Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Pogledaj rezultate ankete: ..
.. 0 0%
.. 0 0%
Glasovatelji: 0. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 10:51   #61
Pozdrav forumaši,da li neko zna gdje se na inernetu može skinuti obrazac ugovora za zakup poljoprivrednog zemljišta u privatnom vlasništvu.Tražio sam ali ne mogu nigdje naći,kao da je vojna tajna.Hvala
lija444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 21:52   #62
Quote:
lija444 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši,da li neko zna gdje se na inernetu može skinuti obrazac ugovora za zakup poljoprivrednog zemljišta u privatnom vlasništvu.Tražio sam ali ne mogu nigdje naći,kao da je vojna tajna.Hvala
obrazac imaju javni bilježnici , trebate izvaditi posjedovni list .

Možete i smi napisati ; Ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljišta ,

kojim Lija 444 kao zakupodavac , daje kč broj 1 posavcu kao zakupoprimatelju na rok - 3 , 5 , 10 g uz godišnju zakupninu ........kn koja će se plaćati u prvom mjesecu tekuće godine .

Članak 2 ; u slučaju moje smrti , ovaj ugovor je obvezujući i za nasljednike . Ako parcelu naslijede 2 ili više nasljednika , oni novac od zakupa dijele prema omjeru suvlasništva .

Sa 2 se štiti zakupac , ako je zakupnina 800 kn godišnje , i nasljede 2 nasljednika svaki po 1 / 2 ( pola parcele ) , svaki dobiva po 400 kn .

Kao udruga građana sklopili smo ovako sličan ugovor na 13 g , sa dodatkom o uređenju zemljišta i postavljanju stolova i klupa za posjetitelje .

Na temelju OBRASCA koje imaju bilježnici imam zemlju u zakupu od 4 vlasnika , ali tu nije definirano što u slučaju smrti vlasnika , zato je bolje napisati kako sam objasnio !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 16:42   #63
Zna li netko? Prilikom zakupa zemljišta, zapuštenog vinograda, voćnjaka, dovoljan je posjedovni list i potpisi posjednika i zakupca na ugovoru kod bilježnika.
1. Da li se takav Ugovor upisuje/registrira u katastru ili gruntovnici?
2. Kakav je odnos zakupca i gruntovnog vlasnika? Može li vlasnik prodati zemljište dok je u zakupu ili novi vlasnik mora poštovati Ugovor o zakupu do isteka roka?
3. Što ako davatelj zakupa, posjednik, ne može obavijestiti vlasnika o zakupu, jer je ovaj negdje u J. Americi npr., jer su u lošim odnosima ili se nasljednim pravom pojavio novi vlasnik koji o zakupu nema pojma?
4. Kakva su prava korisnika zakupa, zakupoprimca glede uređenja, prigradnje, nadogradnje postojećih objekata na parceli, klijeti recimo?
5. Ima li vlasnik pravo zabraniti posjedniku davanje zemljišta u zakup ?
6. Kakva su uopće prava posjednika prema vlasniku i obrnuto?
Pitam jer su zapuštene parcele s trajnim nasadima vezane relativno velikim troškovima rada i sredstava za privođenje kulturi.

Kakav link na zakone ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:59   #64
"Namjestaj" u unajmljenom prostoru traze nazad???

Evo ovako, iman jedno pitanje (prika kaze da nemaju osnove), danas san dobio upit da vratim neke gluposti iz prostora katanac (lokot) i neke sipke sa stakla, koji su navodno postavljeni od prijasnje firme. Stvar je da to nije trazeno ima 5 miseci (otkako su napustili prostor), nego sad kad san ja usa u isti (bisvi zaposlenik iste firme )? E sad nebi im da gusta ako nemaju osnove to trazit, u ugovoru o zakupu nista ne stoji (prostor nije njihov), ali prika tvrdi da sve u prostoru ostaje meni (kako san zateka prostor).

Imaju li osnove potrazivat te 2 sitnice () i temeljem cega? Fala

PS ispricavan se ako san falio pdf/thread

EDIT:
Upitno je da li je uopce njihovo...
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)

Zadnje uređivanje Kurculja : 17.02.2014. at 13:52.
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:02   #65
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
Evo ovako, iman jedno pitanje (prika kaze da nemaju osnove), danas san dobio upit da vratim neke gluposti iz prostora katanac (lokot) i neke sipke sa stakla, koji su navodno postavljeni od prijasnje firme. Stvar je da to nije trazeno ima 5 miseci (otkako su napustili prostor), nego sad kad san ja usa u isti (bisvi zaposlenik iste firme )? E sad nebi im da gusta ako nemaju osnove to trazit, u ugovoru o zakupu nista ne stoji (prostor nije njihov), ali prika tvrdi da sve u prostoru ostaje meni (kako san zateka prostor).

Imaju li osnove potrazivat te 2 sitnice () i temeljem cega? Fala

PS ispricavan se ako san falio pdf/thread

EDIT:
Upitno je da li je uopce njihovo...
Što ti imaš s time?

Neka to rješavaju s vlasnikom prostora. Ti si u najmu, te stvari pripadaju ili vlasniku prostora, ili tvojoj bivšoj firmi.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:08   #66
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Što ti imaš s time?

Neka to rješavaju s vlasnikom prostora. Ti si u najmu, te stvari pripadaju ili vlasniku prostora, ili tvojoj bivšoj firmi.
Da pojednostavnin. Moja bivša firma već sada iz bijesa želi zadat probleme, ali meni ne pada na pamet da popustim (stvar principa). Spomenute stvari nisu od vlasnika prostora (a njega to niti ne zanima), znaci meni je bitno je li mogu to trazit nazada (a nisu otkako su iselili, dok ja nisan uzeo prostor) i da li uopce mogu.

Ja san reka kad donesu racun za to da ce dobit nazad iste sekunde
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:50   #67
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post

Ja san reka kad donesu racun za to da ce dobit nazad iste sekunde
Da, to je otprilike to.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:07   #68
ukratko kad imas posla s smecem od ljudi

ja znam jednu, koja je obojala stan i vrhunski ga cuvala.. pa je vlasnik tuzi da je razrusila stan

onda kad je unajmila prostor, susjedi je tuzili...

ja sam jednoj unajmio prostor pozlacen, da bi na kraju sve razbacano vratila i rekla u oci da je tako sve bilo


moj jedini odgovor ti je: vratilo im se u zivotu istom mjerom

isto tako od sirotinje ocekuj veci dumbus, nekog od bogatasa koji je naucio cjenit ulozeno. isto di je sporka mater, sve je sporko..

ako iznajmljujes onda treba uzest depozit. popis s zestoko lajavim svjedokom. i s istim svjedokom sve pregledat na izlazu... ako si blag, hebat cete smece u mozak. nema tog slucaja di nije tako.

Zadnje uređivanje MillionMan : 19.02.2014. at 23:14.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 11:17   #69
Pa kaj se nemre napravit snimka prostora i priloži se ugovoru kod potpisivanja najma?
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 14:12   #70
Autoru: mislim da ovdje možeš bez problema zauzeti stav "nijemebriga, za povrat navodno vaših stvari razgovarajte ili tužite vlasnika prostora".
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 15:26   #71
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Pa kaj se nemre napravit snimka prostora i priloži se ugovoru kod potpisivanja najma?
kad to jos nije kod nas uobicajeno

svi se drze starih ugovorskih spranca.,,
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 09:05   #72
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Pa kaj se nemre napravit snimka prostora i priloži se ugovoru kod potpisivanja najma?
Napravljen je zapisnik.
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Autoru: mislim da ovdje možeš bez problema zauzeti stav "nijemebriga, za povrat navodno vaših stvari razgovarajte ili tužite vlasnika prostora".
Ali kako uopce dokazat da je to njihovo (osim racuna)? Brate izasli ste iz prostora i trazite 2 banalne stvari (meni u inat) koje ste mogli komodno izvadit ima pola godine. Necu popustit i gotovo.
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
kad to jos nije kod nas uobicajeno

svi se drze starih ugovorskih spranca.,,
Ugovor je potpisan, u vise primjeraka, solemiziran i napravljen zapisnik. Prostor je isa as is.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:36   #73
ako si u pravu, brani se

ti ludi nisu svjesni, da nista ne postizu s time... gubljenje energije i placanje sudova. nekad je bolje dat u korist drugog samo da ides naprijed.. on tako gubi onog koji oce unjamit. mozda mu se vratis za 5 godina. mozda ga preporucis. a opet onaj koji unajmljuje moze dobit losu reputaciju, pa kasnije nitko ne zeli imat posla s njime

ali to su ljudi. nema tu popravka. teski bez vizije. bez da osjete zaradu. ti koji si ga platio, s kojim parama je uzivo je sad protiv tebe?! ili suprotan slucaj taj ti je sve namjetio ljepo, zaradio si novce i sad ce mu ic ukrast nesto. kao nisi zaradio?!

no brain. not at all

ja sam izamljivao postanarima, pa sam prostore izamljiva... pa turistima.. meni su se ljudi do grla popeli. tako da jedino rjesenje vidim da to sve prihvatim kao potrosni materijal. platit cu iz svog depa i idemo dalje... nece taj na moja vrata vise... ako dode onda bi ja bio naivan

a uspjeh nek on ima, samo sto dalje od mene

vrh tog je dobro se opremit s armijom oko sebe. tajnica, cuvar, menager, ljubavnica i netko za javne odnose. ma ne mozes ti prpast kao takav kad sve imas na svojim ledima onda si grbav
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 22:24   #74
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ako si u pravu, brani se

ti ludi nisu svjesni, da nista ne postizu s time... gubljenje energije i placanje sudova. nekad je bolje dat u korist drugog samo da ides naprijed.. on tako gubi onog koji oce unjamit. mozda mu se vratis za 5 godina. mozda ga preporucis. a opet onaj koji unajmljuje moze dobit losu reputaciju, pa kasnije nitko ne zeli imat posla s njime

ali to su ljudi. nema tu popravka. teski bez vizije. bez da osjete zaradu. ti koji si ga platio, s kojim parama je uzivo je sad protiv tebe?! ili suprotan slucaj taj ti je sve namjetio ljepo, zaradio si novce i sad ce mu ic ukrast nesto. kao nisi zaradio?!

no brain. not at all

ja sam izamljivao postanarima, pa sam prostore izamljiva... pa turistima.. meni su se ljudi do grla popeli. tako da jedino rjesenje vidim da to sve prihvatim kao potrosni materijal. platit cu iz svog depa i idemo dalje... nece taj na moja vrata vise... ako dode onda bi ja bio naivan

a uspjeh nek on ima, samo sto dalje od mene

vrh tog je dobro se opremit s armijom oko sebe. tajnica, cuvar, menager, ljubavnica i netko za javne odnose. ma ne mozes ti prpast kao takav kad sve imas na svojim ledima onda si grbav
Nije ovo stvar najmodavca, prijašnji najmoprimac nije navodno uzeo stvari (za koje ja samo trazim racun, i dobiju ih nazad) a imali su dovoljno vrimena.

Da stvar bude gora danas san prica s najmodavcem, i kaze da je problem s njima jer se prave mutavi, a kad su izlazili zbog pričinjene manje štete nisu nista popravljali nego su ostavili nesto invertara (sve skupa nema 100e).
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 22:30   #75
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
Nije ovo stvar najmodavca, prijašnji najmoprimac nije navodno uzeo stvari (za koje ja samo trazim racun, i dobiju ih nazad) a imali su dovoljno vrimena.
rečeno ti je ne jednom da ti kao sadašnji najmoprimac nemaš ništa sa bivšim najmoprimcem... oni su sklopili ugovor sa najmodavcem, ti si sklopio ugovor sa najmodavcem

nikakvi računi nisu bitni.... za sve što je bilo do dana kada si ti potpisao ugovor za prostor neka se obrate najmodavcu ili neka se obrate tvom odvjetniku

i točka
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 14:26   #76
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
rečeno ti je ne jednom da ti kao sadašnji najmoprimac nemaš ništa sa bivšim najmoprimcem... oni su sklopili ugovor sa najmodavcem, ti si sklopio ugovor sa najmodavcem

nikakvi računi nisu bitni.... za sve što je bilo do dana kada si ti potpisao ugovor za prostor neka se obrate najmodavcu ili neka se obrate tvom odvjetniku

i točka
Super
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 17:46   #77
Tužba za neplaćeni najam poslovnog prostora

Poštovani, lijep pozdrav i molim vas savjet,

naime, najmoprimac je bio u poslovnom prostoru 10 godina, najmodavcu je dužan cca. 100 000kn za najam prostora, te ima i dugove neplaćene vode, struje i ostalog, ali to je manje važno za ovaj slučaj jer je sat i vode i struje glasio na njegovo ime dok je bio u najmu.
Najmoprimac je izašao iz prostora prije nekih 3god, nakon isteka ugovora.
E sada, zanima me, isplati li se ići u tužbu protiv tog najmoprimca i kako je to moguće, postoji li neka zastara? Svjesna sam da se to trebalo prekinuti odmah kada najam nije bio plaćen, a ne tek sada, je li to otežavajuća okolnost i kakva je mogućnost dobivanja spora? Je li to samo gubljenje vremena i živaca?
star1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 22:01   #78
molim za brzi odgovor
naime interesira me dali zakupodavac poslovnog prostora mora biti obavezno i vlasnik navedenoga prostora. točnije, zanima me dali je moguće sklopiti ugovor o najmu poslovnog prostora (ugostiteljska djelatnost) sa fizičkom osobom koja se predstavlja kao navodni vlasnik istoga, a u zemljišnim knjigama se prostor vodi na sasvim druge osobe. dali bi takav ugovor o zakupu bio pravovaljan.
unaprijed zahvlajujem na brzom odgovoru
lu22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 19:15   #79
Question Zakup poslovnog prostora restoran

Pozdrav svima,
zanima me da li netko ima iskustva u iznajmljivanju restoranskog poslovnog prostora.

Konkretno me zanima praksa određivanja prosječne cijene prostora u turističkom mjestu (u kojem ima smisla raditi samo za vijeme sezone - 6 mj. max).

Koje bi bile prosječne cijene godišnjeg zakupa po kvadratnom metru?

Zanima me i kako se na isto plaća porez i kako se obično plaća za takav prostor.

Hvala unaprijed na odgovorima.
me182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:06   #80
Najam poslovnog prostora od bake

Pozdrav,

sutra bi trebala predati na poreznu papire o otvaranju firme, a između ostalog i ugovor o "najmu". Naime, "prostor" je u stanu gdje ja živim od rođenja i glasi na baku. Ona živi u drugom stanu. Dakle, to je soba velične oko 10 m2. Naravno da ja njoj neću plaćati nikakvu najamninu, no zakonski moram imati ugovor o najmu. Stavila sam najamninu 300 kuna.

Sad me zanima da li kao način uplate mogu staviti "gotovinom, na ruke" jer baka je stvarno teško bolesna,senilna i stara i sad nju vuci po bankama da otvara žiro račun, a kasnije joj pojasnjavati da mi te iste novce mora podici i vratiti je pretesko. Naravno da cu na taj iznos platiti porez.

Ako to nije moguce, da li ja sutra sa njom mogu potpisati darovni ugovor (ionako mi planira ostaviti taj stan), ovjeriti ga kod biljeznika i onda sama sebi iznajmiti iako jos uvijek nemam vlasnicki list. Iskreno ne znam ni koliko se to čeka nakon darovnog ugovora.

Puno hvala na pomoći.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.