hranite sada? Ili kombiniraš sama do čeg dođeš? I nama treba neka promjena...
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 12:21   #3788
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Barf ima puno više kosti nego prije, već dva puta mi se pas zacepija od samog barfa. Šteta sta kod nas baš ništa ne može zadržati kvalitetu...
Stvarno??

Ja po govnu ne vidim razliku... Ali mi je bojom nekako drugačiji nego prije.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 07:47   #3789
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
čime se hranite sada? Ili kombiniraš sama do čeg dođeš? I nama treba neka promjena...
Kombiniram sama sa mesom kako koje uspijem nabaviti. Jede dosta raznovrsno, nekad malo obarim na 30 sek meso ako nisam sigurna u podrijetlo.

Ribu par dana svaki drugi tjedan.

Dobija sirove koljenice sa dosta mesa, dobija voće i povrće (sirovo jer ga voli po novome) i nekad dehidrat.

Na Herman je počela bila reagirati čohanjem, pretjeranim pasenjem trave i mučila se sa stolicom, to prije nije bio slučaj.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:47   #3790
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Kombiniram sama sa mesom kako koje uspijem nabaviti. Jede dosta raznovrsno, nekad malo obarim na 30 sek meso ako nisam sigurna u podrijetlo.

Ribu par dana svaki drugi tjedan.

Dobija sirove koljenice sa dosta mesa, dobija voće i povrće (sirovo jer ga voli po novome) i nekad dehidrat.

Na Herman je počela bila reagirati čohanjem, pretjeranim pasenjem trave i mučila se sa stolicom, to prije nije bio slučaj.
to sam i mislila, morat ću i ja početi malo “šarati“. I moja se počela čohati, nije mi bilo jasno zašto, a moglo bi biti do hrane (mada mi je žao uopće to i pomisliti jer nam je Barf bio rješenje svih problema)...
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:36   #3791
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
to sam i mislila, morat ću i ja početi malo “šarati“. I moja se počela čohati, nije mi bilo jasno zašto, a moglo bi biti do hrane (mada mi je žao uopće to i pomisliti jer nam je Barf bio rješenje svih problema)...
Ja sam shvatila da nema jednog rješenja svega, već treba kombinirati.

Jučer je npr ujutro dobila jogurta, pa poslije šetnje cijelu sirovu juneću koljenicu sa dosta mesa, i navečer cijelu jabuku (s kojom se prvo igrala u vrtu pa ju pojela).

Dns i sutra su pileći vratovi i pileći želuci i sirova mrkva.

Svakako pazim da svaki tjedan ima koljenicu radi zubiju. Na barfu sam potpuno zanemarila kosti jer kao ima ih unutra pa da ne začepljujem psa bzvz - pa je dobila ogroman kamenac na zubima.

S kostima riješen kamenac. Napominjem - samo sirove kosti - koljenice.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:01   #3792
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da nema jednog rješenja svega, već treba kombinirati.

Jučer je npr ujutro dobila jogurta, pa poslije šetnje cijelu sirovu juneću koljenicu sa dosta mesa, i navečer cijelu jabuku (s kojom se prvo igrala u vrtu pa ju pojela).

Dns i sutra su pileći vratovi i pileći želuci i sirova mrkva.

Svakako pazim da svaki tjedan ima koljenicu radi zubiju. Na barfu sam potpuno zanemarila kosti jer kao ima ih unutra pa da ne začepljujem psa bzvz - pa je dobila ogroman kamenac na zubima.

S kostima riješen kamenac. Napominjem - samo sirove kosti - koljenice.
znam za koljenice, ali istina i ja sam ih zapostavila. Pomalo i namjerno jer moja sve potamani pa je onda moram voditi van svakih pola sata jer joj se kaka non stop nakon toga i to onako kao koza izbacuje male tvrde kuglice pa kost planiram kad imam cijeli dan trčati s njom negdje na travu
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:40   #3793
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
(...) onako kao koza izbacuje male tvrde kuglice pa kost planiram kad imam cijeli dan trčati s njom negdje na travu
Moje stalno tako kakaju, a imamo i vrt, ali kost planiram za vikend kad se ide u veliku šetnju. Tako da kraljica i princeza mogu čučnuti kraj svakog drugog grma.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:37   #3794
dakle opet su poskupili sad naručim i vidim da je mpc 179 a bila 165 katastrofa!!!
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:18   #3795
Pa kolko toga ima u kg?

Kova@Kc
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 21:24   #3796
Quote:
a_n_y_a00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Bila sam vas ovdje trazila za savjet prije nekog vremena po pitanju Hermann Barfa kad mi je pas doslovno bjezao od zdjelice, a prije se gusio u njemu. U konacnici se pokazalo da nije pubertet. Kupila sam mu domaci barf i decko mariše kao pravi. Ne znam sta se dogadja sa Hermannom, bili smo mu kupili prije dva tjedna da vidimo hoce ga jesti-na jedvite jade je to pojeo i bas se vidjelo da nije odusevljen tako da smo sad na domaćem barfu za stalno ( koji je i puuuuno jeftiniji ), kuhanom povrcu i jogurtima i nadam se da ce tako i ostati. Hvala svima na pomoci
koji je to domaći barf? btw. preletila sam malo stranice od prije, vidim da pišete da se Herman Barf pokvario u kvaliteti? a kakav je onaj animabarf?

ukratko (o tome sam pisala i na topic: bolesti kućnih ljubimaca), pas mi je star 13 god. dg: giardija ili upalna bolest crijeva. sve traje već preko mjesec i pol dana, na terapiji je (antibiotici, peptoran, probiotici, enterchronic prašak) i vrlo malo jede, nekad i po 2-3 dana ništa, čak ni piletinu + rižu

inače je jela Royal Canine Gastro Intestinal a od kad su počele frke: Eucanuba Intestinal Veterinary Diets i od neki dan RC hypoallergenic - to da se isključi event. alergija na neki sastojak u hrani - ali više sam hrane bacila nego što je ona pojela.

pokušala bi s BARF-om postepeno ako je to ok? mene je sad već ozbiljna frka, omršavila je jako

na topicu o bolesti pasa napisala sam detalje (obavili do sada i UZV, krv, urin, nalazi bili ok.) a analizu stolice nisam jer su odmah krenule terapije, infuzija, injekcije a onda antibiotici, itd.

mislim da se vet zajebo, da smo trebali prvo stolicu na analizu pa bi onda bili sigurni jel giardija ili upala crijeva. ali sad ne mogu ništa dok ne završim terapiju

Zadnje uređivanje IQ0007 : 25.08.2017. at 21:35.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 22:27   #3797
Herman BARF se nekad zvao Anima.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 01:22   #3798
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Herman BARF se nekad zvao Anima.
hvala puno za info. znači u RH imamo samo taj Herman barf?
malo me pomuvalo to što sam danas čitala da kažu neki (dosta njih) da se pokvario.

nisam pametna što sad, dal da se upuštam u kupnju tog Herman barf gastro...?

any a 00 negdje gore spominje domaći barf...nadam se da će vidjet ovaj post i reći nam o čemu se točno radi.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 09:40   #3799
Domaći može biti da netko sam doma priprema ili da kupuje od nekoga tko to radi "u garaži" - preko oglasa, bez računa, kontrole.

Moja jede HB bez problema.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 10:28   #3800
Da, domaci barf se odnosi na dva decka, od kojih je jedan bio i tu na forumu, koja rade barf. Cijenom je bitno povoljniji (10-15 kn/kg), moja jede kombinaciju hermana, u manjoj mjeri i tog ''bez kontrole'' a uglavnom ono sto joj ja sama slozim doma. Kako god ne vidim ni po cemu da je taj od deckiju losiji od hermana ali ja nisam neki freak oko toga da mi pas mora jesti samo nesto sto ima etiketu na sebi (mozda da je manja i jeftinija za odrzavat bi mi to bilo bitnije ). Drzim da je svakako bolje i od najboljeg dehidrata.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.