Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2023., 02:01   #1
Zdravi kruhići za kupiti

Zanima me što kupujete od kruha, ako ga uopće jedete. Znam, znam, zobene su iz raja izašle, ali ima nas koji to više ne mogu jesti i ne žele se osjećati ko pajcek

Našla sam danas u Sparu neki novi Mlinavor, pakiran u vrećicu (znači produženog trajanja, što mi ne odgovara zbog aditiva) - HELJDA.

Piše na njemu heljda, cijena je relativno prihvaljiva, 1,60 e za 400 grama, narezan. Naravno da je glavni sastavak pšenično brašno polubijelo, malo raženog i tek na trećem mjestu nešto heljdinog. Sve u svemu nije loš. Ima jasno navedene nutritivne vrijednosti na ambalaži pa se može znati što se jede, a i prebrojala sam kriške, oko 4 čine 100 grama.

Minus je što ga nema baš svudgdje, a i radije bih da nije taj s produženim trajanjem, nego normalan kruh. I da ne košta 35 kn za 500 grama i slično.

Što vi kupujete? Tostove i dvopeke isključujem.
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 14:41   #2
zasto iskuljucujes tosteve? ja kupujem integralni tost u lidlu il mlinarov intergralni
jako su ukusni za razliku od onih mokrih proteinskih
nije kruh zlo, to je UH kao i svaki drugi
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 21:19   #3
Ne mislim ja da je kruh zlo, ja želim jesti kruh. Zar to nije vidljivo iz mog posta?

Isključujem tostove jer osjetim te aditive tj. neku kiselost i to mi smeta. Dvopek isto isključujem jer mi izdere osjetljivu sluznicu usta, a kisele kruhove sam jela samo u mazohističkoj fazi, nema šanse da to ikad više stavim u usta.

Ja bih samo htjela kvalitetniji kruh za manje para, a da ga ne moram ja peći I da nije od bijelog brašna zbog skoka inzulina. Dobra su mi graham peciva od Klare, ali to su peciva. Isti takav kruh od Klare se mrvi i nije mi usput za kupiti, moram ići baš na njihov kiosk, a to mi se ne da. Nekad su radili odličan agramer kruh, produljenog trajanja, ali nije im bio isplativ. Bio je jako kvalitetan.

Puno ovih kruhića koje jedemo su samo ofarbani i napucani su sladorom i kojekakvim slatkim sirupima, zato tražim nešto što bi se dalo jesti "svaki dan" a da ne košta 30 kn.

Nema baš odaziva na temu pa brijem ili je već bila tema ili ovdje svi samo zoblju zrnje i posije
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 21:23   #4
Ovaj heljdin se pokazao kao dobro rješenje. Vidjela sam da imaju u sličnom pakiranju još neki novi kruh, možda ostanem pri tome. Nije loše. Nadam se da će biti dostupan, da ga ne moram tražiti po cijelom gradu.
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 23:02   #5
Kao prvo, ne postoji nezdravi kruh. Prvo to moras shvatiti, onda mozemo ostalo

kao drugo, jesi dijabeticar? skok inzulina je problem zbog cega?
danko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2023., 23:54   #6
Zdravi kruhići za kupiti

Ja kad jedem, jedem ovaj... najviše zbog samo 7,5 gr ugljikohidrata.



Samo kod vas je prilično skup, ja sam u Austriji i košta 1,40-1,60€ 250gr.
Nekome će trebati da se navikne. Ja ga jedem već 4 godine.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2023., 11:08   #7
Hvala za info. Otprilike po toj cijeni se može naći i kod nas.

To su kiseli kruhovi koje sam spomenula gore, to više ne želim jesti :-) Želim živjeti!
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2023., 11:39   #8
Ti bi rijesila pola svojih prehrambenih dilema kad bi samo naucila sto je inzulin i prestala brinut o nekim skokovima. Kupi ili napravi svjezi kruh koji ti pase, narezi na snite i zamrzni, kruh dobro podnosi zamrzavanje i rijesila si problem nabave i trajnosti.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2023., 21:51   #9
Kuharice manje zbori da ti ručak ne zagori! :-P
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2023., 13:01   #10
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Ja kad jedem, jedem ovaj... najviše zbog samo 7,5 gr ugljikohidrata.



Samo kod vas je prilično skup, ja sam u Austriji i košta 1,40-1,60€ 250gr.
Nekome će trebati da se navikne. Ja ga jedem već 4 godine.
gadan okus do bola! ovo nije kruh, to je kao da jedes nesto gadno

kruh jedem da bih jeo kruh, a ne da se mucim s njime kad ga zvaces, i povraca ti se
danko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2023., 14:43   #11
to je feature, a ne bug, tolko je uzasnog okusa da ne zelis puno pojest i odrzavas liniju
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2023., 15:30   #12
Zdravi kruhići za kupiti

Quote:
danko10 kaže: Pogledaj post
gadan okus do bola! ovo nije kruh, to je kao da jedes nesto gadno

kruh jedem da bih jeo kruh, a ne da se mucim s njime kad ga zvaces, i povraca ti se


Zato sam i napisao da treba vremena naviknuti se. Ako voliš jesti kruh onda nema ni potrebe probati nešto ovako. Ja ga ne jedem zbog ukusa nego male količine ugljikohidrata. Jedem već godinama točnije 4 i meni je kao i svaki drugi kruh. Ja dnevno pojedem 100-150g što je samo 18g ugljikohidrata, ali 15g vlakana i 30g proteina.
Meni dobar, kome nevaljala ne jede i svi sretni.
Edit: a da bi moj proces mršavljenja bio uspješan ovisi o maloj količini ugljikohidrata i svi smo se složili da mršavljenje nije lako a ovaj moj proces za mene djeluje najlakše i što je važno djeluje.
Kad napravim juhicu sa brokulom, tikvicom, kokosovim mlijekom i ingvom pa ga potopiš u juhu, vjeruj mi i ne osjetiš ga a dugo imaš osjećaj sitosti.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2023., 20:08   #13
kruh jedem zato sto je fin, dakle necu jesti nesto sto cu jedva pojesti, koji je smisao toga?
i zato sto me mrzi kuhati rizu ili nesto drugo, lakse je i brze pojesti leba
danko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 01:06   #14
Rijetko jedem kruh, ali ako ga uzmem to je uglavnom Lovački kruh (Plodine, Špar...). Ne znam šta je unutra ali jedan kruščić potraje i 3-4 dana
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 05:06   #15
Quote:
brunazora kaže: Pogledaj post
Zanima me što kupujete od kruha, ako ga uopće jedete. Znam, znam, zobene su iz raja izašle, ali ima nas koji to više ne mogu jesti i ne žele se osjećati ko pajcek

Našla sam danas u Sparu neki novi Mlinavor, pakiran u vrećicu (znači produženog trajanja, što mi ne odgovara zbog aditiva) - HELJDA.

Piše na njemu heljda, cijena je relativno prihvaljiva, 1,60 e za 400 grama, narezan. Naravno da je glavni sastavak pšenično brašno polubijelo, malo raženog i tek na trećem mjestu nešto heljdinog. Sve u svemu nije loš. Ima jasno navedene nutritivne vrijednosti na ambalaži pa se može znati što se jede, a i prebrojala sam kriške, oko 4 čine 100 grama.

Minus je što ga nema baš svudgdje, a i radije bih da nije taj s produženim trajanjem, nego normalan kruh. I da ne košta 35 kn za 500 grama i slično.

Što vi kupujete? Tostove i dvopeke isključujem.
Pravim svoj vlastiti kruh od heljde a među sastojcima nije gluten, odnosno ništa vezano za pšenicu, već za dizanje koristim mineralnu/radensku. Ako trebaš proteina potrpaš što ti treba u kruh, komadići pileća prsa, badema,... može maksimalno trajati 3 dana ako se drži u hladnjaku. Ne razumijem ljude koji čekaju da im se nešto stvori u trgovini dok istovremeno imaju sve sastojke potrebne za napravit zdravu hranu.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2023., 17:37   #16
Našla sam super kruhić u lidlu, Domaći kruh s više vrsta sjemnki, odličan je. Nekad ga zovu samo Kruh s više vrsta sjemenki. Jako je ukusan, ima 700 grama, a trenutačno je na akciji za 1 euro, što je skroz ok. Tamni.

Narezala sam ga na onu spravu koja ima u Lidlu za rezanje kruha, na najtajnje šnjite, i preukusan je! AKo niste koristili tu spravu, isprobajte ju!
brunazora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2023., 20:26   #17
Napravim si ga sam. Brašno, voda, kvasac i sol. I to je to.
gamma.r is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2023., 01:13   #18
lol
danko10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.