Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2006., 14:15   #61
Quote:
Galileo kaže:
Zrela osoba će procijeniti moguće posljedice i odlučiti hoće li ući u nešto ili neće... Vjeruj mi, kad zrela osoba krene u nešto, ona nema straha pred tim....
Samo se budala ne boji ničeg
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 15:39   #62
Quote:
lolita11 kaže:
ovo jednostavno nije istina jer u mojoj uzoj i siroj obitelji NITKO nije zivio zajedno prije s osobom s kojojm su se poslije ozenili i SVI imaju vrlo sretne brakove...a cak ti i statistika kaze da oni koji zive prije zajedno imaju vecu sansu rastave-ne citas novine?

a ne mijenja se sve potpisivanjem papira vec obecanjem koje dajes pred bogom ili maticarkom-vjeruj mi to je jedna jaaako ozbiljna stvar i nema uzmaka i ja sam se sva stresla kad je to trebalo obaviti iako sam do tog trenutka govorila da to nije bitno...jer sad nakon ovoga vise nema starog, razularenog zivota kao prije.i kaj sad ti zivis 16god. sa svojim frajerom i njemu se digne na neku mladu koku i ostavi te jer eto nema nikakve obaveze prema tebi (a ljubav naravno ne moze trajat vjecno ili je iz komocije s tobom jer mu kuhas i prese).i kaj ces onda ti? sama do smrti? vjeruj mi teze je raskinut pred bogom obecanu zajednicu nego neobaveznu vezu (za koju nemam niti jedan primjer da je ikada opstala do kraja zivota)


O čemu ti pričaš draga. To što su ljudi ostali u braku ne znači i da su im sretni (iznenadila bi se koliko je naizgled sretnih brakova u biti trulo). Kažeš da ljubav ne traje vječno. Ja se ne bih složila s tobom. ljubav mjenja formu s godinama. Ti kažeš da se mom momku može dignuti pišo na neku mlađu i da me može ostaviti. Zar se pišo ne može dignuti nekome u braku na neku mlađu. I što, on neće otići jer je dao zakletvu pred bogom ili matičarem, ali će okolo varati ženu. Sve ovisi što ti želiš od veze. Ako se mome momku bude dizalo na neku mlađu ja mu želim sretan put. Ja želim sretnu vezu ne vezu pošto poto. Radije bih bila sama nego s nekim tko je sa mnom iz krivog razloga (uostalom zašto bi to fatalistički bilo do kraja života). Da si čitala moje postove vidjela bi da od svog muškarca očekujem da učestvuje u kućanskim poslovima, tako da dragoga takva vrsta komocije sigurno ne drži za mene. Kad govorimo o navici i komociji koliko se brakova zasniva baš na tome i potpisanom papiru. Mi smo zajedno 16 godina (što nije malo) i još trajemo i ne vidim zašto ne bi i dalje.
Uostalom u kojim novinama si to čitala da oni koji žive zajedno imaju više šanse da prekinu? Moja tajna? Glorija?Neke druge sličnog karaktera? Oni koji žive zajedno imaju priliku prije potpisivanja papira (ukoliko im je do papira stalo) vidjeti slažu li se i kako će im biti u braku. Bolje da se rastanu prije nego da poslije bude puno više problema.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:16   #63
Quote:
Cordelia kaže:
O čemu ti pričaš draga. To što su ljudi ostali u braku ne znači i da su im sretni. Kažeš da ljubav ne traje vječno. Ja se ne bih složila s tobom. ljubav mjenja formu s godinama. Ti kažeš da se mom momku može dignuti pišo na neku mlađu i da me može ostaviti. Zar se pišo ne može dignuti nekome u braku na neku mlađu. I što, on neće otići jer je dao zakletvu pred bogom ili matičarem, ali će okolo varati ženu. Sve ovisi što ti želiš od veze. Ako se mome momku bude dizalo na neku mlađu ja mu želim sretan put. Ja želim sretnu vezu ne vezu pošto poto. Radije bih bila sama nego s nekim tko je sa mnom iz krivog razloga (uostalom zašto bi to fatalistički bilo do kraja života). Da si čitala moje postove vidjela bi da od svog muškarca očekujem da učestvuje u kućanskim poslovima, tako da dragoga takva vrsta komocije sigurno ne drži za mene. Kad govorimo o navici i komociji koliko se brakova zasniva baš na tome i potpisanom papiru. Mi smo zajedno 16 godina (što nije malo) i još trajemo i ne vidim zašto ne bi i dalje.
Ako se mome momku bude dizalo na neku mlađu ja mu želim sretan put. ?

hoces rec da mu zelis sretan put ako mu se samo digne na neku mladju ili ako nesto konkretno napravi u toj mladjoj?

bilokakobilo vjerujem da mu se bar ponekad digne na neku bilo mladju ili stariju, a vjerujem da se i tebi bar ponekad dogodi ekvivalent dizanja a da nije izazvan iskljucivo tvojim muzem.
mi nemamo potrebu za takvom vrstom tajnovitosti, pogotovo nakon 9 godina zajedno. cak komentiramo razne curice i decke na ulici ili na plazi. u cemu je big dil ustvari, ljudima se stvari dizu, vlaze isl iz raznih razloga a sto ce napravit u vezi toga ipak ovisi o tome kakva je sama veza izmedju njih 2.
ivandjj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:22   #64
Quote:
ivandjj kaže:
Ako se mome momku bude dizalo na neku mlađu ja mu želim sretan put. ?

hoces rec da mu zelis sretan put ako mu se samo digne na neku mladju ili ako nesto konkretno napravi u toj mladjoj?

bilokakobilo vjerujem da mu se bar ponekad digne na neku bilo mladju ili stariju, a vjerujem da se i tebi bar ponekad dogodi ekvivalent dizanja a da nije izazvan iskljucivo tvojim muzem.
mi nemamo potrebu za takvom vrstom tajnovitosti, pogotovo nakon 9 godina zajedno. cak komentiramo razne curice i decke na ulici ili na plazi. u cemu je big dil ustvari, ljudima se stvari dizu, vlaze isl iz raznih razloga a sto ce napravit u vezi toga ipak ovisi o tome kakva je sama veza izmedju njih 2.

Ma mislila sam na konkretno. Imamo vrlo otvorenu vezu i isto tako komentiramo zajedno zgodne primjerke oba spola bez imalo ljubomore. Upotrebila sam samo njene riječi. Baš mi je nedavno rekao kako je vidio tri zgodne stjuardese i da nije dugo vidio na hrpi tako zgodne ženske. Nije precizirao da li mu se pri tom digao, neke stvari čovjek voli zadržati za sebe.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 07:56   #65
ne, nije bila glorija ni moja tajna u pitanju vec neko ozbiljno dansko istrazivanje,al ne pamtim tocno na kojem sam mjestu to procitala i mislim da je to toliko evidentno da vec i vrapci pjevaju, al zasto da gubim vrijeme i uvjeravam te kad si sva uljuljkana u neku svoju stvarnost.uzivaj!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 08:41   #66
i ja sam čula za tu statistiku, ali mislim da je to sve od para do para i ne treba se zamarat ako ste sretni i ako je to -to....
...statistike nisu nikog ni ubile ni usrećile....
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:17   #67
Quote:
lolita11 kaže:
ne, nije bila glorija ni moja tajna u pitanju vec neko ozbiljno dansko istrazivanje,al ne pamtim tocno na kojem sam mjestu to procitala i mislim da je to toliko evidentno da vec i vrapci pjevaju, al zasto da gubim vrijeme i uvjeravam te kad si sva uljuljkana u neku svoju stvarnost.uzivaj!


Kao što sam ti već rekla. Sve zavisi što ti želiš. Ja se ne plašim ostati sama ako mi veza ne odgovara. Nije mi važno pošto poto biti s nekim i vezati ga za sebe iako me ne voli samo zato da ne budem sama. Ako ljudi koji žive prije braka prekinu, znači da im ni brak ne bi bio bajan i došlo bi do rastave kad tad ili bi zbog papira ostali zajedno što je za mene nešto nezamislivo. Živjeti zajedno i lagano se početi mrziti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 16:52   #68
Sto se mene tice brak je samo komad papira koji meni nije potreban. Ne treba mi na papiru pisati da ja znam da s nekim zelim provesti ostatak zivota. Isto tako ako dode do toga da to vise ne ide taj komad papira nece biti razlog da ostanemo zajedno, zapravo je tuzno ako je samo to razlog sto neki nesretni brakovi opstaju.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 17:07   #69
Quote:
norah kaže:
Jel nekog bilo strah udat se ili ozeniti?
Npr. veza funkcionira super godinama i sad kad treba brak sklopiti, nisi bas siguran.

Ja se ne plašim braka kao braka nego početka suživota, jer prije samog čina potpisa i stupanja u brak želim neko vrijeme samo suživjeti sa svojim dragim.
E pa ta me pomisao ponekad plaši, plaši me kako će funkcionirati, da li će funkcionirati, hoćemo li se naći i u tome....
ali s obzirom da ga zaista volim, i da sam u njemu prepoznala ono nešto, radujem se tome danu, koliko ga se i plašim...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 17:22   #70
Quote:
riche kaže:
Sto se mene tice brak je samo komad papira koji meni nije potreban. Ne treba mi na papiru pisati da ja znam da s nekim zelim provesti ostatak zivota. Isto tako ako dode do toga da to vise ne ide taj komad papira nece biti razlog da ostanemo zajedno, zapravo je tuzno ako je samo to razlog sto neki nesretni brakovi opstaju.
sa svima se vama slažem koji mislite ovako i papir ne bi trebao držat ljude skupa i slažem se, ali pretpostavkla je ako se budete rastajali da se nećete baš volit, točnije mnogi se mrze i svakakve emocije su u igri, brak je ugovor kojim dvije strane reguliraju odnose, prava i obaveze i u slučaju braka imaš zakonsku zaštitu i pravo za ono što si stvarao cijeli život i gradio skupa....zato papir nešto znači...
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 17:29   #71
To imaš pravo.
Samo ulaziti u brak iz razloga što će ti taj papir bit od koristi poželiš li iz braka izaći mi nekako nije baš prvi odabir motiva za sklapanje braka kojeg bi nekom preporučila.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 17:30   #72
Quote:
Anastasia kaže:
Ja se ne plašim braka kao braka nego početka suživota, jer prije samog čina potpisa i stupanja u brak želim neko vrijeme samo suživjeti sa svojim dragim.
E pa ta me pomisao ponekad plaši, plaši me kako će funkcionirati, da li će funkcionirati, hoćemo li se naći i u tome....
ali s obzirom da ga zaista volim, i da sam u njemu prepoznala ono nešto, radujem se tome danu, koliko ga se i plašim...
mene najvise plasi onaj trenutak nakon godinu dana braka kad se muskarac iskljuci, zatvori u sebe i pocne pit
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 18:06   #73
Quote:
Anastasia kaže:
Ja se ne plašim braka kao braka nego početka suživota, jer prije samog čina potpisa i stupanja u brak želim neko vrijeme samo suživjeti sa svojim dragim.
Ja se plašim ljudi koji bi htjeli suživjeti sa mnom
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 19:38   #74
Quote:
norah kaže:
Jel nekog bilo strah udat se ili ozeniti?
Npr. veza funkcionira super godinama i sad kad treba brak sklopiti, nisi bas siguran.
To sto citam , a jasno pise "godinama" znaci, dugo ste u vezi, zar ne? To ce vas na kraju razdvojiti jer je tako razdvojilo i mene od nje.

U pravilu, ako iskreno pitas svoje srce: zelim li u brak s njom/njim, a ono kaze "nisam bas sigurno", onda je vrijeme za razlaz , a ako pak srce kaze "DA! Zelim u brak, zelim imati obitelj s njim/njom!", onda to odmah reci i svom partneru.

Ako se on nesto necka, znaci kako vasa veza nema perspektivu

U suprotnom ce se pred oltarom dogoditi predivan poljubac
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 00:58   #75
Quote:
lolita11 kaže:
ovo jednostavno nije istina jer u mojoj uzoj i siroj obitelji NITKO nije zivio zajedno prije s osobom s kojojm su se poslije ozenili i SVI imaju vrlo sretne brakove...a cak ti i statistika kaze da oni koji zive prije zajedno imaju vecu sansu rastave-ne citas novine?
I šta novine pišu koji je razlog takvom trendu?
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 10:49   #76
Quote:
JustForFun kaže:
sa svima se vama slažem koji mislite ovako i papir ne bi trebao držat ljude skupa i slažem se, ali pretpostavkla je ako se budete rastajali da se nećete baš volit, točnije mnogi se mrze i svakakve emocije su u igri, brak je ugovor kojim dvije strane reguliraju odnose, prava i obaveze i u slučaju braka imaš zakonsku zaštitu i pravo za ono što si stvarao cijeli život i gradio skupa....zato papir nešto znači...
Zapravo zakonska zastita postoji i bez braka. Postoji nesto sto se zove izvanbracna zajednica i zapravo partneri imaju ista prava i zastitu kao da su u braku.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 11:37   #77
Quote:
Silajn kaže:
Ja se plašim ljudi koji bi htjeli suživjeti sa mnom

pa i ja bih se na tvojem mjestu plašila.
mislim suživljavanja s tobom
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 12:01   #78
Razmisljajuci i citajuci sve postove vidim da vecina zena ima "strah" od braka, kao sto su neki napisali strah od neceg nepoznatog, strah da to nece ici kako si zamislio. Zene su najneodlucnija bica na svijetu . Dok ide ide, kad ne bude moglo vise, razlaz i gotovo. Veza funcionira odlicno vec godinama, zasto bi se to trebalo promjeniti s brakom. Mislim da je to vise strah predati se nekome cjelokupna a malo me i kopka ta cijela ceremonija svatovska
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 12:09   #79
ma brak je mrak- u pozitivnom smislu!!!
mi smo dugo živjeli zajedno i stvarno sam bila šokirana prosidbom (valjda sam mislila da ćemo se oko toga dogovarati kad budemo htjeli djecu jer smo ionako živjeli zajedno)!
prekrasan osjećaj!
baš sam bila happy i moje mi je vjenčanje jedan od najljepših dana u životu!
a ako pođe po zlu, uvije možeš napustiti bračni "brod", ja do tada uživam....
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 12:17   #80
Quote:
riche kaže:
Zapravo zakonska zastita postoji i bez braka. Postoji nesto sto se zove izvanbracna zajednica i zapravo partneri imaju ista prava i zastitu kao da su u braku.
da ali izvanbračnu zajednicu treba dokazivati...ili šta već, skoro uvijek je upitno njeno postojanje kad dođe do toga...

Zadnje uređivanje JustForFun : 02.08.2006. at 14:39.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.