Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2016., 20:59   #2201
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Taksimetar, jel to ona u kojoj Robert Budak igra hrpu različitih uloga? On je super, baš sam jučer u Gavelli pogledala Julija Cezara u izvedbi studenata/ica s ADU. Sam tekst manje-više, meni je to uglavnom već nezanimljivo i poveznica s današnjicom pomalo banalna, ali ionako sam došla zbog glumaca i bio ih je gušt gledati. Većina ih je mojih godina, vjerujem, nekolicina kvalitetom odskače (među kojima i spomenuti Budak), ali fino funkcioniraju i pojedinačno i kolektivno

Ljudi, Velika bilježnica?
Je, to je to. Budaka sam prvi put gledala ako se ne varam i prilično mi se dopao. S nekom lakoćom se prebacuje iz uloge u ulogu i u svakoj je prilično uvjerljiv.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 23:19   #2202
Pogledah pacijente, opširnije na temi.
Ali komotno možete preskočit. Velika propuštena prilika.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 22:48   #2203
Ako nekog zanima Velika zvjerka je dva puta u ovom mjesecu u Maloj sceni.
Nisam iz marketinga, nego su mi je nahvalili, a nikako je nisam uspjela otići pogledati pa sam sad vesela da ću je uloviti .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 20:33   #2204
Na kraju tjedna

Bobo Jelčić režirao. Gledala sam neki njegov film prije par godina i bio mi ok. A predstava je falabogu trajala 75min, točno koliko je teta na kartama rekla.
Predstava je o glumačkoj družini, koja ne zna baš komunicirati vikendom kad nema posla. Pa puno laprdaju ali sve nesuvislo, što je možda i bolje nego kad moramo slušati loše napisane dijaloge. Nemoš fulat. I onda skaču, trzaju rukama, zgodno je bilo kad se jedna od njih zavukla u kauč. Al ono, to je to. Ništa spešl.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:47   #2205
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Otišla sam i u Gavellu pogledati "Gospođu Bovary".
To je za mene bilo veliko razočaranje. Prvo, pogrešan odabir glumice za tu ulogu, koja je inače izvrsna u drugim ulogama.
Drugo, nije se znalo tko pije, a tko plaća, kao da su svi bili smušeni, kao da je i sam glumcima bilo nelagodno.
Klasično djelo koje se pokušalo postaviti kao nešto moderno pa je ispao bućkuriš jer netko nije znao to lijepo postaviti, uskladiti u jedinstvenu cjelinu.
Ili mu se nije dalo. Odrađeno lijevom nogom, a glumci neka se koprcaju i publika skupa s njima.
bila, pogledala. treba biti fer i reći da to nije flober nego ivana sajko. tako da scenaristički tanko.

jelena mindoljević sasvim u redu.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:35   #2206
Jelena Miholjević izvanredna je glumica, ali uloga u "Gospođi Bovary" nikako joj nije pristajala, osobito uz sve one muškarce koji su bili tri puta uži i niži od nje. Izgledalo je groteskno.

Pogledala sam "Pacijente".
Kedžo, Hana i ostali mladi ljudi bili su izvrsni, ali radnja je bila rastegnuta i na trenutke bez osobitog sadržaja.
Trebalo je biti malo više pjesme, manje predikanja.
Izvođači su dali sve od sebe, ali vidjelo se da je taj mjuzikl prvijenac svim autorima koji su ga stvarali.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 18:49   #2207
glembajevi u hnk, nije loše, alma prica dobro glumi, leone dobar ali nema do Mustafe. Jedino da bar se može provjeriti kada škole idu da tada neidem. smiju se, cerekaju, kašlju, laprdaju, baš su ometali. šteta.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 08:58   #2208
Jel netko gledao Demokraciju, Zijaha Sokolovića? Ne mogu se sjetiti jesam li što njegovo gledala, ako jesam ne zvoni mi.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:16   #2209
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Jel netko gledao Demokraciju, Zijaha Sokolovića? Ne mogu se sjetiti jesam li što njegovo gledala, ako jesam ne zvoni mi.
ja sam jednom gledala cabares, cabarei i meni je to bilo bezveze iako su se ljudi oko mene dosta smijali, a i zijah ima energije jer je trajalo unedogled.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:46   #2210
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Jel netko gledao Demokraciju, Zijaha Sokolovića? Ne mogu se sjetiti jesam li što njegovo gledala, ako jesam ne zvoni mi.
Nisam gledala Demokraciju, ali moram reći da Zijaha smatram genijalcem. Teško mi je zamisliti da je ijedna njegova izvedba prosječna, a kamoli loša.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:26   #2211
Evo da vam javim kako je bilo na Demokraciji

Bila su dvojica glumaca - Zijah i još neki. Na početku su objašnjavali kazalište - koja je uloga glumaca, rekvizita, scenografije a onda su nastavili s interpretacijom triju drama - Cezar, Antigona i Okovani Prometej. Sve s ciljem objašnjavanja demokracije. Simpa je ideja, a intepretacija je bila ziceraška, sprdanje na račun mase i političara. Sve skupa nije to loše ali nije sad ni bogznašto pamtljivo.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:54   #2212
http://www.portalnovosti.com/beograd...mlet-u-zagrebu


zanimljiv osvrt.
Ja nisam uočila rezerviranost ni hladnoću. Samo ovacije i ogroman aplauz na kraju predstave.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 13:07   #2213
Noćni život

Uhh, svaka čast glumcima (ono sviranje i pjevanje je bilo baš svijetla točka predstave, super - a i scena je kul), al predstava je... pa, loša. Napor na entu. Forsira jaku političnost, aktualnost u smislu hrvatske svakodnevice 'malog čovjeka' (užasno mi je loše sjelo forsiranje Zagreba kao mjesta radnje, i općenito hrvatskog konteksta), prvo floskuletine i klišeji (i karikature od likova) pa nekakvi pokušaji zaokruživanja priče u nešto veće od života. Svi smo mi u istom sosu i tako to. Uglavnom, prilično dinamično, ali opet s užasno puno praznog hoda i 'provociranja' besmislenim seksualnim radnjama i podradnjama. Aj, skinite se goli, aj, zazivajte subverzije i revolucije i pobune, pička, ovo ono.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:49   #2214
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Noćni život

Uhh, svaka čast glumcima (ono sviranje i pjevanje je bilo baš svijetla točka predstave, super - a i scena je kul), al predstava je... pa, loša. Napor na entu. Forsira jaku političnost, aktualnost u smislu hrvatske svakodnevice 'malog čovjeka' (užasno mi je loše sjelo forsiranje Zagreba kao mjesta radnje, i općenito hrvatskog konteksta), prvo floskuletine i klišeji (i karikature od likova) pa nekakvi pokušaji zaokruživanja priče u nešto veće od života. Svi smo mi u istom sosu i tako to. Uglavnom, prilično dinamično, ali opet s užasno puno praznog hoda i 'provociranja' besmislenim seksualnim radnjama i podradnjama. Aj, skinite se goli, aj, zazivajte subverzije i revolucije i pobune, pička, ovo ono.
To je taj izjavljivački teatar, gdje nema dramske scene, samo hrpa pamfletičnih ideja, koje čak nisu niti nešto posebno nadahnute, dapače, prilično su banalne. I nije da je "likovima" kojima je dopao zadatak izjavljivati ih dano da budu banalni, jer likovi niti ne postoje. Da, u svemu tome pola ansabmla se čak solidno i drži, druga polovica je od srednje žalosti do slabih. I da, glazbene točke su najbolji dio svega toga, naročito ona u kojoj Beader svira taj svoj trombon. I Magelli je par scena zgodno uprizorio (meni je ono upuzavanje i ispuzavanje iz vreća za spavanje bilo simpa). Otkriće mi je Anđela Ramljak, na stranu to što izgleda ko avion (još jedna Magellijeva lukavost, kad sve postane na rubu neizdržive dosade, bar imamo što gledati ), nego čak nešto pokušava i djelomično uspijeva odglumiti od tog teksta, za razliku od puno joj iskusnijih i razvikanijih kolegica.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:28   #2215
Nisam bila ni prepoznala Anđelu - meni je njen lik jako bezveze (i ono bezumno trčkaranje po sceni u štiklama), no definitivno drži pažnju, i prije donjeg veša. Meni se i Nataša Dangubić dosta svidjela (najodmjerenija), a za Živolića nisam baš sigurna ni što je tamo radio, tbh.

Da, vreće su dobra fora za scenografiju, al je i to upropašteno potenciranjem glupih ljubavnih odnosa i seksualnih igrica koje nikog ne zanimaju (jer te, jel, nije briga za likove), i praznim hodom koji je, unatoč povelikom ansamblu, rezultirao s par momenata potpune tišine na sceni, i to ne one konstruktivne

Ma, predstava puca po šavovima... ona scena s tikovima i frazama 'malog čovjeka' je super sama za sebe, ali kad se cijela predstava svede otprilike na to (a pokušavajući biti iznad svega toga), onda meh.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:01   #2216
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Nisam bila ni prepoznala Anđelu - meni je njen lik jako bezveze (i ono bezumno trčkaranje po sceni u štiklama), no definitivno drži pažnju, i prije donjeg veša. Meni se i Nataša Dangubić dosta svidjela (najodmjerenija), a za Živolića nisam baš sigurna ni što je tamo radio, tbh.
Meni Dangubić ništa posebno, izgubljena u roli koja nije za nju. Uopće mi nije jasan njen angažman u ZKM-u. Angažiraju je i onda ne znaju što bi s njom. Da je Anđelina ženska konkurencija bila jača, vjerojatno je ni bih izdvojio, ali od ženskog dijela ansambla jedino mi je još Doris Šarić Kukuljica odskočila, standardno. Od muških izdvajam Nolu (koji nešto actually i glumi), Pjera Meničanina i Beadera (koji su zanimljivi sami po sebi).

Quote:
Inconnu kaže:
Da, vreće su dobra fora za scenografiju, al je i to upropašteno potenciranjem glupih ljubavnih odnosa i seksualnih igrica koje nikog ne zanimaju (jer te, jel, nije briga za likove), i praznim hodom koji je, unatoč povelikom ansamblu, rezultirao s par momenata potpune tišine na sceni, i to ne one konstruktivne
Za taj sveukupni zaključak, da se ljudi samo žele jebat, fakat nismo morali gledati dva sata predstave.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:22   #2217
Moj doživljaj je potpuno drugačiji.
Već u okrilju prve noći revolucija se urušava uslijed običnih nagona. Masa nije sposobna artikulirati niti jedan zajednički cilj koliko su podložni vlastitim predrasudama i slabostima. Kolekcija bijesnih, frustriranih, sebičnih, nametljivih, nesigurnih. I nitko ne može svladati sebe. U srži jednako nezadovoljni ljudi nesposobni vidjeti drugog istog poput sebe. Meni je predstava od početka do kraja jasno prenesena priča o ovcama koje ne mogu protiv vuka jer se međusobno jedu i baš mi je prigodna za Hrvatsku. Jasno vidljiva fabula.

Ne znam za vas, ali meni je Nola frfljav.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:04   #2218
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Meni je predstava od početka do kraja jasno prenesena priča o ovcama koje ne mogu protiv vuka jer se međusobno jedu i baš mi je prigodna za Hrvatsku. Jasno vidljiva fabula.
Netko je rekao da fabula nije jasno vidljiva? Problem predstave je upravo u tome što je fabula upravo banalna, ali u svemu tome ne postoji niti jedna dramska scena, dok skrivanja iza wannabe-brehtijanskog pozerstva ima na lopate.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:30   #2219
Izjave i hrpa pamfleta znače upravo to - nepostojanje fabule.
No, tvoj modus operandi na temi je sad već prepoznatljiv, tako da zaobiđi me u želji za raspravom gdje ćeš nabacivati kazališnu terminologiju ne bi li dao važnost točnosti svog dojma. Znamo sve, tebi ništa nije dovoljno dobro blabla. Ti si kao ona neka sa Zihera koja komentira predstave da su dobre ako nisi naviknuo na profinjenost .

Većina priča na ovom svijetu je slična, a ova je dobra jer je profilirala većinu aktera na dosta dojmljiv način.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:40   #2220
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Znamo sve, tebi ništa nije dovoljno dobro blabla.
A baš sam na prošloj stranici pohvalio dvije koje su mi dobre.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.