Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 08:33   #1141
Quote:
Endimion17 kaže:

to što si iskusila je placebo. da ljudima iz ruku izlazi išta osim slabog i niskofrekventnog EM zračenja te vodene pare i još mnoštva drugih organskih/anorganskih spojeva, onda bi to bilo utvrđeno ili bar teorijski potpomognuto.
ovako, ne samo da nikad nije ništa utvrđeno ili teorijski potpomognuto - čak su druge, točne teorije i dokazi protiv toga.

neodrživo je.
Nisi mi još pojasnio što podrazumijevaš pod placebo efektom kod životinja ( evo, pastam svoj post za tebe s psihologije ):
ZA ENDIMIONA:

O placebo efektu i autosugestiji:

Da počnem s jednom šaljivom pričicom. Otac autosugestije, izvjesni gospodin Cue ( mislim, da se tako piše ) je utemeljio princip autosugesiji. U knjižici sam pročitala jednu šalu:

Bili su na viziti, kada je dotrčala sestra i rekla dr. da je pacijentu u sobi x.y. pozlilo. Doktor je samo pogledao sestru i rekao:"Sestro, pacijent u sobi x.y. samo MISLI da mu je pozlilo."
Nakon nekog vremena, sestra se opet vrati i reče:"Doktor, pacijent u sobi x.y. MISLI da je umro.

Prvo, previše potenciraš autosugestiju. Ona je bez daljnjega izuzetno jako oruđe u rukama čovjeka, koji njome zna rukovati,odnosno je prakticirati. Ali nije svemoguća. Niti je svi ljudi znaju pravilno primjenjivati. Prije mog upoznavanja s reikiem sam prakticirala metodu autosugestije nekoliko godina, bez bitnijih pomaka. Očito nisam bila sugestivni tip. Jer dok me krvnički razbijala glava zbog migrene, nisam sama sebi zvučala uvjerljivo dok sam si pokušala sugerirati da me prestaje boljeti. A očekivala sam puno od te metode, nakon pročitane literature. Znači, placebo efekt je morao djelovati u skladu s mojim očekivanjima. Pa nije.
Iskušala sam svakakve lijekove za glavobolju, ali moja migrena ni na jedan lijek nije reagirala. Očekivala sam da mi tablete pomognu. Dakle, zašto je zakazao placebo efekt kod tableta, koje bi morale djelovati i bez placeba?
Moj muž nije vjerovao u reiki, kako je onda moguće da mu je na kraju ipak pomogao? Sigurno ne zbog autosugestije, jer je milion puta prije toga rekao kako je to glupost! Je li i to bio placebo efekt?
Kako to misliš da naprimjer, kod pasa, djeluje placebo? Šta, podijele pse u dvije grupe, jednima daju pravi lijek, a drugima objasne da uzimaju placebo, a psi sve lijepo razumiju, pa se u skladu s tim i ponašaju? Ili si pas sugerira da će reiki djelovati jer voli svoju gazdaricu, pa onda zbog toga djeluje? Mislim, ovo fakat ne kužim, daj malo pojasni, ako ti nije teško.
Ako je reiki placebo, zašto moja mama točno zna kada joj šaljem reiki bez prethodnog upozorenja, i točno zna kada sam počela i kada sam završila? Telepatija? I ne samo ona... i svi moji drugi članovi obitelji. Neki dan me nazvala nakon što sam joj završila tretman i rekla:"Hvala, baš me je glava grozno boljela, sad sam super." Nije mogla znati da joj upravo tad dajem tretman, osim po osjećajima koje je imala, jer joj svaki put šaljem u drugo vrijeme, kako imam vremena.
Itd... itd...
Ono što želim reći, nije sve placebo i nije sve autosugestija.
Kad je moja mama operirana od raka, s njom u sobi je bilo 6 žena, jedna od njih je bila izrazito pozitivna i vjerovala je u ozdravljenje, a jedna druga je bila totalno panična i prestrašena da će umrijeti. Prva je umrla, druga je preživjela. Znaš zašto? Jednostavno, kod ove koja je preživjela, rak nije bio u poodmakloj fazi, i nije umrla unatoč svom strahu.


Inače, što se mene tiče, ti i dalje misli po svom nahođenju i svojoj slobodnoj volji, a ja ću i dalje uživati blagodeti svog "placebo efekta". I svi zadovoljni!
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:55   #1142
Quote:
Endimion17 kaže:

... u znanosti nema strana. imaš znanost, koja je istinita, i imaš ono što nije znanost, koje je ili neistinito ili neutvrdljivo.

.

Što znanost kaže o vatri? Hoće li nas žeravica opeći? Koliko ja znam, po znanosti, hoće.
A što je s ljudima ( reikistima) koji hodaju po žeravici i ne opeku se, dapače, taj hod na njihoviom stopalima ne ostavi nikakav trag? Zašto, to znanost ne može objasniti ni dokazati, a to je činjenica. I što sad?
Ako je nešto sada neutvrđeno (znanstveno) ne znači da za 5, 10 godina neće biti. I što onda reći za skeptike koji se sada rukama i nogama bore protiv bilo čega što već (još) nije znanstveno dokazano?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:12   #1143
Quote:
arna kaže:
Što znanost kaže o vatri? Hoće li nas žeravica opeći? Koliko ja znam, po znanosti, hoće.
A što je s ljudima ( reikistima) koji hodaju po žeravici i ne opeku se, dapače, taj hod na njihoviom stopalima ne ostavi nikakav trag? Zašto, to znanost ne može objasniti ni dokazati, a to je činjenica. I što sad?
Ako je nešto sada neutvrđeno (znanstveno) ne znači da za 5, 10 godina neće biti. I što onda reći za skeptike koji se sada rukama i nogama bore protiv bilo čega što već (još) nije znanstveno dokazano?
Ili, kad pogledaš one ljudove na Tibetu koji su uspjeli na snijegu i ne znam ni sama koliko ispod nule, izdržati "eksperiment" tako da su skoro posve nagi bili ovijeni u mokre plahte i nakon podužeg vremena iz toga izašli posve u redu? Ako ćemo po razumu, meni zdrav razum govori, da su se morali u najmanju ruku opasno pothladiti, ako već ne zadobiti smrzotine i umrijeti, a oni su bili živahniji nego prije... da ne nabrajam dalje...

Ili je i to placebo????? Ali, ako je dovoljno uvjeriti sam sebe da ti nije hladno, i ako to u načelu, možemo svi ( po teoriji autosugestije ), zašto se bi mi, prosječni ljudi, ipak smrznuli?
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:19   #1144
ajme jadan ja s vas dvi.

duhec, ti govoriš o autosugestiji kao posebnoj metodi uvjeravanja, vjerojatno si o njoj čitala.
pričam o placebu.
problem je u tome što ti za dokaz ne tražiš puno, pa kad dobiješ malo, uzmeš što ti odgovara i prema tome stvaraš nekakav činjenični sustav u glavi.
tako znanost ne funkcionira. ta metoda ne valja.
daj mi reci gdje si čula to za pse, baš me zanima, ali nemoj mi davati referece na neke šarlatanske siteove ili na debele i skupe knjige autora tipa geza.
i inače, placebo se ne daje tako se kaže da je to placebo. pa bit je u tome da se ne kaže, da profunkcionira autosugestija.

nego, možeš li mi objasniti kako ti "reikiraš" ili kako god to zoveš. svi dosadašnji opisi su se poistovjećivali s običnom ljudskom toplinom.
"osjetite chi, protrljajte dlanove, približite ih, osjećate li ga?"
ha-ha...


arna, to sa žeravicom je trik. nikad se ne izvodi pri snažnoj, žarkoj žeravici. daj ti meni reikista koji će hodati po ugljenu kroz koji pušemo zrak ili kisik. daj mi reikista koji će gacati po tekućem kobaltu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:24   #1145
Quote:
arna kaže:
Što znanost kaže o vatri? Hoće li nas žeravica opeći? Koliko ja znam, po znanosti, hoće.
A što je s ljudima ( reikistima) koji hodaju po žeravici i ne opeku se, dapače, taj hod na njihoviom stopalima ne ostavi nikakav trag? Zašto, to znanost ne može objasniti ni dokazati, a to je činjenica. I što sad?
Ako je nešto sada neutvrđeno (znanstveno) ne znači da za 5, 10 godina neće biti. I što onda reći za skeptike koji se sada rukama i nogama bore protiv bilo čega što već (još) nije znanstveno dokazano?
Ne moraš biti reikist da bi hodao po vatri. Uostalom poznato je zbog čega se ne opečeš ako to izvedeš kako treba. Nema to nikakve veze s reiki-em. Ak to dovodiš u vezu s reiki-em nije niti čudo da se reiki-ju ljudi smiju.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:28   #1146
Quote:
kumek kaže:
Ne moraš biti reikist da bi hodao po vatri. Uostalom poznato je zbog čega se ne opečeš ako to izvedeš kako treba. Nema to nikakve veze s reiki-em. Ak to dovodiš u vezu s reiki-em nije niti čudo da se reiki-ju ljudi smiju.
Mislim, da je Arna samo htjela reći kako neki ljudi hodaju po žeravici, pa tako i reikisti. Nije to pripisala njima. Evo, i ja se spremam na to, pa ću izvijestiti cijenjenog gospodina Endimiona. A ako se slaže, možemo i zajedno otići i oboje hodati, da vidimo jel vruće ili nije.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:35   #1147
Quote:
ajme jadan ja s vas dvi.
A, niš manje, neg mi dvije s tobom. Kaj kukaš!

Quote:
duhec, ti govoriš o autosugestiji kao posebnoj metodi uvjeravanja, vjerojatno si o njoj čitala.
Nisam samo čitala, već sam je i prakticirala. Pa si nisam niš uspjela sugerirati.


Quote:
pričam o placebu.
Joj, prejoj! Pričaš ti o svemu pomalo, i sve je to jako povezano.


Quote:
problem je u tome što ti za dokaz ne tražiš puno, pa kad dobiješ malo, uzmeš što ti odgovara i prema tome stvaraš nekakav činjenični sustav u glavi.
tako znanost ne funkcionira. ta metoda ne valja.
Ma, čovječe, ja uopće ne trebam dokaze da reiki djeluje. Iako su dokazi vidljivi i veoma opipljivi. I fućkam se ja na znanost, kako ona funkcionira. Meni znanost nije uspjela riješiti čir na želucu, kroničnu upalu sinusa, bolesnu štitnjaču i još neke stvari, unatoč svom napretku. Riješila sam ih sama. Placebom? Autosugestijom? Auh! Očito sam jako sugestivna!


Quote:
daj mi reci gdje si čula to za pse, baš me zanima, ali nemoj mi davati referece na neke šarlatanske siteove ili na debele i skupe knjige autora tipa geza.
i inače, placebo se ne daje tako se kaže da je to placebo. pa bit je u tome da se ne kaže, da profunkcionira autosugestija.
To je bila šala, jer ako se ne varam, ti si negdje gore izjavio nešto u stilu: tko kaže da placebo ne djeluje na životinje? Ako sam pobrkala autora, ispričavam se. Al, mislim da si bio ti. Dakle, mene zanima kako placebo djeluje na pse?

Quote:
nego, možeš li mi objasniti kako ti "reikiraš" ili kako god to zoveš. svi dosadašnji opisi su se poistovjećivali s običnom ljudskom toplinom.
"osjetite chi, protrljajte dlanove, približite ih, osjećate li ga?"
ha-ha...
Da nije bilo ovog ha - ha na kraju, još bih ti i odgovorila. Ali neću, jer se sprdaš sa meni važnim stvarima.


Quote:
arna, to sa žeravicom je trik. nikad se ne izvodi pri snažnoj, žarkoj žeravici. daj ti meni reikista koji će hodati po ugljenu kroz koji pušemo zrak ili kisik. daj mi reikista koji će gacati po tekućem kobaltu.
Trik? Bila sam nazočna više puta, a sada se spremam otići i sama. Kad se odlučim, prihvaćaš li izazov i ideš li samnom preko žeravice?
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:37   #1148
Quote:
kumek kaže:
Ne moraš biti reikist da bi hodao po vatri.
Drugo nisam ni tvrdila. Na TV-u smo vidli Prljavca Jaju ( tak ga zovu, ne?) kak hoda po žeravici, a mislim da nije reikist, čak ni alternativac uopće.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:38   #1149
"arna, to sa žeravicom je trik. nikad se ne izvodi pri snažnoj, žarkoj žeravici. daj ti meni reikista koji će hodati po ugljenu kroz koji pušemo zrak ili kisik. daj mi reikista koji će gacati po tekućem kobaltu."

Uh, em ti miša, ovo mi je promaklo! Sad je red na mene za jedan ha-ha!!!
Pa, valjda, da bi čovjek zadovoljio tvoju potrebu za dokazivnjem, bi se morao politi benzinom i proći bez ozljeda?
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:54   #1150
Quote:
Endimion17 kaže:
arna, to sa žeravicom je trik. nikad se ne izvodi pri snažnoj, žarkoj žeravici. daj ti meni reikista koji će hodati po ugljenu kroz koji pušemo zrak ili kisik. daj mi reikista koji će gacati po tekućem kobaltu.

Vidla sam svoju šogoricu (dok se još bavila reikijem) kako hoda po žeravici. Vidla sam i neke reikiste koji su se opekli na toj istoj žeravici. A vidla sam i ljude koji se ničim takvim ne bave (barem se nisu izjasnili) i koji su lijepo po istoj hodali. Ja se nisam osjetila spremnom da to isprobam. Ali ja se isto tako ne volim kupati u vodi hladnijoj od 23 stupnja. A vidimo da se ljudi brčkaju u ledenoj vodi bez pol frke.
Sve je stvar posloženosti u glavi. Niti svi koji se bave reikijem nisu na istom duhovnom nivou, niti reiki svi koriste na iste načine.

Baš bi me zanimalo da s Duhecom odeš na to hodanje, pa da probaš i onda veliš radi li se o triku.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:14   #1151
da, životinje se umire ako im vlasnik kojega vole nešto da i pomazi ih. shvate da primaju pomoć. pošto imaju puno manje razvijenu svijest nego mi, manje i djeluje. obična zamjena, bez da životinja skuži, ne djeluje.

zašto bi se veterinar zajebavao sa zbližavanjem s krdom krava (zvuči odvratno) kad im može dati lijek intravenozno ili oralno te riješiti problem jednostavnije?

da, kad bih vidio čovjeka koji je nepripremljen poliven benzinom i zapaljen, te gori dok benzin ne izgori, te ne zadobije opekotine, zamislio bih se. ali to se neće dogoditi.
inače možeš čak i taknuti tekuće olovo bez ozljeda. probao sam, nije mi bilo ništa. moraš lijepo smočiti prst i onda brzo unutra-vani.


hodanje po žeravici ću jednom probati, ali za to treba dobro drvo, vrijeme, prva pomoć i tako.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:31   #1152
Quote:
Endimion17 kaže:
hodanje po žeravici ću jednom probati, ali za to treba dobro drvo, vrijeme, prva pomoć i tako.
Je, je... i ako ja odem bez tebe, opet mi nećeš vjerovati, reći ćeš da sam sigurno imala neke posebne cipele, ili je žar bio umjetni...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:32   #1153
Tko po užarenim moquijima hoda, sami mu se o glavu razbijaju...

Konfucije
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:10   #1154
Quote:
Duhec kaže:
Kategorično izjavljujem da je to neistinita tvrdnja. Imam dokaz u svom domu. Da živiš samnom duže vrijeme, mogao bi biti nazočan razlici između dvije biljke, od kojih jedna dobiva tretman, a druga ne...
Ja sam probala ovoj drugoj bez reikia glumiti reiki da izazovem placebo efekt, ali nije pomoglo. Posušila se... *e*i ga, ne zna za placebo!
Zašto si to učinila? Mislim, napravila razliku između te dvije biljke?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:26   #1155
Quote:
Didi kaže:
Zašto si to učinila? Mislim, napravila razliku između te dvije biljke?
Duga priča...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 01:00   #1156
Quote:
arna kaže:
Drugo nisam ni tvrdila. Na TV-u smo vidli Prljavca Jaju ( tak ga zovu, ne?) kak hoda po žeravici, a mislim da nije reikist, čak ni alternativac uopće.
Arna, to sa žeravicom je znanstveno objašnjeno. Nisam fizičar da bih ti točno objasnio o čemu se radi, no pronaći ću članak gdje je taj "fenomen" objašnjen.
"Hodači", uvijek hodaju po nekakvoj žeravici od UGLJENA, koji je u fazi hlađenja, nikada nije nitko na svijetu hodao bos po užarenom metalu, niti je dodirivao užareni metal bilo koje vrste, a da prođe neozlijeđen.

Uvijek je ugljen u pitanju.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 02:20   #1157
Quote:
normall kaže:
Arna, to sa žeravicom je znanstveno objašnjeno. Nisam fizičar da bih ti točno objasnio o čemu se radi, no pronaći ću članak gdje je taj "fenomen" objašnjen.
"Hodači", uvijek hodaju po nekakvoj žeravici od UGLJENA, koji je u fazi hlađenja, nikada nije nitko na svijetu hodao bos po užarenom metalu, niti je dodirivao užareni metal bilo koje vrste, a da prođe neozlijeđen.

Uvijek je ugljen u pitanju.
da, kvalitetno drvo koje ima malo smole. mora nastati puno pepela za izolaciju, i ugljen mora lagano tinjati.
zato se i radi uglavnom noću, da se vidi tinjanje. ugljen i pepel slabo provode toplinu pa tako čak i normalnim hodom možemo prijeći preko njega bez da se bolno opečemo. naravno, nastat će oštećenja stopala, ali neznatna.
kad bi išli hodati po čeliku iste temperature, stopala bi nam se ponašala gotovo kao sir na vrućoj pizzi zato što je čelik dobar vodič topline.
kad bi naglo uskočili u rastaljeni čelik, vjerojatno bi nam detonirale noge jer bi se u trenu pretvorile u plin. kad bi ušli lagano, koža bi nam počela šištati i isparavati, zatim tkivo, a onda bi vjerojatno kosti prsnule, jer bi se njihove unutrašnjosti pretvorile u plin.
čitao sam članak o nekom jadnom radniku u srbiji koji je pao u kotao za taljenje bakra. to nije brza smrt, jer tijelo pliva na bakru, rjeđe je od njega.
jadan čovjek.
ajme sad neću moći zaspati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 02:22   #1158
Quote:
Duhec kaže:
Je, je... i ako ja odem bez tebe, opet mi nećeš vjerovati, reći ćeš da sam sigurno imala neke posebne cipele, ili je žar bio umjetni...
pa znam da ti neće biti ništa ako to napraviš kako treba. i ja ću vjerojatno ovo ljeto, ali treba isplanirati. ne bi mi bilo drago spaliti stopala.
ne znam gdje bih mogao nabaviti dobro drvo. navodno cedar, ali otkud mi to? ugljen za grill? prekaloričan, speći će me.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 02:33   #1159
Quote:
Endimion17 kaže:
da, kvalitetno drvo koje ima malo smole. mora nastati puno pepela za izolaciju, i ugljen mora lagano tinjati.
zato se i radi uglavnom noću, da se vidi tinjanje. ugljen i pepel slabo provode toplinu pa tako čak i normalnim hodom možemo prijeći preko njega bez da se bolno opečemo. naravno, nastat će oštećenja stopala, ali neznatna.
kad bi išli hodati po čeliku iste temperature, stopala bi nam se ponašala gotovo kao sir na vrućoj pizzi zato što je čelik dobar vodič topline.
kad bi naglo uskočili u rastaljeni čelik, vjerojatno bi nam detonirale noge jer bi se u trenu pretvorile u plin. kad bi ušli lagano, koža bi nam počela šištati i isparavati, zatim tkivo, a onda bi vjerojatno kosti prsnule, jer bi se njihove unutrašnjosti pretvorile u plin.
čitao sam članak o nekom jadnom radniku u srbiji koji je pao u kotao za taljenje bakra. to nije brza smrt, jer tijelo pliva na bakru, rjeđe je od njega.
jadan čovjek.
ajme sad neću moći zaspati.
SVAKA ČAST MAJSTORE

MUDRO ZBORIŠ

Tako nešto sam i čitao o objašnjenju toga "čuda", no nemam više u Bookmarksima taj site i ne mogu ga naći

Objašnjenje su dali doktori fizike s Berkleya !

Al` mi imamo našega Endimiona, to ti je isto !!!!!!!
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 14:47   #1160
Quote:
normall kaže:
.

Uvijek je ugljen u pitanju.
Gledala sam šogoricu kad je hodala po užarenoj podlogi od velike hrpe drvlja. Bez obzira na fizikalne i znanstveve dokaze, molim, prohodaj ti po tome, pa se onda javi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.