Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 13:22   #1
Invalidsko parkirno mjesto

Naš predstavnik stanara si je na asfaltiranom dijelu zajedničke imovine tj. imovine svih suvlasnika iscrtao "invalidsko" mjesto. Do invalidske iskaznice je došao ne znam na koji način jer najnormalnije hoda, trči i penje se uz stepenice. Ono što me zanima je

1) smije li si on iscrtati to mjesto za invalide za zajedničkoj imovini svih
suvlasnika jer je to zajednička imovina i
2) Kome da se obratim da mu se uzme taj znak pristupačnosti jer je očito da ga
nije stekao pošteno. Znam i kako ga je stekao ali nije ni bitno. Bitno je da mu
nikako ne pripada jer NEMA oštećenje donjih ekstremiteta veće od 70%
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:30   #2
Sam je iscrtao žutom bojom horizontalu signalizaciju na podu? A što je s vertikalnom (stup sa propisanim znakom)? Je li i to sam financirao?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:32   #3
Možda nema on oštećenje, već netko u familiji.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:39   #4
Quote:
hrvoje5555 kaže: Pogledaj post
Naš predstavnik stanara si je na asfaltiranom dijelu zajedničke imovine tj. imovine svih suvlasnika iscrtao "invalidsko" mjesto. Do invalidske iskaznice je došao ne znam na koji način jer najnormalnije hoda, trči i penje se uz stepenice. Ono što me zanima je

1) smije li si on iscrtati to mjesto za invalide za zajedničkoj imovini svih
suvlasnika jer je to zajednička imovina i
2) Kome da se obratim da mu se uzme taj znak pristupačnosti jer je očito da ga
nije stekao pošteno. Znam i kako ga je stekao ali nije ni bitno. Bitno je da mu
nikako ne pripada jer NEMA oštećenje donjih ekstremiteta veće od 70%

Ako se ne varam, pauk ne smije intervenirati na površini koja nije gradska.
Ti se lijepo parkiraj tamo, a na šajbi ostavi poruku da ti se predstavnik stanara slobodno javi ako ima problema sa time

(ne odgovaram za posljedice ako nastane fajt i ako priča završi u crnoj kronici )
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:37   #5
Valjda je sve sam financirao. Ne znam jer nikome ne želi pokazati račune ali će morati uskoro. Ima i vertikalnu signalizaciju tj. znak sa dopunskom pločicom. Samo što na horizontalnoj nema onaj znak invalida u kolicima pa je mjesto ustvari neispravno. Ja se ne parkiram tamo samo da ne nastane veeeeliko sranje u kojemu bi on mogao jaaaaako loše završiti. Samo zato.
Nema nitko oštećenje osim njega jer živi sam a on to oštećenje NEMA. Znam da ga je isposlovao jer je bio neki sudac i to je bila samo protuusluga.

Čak i da je teoretski u kolicima...smije li bez pristanka SVIH suvlasnika crtati svoje invalidsko mjesto na zajedničkoj imovini? To je poboljšica i morao bi tražiti potpise svih suvlasnika, zar ne?

Znam da nove zgrade moraju imati invalidsku rampu ili lift ali ovo je zgrda stara 14 godina. Ja znam da mu nekoliko nas neće nikada potpisati da stavlja bilo kakvu rampu, parkirno mjesto ili bilo šta. Šta će mu rampa kada čovjek normalno hoda, trči, kopa, čisti snijeg?
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:41   #6
Ako je parkiralište zajednička imovina, on ju ne smije prisvajati. Čak i da jest invalid, ne morate mu vi poklanjati parkirno mjesto. Neka se preseli u bolnicu, gdje će mu, kao invalidu, pružiti zadovoljavajuću njegu.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 00:16   #7
aj je na vašoj zajedničkoj privatnoj površini što se vi ostali nebi mogli označit svaki svoj parking (dogovorit) i stavit čuvare parkinga tak da se onda on nemože parkirat na vaše ili kad mu netko dođe
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 02:26   #8
Quote:
hrvoje5555 kaže: Pogledaj post
Naš predstavnik stanara si je na asfaltiranom dijelu zajedničke imovine tj. imovine svih suvlasnika iscrtao "invalidsko" mjesto. Do invalidske iskaznice je došao ne znam na koji način jer najnormalnije hoda, trči i penje se uz stepenice. Ono što me zanima je

1) smije li si on iscrtati to mjesto za invalide za zajedničkoj imovini svih
suvlasnika jer je to zajednička imovina i
2) Kome da se obratim da mu se uzme taj znak pristupačnosti jer je očito da ga
nije stekao pošteno. Znam i kako ga je stekao ali nije ni bitno. Bitno je da mu
nikako ne pripada jer NEMA oštećenje donjih ekstremiteta veće od 70%
Možda živimo u istoj ulici.

Šalim se, kod mene je priča drukčija. Godinama je u ulici bilo samo jedno invalidsko mjesto, taj momak je zaista invalid i s tim su, naravno, svi bili suglasni. Ali tad se netko pametan poput tvog susjeda sjetio kako riješit problem parkinga jer se na 80 parking mjesta pokušava parkirat cca. 300 vozila, možda i više (nerijetko parkiram i 800+m od zgrade, doslovno, ne preuveličavam) pa je i sebi iscrtao invalidsko mjesto poput tvog susjeda. Ubrzo je nastala poplava pa sad imamo cca. 15 invalidskih mjesta u ulici. Naravno, svi koji parkiraju na takvim mjestima nemaju veze s invalidnošću (osim tog momka), ali imaju iskaznicu (vjerojatno na nekog člana obitelji prijavljenog na njihovu adresu (a bitkom je najčešće u bih)) i ako pozoveš pauka neće bit koristi. Dapače, većina tih osvajača parkinga je krajnje agresivna, jedno popodne izlazim iz stana i vidim tog "invalida" kako šakama i nogama lupa po autu i čupa za kvaku, a u autu se zaključala mala susjeda (ima 18g., 160cm i 40kg) sva prestrašena. Nazovem policiju i dođem ga pitat gdje je problem. On urla da mu je parkirala na mjesto. Kažem mu da glupi ljudi službeno nisu invalidi i da nema pravo parkirat na tom mjestu. Nešto se bahatio, ali tad stigla policija i napisala mu prijavu.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:12   #9
U cijeloj ulici gdje živim je uvijek bilo mjesta za parkirati. Ima ih doduše i sada iako nam dolaze i iz drugih ulica jer nemaju gdje stati. I onda se "moj" pametan predstavnik sjetio da bi on mogao ocrtati parkirna mjesta. I onda su počeli crtati i druge zgrade u ulici. Ulica je slijepa. I sada ja pogledao na ARKOD-u i imam cijeli ZG katastar u .dwg formatu pa pogledao to preklopljeno u ARKODu i vidim da skup zgrada tj. sve zgrade s druge strane ceste koje su si ocrtali mjesta i stavili čuvare gotovo da nema ništa okućnice prema cesti tj. imaju od ništa do maximalno 2 metra od krajnje točke prema cesti. Šta hoću reći...da su si napravili parking na tuđoj zemlji odnosno po gruntovnici na cesti kojoj je vlasnik grad ZG. I sada ću ja morati zvati komunalne redare da to sve počupaju van. Samo da položim ispit da ću imati malo vremena za zajebavati se s time. Kako će biti

A najbolje od svega je da si je neki majstor automehaničar dovukao 3 neregistrirana auta na parking koji je službeno vlasništvo firme koja je sagradila cijelu ulicu. Ta 3 auta stoje na tom parkiralištu već više od godinu dana i ne miču se uopće.

Zanima me još za to invalidsko mjesto...da li svi mi suvlasnici njemu po nekakvom članku zakona moramo dati tj. pokloniti parkirno mjesto jer je kao invalid? Koliko sam našao po netu...ne moramo. Zna li netko možda konkretnije?
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 21:00   #10
samo prčkaj po tome pa će cijelu ulicu očistit od parkiranja službe koje god ako nema uvjeta za parkiranje u toj ulici, mislim na širinu kolnika, pločnika itd.
pazi da si ne napraviš medvjeđu uslugu
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 21:10   #11
Pa neka očiste. Ima mjesta za parkiranje dosta samo što su si neki stavili parkirne stupiće na gradskom zemljištu odnosno službeno-cesti jer imaju samo metar svog dvorišta i samim tim si prisvojili parkirno mjesto koje nisu platili i koje je javna površina. Zašto se onda nebi mogli svi tamo parkirati?

Kako si netko može ocrtati svoje invalidsko mjesto na zajedničkoj imovini svih sustanara? I to još ispod svog prozora. Ako je zajednička imovina, onda se parkira po sistemu-tko prvi njegova djevojka. Nema jednakijih.
hrvoje5555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.