Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 09:20   #1
Izgradnja kuce/ishodovanje dozvole

Pozdrav ljudi!

Treba mi savjet. Naime, želio bih si izgraditi kuću. Imam svoju zemlju koja je u poljoprivrednoj zoni. Parcela je 7500m2. U okolici nje ima izgrađeno između 7-8 kuća. Također stambenih (barem im je to krajnja namjena. Ne znam kako su prijavljene (kao poljoprivredni objekti ili nesto drugo). Večina njih je izgrađena prije zakona o legalizaciji, dok su barem 2 napravljene nakon stupanja spomenutog zakona na snagu... Do parcele vodi vatrogasni put (koji jos nije upisan u katastar), ali su na put uredno postavljene električne instalacije. Tako da sve kuće imaju priključak struje. Kanalizacije i vode nema...
Moje pitanje je koji je postupak i postoji li uopce način kojim bih mogao ostvariti ishodovanje građevinske dozvole za izgradnju stambenog objekta do 80m2 (prizemnica).
Čuo sam za mogućnost parceliranja. Jel to opcija? Neki mi govore da je moguće izgraditi do 20m2 objekt za poljoprivredne svrhe, neki da ovisi o velicini parcele...

Molim vas vasa misljenja i iskustva...
JSlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:51   #2
Moguće je izgraditi ono što je dopušteno prostornim planom-dakle konzultirati plan (karte i tekst), a ne pitati seljaka.
Ovo se drugo što ste naveli po meni spada u lokalni folklor, u stilu mislim da......
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:11   #3
Ovdje je riječ o lokalnom folkloru, narodnim običajima, kako je već netko napisao. Nešto kao video ispod.

https://www.youtube.com/watch?v=bgoOA-Vt5SY

Ako je riječ o poljoprivrednom zemljištu, tada na njemu po defaultu nije dopuštena gradnja stambenih objekata. Na poljoprivrednom zemljištu smiju se graditi poljoprivredne građevine, koje ne moraju nužno biti 20 m2.

Poljoprivredno zemljište se može prenamjeniti u građevinsko u skladu s urbanističkim ili detaljnim planom uređenja, što košta ne mali iznos, proceduru(nije čudo da se s tim dosta muljalo).

Ti graditelji su super prošli, sad će im bez naknade to zemljište prenamjeniti u građevinsko, legalizirati će im te kuće i priča završava, ti si se nažalost zajebao što nisi gradio kad i oni. Možda tebi može pomoći i činjenica da će se njima prenamjeniti zemljište, pa se može i tebi, samo što vjerojatno to tebi neće ići bez naknade.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.