Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 09:43   #1
Unhappy Ni slatkiši nisu što su nekad bili...

Nije ni Bajadera više slična Bajaderi našeg djetinjstva na žalost


Izdvojeno s teme Što ste zadnje finoga probali?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem

Zadnje uređivanje Pringles : 29.12.2016. at 14:32. Reason: obavijest
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:07   #2
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nije ni Bajadera više slična Bajaderi našeg djetinjstva na žalost

Baš sam htio napisati jer sam jučer otvorio Bajaderu koju sam dobio za Božić.
To više ne vrijedi niš...sami šećer.
Nula bodova.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:01   #3
ok, nisam dugo pojela bajderu, ali to sigurno nije bilo zadnji put u djetinjstvu. sigurno je prošla godina-dvije i nisu mi ostale u lošem sjećanju (barem ne kao ove čokse).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:09   #4
Nekidan sam pojela jednu bajaderu i vratio mi se u sjećanje okus eurokrem tabli negdje u sedamdesetima. Sama mast
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:20   #5
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Nekidan sam pojela jednu bajaderu i vratio mi se u sjećanje okus eurokrem tabli negdje u sedamdesetima. Sama mast
Nevjerojatno je kako su te seljačine upropastile predobre proizvode:

runolist ( nema)
čokoladni desert ( nema)
rum pločice ( sami šećer)
Bananako ( ogavan)
griotte ( pune šećera, loša čokolada)
bajadere ( očaj u svakom pogledu)
fontana ( hrgica masti u lošoj čokoladi)
...
mogu ja još...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:55   #6
Ja i dalje volim Griotte i Bajadere. Bajadere su mi uvijek bile uzasno slatke i teske ali drage, a Griotte su mi odlicne u svakom pogledu. Pogotovo kad su friske. Kad dobijes od nekog bombonjeru koja je prosla 5-6 krugova poklanjanja pa je cokolada vec bijela, a liker stvrdnut, onda to definitivno vise nije to.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:17   #7
meni je runolist uvijek bio loš.
a rum pločice uvijek šećer. OK, neloš šećer, ali ipak šećer.

zapravo, osim griotta (koje su za moj ukus isto uvijek bile preslatke, a ni čokolada mi nije bila ludilo, ali kombinacija je bila fina because višnje i alkohol) meni ništa od svih tih stvari nije valjalo ni prije ni sada. za puno stvari sam nostalgična, ali za nekom 'kraš kvalitetom' definitivno ne.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:26   #8
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kako su te seljačine upropastile predobre proizvode:

runolist ( nema)
čokoladni desert ( nema)
rum pločice ( sami šećer)
Bananako ( ogavan)
griotte ( pune šećera, loša čokolada)
bajadere ( očaj u svakom pogledu)
fontana ( hrgica masti u lošoj čokoladi)
...
mogu ja još...
bananko je oduvijek hit & miss proizvod, slicno kao i jaffa keksi. nekad super, tko zna kakav iduci put kad ga kupis

uglavnom, ne slazem se sa ocjenom ledenih kocki - kod njih ne vidim nekih oscilacija u kvaliteti, a vise ili manje ih redovito mlatim od malih nogu. no, one su se oduvijek pojavljivale u dvije varijante, sa mekanom cokoladom koja vuce na mlijecnu, te sa tempiranom malo gorkijom cokoladom. da li je to mozda uvijek jedno te ista cokolada koja je imala drugaciji nacin skladistenja,
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:27   #9
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
meni je runolist uvijek bio loš.
a rum pločice uvijek šećer. OK, neloš šećer, ali ipak šećer.

zapravo, osim griotta (koje su za moj ukus isto uvijek bile preslatke, a ni čokolada mi nije bila ludilo, ali kombinacija je bila fina because višnje i alkohol) meni ništa od svih tih stvari nije valjalo ni prije ni sada. za puno stvari sam nostalgična, ali za nekom 'kraš kvalitetom' definitivno ne.
Ne znam što tebi znači "oduvijek".
Ja govorim o proizvodim koje sam jela kao dijete, pa sumnjam de se radi o istom vremenskom periodu.
Runolist je godinama imala prva mjesta po svjetskim sajmovima.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:29   #10
Kad se pogleda malo bolje, sve čokolade iz našeg djetinjstva su se pokvarile. Cijena kakaovca sve više raste a da bi se to kompenziralo stavlja se manje tog najbitnijeg sastojka i sve se zakamuflira (barem se pokuša, jelte) hrpetinom masnoća i šećera.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:36   #11
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne znam što tebi znači "oduvijek".
Ja govorim o proizvodim koje sam jela kao dijete, pa sumnjam de se radi o istom vremenskom periodu.
mozda ti je okus evoluirao


Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Runolist je godinama imala prva mjesta po svjetskim sajmovima.
tko je bio konkurencija?


btw, poznanikova je mama radila u krasu u dijelu gdje dizajniraju nove proizvode i veli da kras ne moze napraviti top proizvod jer jednostavno nema pristup najboljem kakaovcu; premala je ponuda i veliki sve pokupuju


Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kad se pogleda malo bolje, sve čokolade iz našeg djetinjstva su se pokvarile. Cijena kakaovca sve više raste a da bi se to kompenziralo stavlja se manje tog najbitnijeg sastojka i sve se zakamuflira (barem se pokuša, jelte) hrpetinom masnoća i šećera.
ili su ostale potpuno iste, samo su prije bile nedostupnije, te nismo imali bolje reference za usporedbu
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:43   #12
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne znam što tebi znači "oduvijek".
Ja govorim o proizvodim koje sam jela kao dijete, pa sumnjam de se radi o istom vremenskom periodu.
Runolist je godinama imala prva mjesta po svjetskim sajmovima.
je, mislim da nas dijeli kojih 10ak godina razlike, možda malo više
ali pamtim kraševe čokolade barem s kraja 80ih/ranih 90ih, i ne pamtim da su mi ikad bile baš jako dobre. naravno, drugačije je kad si dijete i kad si odrasla osoba s formiranim ukusom, ali iz djetinjstva se sjećam onog divnog frey mliječnog okusa čokolade recimo (kojeg zaista više nema), prema kojem je kraš uvijek bio tek osrednji.

gmit, ja mislim da nije samo stvar ukusa, proizvodi se zaista mijenjaju. ali da ima nešto i u našoj idealizaciji minulog (kao u mojoj opaski o freyu gore) - ima
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:25   #13
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne slazem se sa ocjenom ledenih kocki - kod njih ne vidim nekih oscilacija u kvaliteti, a vise ili manje ih redovito mlatim od malih nogu. no, one su se oduvijek pojavljivale u dvije varijante, sa mekanom cokoladom koja vuce na mlijecnu, te sa tempiranom malo gorkijom cokoladom. da li je to mozda uvijek jedno te ista cokolada koja je imala drugaciji nacin skladistenja,
nije, uvijek su ih radili u dvije varijante: ledene kocke tipa bombonjera (tamnije, više kakao mase u čokoladi) i tipa dorina (svjetlije i mekane i slađe)
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kad se pogleda malo bolje, sve čokolade iz našeg djetinjstva su se pokvarile. Cijena kakaovca sve više raste a da bi se to kompenziralo stavlja se manje tog najbitnijeg sastojka i sve se zakamuflira (barem se pokuša, jelte) hrpetinom masnoća i šećera.
sve je to oduvijek bilo turboslatko... mi smo sa kraševih čokolada prešli na puno bolje stvari a poslije toga nema natrag
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:35   #14
Kraševe čokolade su bile odlične do krize u osamdesetima. Onda su ih neko vrijeme radili od smeća a nakon toga se nikad nisu potrudili da se vrate na prijašnji nivo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:13   #15
Dlapek dobil kompliment

Ledene kocke su nekada bile samo bombonjera verzija s tamnom cokoladom.
I tocno je ovo sto cats pise, do pocetka '80. kras je bio sjajan. A od tada su sve gori i gori
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:35   #16
ne bih rekla da su čokolade jednake, a da su naši okusni pupoljci evoluirali ili da smo se razmazili boljom ponudom pa nam se sad Kraševe čokolade čine lošije.
sjećam se Životinjskog carstva iz djetinjstva. prvo, ta čokoladica je bila tamnija nego današnja. drugo, kad bi se razmotao omot, doslovno bi se osjetio snažan miris čokolade.
sad je ta čokoladica samo loša, mala, skupa čokoladica
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:57   #17
A dali možda postoje dvije verzije spomenutih proizvoda: jedna (bolja) za izvoz, i druga ( lošija) za domaću raju?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:00   #18
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
A dali možda postoje dvije verzije spomenutih proizvoda: jedna (bolja) za izvoz, i druga ( lošija) za domaću raju?
ma je. prilicno sam siguran da sve te silne proizvode koje izvozimo prvenstveno mlate nasi gastarbajteri, a oni bi pojeli i govance samo da ga ofarbas u crveno-bijele kockice
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:38   #19
Sjećam se kada sam u studentskim danima radio u badelu : onda su među zaposlenima tamo kolale priče o badelovim proizvodima koji su se drugačije radili za izvoz, a drugačije za hr.
Ono, tipa netko je pustio krivu formulu za izvoz, pa se moralo sve prekidati i iz početka raditi.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:04   #20
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ma je. prilicno sam siguran da sve te silne proizvode koje izvozimo prvenstveno mlate nasi gastarbajteri, a oni bi pojeli i govance samo da ga ofarbas u crveno-bijele kockice
Molit ću da me se izostavi iz ovog opisa
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.