Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2016., 18:31   #2181
Dosta! Banat ću vas obje, imam pametnija posla nego brisat tinejđersko nadjebavanje.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 00:37   #2182
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Oke, pričam sama sa sobom...
Joj, dobro, evo...
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
predstava je ispala vrlo uspješna crnohumorna gorkoslatka drama s kvalitetnim glumačkim izvedbama.
Meni je tipična drama obiteljskog okupljanja ne odveć uvjerljivih ekscentrika s ne odveć upečatljivim tajnama. Lik Indijanke mi je nepodnošljiv u svojoj tipičnosti.

Quote:
Inconnu kaže:
Meni je i Bojana Gregorić odlična
Meni nije. U prva dva čina, dok je još prilično privatna, ajde nekako, ali u završnom, kad treba nešto konkretno i odglumiti, mi je loša.

Quote:
Inconnu kaže:
najbolje je što se uglavnom radi o uigranosti glumaca, njihovoj interakciji i britkim dijalozima, nema onog zamaranja monolozima koji su publici dosadni, a glumcima služe kako bi se valjda razmetali talentom. Ovdje si stalno međusobno dobacuju lopticu i to mi je super.
Dobro, to je više do dramaturgije američke suvremene drame, nego do neke režije ili glumačkih izvedbi. Naravno, to se može i slabije uigrati, tako da neki talent ipak treba.

Quote:
Inconnu kaže:
Šovagovićka je kraljica, doista, a među slabijim izvedbama (od većih uloga) mi je ona Antonije Stanišić.
Antonija Stanišić stalno drmusa s tom glavom, kad god je gledam, kao da ima Parkinsona. Valjda nema.

Quote:
Inconnu kaže:
Ona sprovodna večera je doista genijalna scena. Mogu se složiti s konstatacijom o nešto slabijem trećem činu, odnosno njegovim drugim, završnim dijelom u kojem dominira Gregorić, i meni je tu bilo sapuničastih elemanata koji su ajmemajko! već viđeni i pritom šlampavo izvedeni. No i tu Šovagović izvlači stvar.
Nda. Meni više ništa ne izvlači stvar, kad prestanem vjerovati tekstu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 01:45   #2183
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Znam da tako izgleda, ali nije. Idem na West End redovito od 2011. i sad prvi put pišem o tome na forumu, i sve više čujem da ima i dosta Hrvata tamo.

I ne hvalim se time na Fejsbuku, instagramu i ostalim sranjima itd. Tako da si fulao 100%. Forum.hr je moja jedina virtualna postaja.

Zbilja sam htio vidjeti ima li na našem forumu naših ljudi koji idu u London.
I zato sam i tražio da mi se jave na PM.

Al dobro, nek si ti mene iskomentirao ako ti je tako lakše.

Fino da stigneš toliko bit' u Londonu i koristit' vrijeme za predstave, ja bih isto

Anyway, prije 3 godine sam otišao pogledat' "Once" (tu večer Cvitešićka nije nastupila), bilo je fenomenalno...ako još nisi, odi to pogledat' ako još igra (Phoenix Theatre je to davao). Od ovih novijih mi dobro djeluje "The Spoils" s Eisenbergom:

http://www.westendtheatrebookings.co...ets/the-spoils
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 21:49   #2184
Tri zime.

Stvarno izvrsna predstava.
Osobno mi se vise svida drugi dio.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 23:46   #2185
ZeKaeM Kako smo preživjele

Vrlo ugodno iznenađenje. Zabavna predstava s odličnom ženskom ekipom. Preporuka
blarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 14:39   #2186
nakon valjda 10 godina opet pogledao Shakespeare na Exit. divno je vidjeti kako su i dalje jednako svježi, uigrani i živi.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 11:22   #2187
Pogledali smo jučer "Ja, tata" na ljetnim večerima Exita i oduševljeni smo.
toliko je vrijeme proletilo, nije bilo minute praznog hoda.
Rakan je toliko uvjerljiv da sam cijelo vrijeme imao osjećaj kao da sam u bircu s njim na pivi Zasluženo je dobio te nagrade, svaka mu čast.
Preporuka u svakom slučaju
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 02:51   #2188
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
nakon valjda 10 godina opet pogledao Shakespeare na Exit. divno je vidjeti kako su i dalje jednako svježi, uigrani i živi.
Zar toliko igraju?! A ja si zamjeram što se ne sjećam baš te predstave .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 16:22   #2189
Crveno

Drama autora Johna Logana u produkciji Tetra Exit o slikaru Marku Rothku. On, kao stariji, renomirani slikar i njegov mladi asistent pričaju o umjetnosti, što je ona, čemu služi, komercijalna komponenta itd. Oni to stvarno rade, školski, štreberski objašnjavaju, maltene crtaju
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 21:46   #2190
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Zar toliko igraju?! A ja si zamjeram što se ne sjećam baš te predstave .
nemoj si zamjerit otići još koji put pogledat
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 19:18   #2191


Kad uvijek ima hrpa toga novoga.
Kad smo kod toga baš se veselim jeseni i nekim predstavama koje su mi promakle prošle godine.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 03:53   #2192
Kazaliste Mali West End na Aveniji dubrovnik 15 trenutno ima super dramu "Glazbena kutija".
Inace rade mjuzikle (Za sad Dracula,Dr. Jekyll i mr. Hyde i Malu sirenu) , Novo je i malo kazaliste ,pokusavaju se probiti jos ako vas zanima,imaju fejs stranicu
Teria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 10:47   #2193
Nedavno sam pogledala mjuzikl "Mamma mia" u Komediji i bila toliko oduševljena savršenom izvedbom, usklađenošću, energijom, pjesmom, plesom... da sam još dva dana nakon toga bila puna pozitivne energije.
Svaki detalj je bio savršen.
Inače, u kazalištu "Komedija" nikad nisam ostala razočarana niti jednom njihovom predstavom. To je za mene nadkazalište, u kojem se stvarno stručno radi i svaki glumac mora biti multitalent, a pjevač i plesač isto tako.

Otišla sam i u Gavellu pogledati "Gospođu Bovary".
To je za mene bilo veliko razočaranje. Prvo, pogrešan odabir glumice za tu ulogu, koja je inače izvrsna u drugim ulogama.
Drugo, nije se znalo tko pije, a tko plaća, kao da su svi bili smušeni, kao da je i sam glumcima bilo nelagodno.
Klasično djelo koje se pokušalo postaviti kao nešto moderno pa je ispao bućkuriš jer netko nije znao to lijepo postaviti, uskladiti u jedinstvenu cjelinu.
Ili mu se nije dalo. Odrađeno lijevom nogom, a glumci neka se koprcaju i publika skupa s njima.

U Gavelli preporučujem pogledati predstavu "Kolovoz u Okrugu Osage", koja je stvarno izvrsna.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 12:10   #2194
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Za Malenu sam čuo da je grozna. Ja baš jučer pogledao Okrug Osage - ima nešto dobrih glumačkih interpretacija (Anja Šovagović, Jelena Miholjević mada je premlada, Nela Kocsis, Ranko Zidarić mada mu dvaput pobjegne osmijeh), ali više rutinskih i loših, a i taj tekst nije baš neka sreća. Kulminacija se dogodi u drugom činu, nakon čega slijedi još cijeli treći nakrcan sapunjarskim raspletićima i podraspletićima uz dodatno repetativno karakteriziranje, tako da na kraju tih tri i pol sata budu veliki smor zapravo ni za što.
ajd fala bogu da još netko to vidi. Čitam ovdje da su neki oduševljeni sa predstavom, ako je to izvrsna predstava, nemam više što tražiti u kazalištu u zg. Koju biste vi predstavu preporučili, a da je ozbiljnija?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 11:38   #2195
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Koju biste vi predstavu preporučili, a da je ozbiljnija?
Ja ti mogu preporučiti "Hinkemanna" u ZKM-u, i također u ZKM-u "Pad". E, sad, ja sam "Pad" gledao "vukovarski" dio (naime, predstava ti je do jednog trenutka podijeljena na dvije scene, i publika jedne scene ne vidi što se događa na drugoj, ali povremeno čuje, kad komuniciraju telefonima), koji je manje atraktivan, ali po onome što sam čuo i vidio u programskoj knjižici, zapravo puno upečatljiviji od predidaktičnog "zagrebačkog" dijela. Na kraju se obje publike spoje "u podrumu", čiji je prvi dio opet meni bio vrlo dobar i upečatljiv, ali je zaključno poglavlje svega skupa ipak prilično promašeno. Svejedno, zanimljivo mišljena predstava.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 15:18   #2196
Quote:
Teria kaže: Pogledaj post
Kazaliste Mali West End na Aveniji dubrovnik 15 trenutno ima super dramu "Glazbena kutija".
Inace rade mjuzikle (Za sad Dracula,Dr. Jekyll i mr. Hyde i Malu sirenu) , Novo je i malo kazaliste ,pokusavaju se probiti jos ako vas zanima,imaju fejs stranicu
Super .
Ja nikako ne volim mjuzikle, ali sretno!

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu preporučiti "Hinkemanna" u ZKM-u, i također u ZKM-u "Pad". E, sad, ja sam "Pad" gledao "vukovarski" dio (naime, predstava ti je do jednog trenutka podijeljena na dvije scene, i publika jedne scene ne vidi što se događa na drugoj, ali povremeno čuje, kad komuniciraju telefonima), koji je manje atraktivan, ali po onome što sam čuo i vidio u programskoj knjižici, zapravo puno upečatljiviji od predidaktičnog "zagrebačkog" dijela. Na kraju se obje publike spoje "u podrumu", čiji je prvi dio opet meni bio vrlo dobar i upečatljiv, ali je zaključno poglavlje svega skupa ipak prilično promašeno. Svejedno, zanimljivo mišljena predstava.
Baš sam došla pitati jel netko gledao Pad. Jako me zanima kako je riješena ta paralelna predstava, s time da prvo planiram gledati Zagreb.


Taksimetar u Exitu - meni se svidjela predstava. Ja se zablokiram kad trebam više analitički pristupiti kritici tako da imam samo za reći da mi se svidjela .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 00:16   #2197
Taksimetar, jel to ona u kojoj Robert Budak igra hrpu različitih uloga? On je super, baš sam jučer u Gavelli pogledala Julija Cezara u izvedbi studenata/ica s ADU. Sam tekst manje-više, meni je to uglavnom već nezanimljivo i poveznica s današnjicom pomalo banalna, ali ionako sam došla zbog glumaca i bio ih je gušt gledati. Većina ih je mojih godina, vjerujem, nekolicina kvalitetom odskače (među kojima i spomenuti Budak), ali fino funkcioniraju i pojedinačno i kolektivno

Ljudi, Velika bilježnica?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:28   #2198
Quote:
jonsi07 kaže: Pogledaj post
Fino da stigneš toliko bit' u Londonu i koristit' vrijeme za predstave, ja bih isto

Anyway, prije 3 godine sam otišao pogledat' "Once" (tu večer Cvitešićka nije nastupila), bilo je fenomenalno...ako još nisi, odi to pogledat' ako još igra (Phoenix Theatre je to davao). Od ovih novijih mi dobro djeluje "The Spoils" s Eisenbergom:

http://www.westendtheatrebookings.co...ets/the-spoils
Nekako nisam dolazio na temu jer nije bilo puno ovih koji idu u London, pa da odogovorim.

Once sam pogledao nekoliko puta s Cvitešićkom, čak sam joj jedanput doviknuo na kraju predstave. Gledala me ko luđaka. Kao: Koji si pak ti?

Gledao sam ga i s onim Darvillom (i u New Yorku i u Londonu) i s drugim ženskim glumicama. Ali postava Bennet i Cvitešićka su nekako najbolji.

Htjeli smo gledat Benneta u Jesusu Christu na otvorenom ovo ljeto u Regent Parku, ali taman smo bukirali dan kad je bio understudy. Ali svejedno je odlično bilo, super setting, super atmosfera.

U Londonu sam ovo ljeto gledao Kinky Boots i mjuza mi je ušla u uho tek od druge a sad Charlieja glumi tip kojega sam gledao i u Onceu jednom kao zamjenu. U Bootsu je mnogo bolji, tamo mi je bio ko neko spadalo.

Gledao sam od novih i Funny Girl u Savoyu. Jako jako zanimljiva predstava, a glumica (Sam Sheridan, čini mi se) je jedno vrijeme imala alkoholizirane ekscese tijekom predstave, pa je i to bilo zanimljivo očekivat.

Inače, u Phoenixu je sad bio Guys and Dolls, ali ono što je još važnije, ulovili smo taman Rebel Wilson u ulozi - kidali smo se od smijeha - ženska nije normalna).
Pogledali smo i premijeru Groundhog Daya u Old Vicu. Fora je, ali ne bih dvaput gledao, osim ako će nešto mijenjat.

Općenito su mi se s west enda u pamćenje urezali (pa sam ih i gledao više puta) War Horse, Hangman (odlična, odlična crnohumorna predstava https://www.youtube.com/watch?v=jcpcMeJ-1Vc), People, Places, Things (glumica dobila Oliviera ove godine), Nell Gwynn (s gemmom Arterton - oduševila me https://www.youtube.com/watch?v=SX8nPiQUh5U), Urinetown (kratko je trajao, ali meni omiljeni mračni ekološki mjuzikl https://www.youtube.com/watch?v=-9egNUVybxA), The importance of Being Earnest (s Poirotom u glavnoj ženskoj ulozi - čak su i glumci pucali od smijeha usred njegovih/njezinih histeričnih ispada), In the Heights (latino hip-hop mjuzikl od autora Hamiltona, koji dolazi u london nagodinu - jedva čekam), The Curious Incident of the dog in the Nighttime (fin prikaz kazališta budućnosti i kako bi se to trebalo razvijat, po mom mišljenju...) Ma ono, nikad dovoljno vremena da se pogleda sve u tom Londonu.

Ali ove sam godine pogledao fantastičnih (između ostalog low budget) predstava na Fringeu u Edinburgu. I oborio rekord: 30 predstava u deset dana. Nagodinu pokušavam do 35...
Bila je i predstava o Vesni Parun (I Who Have Hands More Innocent...), no pročitali smo lošu kritiku u kojoj se najviše prigovaralo lošem prijevodu. Što je šteta jer ako već idu na Fringe, mogli su se malo potrudit.
Najviše su me se dojmili Rent koji su radili neki amerikanci i u jednom nastupu se Mimi zapalila kosa kad je pjevala Would you light my candle. Samo na Fringeu.
Također, trupa Teatro Delusio koja predstavu od sat i pol izvode bez ijedne riječi. Hrpa likova, a samo trojica glumaca.

https://vimeo.com/156743617

U linku više idu na komediju, ali ima i ozbijnih i tužnih trenutaka. Onako za promišljanje.

Odličan je bio i Tomorrow Maybe. Ma na Fringeu je uglavnom sve super i neke stvari onda završe i na West Endu. Imaš 400 predstava svaki dan pa si biraj.

U London idem u siječnu, ako ne prije i svakako se opet radujem predstavi Peter Pan Goes Wrong (koja im je samo bladanska, čini se) i Rentu u St. Jamesu. Vidjet ću još što će se prikazivat, ali uvijek odem pogledat Book of Mormon i Comedy About Bank Robbery ili The Play that goes wrong.

Nadalje, idem i sad na Pacijente u Lisinski, nadam se da je dobro.
I vidio sam plakat za Sherlocka Holmesa u ZKM-u. Jel tko gledao? Zvuči zanimljivo.

Spoils sam čak i mislio gledat, ali na kraju nisam stigao. Tako mi je promakao i The Rulling Class s MacAvoyem i taj nikad neću prežalit.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:34   #2199
Quote:
Teria kaže: Pogledaj post
Kazaliste Mali West End na Aveniji dubrovnik 15 trenutno ima super dramu "Glazbena kutija".
Inace rade mjuzikle (Za sad Dracula,Dr. Jekyll i mr. Hyde i Malu sirenu) , Novo je i malo kazaliste ,pokusavaju se probiti jos ako vas zanima,imaju fejs stranicu
Šteta, ovo nisam znao.
Baš čekam da netko napravi revival Jekylla i Hydea na West Endu ili na Broadwayu.
Gledao sam ga u Kolnu davno i čekam englesku verziju.
Ali i hrvatsku bi bilo zanimljivo vidjet.

Malo mi smeta što kad nas imaju samo te treš mjuzikle i ne idu malo riskirat pri izboru. Zato se nadam da će Pacijenti bit dobri.

Pisali smo kazalištima da probaju postavit Urinetown. To bi bila fora.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 22:30   #2200
Inače, koga zanima, postaje poluamaterske verzije na youtubeu. Zvuk i glumci su ok, iako, naravno, ne može se nosit s iskustvom uživom.

Urinetown: (tu mi je najbolji Act One Finale, ali i Run Freedom Run i Why Did I listen to that man)

https://www.youtube.com/watch?v=etsEa7TZwEQ

In the Heights: (96,000 je ubojito dobar, ali i Pacienca y Fe i Blackout)

https://www.youtube.com/watch?v=xSKOL4x30GU

Evo ovima kojima se ne da sve gledat:

96,000

https://youtu.be/8Gdnph6Ycko?t=2m9s

Act one finale

https://youtu.be/nz_hQj-SvCE?t=3m35s

I ako vam se ništa od ovog ne gleda,
svakako si pogledajte ovo iz Kinky Bootsa, uvijek se nasmijem:

https://www.youtube.com/watch?v=Um8tSTO3zvA

A i ovo je fora iz Kinky Bootsa:

https://www.youtube.com/watch?v=rPNfae6w5-s

In the Heights je upravo produžio do siječnja iduće godine u Londonu, pa još stignete.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.