Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2005., 12:06   #21
Quote:
kaskader kaže:

Zamislite si da najprije zabadava ukradete zemlju sa prirodnim bogatstvom, onda uzmete robove da vam jos i besplatno rade...itd..
Zaboravio si spomenuti da su Ameri veci radnici i marljiviji nego mnogi drugi. You are lucky, ako dobijes vise od tjedan dana odmora godisnje.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:43   #22
Ma u pravu si Gatto...gledaj buduci da je to sistem u kojem zivimo nema nam druge nego prihvatiti ga. Znas i sam da sam ko shablon sto puta ovdje ponovio:"Studirajte psihologiju masa i naci cete kako zaraditi na njima lovu"...ili "Nasuprot masama"...

Ipak, korisno je razumijeti stvari koje se oko nas dogadjaju kako bi se znali bolje postaviti a ne ko ovce, pa nema veze ko nas striga i muze...samo zato jer hocu imat bolji auto od susjeda..itd.

Ameri su dakako extremni u svakom pogledu...sigurno je tocno da rade ko ludi, tjedan dana godisnji si lucky, nema maternity, nema paternity...vrlo slicno robovlasnickom drustvu. Francuska je svakako drugi extrem...ima se valjda 50 dana godisnjih odmora i praznika...radnici imaju veca prava nego gazde..ali zato im ekonomija ide dole maximalno.

Ono sto ima veze sa knjigom a dogadja se u svim kapitalistickim ekonomijama, jest da nije zlato sve sto sija, i prodavanost neceg ne ovisi toliko o kvaliteti koliko o marketingu..i.e. pranju mozga.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:53   #23
Quote:
kaskader kaže:
Uopce me ne iznenadjuje da se tebi svidja.

Knjiga pici na emocije 100%

Na racionalu 0%.

jel to bilo tako tesko za rec....nego odma u pocetku.....


GLUPAVI AMERIKANCI I TOME SLICNO I OSTALE GENERALIZACIJE...I ti ocekujes da se tebe shvati ozbiljno..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:57   #24
Quote:
kaskader kaže:
Pa naravno kad je napisana prije nekih 18 godina...za vrijeme Ronalda Reagana. E sad...kad bih opisivao socijalno-ekonomski kontekst onog vremena u USI trebalo bi mi dva dana.

Reaganove godine za USU su isto kao i Tacherine godine za UK. Kad je ljude zapljusnuo val obogacivanja i ekonomskog progresa.

Opet...spomenuli ljudi da su ameri bogati jer su pametniji od drugih. Pa moramo malo skrenuti sa teme...:

Joj, sad kad bih opet drzao predavanje o americkoj povijesti trebalo bi opet dva dana...

Zamislite si da najprije zabadava ukradete zemlju sa prirodnim bogatstvom, onda uzmete robove da vam jos i besplatno rade...itd..pa da vidim jel se nebi razvijali pa makar bili i glupi. A u novije vrijeme ekonomski kolonijalizirati vise od pola svijeta, pa sa ekonomskim blokadama i restrikcijama namjerno drzati afriku i aziju siromasnima kako bi se kontiuitet jeftine radne snage i izvora za proizvodnju odrzao.

Studirao sam na Americkom Univerzitetu, amerikanci mi bili ucitelji, amerikanci mi bili co-studenti. Na kraju krajeva jedno kratko vrijeme sam i radio za kompaniju koju su poceli Napoeon Hill i Wincent Clement Stone te smo na treningu studirali tu knjigu kao i knjgu "Success Through A Positive Mental Attitude" od Stona. To je bilo prvoklasno pranje mozga. Ne zelim se toga niti sjecati. I totalno kuzim kako je ovakva knjiga odlicna za americki mentalitet i za masu.

Gledajte, od Amerike su dosle i modernije evangelicaly oriented Christian pokreti, od Amerike je dosla i najmodernija religija - Consumerisam.

I jedni i drugi funkcioniraju na istim principima. Kod mase ljudi se najprije stvori:

1. Potreba za carstvom nebeskim i vjecinim zivotom, u slucaju religija, a u slucaju consumerisma se stvori potreba za novcem i bogatsvom.

2. Onda se stvori kult licnosti;

Kod religija je to Krist, ili osnivaci religija - pa onda moras biti Christ like..poput tih licnosti (Marry Edy Baker, Joseph Smith, Ellen White..itd)

Kod consumerisma su to celebrities, Beckham, JLo, Beyonce, Britney..pa onda su ulice i TV puni njihovih slika i imidza reklamirajuci produkte koje moramo kupiti kako bi bili cool kao i oni..Beckham like..mase su bombardirane sa tim imidzima, a kako to djeluje na psihu masa, opet dva dana predavanje...

3. Onda se stvore ovisnosti:

Vjernici postaju ovisni o kupovini religioznih publikacija i tjednom odlasku u crkvu na redovno fixiranje tom mentalnom drogom..i ako se ne pojave tjedno u crkvi, ne osjecaju se dobro, grize ih savjest.

Kod consumerizma, shopperi postaju ovisni o redovnom shoppingu..."Daj nam nas tjedni shopping". Ako nesto ne kupe redovno nisu zadovoljni...odlazenje u minus na tekucem racunu i kreditnim karticama ne samo da je "normalno" nego i poticano od strane banaka...kako bi mase jos vise porobile i ucinile ovisnima o toj potrosackoj drogi.

Vazno je zapaziti da govorim o masama...ne o pojedincima, jer svugdje ima pojedinaca koji nisu ovce pogodne za muznju i striganje i klanje. Amerika ima puno takvih pojedinaca, no mase su manipulirane i isprane na svakakve nacine. Te mase su izvor zarade onima koji im nude takve vrste droga. I dok se te mase uvjere da su na putu prema vjecnom zivotu ili ovozemaljskom bogatstvu u tom procesu zapravo jedini koji se obogacuju su oni koji im serviraju takve stvari.

Ne kazem da knjigu ne treba citati...ma sve je dobro procitati u zivotu...i za onog koji ne cita puno ta ce knjiga biti whaao, super.

A da ima totales smjesnih stvari, to ima, skoro na svakoj stranici.

A gdje si ti u svemu tome?

Sta si ti napravio/zaradio/izmislio/pokazao da mozes pljuvati po drugima......?

Da li si ti pronasao superiorniji nacin zaradjivanja novca/bolji sustav za pojedinca od onoga sta nam se nudi.......ili samo seres po tastaturi...........i solis pamet po forumu...

ti bio na faksu u americi...prije si ti drop out ili nisi nista naucio!
pa iz vlastitih frustracija fokusiras i seres po amerima....!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 13:34   #25
Quote:
happygoose kaže:
A gdje si ti u svemu tome?

Sta si ti napravio/zaradio/izmislio/pokazao da mozes pljuvati po drugima......?

Da li si ti pronasao superiorniji nacin zaradjivanja novca/bolji sustav za pojedinca od onoga sta nam se nudi.......ili samo seres po tastaturi...........i solis pamet po forumu...

ti bio na faksu u americi...prije si ti drop out ili nisi nista naucio!
pa iz vlastitih frustracija fokusiras i seres po amerima....!
A, čovjek ne smije imati svoje vlastito mišljenje?
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 14:22   #26
smije(uopce je bespredmetno raspravljati o tome da li ti netko daje pravo ili ne)..i ja sam dala svoje..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 14:47   #27
Quote:
happygoose kaže:
smije(uopce je bespredmetno raspravljati o tome da li ti netko daje pravo ili ne)..i ja sam dala svoje..

Na knjigu ili na moju osobu?
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:17   #28
na tebe...rekla sam ti da kakish.

A sta se tiche knjige, knjiga ko knjiga, nekome ce dobro doci nekome nece...postoji sloboda izbora, ne?
Ti si na osnovu knjige "komentirao" dao i "elaborat" americkog drustva.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:23   #29
Pa moram nekak ubit vrijeme...ne... ....

Ali greska ti se omakla...elaborat nije bio na osnovu knjige iskljucivo, vec na osnovu i ovih drugih vec spomenutih (brojlera) iskustava kroz koje sam prosao...

Ajd ajd...prije tri tjedna bijah u Nici....i kak se tam lijepo zivi...a Ameri samo sljakaju....

Nemoj ih braniti...
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:30   #30
Branim ih jer zivim sa njima i nisu nimalo glupavi....kako ti volish reci... dapache.... niti volim generalizacije, opcenito.

rekla bih ja neshto i prije, jer ti ovo nije prvi put da se "izlanesh" u tom stilu...o amerima....ali takav mi je dan i tako mi je pao grah ili tebi..nije bitno..nastavljamo u revijalnom tonu...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 15:49   #31
Quote:
happygoose kaže:
Branim ih jer zivim sa njima i nisu nimalo glupavi....kako ti volish reci... dapache.... niti volim generalizacije, opcenito.

rekla bih ja neshto i prije, jer ti ovo nije prvi put da se "izlanesh" u tom stilu...o amerima....ali takav mi je dan i tako mi je pao grah ili tebi..nije bitno..nastavljamo u revijalnom tonu...

a vidis, mislio sam da je grah ili tak nekaj.. .jer nisam ja bas tak izgeneraliziral za sve amere...nego za glupe amere....a glupi su vecina, ali opet ne svi...ono kaj valja je istocna i nesto zapadne obale, a ovo unutra je tuga...imam i ja amera prijatelja, i ovo kaj ja velim vele i oni.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 15:25   #32
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:

Primjerice, ak ste stalno u kurcu i mislite da vam je netko ugasio svjetlo, da nista ne mozete i da nemate nikakve perspektive stvarate sami sebi u glavi temelj s kojim cete se zacementirati tu gdje jeste, neizbjezivo necete nista poduzeti kako bi promijenili svoju situaciju jer "nema perspektive' pa nista necete niti postici u zivotu. Ili nista od onoga sto bi mozda htjeli a o cemu bi mozda i htjeli razmisljati ali ne razmisljate jer "nema perspektive."

Ako s druge strane razmisljate pozitivno, a u ovom slucaju to bi znacilo razmisljati o cilju koji zelite postici napravit cete si mindset koji vam omogucuje odmak od onoga "nema perspektive" pa cete mozda i pronaci nacin koji bi u datom trenutku i okolnostima mogao funkcionirati.

I da, vjerojatno jer su Ameri toliko glupi imaju najjacu ekonomiju na planetu.

A Hrvati najpametniji....
ako ovo ide mene jer sam prva spomenula "gasenje svjetla" itd. ja se jako dobro snalazim i u mraku i na svjetlu, hvala na pitanju.

nit mislim da su svi ameri glupi, a jos manje da su svi hrvati pametni. jednostavo, generaliziranje nije sport kojim se ja bavim.

ali, amer si moze priusiti taj luksuz, ako mu je bas do toga.

ja znam koliko truda stoji iz mog, nazovimo ga tako, "uspjeha".
za istu stvar u zapadnoj europi ili americi treba daleko manje truda odn. s ovim trudom dalje stiges, ali ako povucemo paralelu s prosjekom, onda je to isto.
znaci, ja zivim cca. duplo bolje od prosjecnog hrvata, a da zivim u americi, i tamo bih zivjela cca. duplo bolje. to sto taj bolji standard podrazumijeva razlicite stvari u hr i u usa, to je drugi par rukava.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 21:58   #33
Vrhunska knjiga, pisac je Napoleon Hil. Ova knjiga mogla bi vam vrijediti milijune. Ovo je jedna od najutjecajniji kjniga svih vremena koja pokazuje put do osobnog postignuća-financijske neovisnosti i duhovnog bogatstva koje nije moguće izmjeriti novcem.

Izvor svog bogatstva Napoleonu Hilu otkrilo je oko 500 imućnih ljudi i on je svoj život posvetio nastojanju da njihovu pouku prenese onima koji su spremni svoje zamisli i organizirane planove uložiti u stvaranje vlastitio bogatstva.

Tisuće ljudi primijenile su čuvenu filozofiju ove knjige u cilju oplemenjivanja vlastitog života. Filozofija i formule uspjeha dostupne su svima onima koji žarko žele zaraditi i doživjeti duhovno zadovoljstvo koje proizilazi iz uspjeha.

Misli i postani bogat je, prije svega, praktični priručnik. U njemu ćete pronaći čaroliju samousmjeravanja, organiziranog planiranja, autosugestije, umnog povezivanja, zapanjujuće učinkovitosti, razrađene planove za prodaju svojih usluga te mnoštvo ostalih korisnih savjeta velikih ljudi koji su dokazali svoje vrijednosti.

Bogatstvo koje vam je na dohvat ruke nije uvijek moguće izmjeriti novcem.

Veliko boatstvo predstavlja trajna prijateljstva, skladni obiteljski odnos, suosjećanjosti i razumijevanje među poslovnim suradnicima te unutrašnji sklad koji donosi duševni mir izmjerljiv samo duhovnim vrijednostima.

Filozofija knjige 'Misli i postani bogat' pripremit će vas za postizanje i uživanje u tim višim vrijednostima koje su oduvijek bile uskraćene svima koji za njih nisu bili spremni.

Kada započenete primjenjivati filozofiju ove knjige, budite spremni na životne promjene koje ne samo da će vam olakšati poteškoće i napetosti, već će vas i pripremiti za obilno gomilanje materijalnog bogatstva.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 22:15   #34
"Misli i postani bogat."

U punom smislu:

"Misli (znači napiši da bude zanimljivo te prodaj) i postani bogat (od autorskih prava).

Čovjek koji je to napisao u biti je pokazao kako je to moguće. Samo treba imati dovoljno čitatelja spreminih da plate knjigu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 07:51   #35
Quote:
J-C kaže:
Vrhunska knjiga, pisac je Napoleon Hil. Ova knjiga mogla bi vam vrijediti milijune. Ovo je jedna od najutjecajniji kjniga svih vremena koja pokazuje put do osobnog postignuća-financijske neovisnosti i duhovnog bogatstva koje nije moguće izmjeriti novcem bla bla bla
Aha, jedni se bogate, a drugi čitaju knjige o bogaćenju, tako je to
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:34   #36
Quote:
J-C kaže:
Vrhunska knjiga, pisac je Napoleon Hil. Ova knjiga mogla bi vam vrijediti milijune. Ovo je jedna od najutjecajniji kjniga svih vremena koja pokazuje put do osobnog postignuća-financijske neovisnosti i duhovnog bogatstva koje nije moguće izmjeriti novcem.

Filozofija knjige 'Misli i postani bogat' pripremit će vas za postizanje i uživanje u tim višim vrijednostima koje su oduvijek bile uskraćene svima koji za njih nisu bili spremni.

Kada započenete primjenjivati filozofiju ove knjige, budite spremni na životne promjene koje ne samo da će vam olakšati poteškoće i napetosti, već će vas i pripremiti za obilno gomilanje materijalnog bogatstva.
Dobar si J-C.

Tvoji postovi me uvijek dobro nasmiju.

Ti kao da si izašao iz nekog holivudskog propagandnog filma.
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:44   #37
Interesantna diskusija!

Kao prvo, osobno volim procitati sve sto mogu jer svaka ( i svacija) misao moze se naci korisnom..

O tome da netko s malcice uloga otvori firmu, zaposli ljude itd.. kao sto je gatto naveo imam misljenje da stvar ne pije vode.. niti mislim da se puno ljudi na svijetu obogatilo slijedeci ovaj primjer..

Meni se npr svidja stara imotska uzrecica koja mi je jaaaako puno puta pomogla u zivotu a ona kaze: 'ako ne znas kako ces gledaj kako drugi rade..' i to je upravo i moj stav prema amerima.. jer sve ono sto mi mozgamo i planiramo netko je negdje vec napravio.. pa stoga.. zasto se muciti, samo malo preobliciti na drugacije prilike i eto ga!
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 20:05   #38
Quote:
Ona007 kaže:
i to je upravo i moj stav prema amerima.. jer sve ono sto mi mozgamo i planiramo netko je negdje vec napravio.. pa stoga.. zasto se muciti, samo malo preobliciti na drugacije prilike i eto ga!
da. ali što ćeš kad ovi naši hoće biti 'pameniji'.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 20:25   #39
Quote:
Ona007 kaže:
O tome da netko s malcice uloga otvori firmu, zaposli ljude itd.. kao sto je gatto naveo imam misljenje da stvar ne pije vode.. niti mislim da se puno ljudi na svijetu obogatilo slijedeci ovaj primjer..
Pa potpuno si u pravu ako misliš da se puno ljudi nije obogatilo. To vrijedi i za one koji su počeli od nule ili s malim, isto kao i za one koje su počeli s nečim većim.

Bogatih je puno manje nego onih drugih. Hajde da ipak budemo realniji, pa se ograničimo na one koji su uspješni, znači na one koji su materijalno zbrinuti u odnosu na svoje potrebe. Pustimo milijardere, itd.

Zašto stvar ne pije vode?

Doduše, ne mislim na ovu knjigu, nego na stvaran svijet.
Stvar je prije svega u znanju i osobi koja je u stanju naučiti kako stvari funkcioniraju i nositi se s odgovornostima koje takvo nešto sa sa sobom nosi ako se upušta u nešto. Ako netko počme sa malo novaca, a zna kako funkcionira tržište, razumije fiskalna pravila i sposoban je svoje ideje plasirati na tržište (naći klijente, itd), zašto se netko takav ne bi mogao probiti i zaraditi novce? Na koncu, uvijek postoji nešto na čemu ljudi zarađuju. Nije li tako?

Misliš li da ne postoje i drugi koji se rode s bogatim nasljeđem, pa usljed svojeg neznanja i manjka ambicije čak izgube to što već posjeduju?

Stvar prije svega ovisi o osobi, znači o onome koji je spreman i sposoban ići naprijed. Taj se miče od točke A do točke B. Druga stvar je gdje se nalazila točka A na početku, ali princip je uvijek isti.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 08:12   #40
Quote:
J-C kaže:
da. ali što ćeš kad ovi naši hoće biti 'pameniji'.
Puste priče. takve knjige mogu eventualno poslužiti kao inspiracija, ali s knjigom, a bez ulaganja puno rada, živaca i rizika nitko neće zaraditi LOVU. U krajnjoj liniji, da je autor knjige takav maher, onda bi se bio obogatio na neki drugi način, a knjigu bi napisao iz gušta i dijelio besplatno. A njemu je knjiga glavni proizvod, a naivčine željne "znanja" ovce za šišanje
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.