Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2013., 16:00   #1781
Quote:
magistar kaže: Pogledaj post
Evo sam našao ovde način kako da pratim brod.
http://shipfinder.co/
po meni je marinetraffic ipak bolji, ovdje uopce ne pronalazi brod na kojem mi je decko, npr.
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:56   #1782
Quote:
nerealizirana_cura kaže: Pogledaj post
po meni je marinetraffic ipak bolji, ovdje uopce ne pronalazi brod na kojem mi je decko, npr.
Oooo shit, taj marinetraffic od juče onaj kursor stalno stoji na istome mjestu iako je brod na moru i ide prema Jamajci.
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 17:02   #1783
Nije problem u stranici. Trebas znati kako funkcionira AIS. To nije satelitski sustav i kako nema zemaljske stanice koja ce uhvatiti signal, sad kako je izvan dometa neces imati pozcije dok brod opwt ne dodje u domet neke zemaljske AIS postaje koja ce programu proslijediti podatak o poziciji. Isto tako, kad je brod u luci AIS je iskljucen i zato nema "update" pozicija dulje vrijeme....

Sent from my GT-I9100
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 21:37   #1784
Shiet, ja sam mislio da to ide preko satelita, znači kad je na otvorenome moru ta usluga je takoreći beskorisna.
Šteta ja se ponadao da ču ga moči uvijek pratiti.
Ok, thanks
magistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 00:26   #1785
Quote:
magistar kaže: Pogledaj post
Shiet, ja sam mislio da to ide preko satelita, znači kad je na otvorenome moru ta usluga je takoreći beskorisna.
Šteta ja se ponadao da ču ga moči uvijek pratiti.
Ok, thanks
nece ti dati tocnu lokaciju broda kao kad je na signalu, ali kad ti zumira kartu i pokaze plavetnilo mora, ti ju smanjis pa otprilike pokaze gdje su...bar neka orijentacija
tako ja pratim decka i znam di je i prije nego se javi da su dosli...upoznajem svijet preko karte iako bi ja radje bila na brodu, ne samo zbog njega nego i radi sebe, putovanja obozavam!
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 11:45   #1786
Quote:
magistar kaže: Pogledaj post
Shiet, ja sam mislio da to ide preko satelita, znači kad je na otvorenome moru ta usluga je takoreći beskorisna.
Šteta ja se ponadao da ču ga moči uvijek pratiti.
Ok, thanks
Kao sto su ti na onom drugom forumu rekli, Marinetraffic je za amatere i povremeno motrenje najbolji.
Ima nacina kako pratiti stalno brod ali to nije namjenjeno "nama", odnosno kad samo povremeno netko zeli provjeriti poziciju broda ...

Sent from my GT-I9100
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 19:12   #1787
Na jednome forumu sam čuo da se u skoro svakoj luci može uvatiti jedno 10-tak signala routera, neki su zakljucani ali vecina luka ima njih par koji su otkljucani, i sad kolega mi preporuča kupovinu pojačivača (lovca) signala koji bi hvatao i slabije signale.
Našao sam nešto ovdje i neznam da li je to to.
Ima li ko da zna nešto o tome, da li bi to stvarno pomoglo u hvatanju slabijih signala
mydante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:29   #1788
Pozdrav svima vamo
Prvi put tipkam na forumu i baš sam sretna šta vas pronašla ovdje. Moj dragi je prije par dana otiša na 6 mjeseci na drugi kraj svita, sva sam izgubljena pogotovo jer na brodu nema internet pa sad čekam tjedan dana dok ne dođe do prve luke di će eventualno moć na net. Zato me zanima način komuniciranja putem tog brodskog maila i nekakvih kartica za mobitel? I palo mi je na pamet napisat mu pismo ako to još uvik pali u današnjem svitu i jel bi opće došlo do njega?
I ako mi neko može reć više o Bernhard Schulte Shipmanagement?

Molim vas pomoć, u odličnom sam stanju za psihijatriju zadnjih 5 dana
Lavandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 06:26   #1789
Quote:
Lavandera kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima vamo
Prvi put tipkam na forumu i baš sam sretna šta vas pronašla ovdje. Moj dragi je prije par dana otiša na 6 mjeseci na drugi kraj svita, sva sam izgubljena pogotovo jer na brodu nema internet pa sad čekam tjedan dana dok ne dođe do prve luke di će eventualno moć na net. Zato me zanima način komuniciranja putem tog brodskog maila i nekakvih kartica za mobitel? I palo mi je na pamet napisat mu pismo ako to još uvik pali u današnjem svitu i jel bi opće došlo do njega?
I ako mi neko može reć više o Bernhard Schulte Shipmanagement?

Molim vas pomoć, u odličnom sam stanju za psihijatriju zadnjih 5 dana
komunikacija ti zavisi o masu čimbenika. prvo da li na brodu ima ili nema internet za posadu. ako ima, opet da li je samo moguć pristup preko par kompjutera na brodu ili ima wifi. na klasičnoj trgovačkoj mornarici slanje mejla ne bi trebao bit problem.

svi brodovi imaju satelitski telefon trošak kojega isto može dosta varirati, od besplatno, preko par kuna pa i više od 10 kuna za minut razgovora.

mobitel. ovo ti vridi jedino u luci i u blizini kopna. neka ti dragi nabavi lokalne sim kartice ako može i to je to. roaming preko ovih domaćih gulikoža vipa i t-coma i ne pokušavaj osim u hitnim situacijama i poslat koji sms.
normalno kad je u luci ako ima vremena može skoknit do internet birtije pa skype i tako to. opet može i mobilni net na laptopu preko sticka pokušat nababviti.

pismo. ako ti je dragi na nekoj liniji di znaš unaprijed luke u kojima će biti možeš poslati na adresu agenta u toj luci da on odnese na brod.
normalno moraš dosta unaprijed poslati ako pismo treba stući u recimo indoneziju. informacije o agentu i lukama će ti dati dragi.

eto pa ugodno ćaskajte.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 08:58   #1790
Quote:
kad je u luci ako ima vremena može skoknit do internet birtije
Čula sam negdje da postoje neke GPS aplikacije , preko kojih se mogu pronači te internet birtije u nekome gradu.
Zna li ko šta o tome
Picola Cocola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 10:37   #1791
Quote:
Lavandera kaže: Pogledaj post
... Molim vas pomoć, u odličnom sam stanju za psihijatriju zadnjih 5 dana
Ne sekiraj se toliko, nije kraj svijeta, a imaš na forumu temu s hrpom ljudi u istoj takjvoj situaciji i tamo ćeš sigurno naći podršku.


P.S.: Ako se ne snalaziš na forumu, samo klikni na riječ "temu" označenu plavom bojom u gornjoj rečenici. I sretno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 20:10   #1792
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
komunikacija ti zavisi o masu čimbenika. prvo da li na brodu ima ili nema internet za posadu. ako ima, opet da li je samo moguć pristup preko par kompjutera na brodu ili ima wifi. na klasičnoj trgovačkoj mornarici slanje mejla ne bi trebao bit problem.

svi brodovi imaju satelitski telefon trošak kojega isto može dosta varirati, od besplatno, preko par kuna pa i više od 10 kuna za minut razgovora.

mobitel. ovo ti vridi jedino u luci i u blizini kopna. neka ti dragi nabavi lokalne sim kartice ako može i to je to. roaming preko ovih domaćih gulikoža vipa i t-coma i ne pokušavaj osim u hitnim situacijama i poslat koji sms.
normalno kad je u luci ako ima vremena može skoknit do internet birtije pa skype i tako to. opet može i mobilni net na laptopu preko sticka pokušat nababviti.

pismo. ako ti je dragi na nekoj liniji di znaš unaprijed luke u kojima će biti možeš poslati na adresu agenta u toj luci da on odnese na brod.
normalno moraš dosta unaprijed poslati ako pismo treba stući u recimo indoneziju. informacije o agentu i lukama će ti dati dragi.

eto pa ugodno ćaskajte.
Hvala puno na odgovoru! Brod je kontenjeraš i ruta je singapur - afrika - brazil..itd. Koliko znam, wifi nema, čak ni u luci jer ne može izlazit pa smo osuđeni na poruke priko mob, koje divnim čudom i nisu toliko skupe. Kad ja šaljem meni su besplatne i njemu ne skida ništa, kad on šalje meni ne skida ništa jedino njemu 4 kune po poruci, tako da je to super..dok je odgmiže od kopna...

A ovo za mobilni net preko sticka, di sta kako? Isto lokalni ili? Pošto sam bila u vipu i žena je rekla da ne postoji apolutno nikakav način internet sicka van zemlje i da 1 giga interneta u romingu košta 64 000 kuna!?!?!
Uz sva pusta čuda današnje tehnologije nisu izmislili ništa za ovakve situacije
Izgleda da ću se oslonit na agenta i slanje pisma...
Lavandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 20:13   #1793
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne sekiraj se toliko, nije kraj svijeta, a imaš na forumu temu s hrpom ljudi u istoj takjvoj situaciji i tamo ćeš sigurno naći podršku.


P.S.: Ako se ne snalaziš na forumu, samo klikni na riječ "temu" označenu plavom bojom u gornjoj rečenici. I sretno.
Hvala na informaciji
Lavandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 00:09   #1794
Quote:
Lavandera kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru! Brod je kontenjeraš i ruta je singapur - afrika - brazil..itd. Koliko znam, wifi nema, čak ni u luci jer ne može izlazit pa smo osuđeni na poruke priko mob, koje divnim čudom i nisu toliko skupe. Kad ja šaljem meni su besplatne i njemu ne skida ništa, kad on šalje meni ne skida ništa jedino njemu 4 kune po poruci, tako da je to super..dok je odgmiže od kopna...

A ovo za mobilni net preko sticka, di sta kako? Isto lokalni ili? Pošto sam bila u vipu i žena je rekla da ne postoji apolutno nikakav način internet sicka van zemlje i da 1 giga interneta u romingu košta 64 000 kuna!?!?!
Uz sva pusta čuda današnje tehnologije nisu izmislili ništa za ovakve situacije
Izgleda da ću se oslonit na agenta i slanje pisma...

mi se sms-amo kad je na signalu preko HR mreze, kao da je doma, internet tu i tamo, jer signal i nije neki, na brodu nema neta pa on kupi stick. u prosjeku je na signalu 15 ak dana u mjesecu, pa smatram da 300-400 kn na sms poruke i nije neka cifra, jer meni toliko dolazi telefona za obavljanje posla kad sam u RH.
dok plove od luke do luke, nekad se cujemo, nekad ne...meni ok, vise sam sms tip, od poziva. u prosjeku se telefonski cujemo svakih 15 dana, u pocetku mi je to bilo koma, medjutim sad mi je sasvim ok
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 00:25   #1795
da ne zaboravim napomenuti, otkad sam otkrila marinetraffic.com super mi je, tocno znam kad ce se javit, di su i koliko jos dana im treba do luke. super stvar! onda ne moram vise ja cekat njega da se javi nego se ja njemu javim

sad me zarazio sa juznom amerikom jer su svo vrijeme na potezu SAD-Juzna Am. pa sam vec iskombinirala godisnji u Mexicu

ah...putovanja
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 18:13   #1796
može li mi tko reći koliko prosječno se kreću plače kapetana i 1. časnika na plinašima?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:12   #1797
Jadroplov traži dva prva palube za bulk, ako ima zainteresiranih javite se u kadrovsku službu za uvjete.
broadband is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 15:57   #1798
Malo sam prošvrljala po ovoj temi ... nasmijala se ... svaka vam čast , pozdrav svim pomorcima aktivnim na forumu :klap:
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 16:45   #1799
Zanima me di je u splitu najpovoljnije za polozit brevete za električara na brodu i koja je situacija sa potvrdom o nekažnjavanju,dali je potrebna baš u svim kompanijama i općenito ako neko zna malo više o tome,hvala.

ps..znam da se vjerovatno o tome već pisalo ali stvarno ne mogu sad listat 100 strana unazad.

Zadnje uređivanje gmaz88 : 13.10.2013. at 16:53.
gmaz88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 15:54   #1800
Kako elektrotehničar SSS može doći do broda? (kao brodski električar)

Što treba položiti?, znam da treba odraditi asistenciju (6? miseci)
Olio FTL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.