Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2016., 13:41   #3301
Postoji mogucnost da zatrazim zabranu priblizavanja, ali zadnjih tjedan dana je situacija ok, pa do ponovnog suda cu vidjeti. Ako ovako ostane na kojoj puruci ili pozivu mi je prihvatljivo. Obzirom da je proslo vec sest mjeseci od prekida nadam se da jw ispucao sve svoje frustracije i da ide na bolje.. Inace ne pricam s njim, ne odgovaram, ne javljam se, valjda ce odustati ���� optimisticna sam, iako moja okolina bas i nije ��
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:47   #3302
većino koja nije u tijeku, ovaj se post čini dramatičnim i neobičnim


nije tako

ne znam statistički, ali znam iz životnog iskustva da takvih priča ima više nego sretnih

ili, otprilike, svaka 5.veza ide u tom smjeru

nije rvacka po tome jedinstvena ili posebna zemlja - savjet (vidjeti hrpu holivudskih filmova,čak i bloskbustera

podatci, nedavno objavljeni, o tome da mlađa populacija rvata i rvatica, čak i ženski dio, smatraju normalnim nasilje u vezi ukoliko je "opravdano", je ono što treba brinuti

a ni to nije ništa čudno, jer djeca uče primjerom i roditelji ih tako odgajaju

obrazac nasilnika je uvijek isti
obiteljsko nasilje u obitelji i okolini, obično ovisnot o alkoholu, i priča je ali uvijek ista poput ove

ljubav i vezu izjednačavaju s ropskim odnosom, posjedovanjem, pripadanjem, a nasilje je dio toh macho folklora

bez brige, nije to rezervirano samo za muški spol

jedini savjet .:
jako paziti s kim ikako ulazite u vezu
i muškarci i žene

a pljuvanje popoliciji ne vodi nikud
moja, a i iskustva iz mojih studija, odlična su
neki od vas zaboravljaju da policija samo provodi zakone
zakoni...
e, tu je problem,,,
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:18   #3303
Priča je strašno potresna, jako je teško čitati je. Sva sam se naježila od tvojih postova.
Da li postoji stvarno mogućnost da on dobije zabranu pristupa tebi i vrlo važno djetetu? Ja bi na tvom mjestu pokušala ishoditi zabranu viđanja djeteta od takvog oca. Moj je otac znao biti nasilan i na sreću nisam s njim odrasla, ali sam nekoliko puta bila kod njega (ne često na sreću). Imam velike traume iz tog razdoblja i radije bi da je mama bila toga svjesna i da nisam nikada ni išla kod njega. Od druženja sa pijanim, drogiranim, agresivnim tatom dijete može samo patiti, a vrlo malo dobiti. Što će biti ako u takvom stanju nasrne na dijete i ne daj bože nešto mu napravi?
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:35   #3304
Nije nikada bio prema djetetu agresivan, samo pred djetetom prema meni, ne vice na dijete, nije ga nikad lupio i stvarno se dobro s njim bavi. On bijes iskazuje samo prema meni i to kad ja prekidam, to mu je okidac. Osim kad me varao pa me i tukao jer sam saznala i htjela prekinuti. Nije alkoholicar, ne pije on tako puno. Dok smo bili zajedno recimo jednom u dva, tri mj bi se napio. Sad od kada nismo zajedno pije dosta, ali ne kad je dijete kod njega. Bar se nadam. Nemam pojma. Mozda ste u pravu. Al i dijete njega obozava. Jedino se boji da on meni nesto ne napravi. Danas je reklo da on ima zlocestu dusu! Ne znam ni sama... Ako on ostane bez djeteta sta ce tek to onda biti... Onda ga stvarno nista ne bi sprecavalo da poludi do kraja... Uopce ne znam sta da radim. A i on je tako dobar manipulator. Sve on snima, pise, slika... Al na socijalnom su ga procitali vec prvi put. Za okolinu to ne vrijedi. Njima je duze trebalo ��
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 21:32   #3305
Quote:
lilanaind kaže: Pogledaj post
Nije nikada bio prema djetetu agresivan, samo pred djetetom prema meni...
i to je agresija - izložiti dijete nasilju. što bi takvo ponašanje trebalo naučiti dijete, što su to normalni odnosi i ponašanje unutar obitelji?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:09   #3306
Da, je, a i tesko je za ocekivati da ce on poslije mene imati neku normalnu vezu bez takvih ispada?! Zapravo ne znam kako se takvi ponasaju kada promjene partnera!?

Citala sam forum ali nije me zanimalo sta bude nakon prekida i u novoj vezi pa nisam ni registrirala taj dio

Zadnje uređivanje Azz : 21.12.2016. at 22:48. Reason: spajanje postova
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 23:42   #3307
Kako misliš da nešto može biti drugačije u novoj vezi? Pa on je nasilnik, po ovome što pišeš nema kontrolu nad svojim emocijama. Nije se on tako ponašao jer je bio s tobom, nego zato što je takav. Ako se ne odluči liječiti i ozbiljno raditi na sebi nikad neće imati normalne odnose.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 00:16   #3308
Quote:
lilanaind kaže: Pogledaj post
Da, je, a i tesko je za ocekivati da ce on poslije mene imati neku normalnu vezu bez takvih ispada?! Zapravo ne znam kako se takvi ponasaju kada promjene partnera!?

Citala sam forum ali nije me zanimalo sta bude nakon prekida i u novoj vezi pa nisam ni registrirala taj dio
Tebe se to više ne tiče kaj ne ?
On više nije dio tvoga života, mislim intimnog. Nisi u vezi sa njim. Pokušaj to istinski prihvatiti. Baš te briga kaj on može ili ne može imati, kakvu vezu i sa kim. Kaj te to sada briga ?
Misliš da bu sa nekom postao nježan, razuman, smiren i dobar. Ne. Ni sada ni nikada dok ne shvati da je bolesan i izliječi sebe. Jedino što će slijedeća možda negirati pred svima da ju mlati ili zlostavlja. Znala sam takvu ženu.
Ni prethodne 3 braka predobrog muceka nisu je razuvjerila da nije problem kaj je on neshvaćeni mucek, nisu problem zločeste žene koje ga ne shvaćaju i ne znaju voljeti nego je problem kaj je on... idiot. Oduvijek.


Znaš zašto te ovo zanima gore, kaj si napisala ?
Želiš ovim prispitivanjem nas i sebe otkriti ne krije li se negdje u tebi i vašoj vezi razlog za nasilništvo... i opet si u krivu.
On je takav jer je poremećeni nasilnik, bolesnik kojemu treba dugo i stručno liječenje. Psihijatara. To jel on u vezi sa tobom, Šteficom Cvek, miss Universe, Severinom ili Hilary Clinton, nema ti puno veze. Tip treba psihijatra i budi sretna kaj si ga se riješila. On bijes rješava tako da kao i svaki slabić i papčina izbaci frustracije na ženu.
Ni nuklerna ljubav svih žena svijeta ne bi ga izliječila.Ni tvoja a ni Štefice, Barice, Maje i Diane. To ga ne oslobađa odgovornosti za počinjeno nasilje, samo ti govori da nije problem u vezama, ženama, lovi, poslu, mami itd. Alkohol je izgovor za nasilje, izgovor svakoga slabića i kukavice.

Ne žali nikoga i idi dalje. Ni psihičke ni fizičke nasilnike ili npr. alkoholičare ne može izliječiti ničija ljubav, već njihova volja, rad na sebi i psihijatri.
Šlus.

A tvoja grižnja savjesti, neko malo podsvjesno samookrivljavanje i glasić koji ti govori dok si sama da si možda i ti tome kriva... tome glasiću reci fakof.
Jasno i glasno. Baš tako.
Sve dok ne prihvatiš da nitko ne može izliječiti bolesnoga čovjeka osim stručnih liječnika., budeš se mučila sa ovim pitanjima. To je posljedica života sa nasilnikom. Osjećaj grižnje savjesti i preispitivanje zašto i kako.
Nadam se da ćeš provjeriti jel loče ili ne loče dok je sa djetetom. Zbog sigurnosti djeteta. Ti si mama i ako se ti bojiš za sebe okej ali za dijete moraš biti neustrašiva.
On je običan jadan i bezvezan alkoholizirani nasilnik i zapravo slabić, kao i svi pijani nasilnici prema ženama. Nitko i ništa. Zato te baš zaboli briga sa kim je on i što radi. Sve dok ne maltretira tebe ili dijete.
Bude li radio probleme zovi policiju, prijavi ga za sve i traži zabranu viđenja djeteta.Tu treba dobar advokat. Naše je pravosuđe klimavo kaj se tiče zaštite djece od raznih nasilnih očeva i alkoholičara. Dopuštaju da alkoholičari, nasilnici i kriminalci viđaju malu i nemoćnu djecu i tako djecu dovode u opasnost. To bi sudstvo i politika trebali promijeniti ali nema se volje ni vremena. Treba visiti na kazališnim premijerama i domjencima a u Saboru glumiti gljive.
Nitko to oštro i javno ne traži jer im nije politički koristivo...ni udruge ni ministrice, nitko. Nadam se da će se to promijeniti jer alkoholičaru, nasilniku, narkomanu nema se što dopuštati viđanje djeteta. Automatska zabrana. Izliječi se, drži reda pa onda dobiješ dijete. Isto kao što nema ni pravih posljedice za neodlaženje na liječenje od alkohola ili pohađanje liječenja nasilnog ponašanja.
Samo na balkanu se majci prijeti ako pijanom i prema majci nasilnom ocu ne da dijete.Iako nitko ne garantira da takav idiot ne zlostavlja bar psihički i samo dijete.
Velim nema se vremena, treba politička krema visiti ko luster na otvaranju konzervi i na domjencima pa da se vidi tko ima ljepšu haljinu ili odijelo.
Jel Zguči ili Zbuči.

Zadnje uređivanje pozitivax : 22.12.2016. at 00:29.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 10:35   #3309
Quote:
lilanaind kaže: Pogledaj post
Da, je, a i tesko je za ocekivati da ce on poslije mene imati neku normalnu vezu bez takvih ispada?! Zapravo ne znam kako se takvi ponasaju kada promjene partnera!?

Citala sam forum ali nije me zanimalo sta bude nakon prekida i u novoj vezi pa nisam ni registrirala taj dio
takvi rijetko mijenjaju ponašanje, no mislim da ti imaš i važnijih stvari za razmišljati od toga da li će se on u nekoj od sljedećih veza promijeniti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:07   #3310
Pitam iz razloga jer mi imamo zajednicko skrbnistvo (tjedan - tjedan) pa ako ce on u nekoj svojoj novoj vezi opet raditi cirkuse pred djetetom to nije u redu... Sad me njegova mama zvala i moli da mu dam dijete za badnjak jer je onda ona mirnija jer on nece ptici van piti i radit meni sranja?! Ja sam sa zenom stvarno ok, al ona nije normalna! I dalje ona njemu popusta kako on ne bi radio sranja, a zbog toga i je takav kakav je. Ugl ona kaze da on nije uopce svjestan da on radi nesto lose?! O pna ipak mene nagovara da ja popustim za badnjak i bozic! Pola praznika je moje, pola njegovo, al badnjak nije praznik? A moji ce posiziti ako ju dam njemu na badnjak jer mi dolaze brat i sogorica i njihov mali, a nisu bili u hr vec godinu dana. A ako ja ne popustim bivsi prijeti jer po njegovom bi trebalo biti kod njega jer on tumaci pola praznika kao skolskih praznika ( ali dijete ide u vrtic) i onda ce se moji posvadjati s njegovima oko toga i svi skupa cemo napraviti ogromnu scenu. Za popizditi... Ja sam sklona pristato da bude kod njega badnjak uvece i nedjelju.. Ali bivsi za to nece ni cuti! Uzas... I njegova mama misli kad to sa mnom prodjw da ce on biti normalan. Probala sam joj reci da ja smatram da on treba lijecenje i da ga u tom smjeru treba poticati a ne popustati mu, ali ona to tako ne vidi... Nego misli da ce njegovi njega uspjeti nagovoriti da se on smiri. I kaze mi da on jos misli da cemo se mi pomiriti?! Sto nikako, nikako nije opcija, i nisam mu dala bas nikakvog povoda da tako misli, ali eto... U njegovoj glavi je sve pobrkano. I sad jos krivi i sogoricu da je i ona kriva sto se ja necu pomiriti jer ju je moja mama kao na to nahuskala... Poremeceno...

Uopce ne znam kak njegova mama koja boluje od raka i nije joj najbolje uopce pristaje i hoce mene traziti usluge da bi se on smirio, a i sama je svjedocila puno jaaako ruznih scena njegovih prema meni. Ona isto ne kuzi da on ima problem i da ce i snwkom drugom biti isto. Ona kao njega razumije da mu je tesko jer smo mi ipak 20 godina bili zajedno, ali uopce ne kuzi da njegovo ponasanje nema opravdanje i da on nije nasilan samo dok je pijan, vec i kada je trijezan a nije po njegovom. Kada je pijan samo lakse plane, ali scena je masu napravio i trijezan. I njegova mama voli dok je dijete kod njega jer onda bar ne ide van piti?! Odrastao covijek!! A ona tu ne vidi nista neobicno... Uzas!! Oni bi svi trebali kolektivno na lijecenje!!

A ja se ne volim puno sukobljavati s njim jer ja ne znam koliko je on lud ili koliko glumi. Za neke situacije u bijesu tvrdi da se ne sjeca (trijezan) i nekad mislim da nece napraviti nista strasno, a opet s druge strane nisam sigurna da me nebi ubio.. Ne znam, mozda pretjerujem, ali stvarno nekad nisam na cisto s tim.

Zadnje uređivanje Azz : 22.12.2016. at 16:28. Reason: spajanje postova
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:25   #3311
Ja se bojim da ti uopce sa svojim strepnjama ne pretjerujes, cak i da smanjujes realno stanje stvari...
Jesi li ti imala neku psiholosku pomoc, djete?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:29   #3312
Quote:
lilanaind kaže: Pogledaj post
Pitam iz razloga jer mi imamo zajednicko skrbnistvo (tjedan - tjedan)
Oprosti....mogu li pitati, kako se to dogodilo??? Da on ima podjednako vrijeme kao i ti.
Pojasni ako nije problem
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:45   #3313
Isli smo tri puta na centar zbog skrbnistva i on nije pristajao na manje od pola a kako je zadnja epizoda nasilja bila dvije godine prije odlaska na centar, a predzadnja prije 4 i nesto sitno god, a on je na pocetku nase "rastave" bio relativno ok, jer nije mislio da ja to za ozbiljno, tek kad je proslo mjesec dana i vidio da se stvari ne mijenjaju da ja zelim da se on odseli za ozbiljno i sl. Tek tad je poceo sa sranjima. Do tada se vise manje suzdrzavao jer je bio svjestan da nam je to najveci problem u vezi. I dok je on opet poceo, vec smo sve rijesili. .. Eto tako je doslo do zajednickog skrbnistva.. Sto naravano nije nepromjenjivo.. Ali uz koje posljedice.. Nadala sam se da cd to ipak nekako mirno proci pa sam mu dala i duplo vise para nego zasluzuje, ostavila mu auto, rekla da cu ja placati vrtic.. Sve samo da ode mirno.. Ali kad je shvatio da jw to konacno onda ga je prebcilo i od onda zajebava. A i kako njegova mama kaze a i ja to znam jos se uvijek nakon svega on opet nada.. A na centru je priznao sranja od prije, pokajao se, rekao da je to davno iza njega i sl.da razumije kako nije to u redu, da nece vise, sad je on druga osoba i tako to. A dok smo bili u vezi on nije tako puno pio pa nisam mogla reci da ima problem sa alkoholom niti ista, prema djetetu je ok, sranja prije centra nije poduze napravio i glupa sam jer sam ocekivala da ce ipak nekako shvatiti da nam je veza odavno umrla u svakom smislu. Tu u tamo bi u zadnje dvije godine pala neka svadja ili uvreda tipa kakva si ti to mater i sl. Ili onaj rekao za tebe ovo, onaj ono, tvoji rekli ovo, ono, ali nista drasticno.
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:50   #3314
Moj je dojam da nije njegova mama ta koja popušta, već ti. Uopće raspravljati o ovako nečem je apsurdno. Da, ovo podvojeno skrbništvo nije tako često u rh, nije mi jasno baš kako se to desilo s obzirom da pišeš da je on nasilnik . Ne bi mi ni na kraj primisli došlo da dozvolim bez borbe ovakvom čovjeku podvojeno skrbništvo nad djetetom i još k tome da se tu svadim da li će biti kod mene za Božić. Pišeš potpuno oprečne stvari. U jednom postu pišeš kako je jako dobar otac, u drugom da je nasilnik. To ne ide jedno s drugim .

PS - Sad vidim tvoj post. To sam si i mislila, ti si ta koja je to dopustila. Ti trebaš potražiti stručnu pomoć, ovo je iskreni savjet.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:53   #3315
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Moj je dojam da nije njegova mama ta koja popušta, već ti. Uopće raspravljati o ovako nečem je apsurdno. Da, ovo podvojeno skrbništvo nije tako često u rh, nije mi jasno baš kako se to desilo s obzirom da pišeš da je on nasilnik . Ne bi mi ni na kraj primisli došlo da dozvolim bez borbe ovakvom čovjeku podvojeno skrbništvo nad djetetom i još k tome da se tu svadim da li će biti kod mene za Božić. Pišeš potpuno oprečne stvari. U jednom postu pišeš kako je jako dobar otac, u drugom da je nasilnik. To ne ide jedno s drugim .

PS - Sad vidim tvoj post. To sam si i mislila, ti si ta koja je to dopustila.
Baš tako...imam problem sa shvaćanjem cijele situacije jer se stalno pobija.
U RH ...zajedničko skrbništvo...i to još nasilnik???
Khm.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:54   #3316
Problem je u meni sto on svaki put kad place, moli, kao kuzi da je kriv da se to tako ne smije, ja bih popistila. Tek sad vidim da kad ga se jace stisne totalno krivnju prebacuje na druge. Isprovociran je, ja znam kako on reagira pa zasto nisam popustila, on je sportas prirodno agresivniji i milijun drugih izgovora i opravdanja. Znam kad se to gleda sa strane da je uopce povjerovati da je netko toliko glup i da i nakon 50 puta povjeruje da jw ovaj put drugacije... I ja nakon svih sranja i par dana mira aam se nadala da je to gotovo iako okolina tvrdi da nije gotovo i tako sad i ispada da nije.. Nekako se nadas da ce konacno shvatiti i odustati... Da vuse ne moras s kretenom u rasprave tj. Njegove monologe u kojima on mene svaki put dobije jer mu ne mozes uskratiti ono sto on zeli jer je toliko silovan i nerazuman i nemas snage za svadju vise...pa ides linijom manjeg otpora i popustis jos samo ovo jer je ro valkda zadnje i onda on smisli nesto novo i tako u nedogled.. A proslo je tek 6 mj, a iz tudjih iskustava vidim da to zna trajati jaaako dugo...
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:00   #3317
Quote:
lilanaind kaže: Pogledaj post
Problem je u meni sto on svaki put kad place, moli, kao kuzi da je kriv da se to tako ne smije, ja bih popistila. Tek sad vidim da kad ga se jace stisne totalno krivnju prebacuje na druge. Isprovociran je, ja znam kako on reagira pa zasto nisam popustila, on je sportas prirodno agresivniji i milijun drugih izgovora i opravdanja. Znam kad se to gleda sa strane da je uopce povjerovati da je netko toliko glup i da i nakon 50 puta povjeruje da jw ovaj put drugacije... I ja nakon svih sranja i par dana mira aam se nadala da je to gotovo iako okolina tvrdi da nije gotovo i tako sad i ispada da nije.. Nekako se nadas da ce konacno shvatiti i odustati... Da vuse ne moras s kretenom u rasprave tj. Njegove monologe u kojima on mene svaki put dobije jer mu ne mozes uskratiti ono sto on zeli jer je toliko silovan i nerazuman i nemas snage za svadju vise...pa ides linijom manjeg otpora i popustis jos samo ovo jer je ro valkda zadnje i onda on smisli nesto novo i tako u nedogled.. A proslo je tek 6 mj, a iz tudjih iskustava vidim da to zna trajati jaaako dugo...
Ovo prvo rješavati, pa tek onda dalje.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:01   #3318
On se nece promjeniti, a ti se pod hitno trebas suociti sa realnoscu.

Jel tebi jasno da njegova mater koristi tvoje dijete kao stvar? Kao sredstvo? Da on bude dobar i ne pije????
Pa kako mozes tako nesto dopustiti?

Jos jedna stvar - kcer ti vec sada ima jako velike sanse da ce se kad odraste zaljubiti, udati i izroditi djecu nasilniku kakav joj je otac. Jel upravo to uci od tebe - da se takve stvari mogu tolerirati i da postoji milijun izgovora koji pokusavaju abnormalno servirati u normalno.
Da li to zelis za nju?
Ili zelis biti joj primjer zene, primjer covjeka, ljudske osobe koja se zna pobrinuti za sebe, obraniti se i sranju i patologiji reci jedno veliko i nepokolebljivo NE?
__________________
Unfuck yourself

Zadnje uređivanje Azz : 22.12.2016. at 17:36. Reason: spajanje postova
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:08   #3319
Nismo na centru liznije svo prljavo rublje odmah.. Samo dio kad me varao i tukao. Htjeli smo se razici na miran nacin. Ove prijave policiji su nakon sudski rijesenog skrbnistva. Na centru su nas zbog prijave pozvali prosli tjedan odvojeno. Ja sam rekla svoje, ne znam sta je on rekao. Meni su na centru rekli da moguna sudu traziti procjenu njegovog psihickog stanja. Znaci centar je neke stvari doznao tek nakon skrbnistva i i tada sam ja ispricala samo dio, tj ono sto se tice dvije prijave policiji. Ugl znaci rekli su mi da mofu traziti tu procjenu i da prijvljujem policiji ako se nastavi i jos dijete mora na razgovor samo ce jos javiti kada. Znaci nije da centar nista ne poduzima ali ja sam im na pocetku ali i sada presutila neke stvari jer sam se nadala da je to neko prolazno stanje. Kad je s djetetom on je prema njemu super ima volje, idu na bazen, u park, oblaci, tusira, uspavljuje, sve pet, ne gubi strpljenje, nije ga nikad lupio ili tako nesto. On poludi kada ja hocu prekid. Osim par stvari koje nisu bile vezano za to, ali manje vise kad ja hocu prekinuti. I kad ne varao bio je nasilan jer sam ja saznala pa sam ga htjela ostaviti. Ja znam da popustam mu stalno jer mi je stvarno dosta svega toga i hocu da postane normalan! �� i zato jer je s njim nemoguce raspravljati.. Ja to ne znam s njim, uvijek me dobije u tom. Ili me uvjeri, ili me toliko izmori, ili uplasi, ili ima neke svoje imaginarne argumente koji su u njegovoj glavi stvarni i iz toga razloga neoborivi. A sd se mebi s njim ne prica, ni ne svadja, ni ne zelim komunicirati osim onog najnuznijeg. Nova svadja vodi u novu i tako u nedogled
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 17:11   #3320
Odustajem...i želim ti svu sreću...
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.