Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 14:14   #801
Quote:
vallay kaže: Pogledaj post
pa prvi put sam ga vidla... kaj on voli? sve sto vole mladi ili samo zid od moje kuce..? zasto je bil tam samo jednom i vise nikad, a ni nitko njegov?
Ti ih pratiš ?

Liljak.

Quote:
malo...sreche kaže: Pogledaj post
Mene zanima koji je ovo pauk?
Muuuuuuuuuuuuuuuutno.

Quote:
malo...sreche kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanje vezano za pauka, ali nažalost nemam sliku. Pauk je po obliku bio skoro isti kao i ovaj, ali je bio čisto crn, gladak, čak i onako sjajan ako znate na što mislim, ali problem je što je bio veličine nekih 10x7cm, šta bi to moglo biti?
Jel imao kakve crvene štrafice po leđima?

Quote:
malo...sreche kaže: Pogledaj post
I sada još nekoliko pitanja ako bi mi tko mogao odgovoriti....
1. da li pauci mogu izaći iz kanalizacije, kroz sifon kade, lavandina ili nećeg sličnog?
2. da li mogu doći kroz ventilaciju?
3. S obzirom na veličinu pauka, kako se mjeri kroz koliku rupu s može provući? (tipa onoga miš će proći kamo god uspije glavu progurati, kako je s paucima, jer ide prema tijelu?
4. Koji su pauci u Hrvatskoj otrovni?
5. Ima li kakav popis pauka u Hrvatskoj sa slikama?
Ne jer ne rone. Da. Prema tijelu, ali mora moći provući opistosomu. Ovdje spominjem četiri otrovne vrste. Ne.

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Pa ajde, nasamaraj par ideja sto bi dimenzijama moglo biti tu. Navodno se i sogor bojao ubiti tu neman, koliko je velika bila
Najveći su jelenak, hrastova strizibuba, bogomoljka, Locusta viridissima; nemamo ništa posebno impozantno gabaritima.

Računaj da su u strahu velike oči. Sis je vjerojatno vidjela lisnu uš a šogi ti je gej
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:33   #802
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Ti ih pratiš ?

Liljak.
nazalost, ne (inace bi i znala vise o njima ) ; ali krecem se puno po prirodi i nikad u okolici nisam vidjela ljiljak, al zakljucujem da su tu zbog Polygonum, Daucus i Rumex jer njih ima dosta bas na livadi odma u blizini moje kuce.

ovaj frajerko/frajla je bil/bila na fasadi moje kuce. nemam lozu nigdje u okolici.

neznam, al zanima me, zasto i kako, a sad su mi jasnije neke stvari.

ubacit cu jos fotki nekih bica na koje sam naisla, samo da mi ispiti produ
__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:50   #803
Ljiljaka ljeti ima oko vrčastih cvjetova kao što su Convolvulusi i Calystegie (moja mama drži na živici neki šareni kultivar kojeg od milja zovem korovčina, no namami u ljetnim noćima masu leptira pa u konačnici ne zamjeram toliko ).

Kad se spominju Polygonum, Daucus i Rumex... misli se na tkivo lista koje jede gusjenica. Odrasli leptiri uglavnom prčkaju po genitalijama cvijeća i ne jedu "salatu"
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:58   #804
Daucus ima poprilican cvat (kad cvate) pa bi valjd mogo proc i pod leptire, al ovi ostali imaju pomalo neugledne i sitne
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:59   #805
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
Daucus ima poprilican cvat (kad cvate) pa bi valjd mogo proc i pod leptire, al ovi ostali imaju pomalo neugledne i sitne


Pojasni.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:04   #806
pisao sam na brzinu pa blabla... htio sam reci da mrkve dok cvatu imaju bujan cvat pa mozda i one mogu privuci leptire? za druga dva roda, sumnjam.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 09:26   #807
Hvala ti na odgovorima

Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Jel imao kakve crvene štrafice po leđima?
Nije, više kao neku tamno, tamno beige liniju, i bio je veoma brz

BTW nisam uspjela baš puno pronaći o Tarentula apuliae, koliko sam shvatila to je Istarska tarantula, mi možeš šta više reći o njoj?

I još nešto, kad mi već uđu pauci u kuću šta napraviti? Mislim nemogu se uhvatiti ponekad koliko su brzi a ja ih se strašno bojim i onda je to problem
malo...sreche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:40   #808
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
pisao sam na brzinu pa blabla... htio sam reci da mrkve dok cvatu imaju bujan cvat pa mozda i one mogu privuci leptire? za druga dva roda, sumnjam.
Mogu, ali ne njih. Ovi lete samo na vrčasto.

Quote:
malo...sreche kaže: Pogledaj post
BTW nisam uspjela baš puno pronaći o Tarentula apuliae, koliko sam shvatila to je Istarska tarantula, mi možeš šta više reći o njoj?
Matoničkin, Avertebrata. Ili malo pročačkaj po forumu, već sam jedno dvadeset puta pisala o tih par otrovnih pauka.

Quote:
malo...sreche kaže: Pogledaj post
I još nešto, kad mi već uđu pauci u kuću šta napraviti? Mislim nemogu se uhvatiti ponekad koliko su brzi a ja ih se strašno bojim i onda je to problem
Uzmi čašu, poklopi ga, podvuci komad tanjeg kartona, iznesi van. Sjeti se da si veća višestruko i od najvećeg pauka i da te nijedan naš ne može ubiti otrovom. Ogromna većina ti ne može apsolutno ništa.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:28   #809
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Mogu, ali ne njih. Ovi lete samo na vrčasto.
pa da... na netu sam bas mal procacko, kaze da na Daucus primarno pcelice dolaze...
e, ovo je neka pcela zar ne? sori, slikano je iz naleta pa je mal mutnjikavo

18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:41   #810
Ovo nije pčela

Ne vidim nikakav drugi par krila, pa pogotovo nije pčela (one nisu Diptera). Možda je neka od cvjetnih muha, teško je biti precizan.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:49   #811
aha tako znaci, drugi par krila... ok
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 14:27   #812
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Ljiljaka ljeti ima oko vrčastih cvjetova kao što su Convolvulusi i Calystegie (moja mama drži na živici neki šareni kultivar kojeg od milja zovem korovčina, no namami u ljetnim noćima masu leptira pa u konačnici ne zamjeram toliko ).

Kad se spominju Polygonum, Daucus i Rumex... misli se na tkivo lista koje jede gusjenica. Odrasli leptiri uglavnom prčkaju po genitalijama cvijeća i ne jedu "salatu"
a ma da, idu na slakove? njih imam u tzv. cvjetnjaku ispred kuce i po ogradi tak da definitivno je to

znam da to gusjenice njupaju to se odvija na livadi pored mene i onda kad narastu dodju k meni na slakove
__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 11:45   #813
nemrem vjerovat, napisem sve i slucajno stisnem iksic gore aaa

ugl. jucer navecer idem setat peseka i na vratima sretnem gospodina Jasona!!

brzo sam otisla po fotic i namucila se da ga fotkam jer je svijetlo bilo uzasno (cak sam dovukla kantu za smece i stavila fotic na nju da mogu fotkat duljom ekspozicijom ) i na kraju sam mu pomilovala krilo i jako se razljutil

rasiril je krila (kao da je ova Jason maska dobila i tijelo), pocel titrat s njima, hodat prema gore po vratima i bijesno skvicat

evo fotke, pa da doznamo nesto vise o Jasonu!

izbliza


sa strane


iz malo daljeg


blicala sam ga dok je divljal po vratima


__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 11:47   #814
Isuse

Acherontia atropos

Po naški mrtvačka glava, nisam ih vidjela godinama.

edit: ovako



izgleda gusjenica dotične vrste.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 11:54   #815
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Isuse

Acherontia atropos

Po naški mrtvačka glava, nisam ih vidjela godinama.
prekrasan je i gusjenica je predivna, da bar na nju mogu naic!

to su leptirici koji su bili u 'Kad jaganjci utihnu', zar ne?
__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:03   #816
Aha

Buffalo Bill je u podrumu držao razne Sphingidae, uvijek ćeš ih prepoznati po specifičnom kolibroidnom letu. Ona kukuljica koja je izvađena iz usta jedne od žrtava je upravo ova vrsta.

Dijelimo ogromnu ljubav prema njima, on i ja, i sama sam neko vrijeme dok sam živjela u jednom selu kraj rodnog grada uzgajala razne vrste Sphingida . Uvijek mi srce zaigra kad vidim nekog od njih.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:09   #817
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Aha

Buffalo Bill je u podrumu držao razne Sphingidae, uvijek ćeš ih prepoznati po specifičnom kolibroidnom letu. Ona kukuljica koja je izvađena iz usta jedne od žrtava je upravo ova vrsta.

Dijelimo ogromnu ljubav prema njima, on i ja, i sama sam neko vrijeme dok sam živjela u jednom selu kraj rodnog grada uzgajala razne vrste Sphingida . Uvijek mi srce zaigra kad vidim nekog od njih.
znala sam da mi je odnekud poznat. bas izaziva strahopostovanje, mrcina je

jel su oni rijetki tu u nasim krajevima? pokusavam vise doznat, al na Hr nema nest puno za procitat na netu (il sam ja smotana pa neznam nac dobar link..)

Quote:
The moth also has numerous other unusual features. It has the ability to emit a loud squeak if irritated. The sound is produced by expelling air from its proboscis. It often accompanies this sound with flashing its brightly marked abdomen in a further attempt to deter its predators.
to je meni radil
ljutilica
__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:15   #818
Nema status ugrožene vrste, no ja sam ih izvan svoje sobe vidjela jedva par puta u životu. On je jedan od rijetkih leptira koji može ispustiti zvuk
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:24   #819
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Nema status ugrožene vrste, no ja sam ih izvan svoje sobe vidjela jedva par puta u životu. On je jedan od rijetkih leptira koji može ispustiti zvuk
veli mama da ga je vidla par puta, al u djetinjstvu; a tata mi isto tak veli da ih od djetinjstva nije videl (on je kao klinac skupljal leptire, al ga nije bilo doma sad da mu pokazem fotke, pa sam ga nazvala da mu velim da sam se srela sa mrtvackom glavom )

presuper je. kak mi je krenulo s njim i s gusjenicom (na chatu fotke), ocito da bas pronalazim u zadnje vrijeme svasta (to je uvijek tak pred ispite )
__________________
Drunk or not, she's telling the truth
vallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:34   #820
Isuse, mrtvačka glava!! Blago tebi, ja ga nikad nisam uspio vidjet. Inače imam viksu u turopolju i često sam tamo boravio ali nikad nisam vidio mrtvačku....Vjerovatno ne obitavaju tamo ili su pokrepali zbog špricanja vinograda i voćaka.

Inače često u vinogradu vidim ovog leptira, obožava sok iz šljiva i ne izgleda presviše plašljiv. Brat i ja smo ih praktički izlovili dok smo bili klinci :-)


http://img543.imageshack.us/content_...pg&via=mupload

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 16.09.2010. at 14:45.
Darkhero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.