Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2003., 17:17   #21
Rezultati za tri mjeseca??? Katastrofa... Ful mi nije jasno kakva je svrha te stipendije, jer ima dosta ljudi kojima te pare zbilja trebaju, a kakvu korist imaju ako moraju 5 mjeseci zivjet s minimumom da bi dobili zaostatke poslije. Bezveze.
charlotte is offline  
Old 07.12.2003., 17:59   #22
Quote:
charlotte kaže:
Inace dobra stvar je ako je dobijes, dobivas je do kraja studija pod uvjetom da ne ponavljas ni jednu godinu
Ako okineš godinu jel samo prestaješ dobivat ili moraš vratit pare?
Mljacko is offline  
Old 07.12.2003., 18:36   #23
Mozda dodju bas ove godine ranije,tko zna...mi smo se posteno nacekali.Dosli su negdje u svibnju a rok za predaju prijave je prosle godine bio 31.1.
Inace, ako netko to jos ne zna, zaostatke cete dobiti od sijecnja (osim ako nesto nije promijenjeno).Dakle, ne isplacuju se zaostaci za listopad-prosinac.
Ne znam jel ugovor isti ove godine..al pretpostavljam da je.

Ako padnes godinu navodno ne trebas vracati..odnosno nitko nikad navodno nije (pisem navodno jer sam ja to pitanje pitala ljude prije i svi su davali neprovjerene informacije). Caka je u tome da na ugovoru pise da MZT zadrzava pravo povrata isplacenih sredstava u slucaju bla bla....dakle,jedne godine se netko moze naprasno sjetiti i traziti to natrag

Isplati se ne pasti godinu...jer je to bas simpa kolicina love svaki mjesec
Kvejki is offline  
Old 08.12.2003., 21:09   #24
e imam ja dva pitanjca u vezi drzavne. za koliko mjeseci u godini se ona isplacuje? (pretpostavljam da se ne isplacuje za kolovoz i rujan) i drugo: sto se tice ove za nadarene studente jel to znaci da svi koji su u prvih deset posto a predali su zahtjev ju stvarno i dobiju ili samo neki od tih nadarenih?
petal is offline  
Old 08.12.2003., 21:24   #25
Isplacuje se od sijecnja one godine kad u dobis pa onda za sve mjesece. Tak je bilo prosle godine.
No buduci da je ove godine natjecaj bio prije, ne znam. Mozda se to promijenilo.
Za kolovoz i rujan sigurno neces dobit, jer to ne spada u akademsku godinu.

Ne dobe svi od najboljih 10% nego se radi rang lista.
Kvejki is offline  
Old 09.12.2003., 13:00   #26
They bastardz!!! Zasto prestanu davat money money u 11 misecu a ne u prvom ako ispushish godinu??!!!
Not fair
__________________
..We want the world and we want it now..
Autsajderica is offline  
Old 09.12.2003., 22:34   #27
Mislio sam na stipendiju Grada Zagreba za srednjoškolce... mislim da je to jedina stipendija za srenjoškolce u Zg... ali je zato jako dobra... oko 2100 kn svaki mjesec, 12 mjeseci u godini.
Ono kaj me zanimalo je koliko su oni pošteni pri davanju toga... da se ne mučim đabe ako ih dobiju samo oni koji su u krvnoj vezi s ljudima iz ministarstva/gradskog ureda i sl.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Old 20.12.2003., 20:28   #28
Ja imam drzavnu od prosle godine, slazem se s vecinom sto je little earthquake rekla, samo bih dodala da i ne dolazi bas tako redovito, zaostaci za prvih 5-6 mjeseci su dosli u 7. mjesecu, onda je bila redovita do 9. i tek sad u 12. je dosla stipendija za 10 i 11. Mozda se nekome cini redovito, ali poznam puno ljudi koji zive od te stipendije i nije im svejedno mjesec prije ili kasnije.

p.s. puno ljudi je mislilo da ce sigurno dobiti stipendiju ako su bili u 10% najboljih na prijemnom. To uopce nije istina, dobije ih jako malo, pogotovo ako fax prima puno ljudi. Ja sam bila u tih 10%, ali stipendiju sam dobila u drugoj kategoriji.
Dustflower is online now  
Old 20.12.2003., 23:40   #29
Kolike su stipendije u HR?
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Old 21.12.2003., 13:06   #30
Quote:
Kolike su stipendije u HR?
paaaa.... FINA (bivsi zap) daje oko 1000kn, drzavna za Vukovar (dakle, nekakvo podrucje od posebne drzavne skrbi) je 700kn, grad vukovar je davao 800kn i tako... prosjek je nekih 700-800kn
BootBoy is offline  
Old 21.12.2003., 13:27   #31
Quote:
BootBoy kaže:
paaaa.... FINA (bivsi zap) daje oko 1000kn, drzavna za Vukovar (dakle, nekakvo podrucje od posebne drzavne skrbi) je 700kn, grad vukovar je davao 800kn i tako... prosjek je nekih 700-800kn
Samo? ja sam mislila da su ipak malo vece
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Old 21.12.2003., 14:05   #32
A kak koja...one koje daju firme kojima se obvežeš poslije radit su veće..Getro recimo daje 2500kn...vojska nešto manje....ove koje te ne obvezuju na ništa su manje...

Ja sam htjela uzet vojnu al su mi rekli da nisam ja za to...a ja bi tak rado nosila uniformu,imala čin i bila teta psiholog za sve one krasne mlade ročnike
Kvejki is offline  
Old 21.12.2003., 17:01   #33
Ma i 2500 je isto pre malo
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Old 21.12.2003., 20:09   #34
ajde molim te, dobro da i to daju. u nasoj drzavi naime mnogo ljudi skakalo bi do stropa kad bi na mjesec imali 2500 kn. da ja imam 2500 kn na mjesec bila bi sretna ko pas. zato....
sumski duh is offline  
Old 21.12.2003., 21:08   #35
Da ali stim si ne mozes platiti fax, stan (ako zivis u drugom gradu), rezije, hranu ili sta vec, to ne uspije pokrit sve
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Old 21.12.2003., 21:13   #36
Quote:
Alyssa kaže:
Da ali stim si ne mozes platiti fax, stan (ako zivis u drugom gradu), rezije, hranu ili sta vec, to ne uspije pokrit sve
pa ne znam..od hrvatskih studenata se počesto i ne očekuje da se sami uzdržavaju...a i trebalo bi 2500kn pokrit osnovne potrebe...nismo mi Europa da bi studenti kupovali stanove i aute i ne znam što...
Kvejki is offline  
Old 21.12.2003., 21:18   #37
1000 kn stan + 500 kn hrana + 1000 kn pijanke - hrana - zabava - knjige - karta za doma - zakasnine u knjiznici - ostali troskovi

ma skrpas se s tim, kako da ne. jes, rado bi mi i vise, al kad nema dobro je i ovo sta je. tj nije jer nemam takvu bogovsku stipendiju od 2500 cuna. znam ja za te vase talijanski stipendije od kojih (bar mene) boli glava pa mi ponekad dodje zao sta nisam i ja putem trsta, ako nista zbog para, EU-a i gotovo zagarantiranog doma i upada na fax...
sumski duh is offline  
Old 21.12.2003., 21:21   #38
kad sam domoljub
sumski duh is offline  
Old 21.12.2003., 23:49   #39
Quote:
sumski duh kaže:
1000 kn stan + 500 kn hrana + 1000 kn pijanke - hrana - zabava - knjige - karta za doma - zakasnine u knjiznici - ostali troskovi

ma skrpas se s tim, kako da ne. jes, rado bi mi i vise, al kad nema dobro je i ovo sta je. tj nije jer nemam takvu bogovsku stipendiju od 2500 cuna. znam ja za te vase talijanski stipendije od kojih (bar mene) boli glava pa mi ponekad dodje zao sta nisam i ja putem trsta, ako nista zbog para, EU-a i gotovo zagarantiranog doma i upada na fax...
Ne upadnu svi u dom i ne dobiju svi stipendije, na zalost. A sta se tice upada na fax e to je super osim za medicinu i arhitekturu gdje su prijemni ispiti
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Old 07.01.2004., 12:28   #40
ma dajte bjezite tamo, ja ne potrosim ni 1000 kn mjesecno!!!! a imam za kopirati svaki tjedan gomilu toga!!! malo rjedje idite kuci, nadjite jefitiniji smjestaj, kupite godisnju kartu za tramvaj i KAKO SE MOZE POTROSITI 1000 KN ZA IZLASKE?!?!?! GDJE JA TO ZIVIM? A da, u ZG!!!
imber2000 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.