Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 10:11   #521
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Što mislite o prijedlogu da se zbog ugleda i dostojanstva branitelja u Zakon unese odredba po kojoj će se novčano kažnjavati svi koji putem tiska, elektroničkih medija ili na javnom mjestu sramote, vrijeđaju pogrdnim imenima ili dovode u kontekst bivših totalitarnih režima hrvatske branitelje ili članove obitelji poginulih branitelja.

Nisam to pitanje postavio zbog istupa forumaša na ovoj temi.
To kao kad je Muju krenula karta čim su mu objasnili da se među gospodom ne pokazuju karte...Misliš da će netko steći poštovanje čim zabraniš govoriti o svemu lošemu među određenom populacijom...? Meh...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:27   #522
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
U takav kontekst dovodi se ta ekipa sama, svojim postupcima.


-Stipe
Nisam to pitao. Ja sam to pročitao na Internetu i prema onome što piše postoji prijedlog da se donese takav propis.

A na ovom forumu vidimo da ima izjava po kojima su neki prekršili takav zakon.

Ti na primjer kažeš ekipa što možda nije primjeren naziv, prozivaš ih zbog njihovih postupaka a gdje su ti dokazi. Da li bi tvoji dokazi prošli na sudu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:49   #523
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
"očuvajmo tekovine revolucije"
"smrt komunjarama"

Tako bi se mogao opisati tvoj prijedlog.

Nešto slično kako se radilo u Jugi 1948.

Društvo je samo svojim ponašanjem dovelo do situacije da ih se naziva pogrdnim imenima.
Ako nekome kažeš da je teroriat, a ostavlja plinske boce po cestama, to nije vrijeđanje, već jednostavno nabrajanje činjenica.

Stani malo. To nije moj prijedlog. To je predloženo u raspravi o novom zakonu o braniteljima.

Kod nas su postojale rasprave o verbalnom deliktu, pa je ukinut, jer smo mi imali zakon koji je sankcionirao verbalni delikt. Tu si u pravu to bi bilo slično tom verbalnom deliktu. I nije toga bilo samo 1948. a ne sječam se točno kad je ukinut verbalni delikt, ali to je moralo biti skoro do 80tih godina kada su intelektualci potpisivali peticije protiv zloglasnog članka 133 tadašnjeg kaznenog zakona.

U kaznenom zakonu koji je kod nas danas na snazi postoji članak 325. javno poticanje na nasilje i mržnju. Vremena su se promijenila i ja ne tvrdim da je danas jednako kao kad je vrijedio onaj članak 133. ali ima nekih sličnosti.

Branitelji koji su ovo predložili nisu polazili od istih političkih prilika, ali tu ima sličnosti jer se vidi da neki pojedinci ugrožavaju čast i ugled hrvatskih branitelja ili neki branitelji to misle.

Što se tiče tvoje izjave, u pravu si da se ne smije postavljati plinske boce, ali tvoje riječi o tome su kleveta ili uvreda. Razlika je čini mi se u tome da li govoriš uvredu jer misliš da je to istina ili klevečeš iako to nije istina.

Svatko odgovara za ono što je učinio. Postavljač plinskih boca bi možda trebao odgovarati, a nije na nama da o tome raspravljamo, a istovremeno možemo odgovarati jer nekoga vrijeđamo ili klevećemo. Pogotovo ako ne postoji pravomočna sudska odluka o postavljaču plinskih boca.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:55   #524
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali bile su prazne !!!!!
Da li je Orson Wels trebao odgovarati za prijevaru jer je u Americi prouzrokovao paniku i strah a vjerojatno i materijalnu štetu ili možda i teže posljedice, a on je samo napisao radio dramu o napadu Marsovaca. Priču je zamislio i započeo sa muzikom iz studija, mnogima je promaklo da je na početku rečeno da se radi o radio drami pa su povjerovali da su to prave vijesti, jer je muzika iz studija naglo prekinuta i onda su počele radio vijesti koje se nisu niti razlikovale od pravih vijesti.

Prazne plinske bose su mogle isto izazvati paniku.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:57   #525
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
To kao kad je Muju krenula karta čim su mu objasnili da se među gospodom ne pokazuju karte...Misliš da će netko steći poštovanje čim zabraniš govoriti o svemu lošemu među određenom populacijom...? Meh...
I ti isto polaziš od pretpostavke da je to moj prijedlog. Piše ti o tome na internetu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:40   #526
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Nisam to pitao.
Trebao si

A u svakom slučaju, pitao ti ili ne, ja sam tu tvrdnju i tezu iznio

Quote:
Ja sam to pročitao na Internetu i prema onome što piše postoji prijedlog da se donese takav propis.

A na ovom forumu vidimo da ima izjava po kojima su neki prekršili takav zakon.
Neki na forumu krše takav hipotetski, nedefinirani i nepostojeći zakon?
Oh, ne!

Evo već zovem fiktivnu policiju na svom nevidljivom telefonu!
Gledaj me kako tipkam!

Quote:
Ti na primjer kažeš ekipa što možda nije primjeren naziv, prozivaš ih zbog njihovih postupaka a gdje su ti dokazi.
Dokazi za njihove postupke?
Pa imaš fotose i pokretne fotose

A fotos ne laže

Quote:
Da li bi tvoji dokazi prošli na sudu.
Nisu to moji dokazi

Tebi se to ne sviđa, no, borci za privilegije temeljem rata isti su koji god da predznak pred njih staviš. Kako oni iz četrdesetih i pedesetih i šezdesetih prošlog stoljeća, točno oni koje (čini se) ne podnosiš, tako i ovi danas.
Ako misliš da razlika postoji, slobodno je navedi.

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvoje izjave, u pravu si da se ne smije postavljati plinske boce, ali tvoje riječi o tome su kleveta ili uvreda.
Ne, nisu

Quote:
Razlika je čini mi se u tome da li govoriš uvredu jer misliš da je to istina ili klevečeš iako to nije istina.

Svatko odgovara za ono što je učinio. Postavljač plinskih boca bi možda trebao odgovarati, a nije na nama da o tome raspravljamo
Jest, baš je na nama da o tome raspravljamo

Quote:
a istovremeno možemo odgovarati jer nekoga vrijeđamo ili klevećemo. Pogotovo ako ne postoji pravomočna sudska odluka o postavljaču plinskih boca.
Nikoga nije briga za to što "ne postoji pravomoćna sudska odluka".
Postoje ljudi koji se ne skrivaju iza "nepostojanja pravomoćnih sudskih odluka" pri prosudbama kakvo je ponašanje u redu, a kakvo nije.

Ako ti ubiješ svoju babu, to nije u redu bez obzira postojala sudska odluka o tome, ili ne.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:06   #527
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
I ti isto polaziš od pretpostavke da je to moj prijedlog. Piše ti o tome na internetu.
O tome je još Karamarko govorio, spominjao branitelje kao ustavnu kategoriju...Osobno mislim da se treba smjeti slobodno govoriti i o dobrom i o lošem. To je jedini način da se loše ispravi. Što bi bilo sljedeće? Zabraniti govoriti o političarima, Crkvi...?E, to bi bila demokracija...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:03   #528
Evo prijedlog Zakona. Dobro razrađen, samo treba promijeniti par detalja.
Quote:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Mit_o_...ipa_Broza_Tita

Zakon o zaštiti lika i djela Josipa Broza Tita[uredi VE | uredi]
Tito je umro 1980. godine, nakon njegove smrti oformljen je Odbor za zaštitu njegova imena i djela, u rujnu 1984. donesen je Zakon o zaštiti lika i djela Josipa Broza Tita.

Oni koji su željeli štititi mit o Titu imali su sve teži posao, ali partijski se režim odlučno suprotstavljao. Neposredno nakon njegove smrti broj političkih zatvorenika porastao je za 83%, a većina (94%) od 523 zatvorene osobe optužene su i osuđene po čl. 133. KZ SFRJ, odnosno zbog verbalnog delikta.[36]
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:08   #529
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Stani malo. To nije moj prijedlog. To je predloženo u raspravi o novom zakonu o braniteljima.

Kod nas su postojale rasprave o verbalnom deliktu, pa je ukinut, jer smo mi imali zakon koji je sankcionirao verbalni delikt. Tu si u pravu to bi bilo slično tom verbalnom deliktu. I nije toga bilo samo 1948. a ne sječam se točno kad je ukinut verbalni delikt, ali to je moralo biti skoro do 80tih godina kada su intelektualci potpisivali peticije protiv zloglasnog članka 133 tadašnjeg kaznenog zakona.

U kaznenom zakonu koji je kod nas danas na snazi postoji članak 325. javno poticanje na nasilje i mržnju. Vremena su se promijenila i ja ne tvrdim da je danas jednako kao kad je vrijedio onaj članak 133. ali ima nekih sličnosti.

Branitelji koji su ovo predložili nisu polazili od istih političkih prilika, ali tu ima sličnosti jer se vidi da neki pojedinci ugrožavaju čast i ugled hrvatskih branitelja ili neki branitelji to misle.

Što se tiče tvoje izjave, u pravu si da se ne smije postavljati plinske boce, ali tvoje riječi o tome su kleveta ili uvreda. Razlika je čini mi se u tome da li govoriš uvredu jer misliš da je to istina ili klevečeš iako to nije istina.

Svatko odgovara za ono što je učinio. Postavljač plinskih boca bi možda trebao odgovarati, a nije na nama da o tome raspravljamo, a istovremeno možemo odgovarati jer nekoga vrijeđamo ili klevećemo. Pogotovo ako ne postoji pravomočna sudska odluka o postavljaču plinskih boca.
Daj se odluči, jesu li verbalni delikt i zabrana slobode govora dobri ili loši?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:29   #530
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali bile su prazne !!!!!
Po njihovim riječima.

Što misliš, ako neka junačina postavi plinsku bocu na cestu u Berlinu i time je zapriječi, da li će ga tko pitati da li je bila puna ili prazna?

Da li će to specijalce koji će ga satrti imalo zanimati?

Da li će to suca koji će ga ekspresno strpati na višegodišnju robiju to zanimati?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:57   #531
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Po njihovim riječima.

Što misliš, ako neka junačina postavi plinsku bocu na cestu u Berlinu i time je zapriječi, da li će ga tko pitati da li je bila puna ili prazna?

Da li će to specijalce koji će ga satrti imalo zanimati?

Da li će to suca koji će ga ekspresno strpati na višegodišnju robiju to zanimati?
Poštovani,
doista niste realni. Po meni se nikada nije smjela pojavit ni jedna plinska boca ili bilo koje drugo sredstvo ugroze.
Ali ne radi se o tome.
Ovdje zastupate svoja ideološka stajališta koja bi podržavali sa puno više plinskih boca. Pa to izvire iz svakog vašeg upisa.
Staro revolucionari.
A imam Vam još toga napisati.
Bit će toga dok još mogu.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.11.2017., 11:24   #532
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali bile su prazne !!!!!
Koja debilana

Zamisli situaciju - šetaš ulicom, iskoči lik s uperenim pištoljem i opljačka te na naglo. Spletom okolnosti ga murija ulovi i optuži za oružanu pljačku našto on počne vikati "Ali bio je prazan". U trenutku dok ste se pljačkalo, kako si ti mogla znati da je pištolj bio prazan?

Jel to neka nova braniteljska mantra "Bile su prazne"?
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs

Zadnje uređivanje Cika Strile : 05.11.2017. at 12:08.
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:03   #533
Koliko znam, ako opljačkaš banku sa plastičnim pištoljem (npr.airsoft gun, replika, dječja igračka nalik na pravi..), tretira se kao da si pljačkao s pravim, tj oružana pljačka, javna ugroza itd.

A to čak nije ni pištolj.

Quote:
https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/uk...raspao-se.html
SVIJET ČUDNA PLJAČKA
Ukrao 500 tisuća eura pomoću lažnog pištolja koji mu je ispao i raspao se! Piše I.B. , 18. prosinca. 2011. @ 14:43 

Nespretni razbojnik, kome je prilikom pljačke ispala replika pištolja, prekjučer po podne ipak je uspio iz poslovnice Marfin banke u Aranđelovcu ukrasit 50 milijuna dinara (500 tisuća eura)

Pljačkaš je oko 16 sati ušao u banku, u rukama držao pištolj, koji je na prvi pogled izgledao kao pravo oružje, a radnicima je zaprijetio da će pucati ako mu ne daju novac, piše Blic.

Pljačkašu je u jednom trenu ispalo oružje, a pištolj se, kada je udario u pod, raspao u dijelove. Razbojnik je podigao lažni pištolj, sastavio ga i nastavio prijetiti. Iako su zaposlenici vidjeli da nije riječ o pravom pištolju, svejedno su mi dali novac te je pljačkaš istrčao iz banke i pobegao.
Inače sam nekad davno viđao startnih pištolja prerađenih za malokalibarske metke.
http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-45702595.jpg
pa ti zagledaj što je nekome u ruci dok zija cijev tebi u čelo.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 16:51   #534
Onda je sasvim u redu prosetati po centru s praznim kalashom ili s bombom kojoj je upaljac prije detoniran pa vracen natrag;bezopasno jedno i drugo.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:42   #535
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Koja debilana

Zamisli situaciju - šetaš ulicom, iskoči lik s uperenim pištoljem i opljačka te na naglo. Spletom okolnosti ga murija ulovi i optuži za oružanu pljačku našto on počne vikati "Ali bio je prazan". U trenutku dok ste se pljačkalo, kako si ti mogla znati da je pištolj bio prazan?

Jel to neka nova braniteljska mantra "Bile su prazne"?
ne kužite sarkazam

Ali inače da to je argument zašto nije bilo intervencije policije, kao bile su prazne...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:42   #536
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ne kužite sarkazam

Ali inače da to je argument zašto nije bilo intervencije policije, kao bile su prazne...
Aha, onda sorry, mea culpa.

No ok, svi znamo zašto nije policija reagirala jer bi se svekolika katohadezeovskadomoljubčad digla na noge jer opet komunjare dejstvuju po napaćenom hrvatskom narodu. Šteta, do tad sam mislio da Zoki ipak ima nekih muda, ali su očito branitelji zaštićena kasta u Hrvata i onda se ljute kad ih se zove subnorovcima. U biti je to vrijeđanje subnorovaca, oni su bar pošteno rekli da su zaštićeni.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:37   #537
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Aha, onda sorry, mea culpa.

No ok, svi znamo zašto nije policija reagirala jer bi se svekolika katohadezeovskadomoljubčad digla na noge jer opet komunjare dejstvuju po napaćenom hrvatskom narodu. Šteta, do tad sam mislio da Zoki ipak ima nekih muda, ali su očito branitelji zaštićena kasta u Hrvata i onda se ljute kad ih se zove subnorovcima. U biti je to vrijeđanje subnorovaca, oni su bar pošteno rekli da su zaštićeni.
Cika Strile, ovaj moj upis se ne odnosi samo na vas, nego na puno drugih komentatora. Dugo sam razmišljao. I pitao se što je u tim trenucima mogla napraviti tadašnja Vlada. A znamo kako je situacija bila zaista teška.
Što je mogao napravit Milanović?
Da se to riješi na drugačiji način.
I ne zaboravimo da se takvi "DOGAĐAJI" dešavaju kad su nekome potrebni.
I bojim se da će opet, i opet dok god politika ima i drži šapu na braniteljima i na brojnim njihovim udrugama koje su i osnovane radi podrške određenih političkih opcija (Ovdje je to u pitanju HDZ- i zaštita njihovih interesa).
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:25   #538
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Cika Strile, ovaj moj upis se ne odnosi samo na vas, nego na puno drugih komentatora. Dugo sam razmišljao. I pitao se što je u tim trenucima mogla napraviti tadašnja Vlada. A znamo kako je situacija bila zaista teška.
Što je mogao napravit Milanović?
Da se to riješi na drugačiji način.
I ne zaboravimo da se takvi "DOGAĐAJI" dešavaju kad su nekome potrebni.
I bojim se da će opet, i opet dok god politika ima i drži šapu na braniteljima i na brojnim njihovim udrugama koje su i osnovane radi podrške određenih političkih opcija (Ovdje je to u pitanju HDZ- i zaštita njihovih interesa).
Pendrek i udri....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:45   #539
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pendrek i udri....
Poštovani koka,
volim ćuti otvoreno mišljenje ali to nije moja opcija niti mislim da bi bila dobra.
Pa da čujemo i druge-
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:16   #540
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Cika Strile, ovaj moj upis se ne odnosi samo na vas, nego na puno drugih komentatora. Dugo sam razmišljao. I pitao se što je u tim trenucima mogla napraviti tadašnja Vlada. A znamo kako je situacija bila zaista teška.
Što je mogao napravit Milanović?
Da se to riješi na drugačiji način.
I ne zaboravimo da se takvi "DOGAĐAJI" dešavaju kad su nekome potrebni.
I bojim se da će opet, i opet dok god politika ima i drži šapu na braniteljima i na brojnim njihovim udrugama koje su i osnovane radi podrške određenih političkih opcija (Ovdje je to u pitanju HDZ- i zaštita njihovih interesa).
Mogli su postupiti prema zakonu, ta šatorska stvar je bila nelegalna otpočetka koja je, vidi vraga, nestala čim je HDZ došao na vlast. Ti isti branitelji stalno viču da su se borili za ovu zemlju koja bi trebala biti suprotna od mrske Jugoslavije, a imaju isti položaj i sve čine kako bi ga i zadržali kao i subnorovci.

Svo znaju kako je HDZ umirovio branitelje da bi im bili poslušno glasačko tijelo. Zauzvrat su dobili lijepe beneficije i stalno ih dobivaju, a zemlja nam tone i ljudi odlaze. Međutim, samo reci nešto protiv branitelja i odmah si jugokomunističko đubre.

Ono što trebamo napraviti jest zahvaliti se braniteljima na njihovoj žrtvi jer zbilja i jesu dali najveću žrtvu. A onda im jednom za svagda reći da odjebu više u troskocima sa svim svojim beneficijama. Praktički, treba prvo napraviti čišćenje na političkoj razini, a to je da ljudi prestanu glasovati na liniji HDZ-SDP pa onda skresati te braniteljske udruge. Jebote više braniteljskih udruga nego branitelja ćemo imati.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.