Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 09:40   #221
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Šta najčešče jede lovor višnju? Vidim nešto gricka listove, s čim da zaštitim?
gusjenice
Ja sam sprcala sa necim al se ne sjecam vise sa cime, znam da je to sredstvo bilo kupljeno u ChromosAgru
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:42   #222
Pitanje za poznavaoce, dali je istina da lovor višnja ružno miriše poslije kiše?
Poznanik gradi kuću za iznajmljivanje i sa jedne strane je odlučio posaditi masline čempresine (tako ih zovu ovdje) umjesto lovor višnje.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:38   #223
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Šta najčešče jede lovor višnju? Vidim nešto gricka listove, s čim da zaštitim?
Nema baš nešto štetnika koji ju napadaju, možda kakve gusjenice.
Načelno zaštita nije potrebna osim u slučaju invazije štetnika.

Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Pitanje za poznavaoce, dali je istina da lovor višnja ružno miriše poslije kiše?
Poznanik gradi kuću za iznajmljivanje i sa jedne strane je odlučio posaditi masline čempresine (tako ih zovu ovdje) umjesto lovor višnje.

pozdrav
Lovorvišnja nema nikakav miris.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 10:49   #224
Tako je , baš nikakav miris. To mu se nešto drugo usmrdilo ili istrulilo pa kad se smoči smrdi
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:34   #225
Ok, ja sam kriv, lose sam napisao.
On je trazio sta bi posadio kao neku zastitu od pogleda i ubjedili su ga da lovor visnja smrdi i da uzme ove masline.
Zanimalo me samo dali je to istina posto ja planiram nesto sa lovor visnjom.

Hvala pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:47   #226
dobio sam male presadnice lovor višnje od nekih 10-15cm.. kako dalje sa njima? išćupane su sa kroijenom i stavljene u vodu
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:18   #227
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
dobio sam male presadnice lovor višnje od nekih 10-15cm.. kako dalje sa njima? išćupane su sa kroijenom i stavljene u vodu
Posadi ih u tegle i drži ih dok ne ojačaju i dobro se ukorijene.
Na jesen ih posadiš u vrt.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:02   #228
vađenje i ponovno sađenje

Ovako, zasadili smo još prošlog proljeća lovor višnju, neke su se primile, neke nažalost osušile. Zbog promjene u dvorištu, sad bismo ih postavili drukčije, tj. pomakli malo bliže zidu. Mogu li se iščupati s korijenom i premjestiti? Hoće li se htjeti ponovo primiti? oKO 50-60 cm su visoke...Hvala!
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:50   #229
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Ovako, zasadili smo još prošlog proljeća lovor višnju, neke su se primile, neke nažalost osušile. Zbog promjene u dvorištu, sad bismo ih postavili drukčije, tj. pomakli malo bliže zidu. Mogu li se iščupati s korijenom i premjestiti? Hoće li se htjeti ponovo primiti? oKO 50-60 cm su visoke...Hvala!
Ne iščupati već otkopati i izvaditi sa što više korijena.
Primit će se, samo najbolje ih je presaditi u jesen.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:29   #230
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne iščupati već otkopati i izvaditi sa što više korijena.
Primit će se, samo najbolje ih je presaditi u jesen.
Hvala puno! Krivo se izrazih za čupanje
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:31   #231
Koju dohranu u granulama uzeti za lovor višnju? Kad sam sadio prije par mjeseci stavio sam stajski drek, sad bi nešto "plug and play".
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:10   #232
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Koju dohranu u granulama uzeti za lovor višnju? Kad sam sadio prije par mjeseci stavio sam stajski drek, sad bi nešto "plug and play".
Stajski drek kod sadnje sasvim je dovoljan.
Kako su velike sadnice? Ako nisu prevelike, najbolje bi bilo nahraniti ih folijarnim gnojivom, gotovo trenutno ga biljka usvaja, Folifertil T na primjer.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:02   #233
Sadio sam ih u četvrtom mjesecu bile su do 40cm sad su do 70cm mislim, najmanje 50-ak. Mislim da sam neke možda slabije nahranio pa slabije rastu pa bih ponovio ali nebih stajskim. Tek je prva sezona pa se ni ne može očekivati da se veče, uglavnom fino su se primile.
Imam 100 komada na 40 metara pa ne znam čim je bolje i imali preporučeni NPK za lovor višnju.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:43   #234
Zapravo sada više nema smisla nikakvim gnojem prihranjivati jer se biljke tjeraju na kasni rast.
Prihrani ih na proljeće, i to folijarno jer je najjednostavnije odrediti količinu gnojiva. Može se prihranjivati sa NPK 15!5:15 gnojivom ali je teško odrediti količinu s obzirom da su biljke male a normativ je 20 do 30 g po biljci visine 1 metar.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:01   #235
Hvala ti puno
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:12   #236
trebao bi lovor višnju za dužinu od oko 7 metara.ako sam dobro razumio to bi bilo oko 14 kom. tako da se sade ljevo-desno.dvije na jedan metar sa razmakom od 40 cm. jedne od druge.

koju mi je lovor višnju sada najbolje kupiti...mislim na veličinu,i dali je prilikom sadnje trebam s nečim dohraniti...da tako kažem.
radi se o plitkoj zemljanoj površini oko zgrade..bregana.
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:51   #237
Quote:
davor1973 kaže: Pogledaj post
trebao bi lovor višnju za dužinu od oko 7 metara.ako sam dobro razumio to bi bilo oko 14 kom. tako da se sade ljevo-desno.dvije na jedan metar sa razmakom od 40 cm. jedne od druge.

koju mi je lovor višnju sada najbolje kupiti...mislim na veličinu,i dali je prilikom sadnje trebam s nečim dohraniti...da tako kažem.
radi se o plitkoj zemljanoj površini oko zgrade..bregana.
Kupi dvije tri sadnice više u slučaju da se neka ne primi pa ju u proljeće zamijeniš.

Kod pripreme zemlje za sadnju (jarak ili jame) zemlji se dodaje stajsko gnojivo ili kompost što će biti dovoljno do proljeća pa ih ne moraš ničim dohraniti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:21   #238
Pozdrav,

prije 2 godine zasadili smo lovor višnje u Zagorju. nešto ju je napalo pa smo je špricali fungicidom i herbicidom i sad je relativno ok. No uzasno sporo raste.

na temi sam pročitala da bi ju trebalo podšišati kako bi jače rasla.

Može li se to napraviti sada ili kada se šiša?

Do sada je uopće nismo šišali.
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:47   #239
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prije 2 godine zasadili smo lovor višnje u Zagorju. nešto ju je napalo pa smo je špricali fungicidom i herbicidom i sad je relativno ok. No uzasno sporo raste.

na temi sam pročitala da bi ju trebalo podšišati kako bi jače rasla.

Može li se to napraviti sada ili kada se šiša?

Do sada je uopće nismo šišali.
Ne sada. Nikako.

U proljeće orežeš i formiraš ih po potrebi. Drugi put početkom ljeta popraviš formu i to je to.
Znači, dva puta godišnje, početak proljeća i početak ljeta.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:06   #240
Vidio sam danas na lovor višnji mladim listovima nešto bijelo prašnjavo kao plijesanj, skida se rukom. Šta je to i koja je preventiva? Mogu slikati iako ne sada trenutno ali valjda je uobičajena stvar?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.