Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 15:11   #1
Sat razredne zajednice

Uf, al ste se zadrvili (kakva riječ, ha?) o nekom virtualnom identitetu, što god to bilo. Mislim, taj "virtualni identitet" je dio identiteta općenito tj. posljedica neke stvarne karakterne značajke. Ono, pitanja poput "što te drži na forumu" i sl. Ta se pitanja tiču tebe osobno, a ne virtualno. Živcira me kako to pokušavate odvojiti. Pravi crvi.

Dobro F. Chief je barem nešto na tom tragu priznao i to je pohvalno.






Mod:
1. dio ođe
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje blue bird : 21.05.2012. at 01:26.
Davor000 is offline  
Old 30.04.2012., 16:15   #2
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Uf, al ste se zadrvili (kakva riječ, ha?) o nekom virtualnom identitetu, što god to bilo. Mislim, taj "virtualni identitet" je dio identiteta općenito tj. posljedica neke stvarne karakterne značajke. Ono, pitanja poput "što te drži na forumu" i sl. Ta se pitanja tiču tebe osobno, a ne virtualno. Živcira me kako to pokušavate odvojiti. Pravi crvi.

Dobro F. Chief je barem nešto na tom tragu priznao i to je pohvalno.
Hmm ja zapravo nisam ni pomislio na nekakvo 'odvajanje'... nego samo na tu činjenicu da 'percepcija' nekog virtualnog identiteta, od strane treće osobe - sa sobom povlači izvjesnu 'predodžbu' koja može značajno odstupati od 'stvarnog identiteta'. Pogotovo ako se netko posebno trudi u tom smjeru (a nije taj trud čak ni nužan.)

Pa kažem, to je u principu moguće i u stvarnosti, jedino se češće događa online.
Apemant is offline  
Old 30.04.2012., 16:42   #3
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Hmm ja zapravo nisam ni pomislio na nekakvo 'odvajanje'... nego samo na tu činjenicu da 'percepcija' nekog virtualnog identiteta, od strane treće osobe - sa sobom povlači izvjesnu 'predodžbu' koja može značajno odstupati od 'stvarnog identiteta'. Pogotovo ako se netko posebno trudi u tom smjeru (a nije taj trud čak ni nužan.)

Pa kažem, to je u principu moguće i u stvarnosti, jedino se češće događa online.
Da, ja ne mislim da su ljudi toliko vješti po tim pitanjima. Moraju se i najbolji malo kad odati.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 30.04.2012., 18:00   #4
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Da, ja ne mislim da su ljudi toliko vješti po tim pitanjima. Moraju se i najbolji malo kad odati.
Pa jasno. No rekoh, nije ni nužno to svjesno 'glumljenje'; dovoljna je izvjesna selektivnost u onom što kažeš naglas.

Slično vrijedi i za novinarstvo, recimo. Medijska slika stvarnosti može biti totalno iskrivljena, bez da novinari išta 'izravno slažu'. Nego jednostavno - izvjesnim *izborom* tema o kojima će pisati, ili koje će staviti na naslovnicu, mogu praktički 'kreirati' tu medijsku sliku. I kasnije uvijek mogu reći 'ništa nismo slagali'.

A koja je zapravo razlika između izravne i pasivne laži - ako joj je cilj isti, ili bar sličan?
Apemant is offline  
Old 01.05.2012., 12:56   #5
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa jasno. No rekoh, nije ni nužno to svjesno 'glumljenje'; dovoljna je izvjesna selektivnost u onom što kažeš naglas.

Slično vrijedi i za novinarstvo, recimo. Medijska slika stvarnosti može biti totalno iskrivljena, bez da novinari išta 'izravno slažu'. Nego jednostavno - izvjesnim *izborom* tema o kojima će pisati, ili koje će staviti na naslovnicu, mogu praktički 'kreirati' tu medijsku sliku. I kasnije uvijek mogu reći 'ništa nismo slagali'.

A koja je zapravo razlika između izravne i pasivne laži - ako joj je cilj isti, ili bar sličan?
Na forumima je jako prisutna trač komponenta. Uvijek neka budala nešto izbrblja. Zaštita privatnosti je sasvim legitimna, kako prešućivanjem, tako i davanjem lažnih podataka o sebi, ako je potrebno.

Svrha novinarstva je - informiranje javnosti, a to je nešto sasvim drugo i sasvim neusporedivo...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 01.05.2012. at 13:53.
- Sizif - is offline  
Old 01.05.2012., 12:59   #6
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Hmm ja zapravo nisam ni pomislio na nekakvo 'odvajanje'... nego samo na tu činjenicu da 'percepcija' nekog virtualnog identiteta, od strane treće osobe - sa sobom povlači izvjesnu 'predodžbu' koja može značajno odstupati od 'stvarnog identiteta'. Pogotovo ako se netko posebno trudi u tom smjeru (a nije taj trud čak ni nužan.)

Pa kažem, to je u principu moguće i u stvarnosti, jedino se češće događa online.
'Stvarni identitet' može biti 'otuđeniji' od ljudske nutrine, a samim tim i 'lažniji'.
- Sizif - is offline  
Old 01.05.2012., 13:09   #7
Quote:
Debeli Morž kaže: Pogledaj post
Sizif je sigurno htio reći da kad već tolike generacije guraju kamen na vrh (više nego) eksponencijalnog demografskog rasta, nije u redu da ova jedna totalno podbaci i pusti kamen niz brdo...
Uopće se nisam bavio time što jest, a što nije uredu. Samo sam konstatirao stvari o kojima se po medijskom diktatu (američke) novozatucanosti mora šutjeti.
- Sizif - is offline  
Old 02.05.2012., 10:54   #8
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
'Stvarni identitet' može biti 'otuđeniji' od ljudske nutrine, a samim tim i 'lažniji'.
Istina
Lachen is offline  
Old 02.05.2012., 10:59   #9
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
'Stvarni identitet' može biti 'otuđeniji' od ljudske nutrine, a samim tim i 'lažniji'.
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Istina
Je l' bi mogao kakav primjer....
Apemant is offline  
Old 02.05.2012., 12:03   #10
ne bi.

ovim putem zabranjujem svima da daju apemantu bilo kakav primjer.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 02.05.2012., 13:21   #11
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Uf, al ste se zadrvili (kakva riječ, ha?) o nekom virtualnom identitetu, što god to bilo. Mislim, taj "virtualni identitet" je dio identiteta općenito tj. posljedica neke stvarne karakterne značajke. Ono, pitanja poput "što te drži na forumu" i sl. Ta se pitanja tiču tebe osobno, a ne virtualno. Živcira me kako to pokušavate odvojiti. Pravi crvi.

Dobro F. Chief je barem nešto na tom tragu priznao i to je pohvalno.
Onda je sve to skupa mentalni fenomen i sad, onaj Popperov World2 bi za 'redukcioniste bio dio Svijeta1, za emergeniste bi Svijet2 bio evolucijski produkt Svijeta1, za dualiste bi Svijet2 imao samostalnu egzistenciju a za subjektivne idealiste Svijet1 je zapravo Svijet2'...ionako je sve to naracija te sto je onda 'stvarno'...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.05.2012., 13:40   #12
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Onda je sve to skupa mentalni fenomen i sad, onaj Popperov World2 bi za 'redukcioniste bio dio Svijeta1, za emergeniste bi Svijet2 bio evolucijski produkt Svijeta1, za dualiste bi Svijet2 imao samostalnu egzistenciju a za subjektivne idealiste Svijet1 je zapravo Svijet2'...ionako je sve to naracija te sto je onda 'stvarno'...
Heh, blue bird završila u ezoteriji i Karlu Popperu, to jest, ezoteriji iliti Karlu Popperu. Ta egzotična zapadnjačka učenja su nešto poput opravdavanja kastinskog sustava u Indiji. Cijela ontologija stvorena je za prevesti stvari u artikl u Konzumu. Čovjek se zamisli

Ali naracija definitivno...
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 02.05.2012., 14:01   #13
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Heh, blue bird završila u ezoteriji i Karlu Popperu, to jest, ezoteriji iliti Karlu Popperu. Ta egzotična zapadnjačka učenja su nešto poput opravdavanja kastinskog sustava u Indiji. Cijela ontologija stvorena je za prevesti stvari u artikl u Konzumu. Čovjek se zamisli

Ali naracija definitivno...
Oooo, jos jedan, sa tvoje podugacke liste sumnjivih liberalnih lica, vec sam se zabrinula

...je, je, se su to proizvodi za konzumaciju, language is a bitch
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.05.2012., 19:58   #14
nastavak here
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 02.05.2012., 20:09   #15
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
nastavak here
Zbunjujes pucanstvo
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.05.2012., 20:53   #16


zbunjenost i čuđenje su izvori filozofije, tk.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 02.05.2012., 23:42   #17
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post


zbunjenost i čuđenje su izvori filozofije, tk.
Zar nisu pjesnici čuđenje u svijetu?
servantes is offline  
Old 03.05.2012., 00:13   #18
A ljudi, skroz me zbuniste...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 03.05.2012., 14:41   #19
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Oooo, jos jedan, sa tvoje podugacke liste sumnjivih liberalnih lica, vec sam se zabrinula

...je, je, se su to proizvodi za konzumaciju, language is a bitch
Nemoj tako. Ti jako dobro znaš da bih ja dao sve za slobodu, a ne zovem se Mel Gibson. Primjerice, ovakve liberalne pojave iz Amerike su pohvalne: http://www.jutarnji.hr/-ovisnica-o-s...anje-/1025702/

Hoću reći, zašto ljudi ne bi bili slobodni da se kvarcaju? Pitaj, samo pitaj! Pa što da izgledaju kao da su pali kroz dimnjak ako imaju slobodu ići kvarcati se. Bit je Amerika - zemlja slobode. Sama čovjekova bit - Amerika, i obratno.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 04.05.2012., 11:24   #20
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Zar nisu pjesnici čuđenje u svijetu?
Jes, kao što su i vikendaši planinari izviđači civilizacije.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.