Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 15:24   #1
Krivo provedena uplata/isplata

Molio bih Vas za pomoć imam problem prošli tjedan sam uplatio lovu u erste banku a trebao sam u pbz plaćao sam nekoliko stvari u erste i kako sam žurio nisam promijenio br. rč. banke.
Zvao sam u Erste u četvrtak i rekli su da će riješit kroz 2-3 dana sad sam ih zvao i kažu da još nisu dobili odobrenje za povrat sredstava od svojih nadređenih. Dali ima nešto u mojoj mogučnosti da mogu napraviti ili sam prepušten njima na milost i nemilost.
spyder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:09   #2
znam za sličan slučaj, uplata je sjela na račun zabe - uglavnom bilo je potrebno nekoliko dana da bankari zabe nakon prijave problema riješe slučaj - novac je vraćen natrag na ž-r bez problema.

prema tome, vjerujem da ti to jedno oni mogu riješiti - pričekaj još malo i naravno budi u kontaktu s njima!
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:16   #3
to će biti jako teško

ja sam recimo jednom prilikom isto krivo uplatio umjesto u pbz ošla lova u zabu

riječ je bilo od 2oo kn

nikad ih nisam vidio, prošlo valjda sad već i 2,5 godine

govorili su mi da nemogu bez vlasnika računa skidati lovu s računa

vozali me od jednog telefona do drugoga, pisao mailove i nikad išta.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:17   #4
Krivo provedena uplata na račun

tekući račun-trajni nalog sa žiro


13.03.2009. uplaćeno mi je cca 2.000 kn - nečija plaća


19.09.2009. napravljen povrat tih cca. 2.000 kn

mene nitko ništa nije pitao (usmeno ili pismeno) da li se ja slažem da se napravi povrat, niti obavijestio (usmeno ili pismeno) da je to napravljeno.

Da li banka to smije napraviti ako je novac "ležao" na mom računu 6 dana.

Ako ne smije, mogu li ja dobiti povrat na svoj račun novca koji su oni isplatili s mog računa bez da su mi išta rekli i pokloniti ga u humanitarne svrhe (mogu ga i oni uplatiti bez da ga meni stave na račun da ne bi ja ispao pizda).

Mislim da ako novac 6 dana leži na računu tada je on u vlasništvu onog čiji je račun i da je bahato da me se ne obavijesti.

Molim ako netko zna kakva su pravila banaka u ovom slučaju da napiše svoje mišljenje.

Hvala
brickbybrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:24   #5
imaju pravo ispravit grešku knjiženja bez tvoga pitanja (ipak je to njihova banka a ne tvoja) a ti imaš pravo se žalit sa predočenjem uplatnice,ugovora ili nekog drugog dokumenta kojim dokazuješ da su to bili tvoji novci,ali pošto to nisu tvoji novci šta očeš.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 26.03.2009. at 20:51. Reason: quote
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:30   #6
Quote:
more kaže: Pogledaj post
imaju pravo ispravit grešku knjiženja bez tvoga pitanja (ipak je to njihova banka a ne tvoja) a ti imaš pravo se žalit sa predočenjem uplatnice,ugovora ili nekog drugog dokumenta kojim dokazuješ da su to bili tvoji novci,ali pošto to nisu tvoji novci šta očeš.
znači banka ima apsolutnu kontrolu nad računom bez obzira na to koliko dana prođe tj. kada je napravljena uplata.

Negdje sam čuo da je žena krivo uplatila račun pa da nije mogla do svog novca pa mi je zbog toga čudno da je meni skinuto s računa bez mog pristanka
brickbybrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:39   #7
Quote:
brickbybrick kaže: Pogledaj post
skinuto s računa bez mog pristanka
Tebi nije "skinuto sa računa" nego je samo ispravljena pogreška.
Odkuda ti ideja da je to tvoje vlasništvo?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:47   #8
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tebi nije "skinuto sa računa" nego je samo ispravljena pogreška.
Odkuda ti ideja da je to tvoje vlasništvo?
Ako je nešto na mom računu onda to nije tvoje ili od nekog sedmog

Zanima me samo da li banka inače o prepravljanju/ispravljanju mora obavijestiti onoga čiji je račun tj. na koga račun glasi ili ne.

Mislim da bi bilo OK s njihove strane da se to napravi.

Može neko na moj račun uplatiti 1.000.000,00 kn pa me prijaviti da sam uzeo mito ako sam npr. sudac...
brickbybrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:52   #9
ovisi od banke do banke kako će se postaviti u toj situaciji, u pravilu se traži suglasnost vlasnika računa za isplatu
koja je banka u pitanju?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:55   #10
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ovisi od banke do banke kako će se postaviti u toj situaciji, u pravilu se traži suglasnost vlasnika računa za isplatu
koja je banka u pitanju?
ne bi želio još reći koja je banka u pitanju da ne bi još ja naje..

zvao sam ih na 0800 ... i rekli su mi da u pravilu ne bi smjeli bez mog pristanka napraviti ništa i da se obratim voditelju poslovnice za detalje.

nisam se još čuo s njim pa ne bih želio ništa reći dok ne čujem kakva je stvarna politika banke po tom pitanju tj. šta će mi reći
brickbybrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:56   #11
Bitno je jako, ali jako, čija je to zapravo greška.

Ako je greška nekoga u banci dok je provodio nalog u sustav (krivo upisao broj, pa novac zalutao), onda banka ima pravo povući taj novac, tj. ispraviti svoju grešku. To stoji u većini ugovora o tekućem računu, napisano sitnim slovima.

No ako je to greška neke "tete" iz računovodstva firme XY d.o.o. koja je zadala takav "krivi" nalog (pa je plaća krivo otišla), a banka ga je ispravno provela (jer ne zna banka kome novac zapravo treba ići, to zna "teta" koja se zaje*ala), onda banka to nema pravo nego mora moliti klijetna da novac vrati.

Znači pravac u banku da se vidi tko je zeznuo.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:57   #12
Quote:
brickbybrick kaže: Pogledaj post
Može neko na moj račun uplatiti 1.000.000,00 kn pa me prijaviti da sam uzeo mito ako sam npr. sudac...
Sasvim sigurno da onaj tko daje mito ne ostavlja papirnati trag a i nemoguće da zna tvoj broj računa osim ako mu ga nisi ti dao (ili ga je ukrao).
Jasno da nešto što je na tvojem računu nije tvoje ako nisi ti uplatio ili uplata nije tebi namijenjena odnosno sa Marsa se vidi da se radi o grešci.
Nije mi jasno zašto radiš problem oko toga
I zašto bi te trebali obavijestiti o tome ako je saldo ispravan?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:59   #13
pa u pravilu, bez obzira što je greška u pitanju i oni mogu dokazati da se radi o greški (jer imaju virman na kojem je isparavan broj računa, a ne tvoj), trebali su te zatražiti suglasnost (bar je to neki običaj u takvim situacijama, mada uopće ne mora značiti da je to i službena politika te banke ). s druge strane, ti si svjestan da to nije tvoj novac pa mi nije jasno zašto bi išao raditi probleme?!
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:00   #14
Quote:
brickbybrick kaže: Pogledaj post
Mislim da ako novac 6 dana leži na računu tada je on u vlasništvu onog čiji je račun i da je bahato da me se ne obavijesti.


ovo ne da je presmiješno nego ....

banka bahato ispravi pogrešku, a ti si fin jer je ta lova nakon 6 dana postala tvoja ...

mislim što sve ovdje neću pročitati
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:02   #15
Nije mi jasno zašto radiš problem oko toga
I zašto bi te trebali obavijestiti o tome ako je saldo ispravan?[/QUOTE]



Mislim da bi bilo fer da se ljude obavijesti o nekim promjenama na njihovim računima....reda radi...
brickbybrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:04   #16
ako nemaš uslugu trenutnog obavještavanja onda ćeš dobiti na izvodu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:05   #17
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post


ovo ne da je presmiješno nego ....

banka bahato ispravi pogrešku, a ti si fin jer je ta lova nakon 6 dana postala tvoja ...

mislim što sve ovdje neću pročitati
I meni je smješno čime se ljudi bave ali eto pokušali smo mu na fino objasniti.
Quote:
brickbybrick kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo fer da se ljude obavijesti o nekim promjenama na njihovim računima....reda radi...
Kakve promjene, kada je saldo potpuno ispravan?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:13   #18
Kakve promjene, kada je saldo potpuno ispravan?[/QUOTE]




Kada sam "rekao" promjene mislio sam na povećanja i smanjenja koja su se na računu dogodila u zadnjih nekoliko dana.



Molim te objasni: saldo je potpuno ispravan.
brickbybrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:26   #19
Quote:
brickbybrick kaže: Pogledaj post
Molim te objasni: saldo je potpuno ispravan.
13.03.2009 saldo na računu npr.1000 kn.
Greškom ti je uplačeno 2000 kn. Uočena je i ispravljena greška tj. skinuto ti je 2000 kn.
19.03.2009 saldo na računu 1000 kn.
1000 kn=1000 kn
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:28   #20
Valjda je očekivao da će ga nazvati iz banke da mu kažu a oni nisu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.