Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2003., 14:01   #1
Hemoroidi

Nije ugodna tema, ali bi me zanimala iskustva drugih itd. Sto je to tocno, kako se dobija, kako se lijeci, sto pomaze...
Puno vremena provodim sjedeci i vec neko vrijeme imam osjecaj peckanja na analnom otvoru kad idem na wc, pogotovo kad koristim neki grublji papir, znam pronaci krvi na papiru. Mozda sam samo razderao kozu na anusu, a mozda i ne?
Hvala svima
P.S.
Nasao sam neki link:
https://macapnd.com/76Hk
callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 15:12   #2
imala sam s tim prije problema, no promjenila sma prehranu, jako puno jusnog jedem, i izbacila fast food.
i puno se bavim sportom, pa su potpuno nestali.
Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 12:55   #3
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje.
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 13:08   #4
šta je , proći će ali nikako kod doktora zbog hemeroida. ja nisam bio ali bio je moj frend i imao je neugodno iskustvo sa doktorskom palicom
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 13:02   #5
Quote:
darin kaže:
dakle: vanjski i unutarnji. vanjski bole jako, unutarnji ne, ali krvare. to moze biti prilicno opasno jer izaziva anemiju a moze i ukazivati na Crohnovu bolest, na rak debelog crijeva, na kolitis...vanjski se lijece mazivima ili sjedenjem u kamilici, hipermanganu ili toploj vodi...bitno je jesti hranu bogatu vlaknima, orahe, piti puuuno tekucine dnevno...

ukratko, njih mozes dobiti i od prejakog naprezanja, dugotrajnog kaslja, sjedenja na hladnom...tu su cvorici oko anusa koji su napunjeni krvlju pa mogu izgledati ljubicasto, plavkasto...grdo ali nije opasno.

otprilike. moje skromno znanje.

Sve stoji osim...TOPLA VODA
to nikako, toplina ih samo pospješuje (jer širi krvne žile)
Dakle, ispiranje anusa HLADNOM vodom.
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 14:29   #6
ozbiljno?
Yebemusunce, pa procitala sam u medicinskoj enciklopediji da se preporuca sjedenje u mlakoj vodi i jos su napisali da bi trebala biti duboka 8 cm.
Mislim, logicno je ovo sto si napisala...nije mi nis vise jasno.
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 21:47   #7
Darin, svaka cast.

Jedina si se "usudila" napisati nesto o ovoj temi. Zanimljivo je kako se nekih tema ljudi jos uvijek "srame" i "nemaju pojma", "culi su od drugih", "to ima moj frend, ali ne i ja" i slicno.

Inace, callahan, imas u ljekarnama i kreme koje su protiv hemoroida, neke su tvornice (Pliva i slicno), a neke rade u ljekarnama i prodaju se u malim bijelim kutijicama (i cuvaju u frizideru, jer moraju biti hladne). Raspitaj se u ljekarni, saznati ces sve sta te zanima.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 22:57   #8
Darin je u pravu ali se radi o sjedenju u poprilicno toploj vodi nakon operacije da bi olaksalo bolove. hladna voda je za ispiranje "protiv" hemoroida sto bi moja mama rekla da ri pomaze ne znam. Jedino sto mogu reci da je njena operacija istih bila katastrofa, inace nije imala pobleme s njima samo ponekad bi malo zabolilo i procurila krv ali bas ponekad mogla je zivjeti s tim ali joj ne dade vrag mira i odlucili smo operisati. To je bilo iskustvo koj ne bih preporucila nikome,bolovi nesnosljivi trajali su mjesec dana, niti je mogla na wc,niti je mogla sjediti niti je mogla trpiti bol,pomagalo je sjedenje u toploj vodi.Agonija se zavrsila za nekih mjesec i pol. Dakle DOBRO razmislite prije nego se odlucite za operativni zahvat.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 01:29   #9
Hemeroidi su varikozno prosirenje (diletacija) vena koje dreniraju krv iz rektuma i cmara.

Smatra se da ove vene otkazuju i da njihovi zalisci postaju insuficijentni usljed napora koje za njih predstavljaju nepravilne zivotne navike. Kronicna opstipacija ili zatvor, nepravilnosti u praznjenju crijeva i dugo bavljenje u toaletu su razlozi koji mogu da utjecu u nastanku hemeroida. U trudnoci se, zbog pritiska djecije glave u karlici, takodjer cesto stvaraju hemeroidi.

Hemeroidi predstavljaju najcesce oboljenje u oblasti cmara i od njih pati gotovo 25 % stanovnistva.

Ja sam dobio hemeroide za vrijeme rata kada sam cesto sjedio na hladnom u rovovima. To su bili vanjski hemeroidi koji su cesto krvarili i posto sam od toga izgubio dosta krvi postao sam anemican i kada sam otisao kod doktora nakon rata morao sam piti tablete za zeljezo, a isto tako sam i dobio heliko baterije zbog kojih sam morao piti dva antibiotika i jos neke tablete. Kasnije sam morao operirati hemeroide i nakon operacije je gadno bolilo, pio sam sve moguce tablete za bolove i nista nije pomagalo, jedino je pomagalo mazanje jogurtom i nakon tjedan dana bolovi su prestali.

Pravilno praznjene crijeva, dobro uravnotezena ishrana s dovoljno balastnih materija (materija koje se tesko vare), kao i izbjegavanje naprezanja prilikom praznjenja crijeva umanjice opasnost da se dobiju hemeroidi.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 13:40   #10
Topla voda ?

Ovdije vidim da je izmedju ostalog problem definicije sto je to topla voda ?
dajem svoj doprinos .
Relativno znacenje opisa toplo - hladno, prema ljudskom tijelu.
ipod nule led
- minus 10 opasno za tijelo
- 10 do 0 upotrijebiti kratkotrajno
0 - 10 mrzla voda
10 - 20 hladna voda
20 - 30 mlaka voda
30 - 40 topla voda
40 - 50 vruca voda
50 - 60 jako vruca voda
ostale temperature nisu prikladne ni za kratkotrajni dodir sa ljudskim tijelom .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 17:17   #11
Poznajem osobu koja je imala/jos ima ...
Znam da izbjegava biber/papar...

Ali nevjerujem da imas vec hemoroide, nego sigurno fisure...
Pukao ti je mozda anus na nekim mjestima pa krvai po malo, svaki put nakon odlaska na WC!
To prode samo po sebi... samo nemoj suho jesti!
Vise juhice, povrce, voce i crni kruh i jogurte itd.
Mazes sa PENATEN kremom i proci ce za tjdena dana od prilike!
A ak´ mislis da su hemoroidi odi doktoru, sto prije to bolje!

N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 17:57   #12
Hemeroide, ako iskljucis neka obolenja, mozes (koliko ja znam) dobiti na 2 nacina:
1. prekomjerno sjedenje, malo kretanja i losa prehrana (zacinjena masna hrana)
2. izuzetno veliki napori (npr. veslaci cesto vele da znaju dobiti "mengu"... odnosno, od napora im jednostavno popucaju zile ili iskoce hemeroidi koji puknu.

Tretman su ti ljudi uglavnom gore opisali i to je to. Ja sam svojevremeno nabavio jednu kremu biljnoj apoteci "Celikovic" (na Gracanima, malo prije restorana "Kod Pavela" koja mi je dosta pomogla. U stvari, ta mi je bila najbolja od svoh koje sam probao.

No velim, ovo je samo u slucaju kad ih dobijes iz gore navedenih razloga, a ne kad su "plod" nekog drugog oboljenja... u protivnom je primarno tretirati osnovnu bolest.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 02:39   #13
NESTAO JE

Nemoj te se truditi postati , covik je izgleda nestao, ili ga vise ne zanima .
Sto me nervira kad neko ni hvala ne kaze.

__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 02:48   #14
Boli njega čmar za postove
__________________
miš mouse
kuča house
koveonline is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 12:15   #15
Re: NESTAO JE

Quote:
bodul kaže:
Nemoj te se truditi postati , covik je izgleda nestao, ili ga vise ne zanima .
Pa sta ima veze ako onaj koji je poceo topic vise na njega ne dolazi. Ima i drugih kojima ti isti savjeti pomazu. To i jest poanta foruma.

A sto se hvale tice... sto prije prestanes ocekivati zahvalnost od ljudi - bolje ces se osjecati.

Sto bi se reklo, otkada je izmisljen novac, "hvala" je postala suvisna rijec.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 12:24   #16
NO 123 napisi nesto o tom mazanju jogurtom,malo cudno,zasto jogurt?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 12:26   #17
Jogurt je samo dobar ak´ imas gljivicno oboljenje...
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 01:05   #18
Nemam pojma zasto jogurt, to mi je rekao jedan tip koji je prije mene operirao hemeroide pa mu je jogurt pomogao.
Inace kako god bilo tko ide na operaciju hemeroida mora se pripremiti na tjedan dana nesnosnih bolova. Doktor me je otpustio iz bolnice odmah drugi dan nakon operacije i nije mi dao nista protiv bolova. Ja sam na svoju ruku pio sve zive tablete protiv bolova do kojih sam dosao i to šakom i nista nije pomagalo osim kada namazem jogurtom onda sam jedno vrijeme bio bez bolova, ne znam zasto.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 08:57   #19
Provjereni lijek naših baka koji i dan danas pali:

svaki dan pojesti jednu vrećicu bućinih koštica.
nepta N°1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 23:14   #20
Red face hemeroidi

Danas obavljam ja redovito pražnjenje kad ono opet ti hemeroidi
i nakon tog mučenja (čovječe koji je to "kakač" ...obujma istog kao limenka president's choice-a) redovito mlaz krvi nahrli u školjku....
brisao sam guzicu onim maramama - iako je sad uvijek relacija wc-kada jer to je najučinkovitiiji način da mi guzica ostane dulje čišća i da je potpuno dezintificiram....nakon toga namažem onom kremom nekom protif hemeroida ali ništa ne pomaže

help
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.