Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 18:58   #1
hodanje

Našla sam samo temu o brzom hodanju, ako ima o "običnom" dugotrajnom hodanju, molim moderatora da spoji.

Dakle, obožavam duga hodanja. Najviše što sam uspjela je 20 km. Poslije budem umorna, ali tako smirena i zadovoljna i ponosna na sebe

Htjela bih dodatno povećati kondiciju, i moći prehodati i više od toga.
Zanima me, kako je najbolje hodati? Kako se obući, što obuti? Obično se obučem višeslojno i tanko i po potrebi skidam slojeve. Kupila sam nedavno Adidas tenisice, ali nisam ih još imala prilike isprobati na dugu relaciju. Treba mi nešto što je udobno i neće me nažuljati. Ove izgledaju obećavajuće - za trčanje su.

Da li je za povećanje kondicije dosta par puta tjedno hodati po sat i pol i onda jednom tjedno bacit ovakvu neku dugu šetnju? Kad kažem šetnju, ne mislim na šetkanje, nego na normalni korak, cca 5 km na sat.

Najviše volim sama hodati, jer si onda sama mogu određivati pauze, ne moram pričati ako ne želim, ne moram se mučiti držati korak s nekim... Jednostavno krenem i hodam dok imam osjećaj da ne mogu ni koraka više, pa onda još malo!

Ima li nas još?
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:05   #2
Ups, ovo je trebalo biti na podforumu Rekreacija i zdravlje, molim moderatora da premjesti!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:30   #3
Pozdrav,
Ja sam doduše početnica ali se mislim ozbiljno baviti hodanjem. U svijetu knjige am kupila knjigu
Hodanjem do zdavlja
Autor: Prof. Dr. Klausn Bös

Savršena je i sve ćeš odgovore tamo naći.
Ja sam par puta išla na duža pješaćenja ali sad idem iz početka. Ne želim ozljede a inače mi je kondicija loša u zadnje vrime.

Inače sam na dijeti od prvog miseca a zadnja tri tjedna treniram 3-4 puta u tjednu. Sada sam na 5 km s tim da pratim srčani ritam i držim ga na 60 - 70 % max jer se u tom rasponu troše masne zalihe u organizmu.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.