Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 18:24   #3661
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Jbg svatko tko ubije i jednog zarobljenika u ratu je bolesna osoba. Onda ne bi nikome sudili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, bolesna je osoba. Pokusaj zamisliti situaciju gdje netko puca u vezanog covjeka. Moze li to zdrava osoba uciniti? To ne izgleda onako kao u americkim filmovima. Bolesnika ima puno u ratovima i oni nisu problem. Oni najcesce slusaju nadredjene. Nadredjeni nisu bolesnici i oni moraju odgovarati za zlocine koje su pocinili njihovi podredjeni. Zdrav covjek nece ubiti zarobljenika. Bez obzira je li mu to netko zapovjedio.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:46   #3662
Slazem se ja s tobom. Samo kazem da na taj nacin ne bi nikome sudio vec bi ih samo trpao u ustanove.
I tako bi prosli nekaznjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:18   #3663
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Slazem se ja s tobom. Samo kazem da na taj nacin ne bi nikome sudio vec bi ih samo trpao u ustanove.
I tako bi prosli nekaznjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bi. Takva osoba moze ostati cijeli zivot na lijecenju ako lijecnik procjeni da nije izlijecena.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:00   #3664
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ne bi. Takva osoba moze ostati cijeli zivot na lijecenju ako lijecnik procjeni da nije izlijecena.
A šta ako zajebe liječnika i izadje van? Nije da nije bilo psihopata koji su znali prevariti nemojmo se zavaravti.

Tim krvnicima je mjesto u zatvoru i to sa puno debljim kaznama nego što su dobili.

Kakav monstrum moraš biti da ljude tučeš, pljuješ, pokradeš i onda još ubiješ ženu koja je trudnica!?

Liječenje je za takve privilegija, samica i barem 20 godina!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 08:22   #3665
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
A šta ako zajebe liječnika i izadje van? Nije da nije bilo psihopata koji su znali prevariti nemojmo se zavaravti.

Tim krvnicima je mjesto u zatvoru i to sa puno debljim kaznama nego što su dobili.

Kakav monstrum moraš biti da ljude tučeš, pljuješ, pokradeš i onda još ubiješ ženu koja je trudnica!?

Liječenje je za takve privilegija, samica i barem 20 godina!
Lijecenje na psihijatriji nije privilegija.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:14   #3666
Istine radi treba reći da su još neki osuđeni za ovčaru u izdvojenim procesima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:31   #3667
Quote:
jeffy kaže: Pogledaj post
Nadam se da Vilima nitko ne osudjuje sto je branio tu dvojicu cetnika. No osobnog sam misljenja da su ova dva cetnika prali savjest zbog onog sto su prije ucinili. Odnosno, jos sam blize misljenju da su postali svjesni sto su dan prije radili i da je to tezak zlocin i da im je jednostavno Vilim bio neki garant da ako dodje do sudjenja da ce im on pomoci da se izvuku. Jer tko je citao knjigu primjetio je da su ga ova dvojica cuvali ko oko u glavi da mu se nesto ne dogodi.
Čuj teško mi je vjerovati ,da bi bez obzira na počinjeno , njih dvoje koji su spasili Vilima , naprosto reskirali svoje živote ,pošto se njih dvoje suprotstavilo na nišanu ,protiv supijanih 12- storice četnika,kako bi eto spasili Ustašu, od daljnjega mrcvarenja. Osima toga Mare mu se odmah iskreno ispričao, u ime svoga naroda za pretpljene,proživljene užase koje je sam Vilim podnio. Nadalje Mare sam navodi ,kao primjer časnoga četnika mislim Kolubarsku bitku, kako je sam nadvojvoda naredio više od 100 ljudi da se pobiju poradi učinjenih nedjela.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:46   #3668
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Lijecenje na psihijatriji nije privilegija.
U usporedbi sa teškim uslovima u zatvoru jest itekako. Ubojice nemaju prava na liječenje, zatvor i to je to.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:21   #3669
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Čuj teško mi je vjerovati ,da bi bez obzira na počinjeno , njih dvoje koji su spasili Vilima , naprosto reskirali svoje živote ,pošto se njih dvoje suprotstavilo na nišanu ,protiv supijanih 12- storice četnika,kako bi eto spasili Ustašu, od daljnjega mrcvarenja. Osima toga Mare mu se odmah iskreno ispričao, u ime svoga naroda za pretpljene,proživljene užase koje je sam Vilim podnio. Nadalje Mare sam navodi ,kao primjer časnoga četnika mislim Kolubarsku bitku, kako je sam nadvojvoda naredio više od 100 ljudi da se pobiju poradi učinjenih nedjela.

Koliko znam Mare je i oslobođen.




Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 05:13   #3670
Da,oslobođen je Mare. samo sam se htio referirati na post,koji implicira kako su ipak krivci ,pa ih je moguče pekla savjest poradi Ovčare,ili se htjeli nekaki alibi napraviti,ali mi ta priča djeluje prenaivno i šuplje.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:50   #3671
Bitka za Vukovar (nastavak rasprave)

Gledaj, ne može nitko znati što se događa u glavi onog drugog i tako pojednostavljivati stvari.
Činjenica je da je i taj Spasoje Petković ničim izazvan spasio Karlovića a da je kasnije bio krvnik.
Da se priča nikad nije rasplela možda bi i za njega govorili da sigurno nije krvnik jer je bez ilakvog razloga spasio Karlovića od sigurne smrti.
Taj čin Mareta i Kineza svakako ide njima u prilog i možda može biti olakotna okolnost pri određivanju kazne, ali nikako ne znači a priori da su časni i pošteni ratnici (možda jesu a možda i nisu). Tim više ako postoji više svjedoka koji su vidjeli Milojevića na rupi kako puca u zarobljenike.
Zanima me ta presuda ali ju još ne nalazim nigdje na internetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:04   #3672
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Zanima me ta presuda ali ju još ne nalazim nigdje na internetu.
http://www.hlc-rdc.org/Transkripti/ovcara.html

Tu su i prvostepena i drugostepena presuda, na ćirilici doduše..
Tripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:49   #3673
Quote:
Tripo kaže: Pogledaj post
http://www.hlc-rdc.org/Transkripti/ovcara.html



Tu su i prvostepena i drugostepena presuda, na ćirilici doduše..

To sam vidio, ali tu još nema presude iz 11/2017. To su prethodne presude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 07:54   #3674
Bog svima

Napokon sam završio citati cjelu temu, iako sam čitao dosta knjige od Vukovara moram reć po moje da je ova tema najbolja stvar što sam citao u vezi Vukovara.. Neznam šta ću sada, uzmilo me puno vremena čitati temu lol imam od Kutine knjigu da čitam, upoznao sam ga lane kad je bio ovdje u Australiji a kako sam poceo ovo citati nisam uspio Njegov knjigu otvoriti.

Želio bi reć hvala svi branitelji sto su sudjelovali na ovoj temi. Zulu, skipper, casio, Kutina i ostali koji se nemogu sada sjetit puno vam hvala. Kako ste nam objasnili vaše događaj kroz borbe, kroz proboja, logora Itd. neće se nikada zaboraviti sto se dogodilo i što ste vi preživjeli u Vukovaru. Vi branitelji ste branili i stvorili hrvatsku i to se nesmije zaboraviti.
Inače rođen i živim u Australiji, roditelji su iz Vukovara došli ovdje kraj 60te.. tri puta sam bio u Vukovara nakon reintegracije, prvi put 2000 ( E da sam tada znao sto sada znam puno vise toga bi vidio) uvijek isti osjećaj imam u Vukovar, tužno, tih grad, nekako neuzgodno. Svaka čast svi vi koji ste vratili živjeti u grad heroja.

Imam namjeru jedan put u životu dolaziti za dan siječanja, da ostanem samo u Vukovaru par tjedna i sve to obić, tko zna možda i upoznam neko od vas legendarni branitelja Vukovara.

Jedan pitanje. Svi znaju za Ovčaru, i druge velike zločine u Hrvatskoj kao Škabrnje i slično.. zašto jako malo se zna za velepromet? Što sam čitao ovdje to je najveći zločin sto se dogodilo vrijeme domovinskog rata?



Veliki pozdrav iz daleke Australije
Rompy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 00:02   #3675
Danas gledao emisiju "otvoreno". Nekakav lik, mislim da se preziva Stazic izrekao je jednu veliku laz. Rekao je kako je Tudjman zaustavio konvoj koji je trebao izvesti djecu iz Vukovara. Bio sam u to vrijeme u Vukovaru i nismo ocekivali nikakav konvoj za djecu. Jedini konvoj koji smo ocekivali, to je bio onaj za izvlacenje ranjenika i taj je nekako dosao. Pricu o prodaji Vukovara je srpska propaganda devedesetih godina plasirala u Hrvatskoj preko svojih agenata koji su bili vrlo aktivni. Na zalost, ta prica se i danas ponavlja.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 10:13   #3676
Jeste gledali Bujicu s Karlovićem?
Javio se direktno i Milojević, a navodno je izjavu dao i Miroslav Đanković...
https://youtu.be/baERxtKdoDg



Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:47   #3677
Čitao sam negdje na netu tekst gdje se jedan srpski rezervist žali na tretman države Srbije prema veteranima, kako to oni zovu "ratova 90-ih", no u tom tekstu on je i prepričavao neka svoja iskustva iz borbi za Vukovar, i u tekstu je spomenuo nešto u stilu "ušli smo u Cerić, pravo ustaško selo, ima ulica Ante Pavelića". Pa me zanima jel Cerić stvarno imao ulicu AP prije rata ? Čini mi se gotovo nemogućim to...
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:13   #3678
ima li možda negdi na netu za skinit ili pogledat dokumentarac Ovčara neispričana priča?
mostsexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:22   #3679
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
.. i u tekstu je spomenuo nešto u stilu "ušli smo u Cerić, pravo ustaško selo, ima ulica Ante Pavelića". Pa me zanima jel Cerić stvarno imao ulicu AP prije rata ? Čini mi se gotovo nemogućim to...
Možda se radilo o Anti Paveliću zubaru.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:02   #3680
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Čitao sam negdje na netu tekst gdje se jedan srpski rezervist žali na tretman države Srbije prema veteranima, kako to oni zovu "ratova 90-ih", no u tom tekstu on je i prepričavao neka svoja iskustva iz borbi za Vukovar, i u tekstu je spomenuo nešto u stilu "ušli smo u Cerić, pravo ustaško selo, ima ulica Ante Pavelića". Pa me zanima jel Cerić stvarno imao ulicu AP prije rata ? Čini mi se gotovo nemogućim to...
Ante Pavelić jedan pak živi sa mnom u kvartu čak u istoj zgradi,drugi je onaj famozni Kiropraktičar za kojega tvrde da boluje od šizofrene -psihoze živi u Dragonošcu . Ima jedan prijatelj iz Dugava isto ime i prezime,dakle,želim reći da je to ime i prezime toliko ukorijenjeno te učestalo kod nas,da je jedno od češćih ,npr. kao prezime Horvat. Nadalje U bujici je gost bio Vilim Karlović, (možete pogled. na ju- tubu tu emisiju) a javio se sa slikom svojom( vidi se i ratna slika , i to očito nije lice nikaka zločinca , več čovika sa blagim crtama lica ,koji znade što hoče) i KInez -koji ga je spasio ,te Kinez reče da je odrobijao 12 god. bespotrebno,ali je danas slobodan. Ispleti se ljudi,pa tko nije gledao ,slobodno neka....
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.