Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 09:52   #3441
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne bacaj mi nekakvu mizoginiju pod noge. Samo sam sumnjičav nad srcedrapajućim jednostranim člancima. Zna se kakve su novine i novinari.

Naravno da postoji druga strana. Što se tiče obiteljskog nasilja, statistike kažu da u 60% slučajeva nije jednostrano nego obostrano.
Ali je fakat da je sistem sranje i da tek ako te neko "bocne" - e, onda ce dobiti "no-no to delat"? Da se ne zezamo, manje-vise je tako i u "modernijim" drustvima. I u Njemackoj skoro niko nece reagirati ako muz opali zeni samar u javnosti- ako se vidi da su stranci. Jerbo je to dio,recimo, turske kulture zivljenja. A to sto je neko zlostavljan, nema veze, oni to tako...Ozbiljno, ne zezam se. Bukvalno je bila obuka radnika u IKEA-i da ako vide da muz cusne zenu(valjda je znak raspoznavanja marama) ne reaguju i ne zovu policiju.
Da li bi reagirali da je krene sutirati,ne znam
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:07   #3442
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
.

Naravno da postoji druga strana. Što se tiče obiteljskog nasilja, statistike kažu da u 60% slučajeva nije jednostrano nego obostrano.
joj, joj joj...
što to znači obostrano??'

pa ja sam valjda jedina žrtva koja se svjesno nije branila, jer sam
1.snažniji muškarac
2.znao sam da ću onda bit kriv za to "obostrano nasilje"

jako se teško nosit s nasilnikom a da i sam ne budeš nasilan, ako nemaš kud otići
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:19   #3443
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
joj, joj joj...
što to znači obostrano??'

pa ja sam valjda jedina žrtva koja se svjesno nije branila, jer sam
1.snažniji muškarac
2.znao sam da ću onda bit kriv za to "obostrano nasilje"

jako se teško nosit s nasilnikom a da i sam ne budeš nasilan, ako nemaš kud otići


ovo je tako prokleto istinito,
potpuno se poremeti koncept normalnih reakcija kada
zivis u takvom odnosu
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:25   #3444
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
[/B]

ovo je tako prokleto istinito,
potpuno se poremeti koncept normalnih reakcija kada
zivis u takvom odnosu
I to ne samo u braku, nego i u komunikaciji sa drugima.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:46   #3445
evo...
malo ulja na vatru
majka je premlatila dijete...sve ujedno prijavljeno i evidentirano, i na policiji i na czss i u ambulanti
fotografije
policija zove dijete na svjedočenje tek nakon 20 dana, a majku poziva u stanicu nakopn 41 dan od odgađaja???
epilog
tri mjeseca nakon događaja, nema ni kaznene ni prekršajne prijave
sve zna i pravobraniteljica i unutarnja kontrola policije...dežurna polocajka već ima ozbiljne opomene radi sličnih stvari od prije godinu dana
i nikom se ništa ne dogaađa
a dijete je i dalje u svakodnevnom kontaktu s nasilnikom...koji od njega stalno traži da povuče iskaz

i nikom ništa
strašno...
i to se ne događa u nekoj vukojebini
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 10:50   #3446
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
evo...
malo ulja na vatru
majka je premlatila dijete...sve ujedno prijavljeno i evidentirano, i na policiji i na czss i u ambulanti
fotografije
policija zove dijete na svjedočenje tek nakon 20 dana, a majku poziva u stanicu nakopn 41 dan od odgađaja???
epilog
tri mjeseca nakon događaja, nema ni kaznene ni prekršajne prijave
sve zna i pravobraniteljica i unutarnja kontrola policije...dežurna polocajka već ima ozbiljne opomene radi sličnih stvari od prije godinu dana
i nikom se ništa ne dogaađa
a dijete je i dalje u svakodnevnom kontaktu s nasilnikom...koji od njega stalno traži da povuče iskaz

i nikom ništa
strašno...
i to se ne događa u nekoj vukojebini
Joj,KHS, sigurno ima i druga strana price. A i sigurno ga nije toliko premlatila da se poslije dvadeset dana ne vide modrice, ne? Mislim, mogla mu je nesto i polomiti, pa bi tad i gips nosilo. tada bi sigurno zvali djete za dva mjeseca
Ocuh je sutnuo dijete tako da mu je pukla slezina. Vuk pojeo magarca, nikom nista. Ono, iznervirao ga je Isto nije bila vukojebina.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:07   #3447
???
koja druga strana priče

pa dijete je bilo kod majke kad se to dogodilo, i dijete je prijavilo majku

a što se tiče težine ozljeda, pa kakve ti gluposti pričaš???

po kaznenom zakonu RH, nitko dijete ne smije ni dotaknuti...ni svoje ni tuđe
a kamoli ga udarati papučom da mu ostanu modrice
vidiš, upravo radi ovakvih gradacija nasilja kod tebe, kao volontereke, i imamo ovakav uzžaz od sustava
nulta tolerancija na nasilje
nulta...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:13   #3448
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
???
koja druga strana priče

pa dijete je bilo kod majke kad se to dogodilo, i dijete je prijavilo majku

a što se tiče težine ozljeda, pa kakve ti gluposti pričaš???

po kaznenom zakonu RH, nitko dijete ne smije ni dotaknuti...ni svoje ni tuđe
a kamoli ga udarati papučom da mu ostanu modrice
vidiš, upravo radi ovakvih gradacija nasilja kod tebe, kao volontereke, i imamo ovakav uzžaz od sustava
nulta tolerancija na nasilje
nulta...
Joj, smiri se, to je bila ironija, na konto ranijeg pominjanja druge strane/price u slucaju nasilja.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:59   #3449
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Cijeli nas sustav je uštogljen i sterilan i svodi se na to da nikog nije briga za drugog, svi se diče kad se skupi lova u humanitarnim akcijama za bolesnu djecu, a na vriskove svojih susjeda, susjedi uredno ogluše.

"Ma znamo da nije u redu, ali necemo se mi mjesat, mi smo ti kakti fini kulturni, tko ju jebe nek ju zatuče, odo ja mješat ručak da mi ne zagori"
FUUUUUUUUJ......

Ignorantske institucije, ignorantsko drustvo, svi samo gledaju sebe i cak ima malo i hrvatskog jala u tim nasilnickim situacijama "Gle kak im se brak raspada, a nama dobro"

Proklet bio dan kad sam se rodila na Balkanu.
Sjecam se da su meni svi redom kuzili situaciju doma, susjedi, starci od frendica, svi su fino šutjeli.
Crkva je isto problem, jer zenama posebno onima sa sela je ispran mozak da je obitelj svetost, da je sramota rastat se, forumasice koje zele svojim mamama pomoc u posljednjim postovima, jel vi shvacate da one da odu iz svoje kuce sa sela i nasilnika one bi bile izfubljene i pocele jaukat da one svog muza vole, te zene bi se osjecale KRIVIMA sto su otisle od nasilnika i osjecale se ko bludnice ako razvrgni brak.
Jos je najgore, vi ste djeca, VAMA JE MAMA TREBALA POMOC i sklonit i sebe i vas od nasilnika, jel vi shvacate da je ona bila majka a vi djeca? Da je ona zrtva i od vas ucinila da naucite kako biti zrtva i da je to ispravno i cak pohvalno (ona je dobra mama, paćenica).

Takve zene NIKAD nece shvatit sta su ucinile, da su suučesnice u nasilju NAD DJECOM, jer ona ka odrasla osoba ima IZBORA, djeca ga NEMAJU. Jedino sta mozete je ignorirat taj njihov igrokaz nasilnika i "zrtve" koja isto ne mari za nasilje počinjeno nad vama djeci jer ah kak je ona fina ženica, žrtvica, pobožna. Užas što su ženama učinili!!!! Rijesenje vam je skoncentrirat se na sebe, muza, djecu, skolovanje i samo o sebi racuna vodit, da ne izgubite to sto imate, radi razbijanja glavom o zeni koju boli kifla za cijelu tu situaciju jer je najbitnije ispuniti hrvacku katolicku sliku žene koja sjedi moli krunicu i trpi muza nasilnika i ona je sva tak svetica, savršena, Isus je isto trpio na krizu, pa kak ne bi ona malo da ocuva brak?
TO JE SKROZ POREMECENO. Dugo mi je trebalo da shvatim da je moja stara poremecena kad je branila oca i jos govorila: "Nemoj tako, to ti je otac"
To sj licemjerni brakovi i licemjerno drustvo, fuj, gadi mi se sve.
Sve je lijepo napisano, osim što na žalost nisko obrazovanje tu nema previše udjela.
Moji su fakultetski obrazovani, živjeli smo u maminom stanu...a njoj je jedina briga bila da se tata ne iznervira. Mogla mu je staviti torbu ispred vrata, sestra i ja bi ju u tome podržale.

Ali nije, što bi ljudi rekli , ne znam....

Najgore je što se ispostavilo da sam se udala za sličnog. Divan na van, doma bipolarac.

Ali ja sam djecu i sebe izvukla iz te boleštine. Iako se on ne može s tim pomiriti pa i nakon deset godina složi pizdariju, više ne meni nego djeci. Ali bar ne radi to svaki dan, kao meni moji.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:08   #3450
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Što se tiče obiteljskog nasilja, statistike kažu da u 60% slučajeva nije jednostrano nego obostrano. :kava
današnja lekcija: kad se pozivamo na statistike i brojeve, moramo to potkrijepiti konkretnim linkom ili citirati izvor - u suprotnom, zaključit ćemo da podatke vadiš iz guze. posebno na to moraš paziti TI, čiji je ugled na Forumu ravan onome Donalda Trumpa u svijetu. okej? okej. za danas smiješ samo jedan kolačić.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:29   #3451
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
današnja lekcija: kad se pozivamo na statistike i brojeve, moramo to potkrijepiti konkretnim linkom ili citirati izvor - u suprotnom, zaključit ćemo da podatke vadiš iz guze. posebno na to moraš paziti TI, čiji je ugled na Forumu ravan onome Donalda Trumpa u svijetu. okej? okej. za danas smiješ samo jedan kolačić.
Šta fali mom ugledu, pogotovo kod nekih ljudi? Kod takvih, što lošije mišljenje, tim veća čast.

Što se tiče nasilja u obitelji, pogledajte na jubito što govori Erin Pizzey, prvoborac i pionir u zaštiti žrtava nasilja od 70tih godina do danas.

http://www.foxnews.com/story/2006/05...-violence.html

Quote:
Of the first 100 women who entered Chiswick, Pizzey found that over 60 percent were as violent or more violent than the men they were fleeing. In short, a significant percentage of the women were also batterers or otherwise active participants in the violence.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:37   #3452
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Šta fali mom ugledu..
pozivaš se, dakle - na jednu jedinu studiju (?) i uzorak od 100 (slovima: STO) žena + na tabloid stranicu kako bi potkrijepio svoje generalne tvrdnje da je 60% obiteljskog nasilja recipročno?

a micica.

p.s. usporedba s Trumpom mi je spot-on! nailed it.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:51   #3453
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
pozivaš se, dakle - na jednu jedinu studiju (?) i uzorak od 100 (slovima: STO) žena + na tabloid stranicu kako bi potkrijepio svoje generalne tvrdnje da je 60% obiteljskog nasilja recipročno?

a micica.

p.s. usporedba s Trumpom mi je spot-on! nailed it.
Jao, što ću sad, pokopala si me! :cri:

Usporedbu s Trumpom smatram čašću, hvala!

http://www.huffingtonpost.com/glenn-..._b_222746.html

Quote:
How can we prevent Intimate Partner Violence and injury to women? IPV researcher Deborah Capaldi, Ph.D., a social scientist at the Oregon Social Learning Center, finds that the best way for women to be safe is to not initiate violence against their male partners.
Quote:
Dr. Capaldi notes that in a study of women who were in a battered women’s shelter, “67% of the women reported severe violence toward their partner in the past year.” Others in the domestic violence field, including Erin Pizzey, founder of the first battered women’s shelter in England in the early 1970s, have had similar findings.
Upsy daisy.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:03   #3454
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Upsy daisy.
da zaključimo - ne postoji nikakva ozbiljnija znanstvena studija (ona koja bi se provela dulji niz godina, na većem uzorku i odgovarajućim uvjetima) koja bi potkrijepila tvoju tvrdnju. oslanjaš se na jednu do dvije studije i FoxNews.

pa mogao si tako napisati odmah.

__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:09   #3455
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da zaključimo - ne postoji nikakva ozbiljnija znanstvena studija (ona koja bi se provela dulji niz godina, na većem uzorku i odgovarajućim uvjetima) koja bi potkrijepila tvoju tvrdnju. oslanjaš se na jednu do dvije studije i FoxNews.

pa mogao si tako napisati odmah.

Idemo dalje:

https://www.theguardian.com/society/...estic-violence

Quote:
Data from Home Office statistical bulletins and the British Crime Survey show that men made up about 40% of domestic violence victims each year between 2004-05 and 2008-09, the last year for which figures are available. In 2006-07 men made up 43.4% of all those who had suffered partner abuse in the previous year, which rose to 45.5% in 2007-08 but fell to 37.7% in 2008-09.

Similar or slightly larger numbers of men were subjected to severe force in an incident with their partner, according to the same documents. The figure stood at 48.6% in 2006-07, 48.3% the next year and 37.5% in 2008-09, Home Office statistics show.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:11   #3456
Evo i jedan filmić koji dosta toga objašnjava:

__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:26   #3457
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Idemo dalje...
tvrdio si da je 60% nasilja RECIPROČNO, laički: u 60% svih slučajeva obiteljskog nasilja, partneri mlate jedni druge. zaključili smo da je ta statistika temeljena na vrlo malom uzorku i da taj podatak ne možemo i nećemo shvatiti kao nešto relevantno (isto vrijedi za YouTube filmiće). ovo što nastavljaš linkati se odnosi na nasilje nad muškarcima, što je neka sasvim druga priča (iako su i u tom slučaju postotci na 40, a ne na 60% kako si ti tvrdio) - naime, mi raspravljamo o postotku RECIPROČNOG nasilja.

pogubio si se. as expected.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:30   #3458
A-a, kao što se može očekivat, pobrkala si kruške i jabuke. Kruške su recipročno nasilje, a jabuke kad samo žene vrše nasilje nad muškarcima, a jagode kad samo muškarci vrše nasilje nad ženama. Žišku?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:39   #3459
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Svaka priča ima dvije strane. Treba čuti i drugu. Probudi mi se sumnja kad se uskače samom sebi u usta. Ova navodno nije ni izlazila iz kuće, a već u sljedećoj rečenici ljeta provodi kod svojih na moru.

Koliko se vidi iz članka, njen bivši muž nije zakonski osuđivan kao nasilnik. Radi li se o previdu institucija ili se radi o pretjerivanju druge strane kakva se nečesto događaju, ostaje za vidjeti.
Koliko god je nepristranost i objektivnost poželjna u većini situacija, kod bilo kakvog nasilja (dakle, ne samo obiteljskog) to znači stati na stranu počinitelja.

Ne vidim ništa kontradiktorno u dvije rečenice koje navodiš - dok je bila u selendri bogu iza nogu nije izlazila iz kuće (žena nigdje ne navodi da nije smjela izlaziti - jednostavno da nije izlazila), a dok je bila kod svojih svakodnevno je išla na posao.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:03   #3460
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Žišku?
ne.



ti si ih pobrkao, već smo to razjasnili. just take the L and move on.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.