Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 23:53   #21
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Bruna je izrazito za lustraciju, suradnica je Hasanbegovica i predsjednice. Podsjecam, Hasanbegovic je bio taj koji htio pokrenuti zakon kojim bi se otvorile zakljucane arhive.

Tko ih je ono nedavno zakljucao na jos 20 godina i zasto? Ne vjerujem da je zbog podataka tko se s kim cmakao na seminarima u partijskoj Kumroveckoj skoli. Bit ce da su puno opipljiviji razlozi.

Nisi valjda pomislio da ce, sagledavajuci sve to, Bruna otici kamaradima.

Da, da, sigurno je bio za to. Jedini problem je što bi ga njegovi vlastiti stranački kolege spremili u top da to napravi. Znaš li ti koliko je zadrtih HDZnjeara u tim arhivima!?
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 00:07   #22
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih te na Goli Otok ni u Staru Gradišku, druže.
Nema uopće potrebe za takvim refleksom naslijeđenim iz vremena dok su drugovi provodili čistke.

Lustracija je civilizacijski čin i provest će ju civilizirano civilizirani ljudi.
A tko će biti lustriran, to ne znam. Možda ću i sam, jer živio sam i radio u prošlom sustavu na, ne baš bezazlenim poslovima.
Jedino što se ja ne bojim lustracije. Prvo jer nisam javni djelatnik, a ako lustracijom ne budem mogao ni biti, nije greda jer sam mnoga životna pitanja već riješio.

A ti, bojiš se lustracije?
A zašto bih se bojao?
Kao prvo, nisam bil u SKJ poput tebe, pa poslije prevrnul kožu (kao što sam priznaš, ne), a kao drugo - lustracija neće biti provedena nikad, a možda ni tad.


Quote:
Ovo je trollanje (zna to i moderatorica) jer ja nisam nigdje napisao da Bruna s kroatologije predstavlja sve katolike nego sam se s pravom osvrnuo na ovaj dio posta punog mržnje prema katolicima:
Okej, bilo je pomalo nejasno, mislio sam da se tiče mene. A to bi bilo krajnje neumjesno jer valjda je već svima na forumu jasno kako sam ja fin i galantan sugovornik...

Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Mislila sam ne izaći na izbore, ali predomislila sam se. Zaokružit ću ime Brune Esih!
Joj, ajd nemoj, prosim te...
Zaokruži onaj brojček ispred njezina imena, mogli bi ti otpisat listić kao nevažeći...

Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Sve pet..ali HDZ!?
Jbg..valjda nije razmisljala.
Nestranačka brojačica kostiju na listi HDZ-a... Slučajno se spotakla pa upala na listu...

Poštena, nestranačka osoba na njihovoj listi... Podsjeća me to na Bilija Pitona, kad je rekao: "Pa dobro, ne može to tako! Ja sam pošteno radio, odradio svoje, izlagao se opasnosti da završim na dugogodišnjoj robiji - a vi ćete meni tako?!"
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 00:48   #23
nije doktorirala iako je zaposlena od početka stoljeća i nema rad objavljen od 2007 godine, suatorica je monografije s čovjekom osuđenim na doživotni zatovor za ubojstvo, sve lako provjerljive činjenice
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 00:55   #24
Fascinantno mi je da HDZ ne može skupiti 160-ak normalnih ljudi da složi te liste. Dobro je netko komentirao nakon sučeljavanja, Plenković ima samo jedan, i to kritičan problem na ovim izborima-predsjednik je HDZ-a.

E, sad, politička realnost govori da su neka lica s tjeralice prejaka da ih se samo tako makne. Ali što mu trebaju ovakve opskurne spodobe mi je misterij.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 01:09   #25
Ah slatka Brunica, da mi je malo sad, pa malo ... no, zar nije svojevremeno pisalo da baš ona radi projekat lustracije ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 01:24   #26
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
nije doktorirala iako je zaposlena od početka stoljeća i nema rad objavljen od 2007 godine, suatorica je monografije s čovjekom osuđenim na doživotni zatovor za ubojstvo, sve lako provjerljive činjenice
Pa baš zato ne kužim zakaj nije u HDZ-u, zakaj je vanjska suradnica?
Pa više je nego kvalificirana za sam vrh stranke...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 02:23   #27
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A zašto bih se bojao?
Kao prvo, nisam bil u SKJ poput tebe, pa poslije prevrnul kožu (kao što sam priznaš, ne), a kao drugo - lustracija neće biti provedena nikad, a možda ni tad.
Prije će Sava... jel'
Ništa ja nisam priznao, kao prvo, a drugo pročitaj malo o lustraciji da mi tu u panici ne pizdiš, pa da naučiš da samo članstvo u partiji nije razlog za lustraciju.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 02:35   #28
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
nije doktorirala iako je zaposlena od početka stoljeća i nema rad objavljen od 2007 godine, suatorica je monografije s čovjekom osuđenim na doživotni zatovor za ubojstvo, sve lako provjerljive činjenice
Nije lijepo izmišljati i plasirati poluinformacije.
Raditi u Institutu Ivo Pilar ne znači morati doktorirati.
Bože Vukušić je slobodan čovjek i bavi se poslom vrijednim divljenja, što totalitaristički mozgovi teško mogu shvatiti.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:47   #29
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Nije lijepo izmišljati i plasirati poluinformacije.
Raditi u Institutu Ivo Pilar ne znači morati doktorirati.
Bože Vukušić je slobodan čovjek i bavi se poslom vrijednim divljenja, što totalitaristički mozgovi teško mogu shvatiti.
da ako si zaposlen na mjestu tajnice, računovodstvo itd, ajmo malo baciti na bibliografiju gospođe Esih https://bib.irb.hr/pretrazivanje_rezultat?



1. Jurčević, Josip; Esih, Bruna; Vukušić, Bože.
Čuvari bleiburške uspomene .
Zagreb : Klub hrvatskih povratnika iz iseljeništva, 2005 (monografija).

2. Jurčević, Josip; Esih, Bruna; Vukušić, Bože.
Čuvari bleiburške uspomene .
Zagreb : Klub hrvatskih povratnika iz iseljeništva, 2003. (monografija).
Vrh

Poglavlja u knjizi


1. Esih, Bruna.
Europski sigurnosni mehanizmi i vukovarska (po)ratna stvarnost // Vukovar - hrvatska baština i perspektive razvoja / Živić, Dražen ; Žebec, Ivana (ur.).
Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2007. Str. 117-124.

2. Esih, Bruna; Živić, Dražen.
Analiza Udbinih dosjea: profil suradnika Udbe // Udbini sinovi / Marković, Marko (ur.).
Ljubuški : Press Holding, 2004. Str. 138-146.
Vrh

Ostali radovi u drugim časopisima


1. Živić, Dražen; Esih, Bruna.
Idejno-politički, vojni, međunarodno-pravni i demografski aspekti srbijanske agresije na Republiku Hrvatsku. // Republika Hrvatska. 214. (2003.) ; 29-53 (pregledni rad, stručni).

2. Esih, Bruna; Živić, Dražen.
Velikosrpstvo i hrvatska država. // Godišnjak za kulturu, umjetnost i društvena pitanja Matice hrvatske Vinkovci. 20 (2002.) ; 273-302 (pregledni rad, stručni).

daklem ovo je popis radova u bazi podataka Irb,

daklem iz ovoga se vidi da je zaposlena na mjestu na asistentice http://www.pilar.hr/zaposlenici/biog...rprofile/esih1 činjenica je da ona morala doktorirati pa nije.

P.S izostavaljam namjerno slučaj obrane magisterija zbog člana komisije
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama

Zadnje uređivanje Pulgasari : 26.08.2016. at 08:54. Reason: dodavanje
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:58   #30
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Prije će Sava... jel'
Ništa ja nisam priznao, kao prvo, a drugo pročitaj malo o lustraciji da mi tu u panici ne pizdiš, pa da naučiš da samo članstvo u partiji nije razlog za lustraciju.
Još nešto gospođa Esih je obećala zakon o lustraciji, čija iskustva koriste ( Poljska Mađarska, Njemačka)
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:59   #31
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Nije lijepo izmišljati i plasirati poluinformacije.
Raditi u Institutu Ivo Pilar ne znači morati doktorirati.
Bože Vukušić je slobodan čovjek i bavi se poslom vrijednim divljenja, što totalitaristički mozgovi teško mogu shvatiti.
Čovjek je osuđen za ubojstvo na doživotni zatvor u Njemačkoj, pomilovan je onaj trenutak kad je došao u Hrvatsku na "izdržavanje" kazne, hoće li i Perković isto biti "slobodan čovjek" za kojih destak godina
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 09:40   #32
Obicna niskoristica laprdanja o filozifiji i proslosti koju debelo placaju porezni obveznici pa i iz mog depa.

Neka se pocne baviti pravim poslom stvarajuci novu vrijednost. Tad cu moci reci da je sposobna.
Neka proba price i clankice o komunistima prodati realnom sektoru, pa neka na tome zaraduje i milijune ako moze.

Do tada jest, niskoristi. Nazalost Hrvatska ima previse takvih niskoristi koje debelo placa, iz raznih sfera i stranaka.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 09:55   #33
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Obicna niskoristica laprdanja o filozifiji i proslosti koju debelo placaju porezni obveznici pa i iz mog depa.

Neka se pocne baviti pravim poslom stvarajuci novu vrijednost. Tad cu moci reci da je sposobna.
Neka proba price i clankice o komunistima prodati realnom sektoru, pa neka na tome zaraduje i milijune ako moze.

Do tada jest, niskoristi. Nazalost Hrvatska ima previse takvih niskoristi koje debelo placa, iz raznih sfera i stranaka.
Ne dijelim tvoj stav, bitno je istržiti prošlost, barem da se smanje manipulacije, ono što mene nervira je to da ona očiglendno nakon slabog doprinosa znanosti bježi u politku ( da se razumijemo ni prva niti zadnja) i ljudi je brane jer je "naša" u osnovni ono što bi ona trebala raditi podržavam, ali ono što ustavri radi nikako
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 10:04   #34
Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
Ne dijelim tvoj stav, bitno je istržiti prošlost, barem da se smanje manipulacije, ono što mene nervira je to da ona očiglendno nakon slabog doprinosa znanosti bježi u politku ( da se razumijemo ni prva niti zadnja) i ljudi je brane jer je "naša" u osnovni ono što bi ona trebala raditi podržavam, ali ono što ustavri radi nikako
Neka istrazuje proslost. Ja sam onda siguran da bi se naslo privatnih ljudi koji bi je financirali u istrazivanjima. Dapace. Nemam nista protiv. Pa neka od svojih clanaka zaraduje i milijune.

Dosta mi je samo takvih jebivjetra na drzavnim placama. Svih boja i stranaka.
Dosta mi je placati za tu gamad, a ona ne proizvodi nista. Znas kako me boli q za cuvare blajburske uspomene koje placam(o).
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:22   #35
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Da, da, sigurno je bio za to. Jedini problem je što bi ga njegovi vlastiti stranački kolege spremili u top da to napravi. Znaš li ti koliko je zadrtih HDZnjeara u tim arhivima!?
Da, tocno je to da bi Brunu i Hasanbegovica neki iz HDZ-a u top strpali. Zato je Karamarko i smijenjen jer je dirnuo u osinje gnijezdo kad je najavio da ce poceti s lustracijom bas u HDZ-u.

Po mojem misljenju, vecina ljudi koji rade u arhivama su pravi, kojima je stalo do istine. Stoga se i pokusalo smijeniti Nazora, te je iz istih razloga donesen zakon kojim se blokiralo partijske arhive na jos 20 godina.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:25   #36
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Da, tocno je to da bi Brunu i Hasanbegovica neki iz HDZ-a u top strpali. Zato je Karamarko i smijenjen jer je dirnuo u osinje gnijezdo kad je najavio da ce poceti s lustracijom bas u HDZ-u.

Po mojem misljenju, vecina ljudi koji rade u arhivama su pravi, kojima je stalo do istine. Stoga se i pokusalo smijeniti Nazora, te je iz istih razloga donesen zakon kojim se blokiralo partijske arhive na jos 20 godina.
Naglasak je na rade
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:32   #37
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Eto ti je pa si je gledaj:
Ma kakve veze imaju hačeespeovci s neofašizmom, bože sačuvaj...
Aha, neofašistica je zbog društva na slici, ne zbog nekih svojih stavova.
Tako netko može mene uslikati s Matom Kapovićem (ipak radimo na istoj ustanovi), pa će iz toga netko pametno zaključiti da sam članica ili bar simpatizerka Radničke fronte.

Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Da, tocno je to da bi Brunu i Hasanbegovica neki iz HDZ-a u top strpali. Zato je Karamarko i smijenjen jer je dirnuo u osinje gnijezdo kad je najavio da ce poceti s lustracijom bas u HDZ-u.
Karamarkova smjena nije imala nikakve veze s najavom lustracije jer je on o lustraciji samo laprdao, a nije ju nikad imao namjeru sprovesti. U nekoliko godina na čelu HDZa nije povukao niti jedan potez u smjeru provođenja lustracije, bilo u HDZu ili izvan njega. Karamarko je smijenjen zbog afere "Konzultantica" i zbog štete koju je time nanio HDZu i Hrvatskoj.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:35   #38
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Aha, neofašistica je zbog društva na slici, ne zbog nekih svojih stavova.
Tako netko može mene uslikati s Matom Kapovićem (ipak radimo na istoj ustanovi), pa će iz toga netko pametno zaključiti da sam članica ili bar simpatizerka Radničke fronte.

.
pa ako je netko implicirao da je fašistica onda držim da je u krivu, ona samo radi svoj posao sad koliko kvalitetno o tome se bi se dalo zboriti
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:49   #39
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
...Karamarkova smjena nije imala nikakve veze s najavom lustracije jer je on o lustraciji samo laprdao, a nije ju nikad imao namjeru sprovesti. U nekoliko godina na čelu HDZa nije povukao niti jedan potez u smjeru provođenja lustracije, bilo u HDZu ili izvan njega. Karamarko je smijenjen zbog afere "Konzultantica" i zbog štete koju je time nanio HDZu i Hrvatskoj.
Necu se s tobom raspravljati o "aferi" koja je zabrinjavajuci primjer sto se lazima i manipulacijom kod nas moze napraviti, a cija je kruna ona sprdacina od odluke Povjerenstva koja je u otvorenoj suprotnosti s temeljnim postavakama u Ustavu (Clan 38).

Reci cu ti samo da Karamarko nije imao namjeru pokrenuti lustraciju, nikad Hasanbegovic ne bi postao ministar.

Takodjer, nista manje vazno; da predsjednica nije za lustraciju, ne bi Bruna bila njezina osobna izaslanica na komemoracijama.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:25   #40
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
...

Zato je Karamarko i smijenjen jer je dirnuo u osinje gnijezdo kad je najavio da ce poceti s lustracijom bas u HDZ-u.

...
Pa Karamarko i je započeo lustraciju u HDZ-u, ali problem je što je njega prvo lustrilalo.
Njegovi drugovi su uvidjeli da je ta lustracija jebena stvar pa su je isključili iz napajanja...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.